Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Exekuce na důchod. A zbude vám pět tisíc na měsíc

I důchodci musí platit dluhy. Pokud to nedokážou, správa sociálního zabezpečení jim je bude strhávat z důchodu. Z penze tak snadno zbude jen nezabavitelná částka 5 326 korun na měsíc. S tou by však dokázal vyžít jen umělec v hladovění. Nezbývá než – půjčit si. Počet exekucí na penze se za pět let zdvojnásobil...

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 4. 2011 12:36, Marek

zkuste zajít mezi početnou vrstvu lidí, kteří dělají 8 hodin za 10-10 tisíc čistého. Budete překvapen jak málo si cení svobody cestování a toho že mohou říkat co chtějí. Během dvou, tří vět, se řeč stočí na ekonomickou situaci jejich rodin. Ano, na kameru samozřejmě budou dštít oheň a síru na komunisty, ale demokratické strany budou muset hodně a hodně slibovat, aby tito lidé skutečně u voleb dali přednost např. takové ODS. Jsem toho názoru, že od sametu nikdo neudělal pro propagaci komunistů více než ODS.

Reagovat

 

+114
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (olly 04. 04. 2011 10:28)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

4. 4. 2011 10:09, chk

podejte si s edou ruku. nevim jestli jste dobu pred 89 zazili, ale budto mate velmi zkreslene predstavy o 40-letem vladnuti, nebo zrejme mate posunute vnimani skutecnosti:).
vase genialni ideje muzete vypravet lidem, kterym komunisti sebrali majetek.vlastne sproste ukradli. dale zkuste popremyslet, proc nam ty komunisti nechali tzv. skrytej dluh. ten totiz nikoho nezajima, ale stat se s tim musi vyporadat.
a nejvetsi dluh, kterej nam komunisti zanechali, je dluh na lidskych pokrivenych vlastnostech, kterej se bude odbouravat zrejme jeste minimalne jednu generaci.
a neodpustim si posledni poznamku. za vase negativni nazory byste si pred 20 lety ani neskrtli. dnes si muzete psat sebevetsi hlouposti jako tady, a nikdo vam nic neprovede. maximalne se tu ztrapnite:))

Reagovat

 

-113
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Iveta 04. 04. 2011 09:37)

Další příspěvky v diskuzi (30 komentářů)

19. 12. 2011 22:15 | Kondáš Eugen

Souhlas pane, jenom bych chtěl dodat, že .. všichni ti co věřili a cinkali klíčema, tak teď mají přesně to, před čím nás takovou dobu chránili a zatímco komunismus vychází z křesťanství a je o rovnosti všech, tak takhle demokracie je prostě o schopnostech jednotlivců a Bůh nás nestvořil stejně, takže jsou si tu o dost "rovnější" a zatím co za éry Husáka jsme nemohli jinam než do Jugoslávie ( které se ta demokracie taky velmi hezky povedla ...) a všichni měli jenom škodovku a nesměli prstem ukazovat na režim, tak ale.. na oplátku za to měli všichni chatu, bezplatné školství, lékařskou pomoc a neexistovali takový věci, co se dějou teď, takže asi věděli dobře před čím nás chrání a taky si myslím, že to do budoucna nemá udržitelnost v obecnějším měřítku, takže.. jestli je život otázkou priorit, pak rozhodně budu volit socialisty.. chtěl bych si totiž založit rodinu, mít děti a poskytnout jim především jistoty a to v současné době zkrátka nelze!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-9
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 04. 04. 2011 23:19)

28. 12. 2011 11:15 | Stehlíková

Dobrý den, mé tcýni exekutor příkazem zabavil celý důchod " 9000kč" a na nějaké nezabavitelné minimum nehraje, ČSSZ odmítá tchýni nezabavitelné minimum vyplatit a exekutor ji při osobním jednání poslal do háje, že má zaplatit celý dluh, jinak se s ní nehodlá bavit. když šla podat stížnost na toho exekutora na exekutorskou komoru, řekli ji, že to nemá dělat, že by z toho byl problém a babo raď. Tohle je psychický nátlak na důchodce a exekutor si dělá co chce a je nepostižitelný.... Stehlíková K.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

11. 1. 2012 10:56

Dotaz. Dobrý den.Nevím jestli píši správně právě vám ale mám dotaz.Mám, invalidní důchod 5071,-dnes mě přišel exekuční příkaz ma důchod.zajímá mě tedy kolik budu dostávat je to můj jediný příjem.bydlím sáma manželku nemáma rodiče žijí jinde.plat tkz. nezabavitelná částka?kolik na rok 2012 bude činit?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

11. 1. 2012 11:01

JAK TO DOPADLO?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (kamila Eisová 25. 07. 2011 11:58)

31. 1. 2012 14:39 | Zdeněk Pozler

O spravedlivém soudnictví a exekutorech je zbytečné polemizovat.Příklad u nás Okresní soud a exekutoři jsou ... Soudy-exekutoři jsou tu jen pro bohaté,kamarády,vlivné,známé,p řátelejejich přátel,a lidí opačných výhod jsou jen bezvýznamné tvorstvo,které je lehkou kořistí pro ně.Na vlivné a známe bohaté a jiné skupiny si netroufnou.Na obyčejné ukazují svoji moc a ve jménu spravedlivosti a vybavení bezmeznou mocí a tupostí i blbostí chtivý honbou za penězma a úspěchama ukazují svoji moc.Zatím co obyčejný člověk vydělá za celou měsíční dřinu 8000 Kč čistého ani to mají za výkony,které trvají 5 minut v kapse hned.Náklady exekutora na chodbě ři v kavárně nebo poštou dostanou písemné zhotovení a další náklady platí ten náš obyčejný.Celá akce dohromady netrvá 10 minut a mají odměnu,náklady exekutora,soudní náklady řízení a mají vyděláno.Na to obyčejný člověk dělá půl roku.Nikdo nemá zájem se potýkat s arogantníma soudci a exekutory a schválně dělat dluhy,aby je měl doma každou chvíly.Ono je jiné mít do smrti zajištěnou práci a moc a moc dobře placenou práci a mít jistotu,že do dostane vždy a jestli dělá špatně nebo dobře o to se starat nikdo nemusí.Ale obyčejný člověk se znelíbí či z jiných důvodů příjde o práci a zlatou kapličku nikdo z nás nedostane.Jsem rád,že mám za pár a chcípnu.Taková spravedlnost je to samé jako žumpa na chalupě.Nikdy se obyčejná člověk nedovolá ani na úřadech.To nesoudruzi až tam nebudou a budou tam na postech lidi mladí,kteří svoji práci budou dělat čestně.To bohužel ještě ze 60 procent je hnuj.Myslete si co chcete je demokracie je tak snad mohu svůj názor sdělit.I když jsi nejsem jistý.I když dnes kdo se divý je podezřelí.Takový jako co tu je v ČB je šmejd.Nemohu je jmenovat neboť jsou tak vlivní mohou cokoliv a jakkoliv.Chci v klidu z hebnout a mít od hoven pokoj.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+20
Líbí
Nelíbí

18. 1. 2013 21:29 | jozef

dnes mužou cestovat ale za co?to radši nebudu jist banany
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Marek 04. 04. 2011 12:36)

18. 1. 2013 21:37 | jozef

vždyt vy ani nevite co demokracie je!podivejte se ve fabrikach kde na vas čumi kamery telefony napichnuty za chvili si nebudete mezi sebou ani promluvit běžte do parku snějakou slečnou a policiste na vas koukaji to je omezovani soukromi komunisti udělali jednu chybu že nevihodili dizidenty oni tu zustali jen kvuli majetku
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Zdeněk Pozler 31. 01. 2012 14:39)

11. 2. 2014 19:26 | vychován za bolševika

Docela mne pobavila místní vemena, která zde slzí po dobách, kdy jsme museli skákat tak, jak pískal bolševik, krást jsme mohli jen v míře, v níž to nebylo moc nápadné (přesto si mnozí z nakradeného JZDáckého, družstevního,... prostě státního, jež bylo všech a přitom nikoho, postavili baráky a žili si nad poměry těch ostatních, kteří si byli skoro-rovni a až na tu střechu nad hlavou, která stejně nebyla jejich a při bolševickém financování obnovy bytového fondu by jim dříve nebo později spadla na hlavu, měli veskrze hovno), prostě když všechno bylo krásné a zítřky s naším Bratrem-okupantem tak světlé.
Problémem dneška je svoboda, která nám byla dána. Inteligentní finančně gramotný člověk bez rance pořádné smůly nemůže skončit s exekucí na krku. Jenže valná část tohoto národa je blbá jak děravá štoudev a tak těch, kteří k svému finančnímu krachu přišli jako slepí k houslím, je minimum. Jsou ale hromady těch, kteří "zapoměli" zaplatit pokutu, "zapoměli" odvést platbu na zdravotní pojištění, "zapoměli" uhradit splátku půjčky, kterou si vzali přesto, že na její splácení nemají. Vesměs idiotů s volebním právem a nedotknutelným právem utáhnout si kolem vlastního krku smyčku exekuce. Vedle těchto idiotů je zde rostoucí skupina takových, kteří si zaslouží alespoň soucit a bezesporu podporu svých blízkých. Stárnoucí populace totiž nevyhnutelně produkuje stále větší počet osob, jejichž chátrající mentální zdraví v kombinaci s jejich nedotknutelnými svobodami je cestou do pekla exekuce. Našlo by se pár dalších skupin, ale ty jsou jen okrajové.
A teď otázka. Jak chcete, milí bolševikofilové, chránit osoby výše uvedené a neomezovat zároveň práva inteligentní finančně gramotné (optimisticky doufám) většiny?
Omezením trhu poskytování "výhodných" půjček a dalších všemožných "lákadel" jedince patřícího do rizikových skupin před dopady jeho svobodné vůle neuchráníte. Vždy zůstane spousta prostoru pro jeho fatální rozhodnutí. Stejně tak toho nedocílíte omezením vývaru exekutorů. Exekuce je totiž už jen další zhoršení už tak mnohdy bezvýchodného stavu. Řešením by mohlo být omezení svobod takového jedince. A to určitě nechcete, protože velká část z vás do této skupiny spadá...

P.S. Za komentář stojí ještě výtvor jakéhosi Blba hodnotící tristní stav demokracie, který se minimálně dvěma evidentně mentálně "nadaným" kusům místního publika líbil. V něm onen Blb posuzuje stav demokracie mj. šmírováním kamerami ve fabrikách nebo v parku. Odporný to vývoj od dob rudého ráje, kdy místo neosobních kamer člověka ve fabrice hlídal politruk, na ulici místní informátor STB, v baráku prorežimní bonzák kontrolující vyvěšování vlaječek našeho okupanta a v parku přílušník SNB, který mu v rámci služby vlasti a diktátu bolševického svinstva zkontroloval OP. Kdo ví, zda by bolševické svině zůstaly u osobního přístupu, nebo zda by došlo k využití technického rozvoje a já bych tímto příspěvkem kritizujícím šiřitele zrůdné demagogie nezadající si co do dopadů na lidské životy s nacismem neriskoval minimálně pár let v uranových dolech...narozdíl od Blbů, kteří mohou v dnešní době šířit svou "konstruktivní" kritiku současných poměrů a lživou agitaci beztrestně...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-3
Líbí
Nelíbí

21. 6. 2016 9:34 | Karel

Tak sracek jste napsal dost pane nej. inteligente.Asi jste v te sortě ktera krade o zavod když na obycejne lidi hažete jen hovna ale on prijde i vaš čas!!!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-7
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (vychován za bolševika 11. 02. 2014 19:26)

31. 8. 2017 10:49 | Eva Jamrichová

Prominte ,ale jak někdo může vzpomínat na Ksč a tvrdit ,že bylo lépe?jedine zase KOMUNISTA ,kterému bylo v té době dobře,lidi vzpomente na lidi ,kterým se UBLIZOVALO!!! STB ,duverníci -komunisté zlí lidé!!! někteří byli hodní ale tech opravdu málo !!! já sama jsem ročník 1970 a když jsem se dozvedela po roce 1989 zvěrstva co páchali na obyčejných lidech komunisti -zvedal se mi a dodnes zvedá žaludek!!!!Nevěřte že bylo lépe NEBYLO a ten kdo je trochu vzdělaný vím o čem mluvím a kdo neví at čte a hodně podrobně o KSC .Myslím ,že KSC by mela být navždy vyškrtnuta a už vůbec ne být tolerizována .zde je vidět česká hrdost co vše si nechá český človčk líbit!!!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 121 614 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Články na Heroine.cz

Zdravím z noční. #6 Dětské úrazy

Zdravím z noční. #6 Dětské úrazy

Záchranář Vít Samek a porodní asistentka Alžběta Samková se střídají v psaní o situacích,...více

Vůně máminých rukou. Olfaktorický průvodce

Vůně máminých rukou. Olfaktorický průvodce

Vůně vypraného prádla. Maminčiny ruce namazané krémem. Oblíbený parfém. Naše životy nenápadně...více

„Poddanství žen“. Vynalezl feminismus muž?

„Poddanství žen“. Vynalezl feminismus muž?

Před sto padesáti lety nic jako feminismus neexistovalo, ale přesto vyšel spisek, který...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vlasta Parkanová

politička

Ivo Ulich

bývalý fotbalista a podnikatel

Vlasta Parkanová
ÚSPĚŠNOST
29,41 %

z 34 duelů
×
Ivo Ulich
ÚSPĚŠNOST
54,55 %

z 22 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK