Diskuze - Kreditní karta za trest

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 78 komentářů)

1. 9. 2006 15:52 | Bob

Pokud je dluh bezúročný a bez poplatků a vylepší mi cashflow, tak nevím, proč ho nepoužít. Samozřejmě, musím vždy vědět, kdy a jak jej splatím: např. z rezerv, které jsem si mezitím krátkodobě a s výnosem zainvestoval.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 15:23

Já tedy nevím jak jinde, ale HVB umožňuje 100% inkaso, takže není třeba na nic myslet, jen aby na účtě bylo dost peněz, nebo aspoň sjednaný kontokorent.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 14:28 | Milan

No vidite a ja zadne poplatky za platbu debetkou neplatim (mozne nejaky puasal za rok, ale to myslim taky ne). Zadne ucetni polozky nic. Jen vybery z bankomatu a tam jsou mensi poplatky nez kreditka.
Takze kreditka ma akorat tu odlozenou platbu (coz se obcas muze hodit), ale na to mam kontokorent. Plus nevyhodu, ze to musim pravidelne platit, jinak je problem. A jak vidno, problem muze zpusobit i samotna banka, protoze neposle vypis. Nebo vypis muze ztratit posta.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 14:15 | Jana

Oprava, stovku mesicne :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 14:12 | Jana

Ja mam pausal, takze muzu zaplatit kartou kolikrat chci a nepredstavuje to pro me zadne dodatecne naklady. Vsechny prochozi, odchozi platby, ucetni polozky, transakce v ramci CR, vypis, el. bankovnictvi, vybery z bankomatu me banky, vedeni uctu, i ta debetni karta - zkratka vsechno v pausalu, platim stovku rocne. Takze kartu s klidem a rada pouzivam.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 13:58 | Jana pro druhou Janu

Jistěže, jak už jsem psala.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 13:10 | mi

No mám KKHB-ČSOB a suma tam je součtem skutečných plateb, nikoli "schovaných" poplatků. V tom je právě jeden z rozdílů oproti platbám debetkou z běžného účtu (GE, ale zřejmě je to všude podobný) - místo zmiňovaných položek za každou transkaci (nákupy) platím akorát za to jedno doplacení kredikty (převoďák podle měsíčního vyúčtování KK)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 13:04 | Taky Honza

..schovaný...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 13:04 | Taky Honza

Platíš ho nepřímo, je chovaná v položce poplatky za transakce / účetní položky apod.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 13:03 | Taky Honza

Myslel jsem výpis z karty
-8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 13:02 | Taky Honza

Máš to na každém výpise jako splatnost
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 12:48 | ?

"Hamba" je preklep ze slova "hanba", nebo "mamba"?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 12:11 | Eric

Got ya!
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 11:48 | Antislamnik

Prectete si muj nick. Ja bych v pouziti slamniku zase tolik vyhod nevidel a jsem zasadne proti.
-28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 11:43 | Eric

Konečně jeden, který pochopil, že nad slamník není a jeho výhody v porovnání s peněžovnou a jejími "službami" jsou neoddiskutovatelné! Beru vás do klubu.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 11:41 | Antislamnik

Se slamnikem se polemizovat neda.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 11:38 | Jana

Kdyz nerozumim, tak se zeptam. Moje otazka by treba znela: dokdy musim dluh na kreditni karte uhradit, abych neplatila zadne uroky? Kdyz to nevyctu z podminek nebo nedostanu jasnou odpoved, produkt nebudu pouzivat nebo sice ano, ale vedome pujdu do rizika, ze to nebude zadarmo.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 11:36 | Jana

Nevim, jak vy, ale ja pri placeni debetni kartou zadny poplatek za operaci neplatim - jen rocne pausal asi 150 Kc. Poplatek za transakci plati obchodnik, ktery platbu kartou prijima.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 11:31 | Dude

Kdo chce psa bít, hůl si najde. Proč bych měl proboha používat debetní kartu, která je placená oproti kreditní, která je zdarma (myšleno poplatky). Jeden z dalších podstatných důvodů je i odložení plateb. Tedy splatnost. Což se samozřejmě okamžitě projeví na Vašem účtě. Tyto peníze můžete užít i jinak než je použijete na zaplacení kreditky. Jestli dodržíte sebekázeň a umíte dobře počítat, zapomenete velmi rychle na debetní karty.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 11:18 | Milan

Muze se vam stat nehoda - budete v nemocnici a na nejakou kreditku si nevzpomenete.
Muzete byt na delsi dovolene /sluzebni ceste v zahranici a opet propasnete.
Mohou nastat dalsi udalosti, ktere zpusobi, ze na kreditku nebudete mit myslenky/cas
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Endrle

podnikatel, Geewa

Martin Kasa

podnikatel a investor, Ticketon.cz

Miloš Endrle
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Martin Kasa
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services