Diskuze - Kreditní karta za trest

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 78 komentářů)

1. 9. 2006 10:56 | Petr

Ano, existuje.
Bud musim ty hotove penize nosit s sebou v penezence, abych s nimi mohl platit - a to se mi tedy opravdu nelibi.
Nebo muzu platit debetni kartou, ovsem z ni platim za kazdou operaci poplatek - coz se mi taky opravdu nelibi.
Nebo si muzu pred kazdou platbou ty penize vybrat z bankomatu - ovsem s tim jsou spojene jeste vetsi poplatky, ktere se mi samozrejme nelibi.
Takze pokud si dokazu udrzet disciplinu (jakoze zatim se mi to dari - cca druhy rok - 100%), nevidim duvod, proc kreditku nepouzivat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 10:54 | Taky Honza

A co riskuji? Nic. Kartou bych platil tak jako tak.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 10:53 | eMKo

.. debitka stoji vzdycky penize. Kreditku muzete mit nekdy zadarmo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 10:43 | Eric

Dík.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 10:36 | Patrik

Nemyslim si, ze bys byla blba. Predpokladam, ze nepracujes v oblasti financi, tak jsi jenom nalitla. Stejne tak, jako muze neznaly clovek nalitnout, kdyz si necha postavit barak nebo provest jakoukoliv sluzbu, ve ktere se nevyzna.
Jak se rika: "Osidil te jednou - hamba mu, osidil te podruhe, hamba ti! "
Priste uz budes chytrejsi a treba se tak vyhnes vyssi ztrate, nez par stokorun.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 10:28 | jezevec

Pokud máte vlastní peníze (takže můžete zaplatit na konci bezúročného období) - existuje jakýkoliv důvod, proč riskovat kreditku, a neplatit s penězi které máte, rovnou?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 10:27 | Eric

Vzkaz důslednému pedagogovi: dejte mi taky někdy jedničku - prosím, prosím! Nebo pojďte raději polemizovat, ale na to vy asi jaksi nemáte.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2006 10:23 | Sam

Kreditku od Citibank mám také a zatím jsem s ní maximálně spokojený. Roční poplatek nulový při splnění podmínek (útrata cca 50000Kč/rok) a úroky jsem také ještě neplatil - splácím 100% v termínu. Poplatek za vedení účtu ke kartě i poštovné rovněž nula. Pokud by se mi ztratil výpis, najdu svůj dluh na Internetu. Kdo si udrží disciplínu, nemá problém.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 10:23 | jezevec

Nepoužívejte dluh, když ho nepotřebujete. Svatá slova! Nedovedu si představit, kdo a proč by učinil takovou nejapnost. Bohužel se k odpovědi neuchýlil ani autor.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2006 10:22 | Honza

Já taky používám naprosto normálně kreditku (CItibank), vyúžívám bezúročné období, karta je naprosto bez poplatků a to doslova. Za cca 1,5 roku ze mě citi nedostala ještě ani halíř na úrocíéch nebo poplatcích.
Prostě nemůžu si to vynachválit, nemá to chybu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 10:16 | MoB

To nemusí být pravda, podmínky bývají často psány tak zmateně (samozřejmě v tom je úmysl), že po prvních několika přečteních prostě nedávají smysl nebo hůř, dávají nesprávný smysl. Prostě jsou tam šikovně zakamuflované lži.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 9:27 | Tomáš Marný

V červnu jsem vypověděl smlouvu Eurotelu, výpovědní doba skončila 31.7. Včera mně přišla domů obálka od Eurotelu, nejdřív jsem se podivil, že vrací volací zálohu v obálce, obálku otevřel a nestačil zírat... Kreditní karta Citibank - Benefit jako odměna významnému zákazníkovi... Stačí maličkost, aktivovat, a už můžete využívat neskutečně výhodné nabídky - roční poplateček za kartičku směšná tisícikoruna (pravda, jde to uhradit 2.500 Benefit bodů) a neuvěřitelně výhodný úrok, pouhých 24,99%...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2006 9:22 | Jana (taky)

No tak takhle to dopadne, kdyz si clovek necha vnutit produkty, ktere nepotrebuje, a pak je bez obeznameni s podminkami bezhlave pouziva. Kdybyste si precetla "navod", nemusela jste platit...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 9:18 | Eric

Bůh i každý člověk vědí, že na platbu hotovostí netřeba žádných návodů a smluv. I vámi uvedená, byť vcelku banální, komplikace říká jediné: zlatý, přezlatý slamník.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2006 9:01 | Švec

Také jsem ji dostal někdy začátkem tohoto roku. Při nejbližší návštěvě pobočky jsem ji chtěl vrátit, protože jsem o ni nežádal. Nicméně ji prý takhle posílají všem "bonitním" klientům už několik let a prý když jim sdělím nějaké údaje, jako kdybych žádal o úvěr a tak mi podle toho určí limit na kartu. Na jednu stranu nabízí úvěr v nějaké výši na každém výpisu a pak se chtějí šťourat v soukromí klienta, aniž by o to stál. Takže jsem jim nic nesdělil, kartu můžu aktivovat na pobočce kdykoliv v budoucnu, pokud bych to náhodou někdy potřeboval. A jak čtu ten článek, tak raději nikdy. Ale jednou jsem ji omylem vytáhl místo běžné karty a málem s ní zaplatil, naštěstí nebyla aktivovaná :-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2006 8:46 | Taky Honza

Já ji pravidelně používám.
Platím s ní celý měsíc a poté celou částku uhradím ještě v rámci bezúročného období.
JInak souhlas.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 8:39 | Jana

Také jsem přišla ke kreditní kartě jako slepá k houslím, ležela několik měsíců doma, pak ale jsem nutně potřebovala peníze tak jsem ji využila. No a co myslíte? Samozřejmě, že jsem si pořádně nepřečetla podmínky nebo nepochopila docela a teď se divím kolik musím splácet, z každé 1000,- si oni strhnou 250,-, dobré ne? Ještě, že existují blbci, jako já, kteří jim na to skočí, jinak by nemohli mít takové zisky.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2006 8:03 | Honza

Kreditní kartu podle mého názoru rozumný člověk nikdy v životě nepoužije, nebude si ji pořizovat a nenechá si ji vnutit. Totéž různé spotřebitelské úvěry, leasing na auto (Když namám na nové, koupím si staré. Když nemám na staré, nemám ani na ten leasing.) a podobně. Jěště tak hypotéky, to je asi jediný běžný typ úvěru, který může být rozumné využít.
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 4/4

4

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jakub Mahdal

podnikatel, Safetica Technologies

Patrik Nacher

podnikatel a ekonom

Jakub Mahdal
ÚSPĚŠNOST
75,00 %

z 4 duelů
×
Patrik Nacher
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services