Diskuze - Kreditní karta za trest

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 78 komentářů)

4. 9. 2006 13:50 | ja

AMEX kartu ma od zamestnavatele taky. Proc to pouziva zamestnavatel netusim, ty poplatky jsou opravdu silene, ale asi nic lepsiho neexistuje. A pohled ze strany zamestnance - karta je temer bez limitu, pro mnoho lidi je to jedina (nemaji takovou soukromou) karta umoznujici placeni na internetu, pro me bez poplatku (vcetne vyberu cizi meny v zahranici), stoji me to jen 4 Kc mesicne (prikaz k zaplaceni mesicniho dluhu) a ve firme se neotravujeme se zalohama na sluzebni cesty.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 9. 2006 13:45 | ja

Ano, dluh pod kontrolou je rozumna vec, ale priznejme si na rovinu - to dokaze tak cca jeden z tisice vlastniku techto karet. PS: Ucetni polozky za platbu kartou jste platil u ktere banky? O zadne takove v Cesku nevim.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 9. 2006 13:19 | Leasback

Bohužel souhlasit nemohu. Kreditní kartu využívám již mnoho let a jsem s ní maximálně spokojen. Celý měsíc žiju (zdarma) za peníze banky a 15. den následujícího měsíce provedu úhradu tohoto dluhu z běžného účtu, v té době už zase mám samozřejmě dalších pár tisíc "půjčených". Kromě toho, že využívám cizí bezúročné peníze, není s použitím kreditní karty spojen žádný jiný poplatek. Tím dochází k úspoře oproti situaci, kdybych své úhrady prováděl debetní kartou (účetní položky). Dluh pod kontrolou není nic špatného. Obecně - pokud výnos z vlastních (nepoužitých) peněz mi vynese více, než jsou náklady spojené s dluhem, pak jsem přesvědčen, že se nechovám nejapně, ale spíše rozumně.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 9. 2006 9:35 | Rychlonožka

Jenom upřesnění - od AMEXU nemáte kreditku, ale charge kartu. Rozdíl je v tom, ze peníze půjčené na kreditku můžete splácet postupně několik měsíců, charge kartu musíte splatit jednorázově v dalším měsíci. Proto se charge karta vydává pouze bonitnějším klientům.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2006 23:17 | Honza, taky klient banky...

Vážený pane, máte strach, abyste nezaplatil ani korunu na úrocích a přitom si ani nepřečtete Smluvní podmínky ke kartě? Tam je jasně napsáno ,že si banka strhává minimální splátku sama, takže strach o kreditní historii je nezdůvodnitelný. Co kdyby v podmínkách bylo uvedeno, že poplatek za příchozí platbu je 200 kč, to by vám vadilo méně, pokud byste to nečetl? Jste opravdu zvláštní klient...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 9. 2006 22:56 | Fanouš

Kreditní karta za trest ! Proč ?
Kreditní karta není za trest, ale za odměnu. Ne každý může být držitelem skutečné kreditní karty. Podle níže uvedených názoru zjišťuji neznalost karet. Neustále se pletou výrazy kreditní karta, úvěrová karta, debetní karta a nebere se v potaz podstata jednotlivých druhů karet. Negativní názory na kreditní kartu mají většinou lidé, kteří mají problém s vlastní disciplínou a v minulosti to jistě byl i problém se splácením různých neefektivních půjček. Přesně tato skupina lidí nikdy žadnou kreditní kartu nedostane. Kreditní karta má samozřejmně řadu výhod, které uznávají převážně lidi, co si váží svých peněz a znají jejich hodnotu.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 9. 2006 22:39 | Franta

Nemyslím si, že by ti kreditky chodily často do schránky. Je patrné z tvého názoru, že jsi velice rozumný se svou debetní kartou a kontokorentem. Jedná se o klasický příklad, kdy lidé čerpají kontokorent v okamžiku, když nemají na svém účtu žádný disponibilní zůstatek, nakupují na dluh a tento fakt si ani nepřipouští. Vzhledem k povaze kontokorentu se jedná zrovna o tu nejnevýhodnější variantu. Kde jsou poplatky, úroky apod. Je smutné, že ve 21 století mají lidé tyto názory.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2006 22:25 | Jirka

American Express
Mám kreditku od AMEX, kterou mě vybavil zaměstnavatel. Což je asi nejlepší řešení, neplatím žádné poplatky a díky jménu firmy je to téměř bezlimitní karta. Snad jedinou nevýhodou je menší množství míst, kde ji akceptují. Jo a taky 3% poplatek za výběr z bankomatu - docela dost. Soukromě bych si kreditku u nás nepořídil, i když mně doma leží jedna od ČSOB. Nemám v úmyslu ji použít, určitě to bude nějaké šibalství...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 9. 2006 21:52 | Hugo Mrazík

Právě rozumný člověk si pořídí skutečnou kreditní kartu z mnoha objektivních důvodů. Je otázkou, ale od jakého bankovního ústavu. System kreditních karet se ve světě využívá více jak 20 let naprosto standardně a navíc řada obchodníků v zahraničí příjimá při platbách právě kreditní karty než karty debetní. Pouze my ve všem vydíme nutné zlo, protože sami jsme iniciátory zkreslených a nepodložených argumentů způsobených vlastní vinou. Není karta, jako karta.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2006 21:36 | Hugo Mrazík

Nazývejme věci pravým jménem. To co používáš není kreditní karta, ale nákupní úvěrová karta o čemž svědčí uvedené polatky. Nevymlouvej se na podmínky, ale uznej, že chyba je v tobě. Naučme se ukazovat na sebe a ne na ty druhé.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2006 20:47 | Honza

Eurotel SKUTEČNĚ rozesílá karty, mně přišla taky.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2006 20:12 | Hugo Mrazík

Uveď laskavě věci na pravou míru. Žádnou kartu jsi nedostal, pouze informaci v písemné podobě, že máš možnost být držitel skutečné kreditní karty Eurotel/Citibank. Závěrečné slovo potom má vydavatel karty, zda ji získáš nebo ne. Důležité je si uvědomit k čemu karta vlastně je. A co bezúročné období až 55 dní s úrokem 0%. Smyslem karty je především bezpečný platební instrument s využitím okamžité finanční částky v krátkodobém horizontu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2006 9:43 | Sam

Tak to by mi docela vadilo, kdyby se mi na běžném účtu stále flákalo pár desítek tisíc za úrok 0,0nic %. Jen ať si hezky na živobytí vydělávají jinde.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2006 9:35 | Sam

Provoz kreditky vyjde zpravidla levněji, než debetky - nejsou na ní poplatky a při 100% platbě ani úroky. Kontokorent je úročen vždy. Pokud je potřeba větší obnos v hotovosti, je kontokorent zpravidla výhodnější, než kreditka, ale méně výhodný, jak úvěr. Pokud jsou potřeba peníze na větší nákup, dá se to vyřešit splátkami - často bezúročnými.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2006 15:40 | Petr

Zlatá slova! Tesat do skály...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2006 15:38 | Petr

Jste dobrý hospodář, o tom není pochyb. Pokud se ale člověk řídí radou psychiatrů "mít vždy na účtu aspoň trojnásobek běžných měsíčních plateb", vystačí s debetní kartou a není ohrožen výše uváděnými riziky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2006 15:34 | Petr

Dobrý den, jsem asi bonitní klient, protože kreditky mi do schránky chodí poměrně často. Vždy je velkými nůžkami rozstříhám na kousky a pošlu do čističky odpadních vod, co kdyby... A tak si žiju svůj život s debetní kartou České spořitelny, na které točím platby svoje i manželky. Když jsem jednou pořeboval větší obnos, otevřel jsem si kontokorent a za čtyři měsíce ho zase zrušil. Máte doma nůžky? :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2006 1:56 | Pavel

Jistě existuje. Když chci zasponzorovat svoji banku. A je těch klientů pěkná řada.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 16:07 | Tomáš Marný

Na odloženou platbu máte kontokorent? Fíha, co to máte za banku, že Vám neúročí kontokorent hned, když jste v mínusu, ale nějaký čásek počká?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2006 15:58 | cherry

Měl jsem kreditku od HVB a chtěl jsem ji zrušit. zaplatil jsem všechno do mrtě, vrátil kartu. Příští měsíc mi přišel výpis - naúčtovali mi 12 Kč poštovné za tento výpis, a zase jsem dlužil. Tak jsem jim příkazem poslal 24 Kč - abych si "předplatil" příští výpis a dostal se na opravdovou nulu. Za pár dní mi volali z banky, že platbu nemůžou zaúčtovat, protože karta je zrušená a peníze mi vrátili... Teď je doufám, že mi za několik let nepřijdou naúčtované úroky za těch 12 kč...
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kováčik

podnikatel, Skrz.cz

Zdeněk Jahoda

podnikatel, Emco

Petr Kováčik
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů
×
Zdeněk Jahoda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services