Diskuze - Nový stavební zákon: více staveb bez ohlášení a st

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 273 komentářů)

9. 10. 2016 9:14 | aiva

Dobry den. Soused si pred lety postavil kotce pro psi cca 12 m od meho domu/ hranic pozemku. Kotce jsou rozdeleni z jednoducheho pletiva, z 1/4 zastresene. Rozloha kotcu je nad 16m2- odhaduji 30-40m2. Je to tim padem povazovano za cernou stavbu? Musel mit muj souhlas ke stavbe kdyz jsem jeho soused? Pristehovala jsem se, musi tedy mit mit souhlas napr. dodatecne kdyby kotce nechtel odstranit? Zmenilo by se pro nej neco dle noveho stavebniho zakona? Mam na stavebnim uradu pisemne nahlasit, ze je vedle me postavena cerna stvavba a ze zadam o odstraneni? Pokud ano, maji urednici na reakci 30 dni? Dekuji moc za zodpovezeni.
-60
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 9. 2016 21:05 | Radek

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaké povolení potřeba na přístřešek na auta 6×6 metrů. Nebo jaké dude potřeba po změně zákona. Děkuji
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2016 18:53 | Lenka

My vyřizovali rok papíry, dalšího půl roku běhání po úřadech a čekání na vyjádření a to máme projekt do 150m2, tudíž by to mělo být na ohlášku, ale jelikož jeden sousední pozemek vlastní více majitelů a jeden je v exekuci, musíme přes stavební povolení, které nám bylo vydáno a za necelý měsíc zrušeno, na naše odvolání z jakého důvodu nám bylo nesmyslně nadobro odebráno stavební povolení, a to údajně kvůli chybě stavebního úřadu. V tom případě nevím, koho na těch úřadech zaměstnávají, jelikož po roce a třičtvrtě nemáme nic, jen vyhozené peníze, zrušené povolení, vyřízenou hypotéku, kde nám dají penále za změnu ve smlouvě apod.. Kam ten svět spěje?!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2016 15:18 | ivan

Dobry den, mam otazku pokud starosta obce nechce zanest naši ornou pudu do změn tak aby jsme mohly stavět mužem se obratit někam jinam? A kam? Děkuji I.SARAJ
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2016 16:00 | Monika

Dobrý den,prosím mám dotaz chce me si postavit zahradní domek na nářadí 3\4m ...musím mít stavební povolení? Děkuje za odpověď.
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 2. 2016 22:42 | Jakub

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám v plánu udělat dveře v nosné zdi budu potřebovat stavební povolení. Předem děkuji.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 10. 2015 20:20

Citace - Louie / 17.09.2015 23:57

Zdravím Vás. Četl jsem cel článe a prošel si i oba pararafy jak 103 - tak 104 co mě ale jaksi nejde do lavy protože nejsem žádný intelektuál je v paragrafu 103 --- 1. stavby o jednom nadzemním podlaží do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky, nepodsklepené, jestliže neobsahují pobytové místnosti, hygienická zařízení ani vytápění, --- to znamená, pokud si budu chtít postavit svépomocí chatu která bude mít zastavěnou plochu 25m2 a jedno nadzemní podlaží včetně podkroví, že v ní nesmí být postele, toalety a ani topení? Trochu mě to vyvádí z míry, k čemu pak taková budova může sloužit? Pokud ne vztahuje se na mě paragraf 104? Děkuji
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 9. 2015 23:57 | Louie

Zdravím Vás. Četl jsem cel článe a prošel si i oba pararafy jak 103 - tak 104 co mě ale jaksi nejde do lavy protože nejsem žádný intelektuál je v paragrafu 103 --- 1. stavby o jednom nadzemním podlaží do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky, nepodsklepené, jestliže neobsahují pobytové místnosti, hygienická zařízení ani vytápění, --- to znamená, pokud si budu chtít postavit svépomocí chatu která bude mít zastavěnou plochu 25m2 a jedno nadzemní podlaží včetně podkroví, že v ní nesmí být postele, toalety a ani topení? Trochu mě to vyvádí z míry, k čemu pak taková budova může sloužit? Pokud ne vztahuje se na mě paragraf 104? Děkuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 9. 2015 21:49 | Josef Kammer

Dobrý den, prosím o radu, nechal sem si zaklít balkón - lodžii a dodatečně jsem zjistil že potřebuji stavební povolení. Je to pravda? Jak mám tedy nyní postupovat, mám si požádat o stavební povolení a riskovat vysokou pokutu ? Ještě mě zajímá když si v bytě budu chtít zbourat zeď, nemělo by jít o nosnou zeď, budu potřebovat stavební povolení? Mám malý byt v osobním vlastnictví 46m2. Děkuji moc za radu sem nebo na email kammer@centrum.cz
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 9. 2015 20:30 | Mira

Dobrý den. Soused již před mnoha lety cca 20 let postavil dvoupatrový rodinný dům na hranici našeho pozemku. Nejprve neměl na náš dvůr žádná okna, postupem času však začal přidělávat okna do našeho dvora bez jakéhokoliv povolení a souhlasu. Vzhledem k tomu, že zde v tu dobu bydlel pouze děda a babička neřekli sousedovi nic. Jak mám tuto situaci řešit když s okny do našeho dvora nesouhlasím ? Předem děkuji za odpověď.
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 7. 2015 17:15 | petr

Dobrý den,chtěl bych se zeptat: mám pozemek který zatím není veden v územním plánu obce jako stavební mohu tam postavit stavbu do 25m2 ne aspoň nějakou stavbu? Předem děkuji
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 5. 2015 21:37 | Milan Fráner

CHci na záhradě zhotovit studnu pro zalévaní,ne však stodnu klasickou ani vrtanou ,ale naraženou .V novém zákoně jsem nenašel žádnou zmínku jak postupovat co se týče právních záležitostí.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2015 8:04 | Daniel

Dobry den, chtel bych se zptat.Chci koupit dve parcely a ty jsou v uzemnim planovani zapsany jako soukroma zelen (zahradka).Tuto parcelu bych chtel do budoucna zmenit na stavebni parcelu.Kdyz jsem se byl ale na urade zeptat tak mi sdelili, ze tam nedavno chteli z techto pozemku udelat stavebni parcely, ale ze by je to vyslo draho(zasitovat) tak od toho ustoupili a prodali to lidem jako soukromou zelen.Muj dotaz tedy je pokud bych si tuto parcelu sam zasitoval(elektrina, vlastni vrt na pitnou vodu a vlastni septik s cistickou) jestli by mi tento pozemek na stavebni parcelu zmenili.Dulezite je jeste dodat ze silnice od tohoto pozemku je tak 30metru.Dekuji moc za radu
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2015 12:12 | Romana

Dobrý den, budeme provádět rekonstrukci baráku, nyní už žádáme o hypotéku a chci se zeptat, co vše budu potřebovat ke stavební ohlášce? Rekonstrukce bude veliká, od podřezávání domu až po opravu střechy, včetně nových rozvodů a také zvedání jedné strany střechy..
děkuji za odpověď, s pozdravem Romana
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2015 8:06

..a jak to dopadlo?Bydlíte?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 1. 2015 18:18 | Peňáz Martin

Dobrý den.Živím se jako zemědělec.Je možné si na pozemku kde stojí můj RD postavit přístřešek na zemědělskou techniku jako pluhy,brány,kultivátory,vozík za auto a přístřešek na dosušování česneku o velikosti např. 8x6m.Přístřešek by byl dřevěný na patkách.Splňoval bych tím stavbu pro zemědělství podle paragrafu 103 stavebního zákona?Děkuji
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 12. 2014 17:35 | Tomas

My jsme se s papírama taky naběhali, povoleni nam trvalo sehnat pres rok. Návr jsme měli od www.prozi.cz a dum staveli svepomoci. Po trech letech konecne bydlime, ale to papirovani bych znova prozit nechtel.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 12. 2014 11:39 | Miroslav Matěcha

Dobrý den, plánuji na jaře, až v létě na místě vedle stávající kůlny, kde je jen tráva na ploše 38,5 m2 postavit plechovou garáž, desku si chci vybetonovat sám a garáž mi přivezou a namontujou. Je potřeba stavební povolení na garáž, která se dá zase rozložit a přemístit jinam? Já si ji teda zateplím a ukotvím, takže bude stále na jednom místě. A co betonová deska, ta musí mít taky ohlášku či povolení ? Upozoňuji, že mám hajzla souseda, takže to chci mít plně právně podchycení. Děkuji předem za rady.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2014 10:03 | Ladislav Šafařík

Rád bych poprosil o fundovanou odpověď. Vlastním pozemak u štěrkového jezera, konkretně Ostrožská Nová Ves, k.ú. Chylice, parcela č. 2883. Mám v úmyslu postavit přenosnou buňku o rozměrech cca 6m x 2.5m (15m2)na tomto pozemku. Socialní zázemí - chemický záchod, pitna a užitková voda se bude přinášet. Jedná se o lokalitu vodárenského pásma druhého stupně. Já chci postavit buňku bez základů a 160 až 180 metrů od vodního zdroje na hranici ochraného pásma. V této lokalitě jsou chaty se základy a cca 20m od vodního zdroje. Poraďte jak mám postupovat. Předem děkuji. Odpověď prosím na E-mail. Šafařík Ladislav
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2014 10:38 | Tonik

Pokud budete hledat dobrý a kvalitní projekt, za sebe můžu doporučit firmu http://www.prozi.cz. Navrhli nám atypický dům a jsme moc spokojení.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marta Nováková

podnikatelka, U&Sluno

Miroslav Singer

bývalý guvernér ČNB

Marta Nováková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miroslav Singer
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services