Diskuze - Nový stavební zákon: více staveb bez ohlášení a st

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 273 komentářů)

24. 2. 2018 0:03 | Pavla

jaká je vaše zkušenost s prací úřadu a úředníků?? Promiňte ale s takovou šikanou a buzerací z pozice úředníka jsem se nikdy nesetkala jako na odboru výstavby spojeného z povolením k stavbě na Vysočině!!! Jsem snad jediná !!?? A mám velkou chuť si pozici "rádoby mocného" stěžovat!!!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 2. 2018 23:40 | Pavla

poplatek za 'stavební povolení 300,- až 3000.- ?? Žertujete, ztratila se vám NULA, snad 30000,-
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 1. 2018 17:13 | Marcel

Zdravím vás chci z kuchyně na dvůr místo okna balkonové dveře co je prosí k tomuto úkonu potřeba za povolení?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 1. 2018 11:09 | Milan

Dobrý den, prosím o radu, jak se propracovat ke stavebnímu povolení co nejrychleji za podmínek ,kdy jeden z majitelů jediné příjezdové cesty nechce dát souhlas s jejím užíváním. S pozdravem Milan
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 12. 2017 12:20 | Tom

Samozřejmě. Jedná se o přístavbu (nadstavbu) již stávajícího objektu. Jelikož potom budete potřebovat projekt, který takovou stavbu minimálně o 50% prodraží, postavíte si raději chatku vedle. Potom budete potřebovat jen územní rozhodnutí nebo ani to ne. Vše samozřejmě za předpokladu, že na pozemku již nějaký obytný či rekreační objekt stojí. Jestli lze za takový objekt považovat uvedený sklep, bych se raději poradil na konkrétním stavebním úřadě.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2017 15:58 | Venuše

Dobrý den,mám dotaz chceme si postavit zahradní chatku na vlastním pozemku o rozměrech 6 krát 3 metry,do výšky 4.5 metru na stávajícím sklepě,který je o velikosti 2,5 krát 2,5 metru a je hluboký 2 metry.Musím tuto stavbu někde ohlašovat?Děkuji za odpověď.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2017 17:34 | Martin

Prosim,je.potreba vjezdova brana k rod.domu ke kolaudaci?nezkolaudoval jsem poradteprosim
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2017 20:17 | Míla

Dobrý den, Mám dotaz, ohledně užívání stavby. Před dvěma lety si ma sestra na pozemku našich rodičů postavila obchod se školními potřebami. Tento pozemek je hned vedle místní školy. V územním plánu znělo, ze na tom místě muže stát školská zařízení všeho druhu. Proto se rozhodla pro ten obchod se škol.potrebami a na nej je to i zkolaudováno. Sestra tu už 2 roky podnika, ale letos v létě se vdala a s manželem se plánuje odstěhovat. Obchod si plánuje udělat tam a tyto prostory zůstanou od příštího roku pravděpodobně nevyužitý, bohužel je na to samozřejmě spotř.uver. Jediny, kdo o to zatím projevil zájem k pronajmu je můj kamarád, který ma už obchod se zahradním příslušenstvím a tady by ho měl taky. Ma otázka zni, vztahovalo by se na to rekolaudace či změna způsobu užívání i když by šlo obchod za obchod nebo ne? Kamarád by nic nepredelaval, dokonce si chce nechat i pult s regály tak jak tam jsou postaveny, jen by neprodaval školní sešity a pravítka, ...atd , ale struny do sekáček, prac.rukavice...atd. Nebo když je v územním plánu výslovně napsaný školská zařízení všeho druhu nebo služby související s hlavní činnosti, což je opět školská, zdravotní či sociální zařízení a tim padem tam nemůže být opravdu nic jiného?. To by znamenalo ze by rodice museli splacet úvěr a prostory by byly nevyužitý? Dotazoval jsem se i na obci a ty mi řekli, ze mi nedokážou poradit, ale pokud bychom chtěli změnu uz.planu, tak bohužel jednu změnu teď prave uzavíraly a další plánují asi až za 5let. Což 5let platit úvěr a nemít možnost to pronajmout, což najít někoho kdo si vezme do najmu obchod se školními potřebami na vesnici je nerealny a pro rodiče nejspis i likvidační. :-((( Děkuji předem za rady Míla Brno-venkov
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2017 7:22 | Věra Dvořáčková

Potřebuji stavební povolení pro stání mobilhaimu na soukromém pozemku ? Obec trvá na tom , že musím veškeré práce zbudovat sama a ještě složit kauci 300 tis . a různé nesmysly . Mají na to právo? Děkuji
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 10. 2017 14:37 | Jirka

Dobry den, chtel bych se zeptat co potrebuji, kdyz si chci stavajici garaz na vlastnim pozemku rozsirit cca o 20 m2. Diky
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 9. 2017 8:17 | Miroslav

Dobry den, chtel bych vedet jestli stavbu musim ohlasovat na katastru? Provedl jsem stavbu (do 25m2) na svem pozemku s nacrtkem, rozmery a vypisem uzemi z katastru, ohlasil na stavebnim uradu a dostal povoleni. Jedna se o zdenou stavbu na ulozeni palivoveho dreva, cili takova lepsi sopa na drevo. Dekuji
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 8. 2017 8:32 | Radek

Chtěli bychom si zajistit přístřešek pro auto, pochopil jsem správně, že podle novelizovaného stavebního zákona paragraf 79 odst. 2 p. "o" , že lze přístřešek postavit bez ohlášení či stavebního povolení. Konkrétně, jestli se to vztahuje jen na mobilní přístřešky na auto př. na www.carporty.cz anebo na jakýkoliv typ. Předem dkuji za radu.
Radek
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 7. 2017 0:04 | Anna Novotná

chtěla bych vědět jak postupovat ve věci : pořízení mobilheimu na vlastní pozemek /zahrada/,při koupi tohoto mobilheimu nám bylo řečeno že není potřeba ani stavební povolení ani ohlášení,ale sousedům se to nelíbí i když je v ničem neomezujeme a podali udání na stavební úřad který to řeší tak že sme si museli nechat udělat projekt který nás stál 23 000.-kč,přitom by jim měl stačit certifikát mobilheimu + prohlášení o shodě se zákonem č.22/1997Sb a ČSN - EN1647+A1/2009.Zajímalo by mě vaše vyjádření k tomuto problému,pořídili jsme si mobilheim jako výměnek,ale mám ze všeho dojem že jsme si dovezli vilu. děkuji za vyjádření Anna Novotná Žabčice 66463
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 6. 2017 14:06 | Lucie

Dobrý den, prosím o radu. Chceme na zahradě zvětšit současnou garáž. Nyní 15m2. Rádi bycom rozšířili na 60m2. Stačí stavbu ohlásit na příslušný úřad nebo je proces zdlouhavější? Děkuji za pomoc. L.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 5. 2017 14:42 | Lenka

Dobrý den, před deseti lety jsme koupili dům včetně oplocení a vjezdové brány. Nyní jeden ze sousedů nás nahlásil na stavební úřad, že brána je postavena jinak než bylo v původním plánu. Podotýkám, že se jedná odhadem o odchylku cca 70 cm (měla být více sešikmená) a vše je na našem pozemku. Za samotnou bránou nám patří ještě 2,5 m cesty. Tak nevíme jak máme postupovat. Úřad nám tvrdí, že musíme toto uvést do původní podoby. Jednalo by se o nákladné překopání, protože brána je na elektrický pohon a vše je tomu již celých 10 let přizpůsobené. Brána slouží pouze nám, nikoho nijak neobtěžuje. Soused se nám takto mstí, protože jsme ho požádali ať v zimě netopí petkami. Můžete nám, prosím, poradit?? Jsme zoufalí. Děkuji.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 5. 2017 9:16 | Pavel

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat,zdali budu potřebovat ohlásit na stavebním úřadě, když si chci svépomocí provést zateplení balkónu polystyrenem v panelovém domě+dlažbu na tomto balkóně.Balkón sousedí s ložnicí a v létě je zde strašné horko.Nalepím a nahmoždím polystyren,provedu štěrku s perlinkou a udělám točenou omítku.Barva panelového domu je hnědá a bílá, takže bych stěny udělal hnědé.Byt mám v osobním vlastnictví.Děkuji předem za rady a příspěvky..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2017 7:16 | Radek

dobrý den, chtěl bych se zeptat, jelikož bylo letos u nás dost sněhu, tak se mi na stávající kůlně trošku prohnula střecha, kůlna je již hodně letitá, tak bych chtěl letos ji z větší části vyklidit a příští rok ji shodit a postavit novou na stavajícím místě a stejných rozměrů i ze stejného materiálu(dřeva). Je na to potřeba povolení nebo bude stačit jen ohláška? Já jen abych to kdyžtak začal již vyřizovat letošní rok:)) děkuji za info
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 4. 2017 14:52

Víte ho*no o tom, jak to tam v reálu vypadá. Jestli jde o ilegální množírnu psů (kterých je po republice více než dost), absolutně se sousedům nedivím, že se domáhají pomoci u úřadů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2017 9:35 | Ing. Radim Bestr

Dobrý den na vlastním pozemku plánujeme stavbu dřevěné ohrady a přístřešků pro koně se seníky. Pozemek je umístěn v extrevilánu tvořen třemi parcelami 1-orná půda 2-pastvina 3-mokřiny. Parcely jsou v uzemním plánu charakterizovány jako pastviny. Měl by po nás stavební úřad žádat i vyjádření životního prostředí i když se jedná o koně pastevně ustájené a stavby provedené ze dřeva takže vše je bez zásahů do přírody (BIO) Do jakého správního poplatku by měla tato stavba spadat při uzemním řízení umístění stavby (dle vzorů na internetu mnou dohledaných tyto stavby zapadají do položky 17 odst 1,c) Staré znění zákonu mělo položku 17/1/c definovanou jako ke stavbě pro individuální rekreaci, nebo stavbě zemědělské účelové stavby, nepřesahuje-li zastavěná plocha 70 m2 ale poslední znění zákonu má položku 17/1/c definovanou jako ke stavbě, která plní doplňkovou funkci ke stavbě uvedené v písmenu a) nebo b) s výjimkou stavby garáže Bohužel stavební úřad tady u nás je o člověku velice nezkušeném/hloupém který nemá zcela žádné vědomosti a při našem dotazu nevěděl do čeho by stavbu ohrady a přístřešky pro koně zařadil ... Předem moc díky Bestr
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2017 17:31

udavač, udavač a zase jen udavač, stydím se za to že jsou lidi jako vy v téhle republice
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Bezděk

ekonom

Vladimíra Glatzová

advokátka

Vladimír Bezděk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Vladimíra Glatzová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services