Důchodci na prahu roku 2005

Vláda se na začátku roku snaží podnikat líbivé kroky. Vedle zvýšení minimální mzdy či životního minima došlo také na důchody. Změna se ale jinak dotkne penzistů "nováčků" a jinak těch, kteří již několik důchodů dostali. O kolik si kdo přilepší?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 1. 2005 14:11, Inka

Doporučuji všem, kteří považují současnou výši starobního důchodu v naší zemi za dostatečnou, aby zkusili alespoň po dobu jednoho čtvrtletí za necelých 8.000 Kč měsíčně žít. Jistě po absolvovaném pokusu změní názor.

+33
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

17. 1. 2005 15:37 | Kateřina

Mně osobně to ani nepřipadá jako směšná částka, ale jako provokace. Místo řešení problému šaškárna.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 1. 2005 12:37 | Tomáš Marný

Důkaz idiocie mocných tohoto státu. Za existence příspěvku na dojíždění pro děti mně třeba přišel z ouřadu dopis, že zvyšují částku z 50,- na 51,- Kč. Příspěvek se nevyplácel za prázdniny, dítko tedy dostalo za rok 10,- Kč a dement úředník dal 6,40 jen za pitomou známku.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 1. 2005 10:48 | Jirka

Babička žije za základní výměru, kterou jí teď zvedli po 7 letech o 90 Kč na úžasných 1400,-. Matka bere tuším také pod 8000. Žít se za to dá, ale ne všude a určitě ne na vysoké noze. Měli bychom se ovšem zamyslet, proč je to málo. Před 19 lety jsem nastupoval do zaměstnání za 1600,- hrubého a po vojně ze mzdy 1950,- utáhl v pohodě bydlení, potraviny a další základní potřeby a ještě jsem něco ušetřil. Tehdy ovšem náklady na moje bydlení dělaly asi 350,-. Dnes skoro 2000. Bydlím pořád ve stejném bytě. Tohle vražedné tempo znehodnocuje úspory důchodců. Přitom takové zvyšování mezd nic neřeší. Slouží jen k ukojení touhy zaměstnanců po zvýšení mezd. Jejich radost však netrvá dlouho, protože obchodníci také nechtějí přijít zkrátka. Pak se musí valorizovat důchody. A tak pořád dokola. Je to had, co polyká vlastní ocas. Každá koruna ve výplatě nepodložená prací je dluhem, který splácíme v důchodu. Bohužel i za druhé - díky přerozdělovací politice.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 1. 2005 14:11 | Inka

Doporučuji všem, kteří považují současnou výši starobního důchodu v naší zemi za dostatečnou, aby zkusili alespoň po dobu jednoho čtvrtletí za necelých 8.000 Kč měsíčně žít. Jistě po absolvovaném pokusu změní názor.
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2005 10:46 | Jirka

A po odečtení administrativních nákladů na jejich změnu v evidenci ČSSZ, Ústavů soc. zabezpečení atd., zvláště když uvážím kvality software, který je v těchto institucích používán...
Stejně tak se může moje fantazie zbláznit, když dumám, jak může těch pár stovek podpory udělat z bezmocných mocné. :-((
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 1. 2005 14:38 | Benedikt P.

Ta navýšení dávek u bezmocnosti třeba o 8 korun až o 30 korun, tak ta mě fakt dostala. To je pěkně směšná částka.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2005 1:33 | Ivo

Nevidím nic líbivého na tom, že vláda přidá důchodcům 400 Kč. Nejsem důchodce a jsem rád, že nemusím žít z průměrných 8 tis./měs. Přeji autorce článku odchod do důchodu v 69 letech a důchod z modré šance aby to nebylo moc líbivé.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Šmucler

podnikatel

Tomáš Čupr

podnikatel, Slevomat a DámeJídlo.cz

Roman Šmucler
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomáš Čupr
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services