Diskuze - Jak na daň z převodu nemovitostí

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 70 komentářů)

16. 3. 2006 17:52

Souhlasím!!!Jenom nevím kam se mám odstěhovat když se mi tady líbí?!Kterou stranu volit?Možna ODS ? Mám ale pocit,že taky neví zda to co hlása, taky splní!!
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 3. 2006 17:28

Jak to tak tady ctu, stat nas nuti svymi zakony platit spoustu penez nejen na danich, ale predevsim soukromym soudnim znalcum, za vyhotovovani nejakych posudku. Tak me napada, opravdu nemame jako obcane tohoto statu zadnou moznost, jak zakony se kterymi vetsina populace nesouhlasi, zrusit ??? Ja doufam, ze ano. Vid prece zakony maji byt pro lidi a slouzit lidem aby se jim zilo lepe pokud tomu u nas tak neni doporucuji volit jine strany nebo se ostehovat, ja se asi odstehuju do zahranici.
+49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 1. 2006 12:00 | LK

Nejedná se o převod nemovitosti, ale pravděpodobně o prodej členského podílu v s.r.o. Toto nepodléhá dani z převodu nemovitosti.
-31
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 1. 2006 11:59 | LK

Daň kterou máte na mysli je daň z příjmů, kterou nemusíte platit v případě, že danou nemovitost vlastníte déle než 5 let nebo peníze získané z prodeje do jednoho roku proinvestujete opět na zajištění bytových potřeb. Daň z převodu nemovitosti se platit musí (téměř) vždy.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 11. 2005 10:40

Dobry den, Chtel bych se zeptat. Zda se musi platit dan z prevodu bytu v osobni vlastnicvi. Nekde jsem cetl, ze od dane je osvobozen ten majitel, ktery ma v takovem byte trvaly pobyt dele nez 3 roky. Nevi nekdo jak to doopravdy je? Dekuji za informace
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 9. 2005 21:50

Prosím o upřesnění daně z příjmu ve vstahu k dani z prodeje nemovitosti. Syn a dcera , studenti, jako spoluvlastníci,prodávají stavební pozemek . Mají kromě daně z prodeje ještě další dańovou povinnost? Děkuji. Kovanda
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2005 20:19

Jak zdaním prodej (převod) bytu ve vlastnictví s r. o. nájemníků ?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 12. 2004 12:44 | Irena

V 90. letech jsme se sestrou zdědily pozemky, staly jsme se jejich podílovými spoluvlastníky. Před necelými třemi léty jsme si chtěly spoluvlastnictví vypořádat. Nevěděly jsme samozřejmě, jak to udělat. Na katastrálním úřadě nám poradili, že spolu máme uzavřít smlouvu o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví. Právník nám smlouvu sepsal, my ji podepsaly a pak přišel šok. Finančí úřad po nás začal vyžadovat daň z převodu nemovitostí ve výši cca 60.000, neboť se podle jejich názoru jednalo o směnu nemovitostí (sestra získala větší podíl než před rozdělením, k žádnému finančnímu dorovnání mezi námi nedošlo). Zaplatit daň musíme obě, přesto že mně majetku ubylo. Nikoho nezajímá, kde vzít peníze na zaplacení, ber kde ber, hlavně zaplať. Hledala jsem informace na různých místech, nejlepší rady se mi dostalo na České daňové správě, kde mi jeden nejmenovaný pracovník řekl, že nechápe o co mi jde, vždyť přece zaplatit daň je pro občana čest.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 11. 2004 17:14 | Petr

Dobry den, bohuzel jsem si precetl tento clanek az nyni, ale pres to doufam ze mi nekdo odpovi. Vlastnim s bratrem nekolik bytu v OV a radi by jsme zalozili sro spolecnost schopnou vykonavat nakup,prodej a pronajem nemovitosti. V clanku sem zcela nenasel odpoved zdali v pripade kdy vlozim tyto byty jako vklad do sro spolecnosti, kde muj bratr a ja budeme spolecniky, sem povinnen platit dan z prevodu, vklady do sro, jsou jednak zmineny v sekci platit, a jednak take v sekci vyjimek z dane. Musim nasledne vlastnictvi techto bytu prepsat na katastru? Dale bych rad vedel zdali je mozne naklady na ziskani techto bytu odepsat z dani z budoucich zisku teto spolecnosti. Dekuji predem za jakoukoliv odpoved, popripade alespon kontakt na poradenstvi v tomto smeru.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 11. 2004 21:44 | Petr Šafránek

Pseudoanonym Tridac je jasný případ pro psychiatra, neboť sám v diskusi na http://www.penize.cz/info/zpravy/nazory.asp?NewsID=3243 nebyl několik dní schopen odpovědět na konkrétní dotazy diskutujících a jenom všem okolo nevybíravě nadával a urážel! Když ho někdo zřejmě upozornil, že je úplně mimo a vysvětlil mu, jak funguje akcie Immofinanz a že bez dividendy nebo prodeje z ní peníze nemůže dostat, tak se snažil vycouvat stylem "já nic, já muzikant" Pokud je opravdu manažerem Finance.EU resp. AWD ČR, pak Bůh s nimi, protože ten člověk nemá základní komunikační dovednosti.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 11. 2004 22:49 | Tridac

Vážení přátelé, kolegové. Jistě nepřispěji mnoho do diskuse. Pouze můj názor a moje zkušenost. Po několika celkem zajímavých diskusích, ale i mnoha urážkách a napadáních rádoby znalců, jsem si udělal dnes celý den čas a udělal jsem si vskutku zajímavý průzkum. A výsledky? Spíše závěr. Nebudu již diskutovat či se vyjadřovat k jakýmkoliv otázkám. Zde je pouze snaha z druhých dělat pitomce, omlouvám se ,ale jinak to nazvat nejde. Nevím kdo a proč si tyto lidi vybírá, ale pokud to nikdo nezjistil, máte možnost, stejně jako já.
Proč to píši? Prošel jsem poctivě 220 stránkových témat a skutečně jsem ohromen. I přes obranu a vysvětlování a různé, já nic já muzikant, jsem lidičky pod nicky Anonym, Fredy a některé další našel skoro všude. Je obdivuhodné, jak diskutují o Bushovi, irácké krizi, akciích, parlamentu, důchodech a penzích stejně jako půjčkách, spoření, hypotékách, tak i životním pojištění a kombinace a další a další oblasti. S takovými machry, odborníky a znalci nelze diskutovat. Vědí vše a ještě k tomu neomylně. U nás je na centrále cca 35 lidí, kteří ani zdaleka nemají takové znalosti v součtu dohromady.
Moje zkušenost? Placená klaka v nejlepším případě provokatéři a v posledním kroku lidi, kteří prostě žijí tím urážet, napadat, obelhávat lidi. Nikde totiž nenajdete odpovědi, když se někdo ptá, ale co je nejlepší a co jsem si ověřil i sám? Tito lidé zasvíceně mluví, radí a odsuzují věci, o kterých totálně vůbec nic neví a ani nemohou.
Takže jsem se rozhodl, že nebudu na takovýchto serverech vůbec reagovat ani přispívat. Je to škoda, spousta lidí to myslí dobře i se zájmem, jen mne šokuje, že správci těchto stránek ještě neťuklo. Vím, že je demokracie, každý má právo na svůj názor, ale o tom to na mnoha stránkách tady vůbbec není. Téma? Tyto lidi to vůbec nezajímá. Ihned se pustí do toho, kdo napíše něco, co se jim nelíbí. To nemá nikdo nárok na jiný názor? Tady ne.
Všem, s kterými jsem si příjemně pohovořil a vyměnil zkušenosti, děkuji, a těším se někdy v budoucnu třeba na shledání.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2004 20:11 | Kateřina

Jakmile jde o nemovitost jinde než v Praze, není problém. Já mám zkušenost z Kladna - jak na drátku. Rakovník totéž.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 11. 2004 17:08 | Jan

Vklad na počkání, to se mi ani neche věřit, když to jinde /v Praze/ trvá 4 měsíce??? Nejde o přijetí podání návrhu na vklad?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 11. 2004 7:56 | Jar.Vlach

Čistě technicky: může mi někdo vysvětlit, že když se základ daně z převodu zaokrouhluje na celé stokoruny, tak proč by se daň měla zaokrouhlovat na celé koruny? Snad platí,že co stokoruna, to celé 3,- Kč !? Možná autorka opsala znění § 17, aniž se zamyslela, že zaokrouhlování daně má smysl jen u daně darovací a dědické, o nichž ale článek není.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 11. 2004 18:37 | Petr Šafránek

Bohužel Vás zklamu, Vaše úvahy sice mají jistou logiku, ovšem FÚ vyžaduje vždy ocenění ke dni uzavření kupní smlouvy. Vyhláška, podle které se posudek zpracovává, se mění prakticky každý rok, v dané lokalitě navíc může být nově zpracována cenová mapa pozemků, atd. Pět let starý posudek Vám neprojde, mohu Vám ovšem doporučit oslovit stejného znalce - pokud je solidní, měl by být posudek levnější, neboť si pouze ověří, zda odpovídá nález původního posudku a nebude muset nemovitost znovu zaměřovat a popisovat.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2004 17:09 | Mirek.M

Zajímalo by mě jak starý musí být posudek, který mám doložit na FÚ. Před 5 lety jsem koupil byt (resp. podíl na domu) a tam byl vypracován posudek a nyní bych chtěl tento byt prodat a smlouva na prodej bude 100% daleko vyšší než byt tento posudek. Na domě nedošlo k žádnýmu zhodnocení natož k "násobnýmu" zhodnocení a když jsem se ptal kolik by stál posudek tak cca. 75% daně kterou bych měl odvést FÚ (pokud se divíte částce, tak jak jsem psal jedná se o podílové spoluvlastnictví a prý se musí ocenit celý dům). No a jak jistě uznáte, tak se mi taková částka nechce platit a proto by mě zajímalo, zda bych mohl použít ten cca. 5 let starý posudek, když by cena ve smlouvě zněla na cca. 2,5 násobek tohoto odhadu.
SOUHLASÍM SE VŠEMA ŽE TATO DAŇ JE NEMRAVNÁ - byt je totiž pro nás už malý a potřebujeme větší. Vždyť já se o svou bytovou situaci starám sám (narozdíl od spousty jiných), protože od státu nemůžu nic dobrýho čekat, to bych si asi dítě nepořídil nikdy, a za to přijdu o peníze který mě potom budou scházet, máme totiž malé dítě a prostě jen potřebujeme, aby mělo svůj pokojíček. No a kydž si to vezmu tak takový majitelé družstevních bytů nemusejí při prodeji platit vůbec nic a prodávají to za ty samé ceny. Potom se má vyplatit mít nějakou nemovitost.)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 11. 2004 16:03 | Fredy

Jsou místa, kde obojí máte na počkání. Jenže tam zase nejsou asi ty zajimavé parcely a nemovitosti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2004 13:10 | Jarmila

A pozor ještě na daň z příjmu, která je s touto daní spojená. Pokud nedodržíte podmínky zákona, zaplatíte ještě jednou!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 11. 2004 10:03 | jezevec

Já bych velmi rád zaplatil katastru za vklad na počkání třeba deset tisíc; nebo za výpis bez dvouhodinové fronty pět set korun. Přesněji řečeno - raději bych tyto (a někdy i vyšší) peníze zaplatil legálně, než nějaké mafii do kapsičky). Proč jen to asi nejde?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 11. 2004 15:46 | bzum

Díky moc za radu
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

František Piškanin

podnikatel, Hopi

Zdeněk Jahoda

podnikatel, Emco

František Piškanin
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Zdeněk Jahoda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services