Diskuze - Jak na daň z převodu nemovitostí

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 70 komentářů)

7. 2. 2010 22:05 | ola

zeptejte se Vašeho správce daně na Fú
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 12. 2009 19:45 | Kristína

Dobry den mohlo by mi nekdo poradit nebo rict, co se stane pokud tuto nesmyslnou dan zaplatim s tydennim zpozdenim nebo jak se popripade vyhnout problemum??
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2009 6:27 | maruška

Prosím o sdělení, jak se nyní platí daň z převodu nemovitosti a daň z příjmu, pokud se jedná o rekreační chalupu ? Děkuji Vám
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 3. 2009 1:58

Dobrý den,
právě řeším stejný problém jako Vy a také se NIKDE nemohu dopátrat, jak to vlastně je s daní za převod nemovitosti u bezúplatného převodu hypotéky. Pokud již máte nějaké informace, byla bych ráda, kdybyste mě kontaktovala na níže uvedeném mailu. Moc děkuji za pomoc, Jitka D.
runrunrun@seznam.cz
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 3. 2009 1:57

Dobrý den,
právě řeším stejný problém jako Vy a také se NIKDE nemohu dopátrat, jak to vlastně je s daní za převod nemovitosti u bezúplatného převodu hypotéky. Pokud již máte nějaké informace, byla bych ráda, kdybyste mě kontaktovala na níže uvedeném mailu. Moc děkuji za pomoc, Jitka D.
runrunrun@seznam.cz
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 2. 2009 20:39 | Zuzana

Dobry den, NIKDE se nemuzu docist ani zjistit na financnim urade, zda musim platit dan z prevodu nemovitosti, pokud jen PRENECHAVAM hypoteku. Dum stal vice, nez je hypoteka, tedy ten prebirajici vlastne na tom vydela. Navic jsem hypoteku jiz skoro pul roku platila.
Plati se dan i v tomto pripade, kdy prevod je BEZUPLATNY???
Dekuji moc za jakoukoli radu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 1. 2009 22:28

Prodejte to v drazbě a je to vyřešeno.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 1. 2008 18:43 | Milan

Dobrý den, již tento dotaz tady zazněl, koupil jsem byt do OV a prodávající se nemá k zaplacení daně ( nepřebírá poštu, nebere telefon ) Jak je to tedy? Bude to po mně vyžadovat FÚ, jako po kupujícím? S tímto problémem jsem nepočítal a tyto stránky jsem navštívil až teď.Děkuji za odpověď.
-15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 2. 2007 21:36

Prodávám rodinný dům za 3.500.000,- abych mohl zaplatit byt za 3.400.000,- plus vybavení. Jsem povinen platit daň z převodu nemovitostí a pokud ne, na základě jakého zákona? Díky za odpověď.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 2. 2007 16:41 | kamostopol

Je to pěkná lumpárna. Města prodají byty za pusu, nájemníci ji za tu pusu dostanou, ale daň z převodu nemovitostí platit nemusí nikdo. Při prodeji rod. domku na který mi nikdo nic nedal já musím zaplatit.
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2007 8:12 | Bob

Dobry den, pred 5 lety jsem koupil byt do OV za 250tis, ted jej prodavam za 850tis. Plati se dan z prodeje z cele sumy (tj. 850tis), nebo se vypocte z rozdilu 850 - 250, tedy ze 600tis? Jelikoz z onech 250tis uz dan zaplacena byla pri koupi prodavajicim. Dekuji za odpoved.
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 12. 2006 11:57

dobrý den před dvěma a půl lety jsem koupil nemovitost a do této doby nezaplatila původní majitelka daň z převodu, vím že jsem v podstatě jejím ručitelem a tuto daň budu muset uhradit já sám. ale chtěl bych se zeptat jak dále postupovat ve vymáhání částky, kterou jsem musel za převod zaplatit.
+182
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2006 9:04 | Jana

Ale jen v případě, že do pěti let nezanikne účast vkladatelů na společnosti.
+38
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 6. 2006 7:45

Kontrolu zaplacení daně si mužete ověřit na KU.Donucení není podle mého názoru nutné.Jedině v době prodeje a to okamžitou úhradou vypočtené částky popřipadě uložením peněz u advokáta.
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 6. 2006 7:39

Dobrý den, v únoru tohoto roku jsem koupila byt do osobního vlastnictví. Vím, že povinnost zaplatit daň z převodu nemovitosti má prodávající, ale slyšella jsem, že pokud tak neudělá, je kupující ručitelem a stát má právo na něm požadovat zaplacení daně. Je možné si nějak ověřit, zda prodávající daň zaplatil, případně ho k tomu nějak donutit?
+78
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2006 7:27

Dobrý den, chci se zeptat na daň z převodu nemovitosti a na daň z příjmu. Vlastním byt v osobním vlastnictví který jsem koupil v privatizaci v roce 2002. A nyní tento byt chci prodat, a získané prostředky znova použít na bytovou potřebu. Musím zaplatit daň z převodu nemovitosti a daň z příjmu? Musí být při prodeji stanoven vždy znalecký posudek odhadce nemovitosti i když si sjednám s kupujícím prodejní cenu individuálně? Prosím o radu. Děkuji.
+48
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2006 13:36

NE.
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 3. 2006 13:25

Chtěla bych se touto cestou zeptat: V roce 2001 jsem prodala rodinný dům a peníze jsem použila okamžitě na výstavbu nového rod.domu.Samozřejmě jsem zaplatila daň z prodeje nemovitosti a na nový dům jsem si ještě musela vzít úvěr. Mohu si požádat o vrácení daně, když jsem veškeré peníze použila na nové bydlení a ještě mi to nestačilo? Děkuji za odpověď.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2006 18:02

V tomto pripadě jste od dane z prevodu nemovitosti osvobozen.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 3. 2006 17:59

Chci se zeptat na dan z převodu nemovitosti? Jedna se o nově zrekonstruovanou budovu,puvodne to byla ubytovna. Po rekonstrukci tam vzniklo na zaklade stavebniho povolebi a nasledne kolaudaci 38 bytovych jednotek ,ktere byly na zaklade prohlaseni vlastnika zapsane do katastru.Prodej jednotlivych bytu do OV na zaklade kupni smlouvy.Ve sve cinnosti mam realitni cinnost jako majitel a FO. Ja tvrdim,ze jsem od dane z prevodu osvobozen na zakl zakona.Co vy nato?
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Vaněk

kuchař a podnikatel

Jaroslav Hřebík

trenér a podnikatel

Roman Vaněk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaroslav Hřebík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services