Diskuze - Jak na daň z převodu nemovitostí

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 70 komentářů)

17. 3. 2017 11:46 | Jan Kuželka

Zastaralé informace. Jenom blbnete lidi.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 7. 2016 14:58 | Patrik

Nemáte tu datum článku. Sazba daně je pro rok 2016 4% ne 3%
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2015 10:24 | Petr Válek

Nesnáším články, kde není datum vydání článku, zejména v této tématice je to dosti důležité.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 6. 2015 8:50 | Jarda Smlouvyzdarma

Dobrý den, nelze než souhlasit, protože například konkrétně tento článek hovoří o zákonu, který byl k datu 1.1.2014 zrušen...... Co dodat Jarda Smlouvyzdarma
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 3. 2015 19:19 | Karel Březina

Článek, který nemá v záhlaví datum vydání, je absolutně k ničemu.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2014 8:25 | Horká

Daň se platí příslušnému finančnímu úřadu - podle adresy nemovitosti......
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 10. 2014 12:04 | mirek

V zakonech i navodech je neustale dokola psane jenom ze "se plati" a kolik za co atdd.... ale nikde nikdo nedovede napast KDE A KOMU SE PLATI DAN Z PREVODU NEMOVITYCH VECI??? Muze to nekdo prosim napsat??
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2014 18:37 | Vokáčová Marcela

Jsem spoluvlastnicí rekreační chaty(ze tří čtvrtin). Chatu jsme i s dalším spoluvlastníkem prodali za dohodnutou cenu. Má otázka zní zda musíme podat společné daňové přiznání, nebo lze každý zvlášť a zda je nutné nechat chatu ocenit,nebo stačí platit daň z dohodnuté prodejní ceny?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 12. 2013 12:13 | věra mazáčková

Dobrý den,1.8.2013 jsem koupila družstevní byt.Zároveň jsem bytové družstvo požádala o převedení tohoto bytu do osobního vlastnictví.Převod se má uskutečnit k 31.12.2013.Jsem povinna platit daň z převodu nemovitostí a v jaké výši? Děkuji za odpověď Mazáčková
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2013 22:27 | OTOMAR

Chci prevest bezuplatne hypoteku na rekreacni objekt zajimalo by mne jestli jsem povinen též zaplatit financnimu uřadu dan z převodu nemovitostí.Děkuji za odpověd s pozdravem Otomar Bečka
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2012 7:20 | Jarda

Dobrý den, řešení je jednoduché - ve smlouvě můžete být jako vedeljší účastník a do smlouvy napište co je kupní cena za převáděné nemovitosti a co je zprostředkovatelská provize. Jarda
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 4. 2012 21:19 | Jarda

Dobrý večer. Měl bych dotaz ohledně převodu nemovitosti. Rodiče na mě chtějí napsat Rodinný dům a pár pozemků.A zjištujeme jaky zpusob prevodu bude pro nas nejlevnejsi jestli prodej nebo dar nebo neco jineho pokud neco existuje ale bohuzel je tu problem v tom aby ten prevod/prodej nesel pravnicky napadnout pribuzenstvem (sestrama). Predem dekuji za pomoc
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2012 21:51 | IVANA Lencová

Citace - Filip Dobrozemský / 15.03.2012 19:41

Dobrý den, moc prosím o radu, protože už nevím kudy kam. Měl jsem byt, na který jsem si vzal hypotéku, tu jsem už po třech letech nebyl schopen splácet a tak jsem se snažil byt prodat. Byt se podařilo prodat RK za částku 1 100 000Kč, přičemž odhadní cena byla 1000000. Vzhledem k tomu, že jsem měl fixaci u banky nastavenou na 5let a zbývaly ještě 2roky, musel jsem zaplatit bance pokutu ve výši 57 000. Tak že abych byt mohl prodat, tak jsem musel ještě zaplatit 57 000. Finančně jsem se vydal do poslední koruny, abych se zbavil hypotéky a teď bych měl ještě zaplatit 30 000kč za to, že jsem byt prodal, i když jsem z toho neviděl ani korunu a ještě musel doplácet ze svého??? Děkuji za odpověď s pozdravem F. Dobrozemský
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 3. 2012 19:41 | Filip Dobrozemský

Dobrý den, moc prosím o radu, protože už nevím kudy kam. Měl jsem byt, na který jsem si vzal hypotéku, tu jsem už po třech letech nebyl schopen splácet a tak jsem se snažil byt prodat. Byt se podařilo prodat RK za částku 1 100 000Kč, přičemž odhadní cena byla 1000000. Vzhledem k tomu, že jsem měl fixaci u banky nastavenou na 5let a zbývaly ještě 2roky, musel jsem zaplatit bance pokutu ve výši 57 000. Tak že abych byt mohl prodat, tak jsem musel ještě zaplatit 57 000. Finančně jsem se vydal do poslední koruny, abych se zbavil hypotéky a teď bych měl ještě zaplatit 30 000kč za to, že jsem byt prodal, i když jsem z toho neviděl ani korunu a ještě musel doplácet ze svého??? Děkuji za odpověď s pozdravem F. Dobrozemský
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 12. 2011 11:22 | Lenka Sýkorová

Dobrý den, pracuji v realitách a občas se potýkám s tímto problémem: kupující nemají dost peněz a na koupi nemovitosti si berou hypotéku. Chtějí, aby kupní cena obsahovala i naši provizi. Jenže potom se dostáváme do situace, že prodávající by měl platit daň z převodu nemovitosti ve výši této kupní ceny, která se však sestává z vlastní kupní ceny (kterou ve skutečnosti prodávající dostane) + naší provize (což se prodávající logicky brání). Navíc není správné, že z této provize by měla být státu zaplacena daň z převodu nemovitosti a ještě jsou tyto peníze předmětem mojí daně z příjmu. Prosím o informaci jak by se to dalo v kupních smlouvách ošetřit? Děkuji
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 11. 2011 9:30 | Kikina

Dobrý den, s bývalým přítelem jsme koupili před x lety domek a oba máme ideální polovinu. Na domek máme hypotéku na 20 let. Po rozchodu jsme se domluvili, že si dům nechá on a já vystoupím z hypotéky a že mu svoji polovinu přepíši. Nepůjde tedy o prodej. Bylo mi řečeno, že pokud využiji darovací smlouvu je daň vyšší než při prodeji. Avšak pokud bychom sepsali kupní smlouvu na minimální částku (cca 100 tis což je moje investice v do vybavení, které tam nechám), stejně bychom si museli nechat udělat odhat nemovitosti a platit daň z toho? Dále by mě zajímalo, zdali se dá nějakým způsobem odečíst (zohlednit) z odhadu nemovitosti částka, o kterou jsme tu nemovitost společně zhodnotili rekonstrukcí (zateplení, nová okna, přístavba) a zda do toho vstupuje nějak fakt, že tam je stále hypotéka, kterou on bude platit. Cílem je co možná nejvíce snížit daň, které se asi nevyhneme. Děkuji předem za odpověď a radu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2011 14:09 | R.

Jak je to s tím, když jsme si vyměnili pozemky ve stejné hodnotě?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 10. 2011 15:09 | sona

Dobrý den, v září roku 2009 jsem koupila rozestavěnou stavbu. Tu jsem do dnešního dne nezkolaudovala, ale je těsně před (tudíž se v ní ještě nebydlelo). Tuto nemovitost teď prodávám. Vztahuje se i na mne daň z převodu nemovitostí? Kdy a jakým způsobem se platí? děkuji za odpověď. Soňa L.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 9. 2011 17:42 |

Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za tuto stránku. Progooglovala jsem se asi 30ti stránkama, ale jen z téhle jsem se dozvěděla víc než z těch ostatních. Pěkně zpracované pro laiky a hlavně žádné překlikávání v zákonech
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 2. 2010 13:19 | Petra Kudláčková

Dobrý den,
se sestrou jsme zdědily nemovitost, je to cca 6 let. Cena odhadní tenkrát byla 1.272.000 Kč. Ani jedna tam nemáme trvalé bydliště, ale sestra tam žije a proto jsme se rozhodli se majetkově vypořádat. Sestra mě vyplatí a dohodli jsme se na částce 650 tis. Kč. Tuto částku mi zaplatí prostřednictvím hypotéky, o kterou nyní žádá. Pro tuto hypotéku se nyní musel udělat nový odhad a cena je nyní 1.500.000 Kč. Chci se zeptat, z jaké částky budu platit daň z převodu nemovitosti? Dle znění zákona mi to není jasné, proto sděluji konkrétní částky. A jak doložím svůj výpočet finančnímu úřadu? Budu muset mít oba odhady a smlouvu o vypořádaní? Smlouvu máme a ten odhad pro účel hypotéky také, ale ten starý už bohužel nemáme. Dále se chci zeptat, zda budu muset ještě platit daň z příjmů?
Velmi děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Kudláčková Petra
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/4

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomio Okamura

senátor a podnikatel

Aleš Hušák

podnikatel

Tomio Okamura
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Aleš Hušák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services