Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Proč říct ano rovné dani

Rovná daň zjednoduší daňový systém, omezí daňové úniky, zajistí rovnost subjektů a rovná pravidla hospodářské soutěže. Také díky ní přestane být trestána poctivost a pracovitost. Tvrdí to senátor za ODS Miroslav Škaloud.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 6. 2004 13:53, Vašek

Možná si Vy asi pod pojmem světlé zítřky představujete 100 000 bezdomovců? V tisku prošla zpráva, že v USA měla nějaká žena dopravní nehodu. Museli ji operovat část mozku. Když zjistili,že není pojištěná a nemá na operaci dost peněz vše zakonzervovali aniž vrátili lebku na svoje místo. Několik týdnů ta žena trpěla závratěmi a bolestmi. Teprve když o tom psal tisk našli se dobrovolní dárci, kteří uhradili dokončení operace.To by se Vám líbilo?
To píši aniž bych byl nějak protiamericky zaměřený. Většinu jejich vojenských akcí jsem podporoval.
Ne všem nezaměstnaným se nechce dělat, jsou i tací kteří celkem dlouho shánějí práci.Myslím si, že již dnes se většině nezaměstnaným vyplatí pracovat a nečekat na nějaké dávky. Než nějakých 500000 nezaměstnaných stát stojí také hodně a daleko více 250000 úředníků.

Reagovat

 

+41
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (sema 11. 06. 2004 07:30)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

14. 6. 2004 23:53, Vašek

S tím 5950 Kč máte pravdu, s ostatním méně. Náklad za náhradního pracovníka nejde ve prospěch státu, tak to žádná daň není.
Uznat by se snad mohly odvody (daně a pojistné ) na tohoto pracovníky, jelikož odvody na dovolenkujícího pracovníka zůstávají.
Řekl bych, ale že diskuze je o rovné 15% dani, nepostřehl jsem, že by ODS chtěla zrušit nebo snížit pojistné.

Reagovat

 

-6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 14. 06. 2004 07:28)

Další příspěvky v diskuzi (89 komentářů)

12. 6. 2004 13:36 | Vašek

Mě vychází, že 12970 z 24862 je 52,2%. To je skutečně mnoho. Vím, ale, že v mém okolí málo kdo má takový plat (alespoň ti lidé, kteří jsou zaměstnání v malých českých firmách) a také to, že za západními hranicemi je cena práce daleko vyšší.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 11. 06. 2004 08:22)

12. 6. 2004 13:53 | Vašek

Možná si Vy asi pod pojmem světlé zítřky představujete 100 000 bezdomovců? V tisku prošla zpráva, že v USA měla nějaká žena dopravní nehodu. Museli ji operovat část mozku. Když zjistili,že není pojištěná a nemá na operaci dost peněz vše zakonzervovali aniž vrátili lebku na svoje místo. Několik týdnů ta žena trpěla závratěmi a bolestmi. Teprve když o tom psal tisk našli se dobrovolní dárci, kteří uhradili dokončení operace.To by se Vám líbilo? To píši aniž bych byl nějak protiamericky zaměřený. Většinu jejich vojenských akcí jsem podporoval. Ne všem nezaměstnaným se nechce dělat, jsou i tací kteří celkem dlouho shánějí práci.Myslím si, že již dnes se většině nezaměstnaným vyplatí pracovat a nečekat na nějaké dávky. Než nějakých 500000 nezaměstnaných stát stojí také hodně a daleko více 250000 úředníků.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+41
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (sema 11. 06. 2004 07:30)

14. 6. 2004 0:34 | Vašek

Proč v té variantě 3 (na rozdíl od 2.varianty) počítáte 2x s nákladovou položkou 5950 Kč ? Tuto stejnou položku máte jak v nákladech zaměstnavatele, tak i v pojistném navýšení 9980 Kč. Vliv dovolené do daní skutečně nepatří, jde sice o nákladovou položku, ale příjemcem platby není stát. Diskuze je ale trochu o něčem jiném.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 11. 06. 2004 13:14)

14. 6. 2004 7:28

Netuším, co tím myslíte 2x 5950 Kč? Nic takového tam není. Vliv dovolené patří do celkových nákladů zaměstnavatele. Nejvíce patrný je při malém počtu pracovníků. Ve větší firmě se to během roku ztratí a pak velká část má tzv. celozávodní dovolenou. Pokud máte jednoho zaměstnance (můj příklad), tak je dovolená skutečně nezanedbatelná. Jedná se o výpadek 1 měsíce. Buď na tu dobu musíte sehnat náhradu a nebo budete mít o 1/12 menší tržby. Dovolenou ale zaplatit musíte. A rovněž odvézt všechny daně špidlistátu. Pokud, na tu dobu, zaměstnáte jiného pracovníka, tak odvedete státu další odvody. Nebo-li nákladově 13 platů a třináct odvodů státu. Zanedbávám to, že i náhradní pracovník má nárok na 1/12 dovolené což jsou necelé 2 dni.
Že to sem nepatří? Přečtěte si návrh rovné daně od ODS a tam narazíte i na tento problém. Na vysokou cenu práce. Daně z příjmů fyzických osob nejsou problém, ale s tím spojené další odvody (skryté daně).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Vašek 14. 06. 2004 00:34)

14. 6. 2004 20:41 | Kateřina Havlíčková

Potíž je zřejmě v tom, že do článku se nevejde podrobný popis - musí být nutně zjednodušený. Daňová reforma musí být napojena na reformu v oblasti sociálních dávek, důchodů, nemocenské a dalších, dotýká se i tak odlehlých věcí jako je pěstounská péče. To je na celou knihu.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+19
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jirka 11. 06. 2004 08:26)

14. 6. 2004 23:53 | Vašek

S tím 5950 Kč máte pravdu, s ostatním méně. Náklad za náhradního pracovníka nejde ve prospěch státu, tak to žádná daň není. Uznat by se snad mohly odvody (daně a pojistné ) na tohoto pracovníky, jelikož odvody na dovolenkujícího pracovníka zůstávají. Řekl bych, ale že diskuze je o rovné 15% dani, nepostřehl jsem, že by ODS chtěla zrušit nebo snížit pojistné.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 14. 06. 2004 07:28)

15. 6. 2004 8:34

Asi si nerozumíme, ale to na věci nic nemění. Berte můj vstup ze dvou rovin.
Jedna je vysoká cena práce z pohledu nákladů zaměstnavatele. A do toho musí zaměstnavatel započítat všechny vstupy, které se zaměstnance týkají. Tedy počítat i s dovolenou, stravným, cestovným apod. Zaměstnanec na to má nárok a zaměstnavateli to nikdo nedá. Musí s tím počítat v ceně práce.
Druhá je vysoká cena práce z pohledu odvodů státu. Zaměstnavatel musí odvéz daň a pojištění i ze mzdy náhradního pracovníka. V tomto případě máte pravdu, že se jedná o 12 odvodů.
Rovná daň a ODS. V jejich programu je i řešení důchodové reformy něco na způsob Slovenska. A tady se to přímo dotýká výše odvodů a tudíž i snížení ceny práce.
Snížení ceny práce je jediný možný a prověřený způsob, jak skutečně nastartovat ekonomický růst a vytvořit nová pracovní místa. Samozřejmě ruku v ruce s novelou daňových zákonů a úpravou zákoníku práce a dalších zákonů. Každá další cesta je jen kosmetická uprava, která vytahuje další peníze z kapes nás všech a nemá žádný dlouhodobý efekt.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Vašek 14. 06. 2004 23:53)

20. 6. 2004 11:03 | pedro

K vašim vyjadřením o vysoké ceně práce a ke snaze o její snížení vždy připojte jeden důležitý dovětek. Vysoká cena práce neznamená vysokou čistou mzdu. Snaha o snížení ceny práce je tedy útok na odvody a nikoliv na čistou mzdu. Proto ti, kdo prosazují snížení ceny práce, tak vlastně prosazují zvýšení čisté mzdy. Tohle mnoho lidí neví (ale ani odboráři) a tak se nechávají zastrašovat různými socialisty.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+30
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu ( 15. 06. 2004 08:34)

5. 4. 2005 4:36

Omlouvám se dopředu, nesledoval jsem všechny příspěvky ale řekl bych, že nás stát obírá každého o minimálně 70%. Takzvaný den daňových prázdnin je blbost. V žádném případě to nezohledňuje to že platím DPH (jako koncák) z každé blbosti, že daň na benzín je šílená, že platím za vydání občanky (k čemu mi je), platím za pas, platím za uprdnutí psa, platím za jakýkoli styk se státem. Takže skuste své výpočty ještě malinko povýšit o skryté daně (určitě jich naleznete stovky).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-3
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Fredy 11. 06. 2004 08:22)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 511 263 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2018

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Další čtení na flowee.cz

Jak jsem přišla o stůl a získala svobodu v práci

Jak jsem přišla o stůl a získala svobodu v práci

Když jsem před lety nastupovala do svého prvního zaměstnání, bylo jako vrchol úspěchu...více

Statistika nuda je, má však skvělé údaje: Svět se prostě zlepšuje

Statistika nuda je, má však skvělé údaje: Svět se prostě zlepšuje

„Kdybychom poprosili středověkého rolníka, aby popsal náš současný svět, ze všeho nejdříve...více

Rozhovor: To, že by byl hospic „úplný konec“, je fáma

Rozhovor: To, že by byl hospic „úplný konec“, je fáma

Říká se, že smrt je přirozenou součástí života, málokdo ji tak však doopravdy bere. Zatímco...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Přemek Podlaha

moderátor a podnikatel

Jaroslav Starka

podnikatel, 1.FK Příbram

Přemek Podlaha
ÚSPĚŠNOST
45,45 %

z 11 duelů
×
Jaroslav Starka
ÚSPĚŠNOST
11,11 %

z 9 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK