Poradna - Investiční certifikáty

Poohlížíte se po investiční příležitosti a zaujaly vás investiční certifikáty? Nejste sami, investiční certifikát je oblíbeným typem cenného papíru. Váháte? Chcete znát rizika, vědět, do čeho se vyplatí investovat, jaká je prognóza? Zkuste se zeptat expertů v poradně. A zatímco budete čekat na odpověď, mrkněte na investiční univerzitu, třeba se nakonec stane odborník z vás.

Poradna je dočasně uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Porovnejte si nabídky, vyberte tu nejvýhodnější a ušetřete.

Chcete výhodně investovat? Nalezneme pro vás optimální řešení.

Všechny dotazy

Jak investovat do zlata

Otázka č.1 - Jakými způsoby se v ČR dá investovat do zlata? Otázka č.2 - Je možné koupit zlato jako komoditu a fyzicky ji mít doma? Otázka č.3 - Jestliže budu mít zlato uloženo v sejfu v bance a tato banka zkrachuje, dostanu vše zpět nebo je to obdobné, jako kdybych měl uloženy v této bance peníze na účtu? Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: cassidy, 15. 08. 2007 13:27

Dobrý den, 1) Do zlata lze investovat prostřednictvím některých brokerských firem, třeba přes společnost X-Trade Brokers (bez fyzické dodávky) 2) Ano, je třeba zavolat brokerovi (např. Patria a apod.) a zeptat se, jestli, zprostředovávají obchody na komoditnách burzách v zahraničí. Ovšem na burzách se obchodují obrovské objemy, jeden kontrakt je velký, takže by to bylo nejspíš hodně drahé. 3) Nejsme si jisti. Pojištění se vztahuje pouze na běžné vklady se splatností do dvou let. Např. na depozitní směnky či depozitní certifikáty se již pojištění nevztahuje. Myslím, že na zlato se to téměř jistě vztahovat nebude.

Jan Stuchlík, 09. 07. 2007 17:32

Turecké a řecké akcie

Potřeboval bych poradit, které podílové fondy mají ve svém portfoliu turecké nebo řecké akcie nebo o nich uvažují.Děkuji.

Dotaz poslal/a: bendva, 09. 02. 2007 18:00

Dobrý den, např. fond HSBC Turkish Konvergence MTUCE denominovany v EUR. Z prospektu HSBC: Tento podfond usiluje o dlouhodobou návratnost z kapitálového růstu a příjmu investováním prostřednictvím portfolia do cenných papírů s pevným příjmem (např. dluhopisy) a jim podobných cenných papírů s hodnocením bonity Non-Investment, které jsou primárně denominovány v tureckých lirách a jsou buď emitovány, nebo garantovány vládou, nebo vládními agenturami Turecka, nebo jsou emitovány společnostmi, které mají v Turecku zapsané sídlo. Protože v průběhu času se zlepšuje úvěruschopnost Turecka, očekává se zvýšení škály cenných papírů s pevným příjmem a podobných cenných papírů s hodnocením bonity Investment Grade. Pokud investiční poradce shledá, že tyto cenné papíry nabízejí atraktivní příležitosti, může zvyšovat vážení cenných papírů s pevným příjmem s hodnocením bonity Investment Grade v podfondu. Pokud investiční poradce kdykoli shledá, že turecké akciové trhy nabízejí atraktivní příležitosti, může investovat mezi 25 % a• 50 % hodnoty čistých aktiv podfondu do ekvitních akcií a jím ekvivalentních cenných papírů emitovaných společnostmi, které mají svoje zapsané sídlo a nebo jsou oficiálně kótovány, v Turecku, a rovněž společností, které realizují převažující část svých hospodářských činností v Turecku. Investice do kombinace převoditelných dluhopisů a opcí budou podléhat limitu 25 %. S pozdravem, Poradna PCZ.

Martin Zika, 22. 02. 2007 16:17

Poradit s investicí

Chtěl bych investovat 3000000.-Kč s tím,že bycg měl garanci této investiční částky. Děkuji s pozdravem Karel Lukšíček

Dotaz poslal/a: podivice, 01. 03. 2007 18:20

Dobrý den, Váš dotaz si zasluhuje podrobnější rozbor, není možné ho kvalifikovaně zodpovědět bez znalosti dalších informací. Nabízíme Vám proto bezplatnou osobní či telefonickou konzultaci. Pokud o ní máte zájem, zašlete nám, prosím, své telefonní číslo na adresu poradna@penize.cz , popř. volejte na číslo 234 702 720. S pozdravem, Poradna Peníze.CZ

, 03. 02. 2007 11:36

Indexové fondy

Po přečtení knihy pana Kohouta -investiční strategie dalšího tisiciletí jsem začal hledat doporučené indexové fondy.Našel jsem u nás jediný- IKS Fond světových indexů.Je to možné? proč jiné společnosti toto nenabizejí,když jsou tak nízké poplatky ... Díky za informaci.

Dotaz poslal/a: bejvancick, 18. 08. 2006 16:09

Dobrý den, z Vašeho dotazu nelze usoudit, co přesně hledáte, nicméně Vám doporučujeme prostudovat si informace o ETF, najdete je např. v těchto článcích: http://www.penize.cz/info/zpravy/zprava.asp?IDP=1&NewsID=4642 http://www.penize.cz/info/zpravy/zprava.asp?IDP=1&NewsID=3966 http://www.penize.cz/info/zpravy/zprava.asp?IDP=1&NewsID=3721 S pozdravem, redakce PCZ.

Martin Zika, 09. 12. 2006 09:48

fondy penezniho trhu

co pro me znamena u fondu penezniho trhu investicni horizont 6 mesicu? to mam ty podilove listy po pul roce prodat a koupit jine?

Dotaz poslal/a: , 11. 01. 2006 21:50

Vřele Vám doporučuji si nejprve o investicích do otevřených podílových fondů něco přečíst! Investiční horizont je nezávazné doporučení na minimální dobu, po kterou byste neměl PL prodávat. U fondu peněžního trhu bych já osobně uvažoval investiční horizont minimálně 1 rok, zvláště, pokud má fond nějaký vstupní poplatek. Půl roku je doba, která vyplývá ze zákona o dani z příjmu a znamená pouze to, že po půl roce držení PL nemusíte výnos danit, jako investiční horizont je podle mne krátká i pro fond peněžního trhu, ledaže by měl nulový vstupní poplatek.

Petr Šafránek, 01. 12. 2006 07:04

Podílové fondy a dividenda

Dobrý den, Mohl bych Vás požádat o informaci. Když je v portfoliu podílového fondu dividendový titul a blíží se den přiznání dividendy, jak se investiční společnost zachová? Den před dividendou tento titul prodá, aby ho druhý den ve stejném množství nakoupila za hodnotu sníženou o dividendu, nebo ho neprodá, velmi tučnou dividendu si ponechá (třebaže za ni nakoupí další akcie) a propad dividendového titulu právě o tu dividendu se projeví do vývoje celého portfolia a tratí na tom všichni investoři daného podílového fondu? Děkuji.

Dotaz poslal/a: Tazatel, 21. 09. 2006 00:51

Dobrý den, v podstatě je jedno, jestli společnost dividendovou akcii prodá nebo drží. V případě prodeje dostane hotovost za celou akcii (tj. i s dividendou) a v případě držení dostane hotovost a bude mít akcii, jejíž cena poklesne zhruba o vyplacenou dividendu. Peníze získané za dividendu si ale v žádném případě nemůže ponechat. Buďto zůstanou součástí fondu (a jsou tedy stále majetkem podílníků) a nebo ji v některých případech může vyplatit přímo podílníkům. S pozdravem, redakce PCZ.

Martin Zika, 20. 10. 2006 17:41

Změna údajů

Dle smlouvy číslo 8001042962 bych se ráda dozvěděla aktuální hodnotu podílu ve fondu. Také bych potřebovala změnit příjmení a bydliště k výše uvedené smlouvě.Jak mám v tomto případě postupovat? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Jana Pacltová

Dotaz poslal/a: Janička, 09. 02. 2006 09:05

Tady jste v internetové poradně, nikoliv v investiční společnosti!!!!!! Vámi uvedené číslo nám tedy logicky nic neříká, obraťte se na toho, s kým máte smlouvu uzavřenu!!!!!!!!!!!!!

Petr Šafránek, 02. 09. 2006 09:13

Vyber IS

Dobry den Protoze se mi zatim nepodarilo tuto informaci najit, obracim se na Vas. Existuje nejaka investicni spolecnost, ktera umoznuje svuj investicni ucet plne ovladat pres internet. Plnym ovladanim myslim krome nakupu take prodeje podilovych fondu, nastaveni "pravidelnych" nakupu ci prodeju, davat prikazy k uhrade, treba i moznost zridit i povoleni k inkasu (SIPO apod.). To vse pres nejakeko "klienta" (web, specialni aplikace atd...) Predem dekuji za odpoved S pranim pekneho dne Jiri Chmelik

Dotaz poslal/a: chmelik, 03. 08. 2006 08:52

Dobrý den, požadovanou službu určitě nenajdete u investičních společností, spíše ji hledejte u jejich mateřských bank (alespoň část z toho, co hledáte, nabízí internetové bankovnictví České spořitelny, možná i některých dalších českých bank), případně u brokerských firem. Informace o nich najdete zde http://www.penize.cz/instituce/brokeri/ S pozdravem, Redakce PCZ.

Martin Zika, 18. 08. 2006 13:13

Akro Svět

Dobrý den, moc Vás prosím o pomoc, jak postupovat, když jsem v důvěře svěřil IS AKRO v roce 1999 stotisícovou investici a ta mi teď napsala dopis, že si můžu vyzvednout dva tisíce jako výsledek investiční snahy. Přitom v dopise, kterým mne k investici lákala, zdůrazňovala výhodnost, perspektivu, zhodnocení apod., ale na riziko totální ztráty investice mne neupozornila, maximálně na kolísání hodnoty investice, která ale při více než pětiletém horizontu prý nehraje roli. Na internetu jsem našel mnoho let staré (nyní nefunkční) pozůstatky snahy některých poškozených investorů, ale nikde žádnou radu či naději, že bych nemusel oželet tehdejší veškeré úspory, které mi slíbila IS Akro při investici delší pěti let maximálně zhodnotit. Už je to šest let a zhodnocení je -98%. Tehdy byly OPF v tisku propagovány jako moderní a perspektivní alternativa k spoření na bankovních účtech/vkladech. Teď jsem o úspory přišel. Mám nějakou šanci? Předem moc děkuji za případnou radu/pomoc.

Dotaz poslal/a: akroinvest, 02. 07. 2006 17:05

Dobrý den, už od okamžiku krachu Private Investors se Akro IS snažila domoci nějaké náhrady, nicméně šance jsou velmi malé. V českém prostředí se pojištění obchodníků s cennými papíry nevztahuje na profesionály, tedy i investiční společnosti, která tak nemůže žádat o náhradu z fondu pojištění vkladů a jiná náhrada se v této situaci bohužel nenabízí. Šance na získání nějakých peněz zpět do fondu je tak téměř nulová. Redakce PCZ

Martin Zika, 31. 07. 2006 17:23

Prosím o radu

Dobrý den, rád bych se vás na něco zeptal. Je pravda, že režijní náklady podílového fondu (platby depozitáři, poplatky z obchodů s CP atd.) snižují výnosnost fondu pro jeho investory? Dostal jsem totiž otázku k obhajobě mé dipolomové práce, která zní: Jaký vliv na celkovou výkonnost fondu mají režijní náklady aktivní správy portfolia? Oodpověď mi připad zcela jasná. Jen se chci ujistit. Mockrát děkuji předem za odpověď. Roman Šlejmar roman.slejmar@centrum.cz

Dotaz poslal/a: Enrico, 25. 05. 2006 15:10

Odpověď najdete v § 7 odst. 3 zákona č. 189/2004Sb. o kolektivním investování. Píše se tam: "Z právních úkonů učiněných v souvislosti s obhospodařováním majetku v podílovém fondu je oprávněna a zavázána investiční společnost. Závazek vzniklý z obhospodařování majetku v podílovém fondu hradí investiční společnost z majetku v podílovém fondu." Z toho je zřejmé, že Vámi uvedené poplatky jsou hrazeny z majetku fondu, tedy snižují majetek fondu a tedy i jeho výnosnost pro podílníky.

Petr Šafránek, 26. 05. 2006 09:11

Partner sekce

Partners Financial Services, a.s.

Partners Financial Services, a.s.

Ryze česká akciová společnost Partners Financial Services, a.s., zahájila svou činnost v červnu roku 2007 a její hlavní aktivitou je poskytování nezávislého finančního poradenství. V roce 2009 se stala největší finančněporadenskou firmou v České republice a v roce 2010 překročil provizní obrat společnosti jednu miliardu korun. Do skupiny Partners patří i projekty Partners bankovní služby, Partners Akademie, Partners media a Partners investiční společnost. Zásluhu na úspěchu poradenství Partners má především objektivita, nabídka exkluzivních produktů a pečlivá příprava a vzdělání finančních poradců Partners. Odborníci a analytici Partners v čele s Pavlem Kohoutem, Alešem Tůmou, Dušanem Šídlem a Igorem Polanským publikují v předních českých médiích. V roce 2011 Partners vyhlásili 8. září Dnem finanční gramotnosti a spustili projekt pod stejným názvem ve spolupráci s organizací UNESCO. Partners se rozhodli vrátit finančnímu poradenství v České republice důstojnost, která mu náleží, a nabídnout klientům seriózní a komplexní pomoc s jejich rodinnými financemi.

Za tuto kategorii odpovídá:

Martin Tománek

http://www.partners.cz/

Partnerem poradny od: 1.6.2012

Aktuální články

Máte exekuci, zaplaťte. Dejte si pozor na podvodné SMS

Máte exekuci, zaplaťte. Dejte si pozor na podvodné SMS

Exekutorská komora varuje před SMS zprávami, přes které se podvodníci z lidí snaží dostat...více

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners....více

Žádost o příspěvek 5000 korun na dítě krok za krokem

Žádost o příspěvek 5000 korun na dítě krok za krokem

Ode dneška (občas) běží systém pro příjem a vyřizování žádostí o jednorázový příspěvek...více

Interaktivní grafiky

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních...více

Nejlevnější byty v Česku. Podívejte se, co koupíte za půl milionu

Nejlevnější byty v Česku. Podívejte se, co koupíte za půl milionu

Byty dál prudce zdražují. Přesto se dají najít i za půl milionu korun. Jak vypadají a...více

Tyhle řetězce mizí z Česka. Nepřežily covidové peklo

Tyhle řetězce mizí z Česka. Nepřežily covidové peklo

Dva roky s covidovými omezeními a uzavírkami znamenaly pohromu jak pro mnoho menších kamenných...více

Nové tipy, kam na výlet. Radši s plnou peněženkou

Nové tipy, kam na výlet. Radši s plnou peněženkou

Pod Králickým Sněžníkem se otevírá Sky Bridge – nejdelší visutý most pro pěší na světě....více

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.