Nedlužím státu? Ověřte si to s novou službou

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 26. 11. 2020 | 13 komentářů
Neuhrazené poplatky za popelnici či psa, nedoplatky na sociálním pojištění, pokuty za dopravní přestupky či nedoplatky na daních... Možností, jak se stát dlužníkem státu nebo samosprávy, je plno. Přestože úřady mají povinnost dlužníka o existenci závazku informovat, ten o něm velmi často neví a dluh tak narůstá i několik let.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 11. 2020 2:32, Kolemjdoucí

Místo, aby se o tohle postaral stát a dal dlužníkům vědět, třeba výpisem jednou ročně nebo prostřednictvím jediného registru. Tak se vymýšlí systém, který se bude snažit o nápravu nefunkčního řešení.

+92
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

22. 6. 2022 9:47 | iveta ille 21.1. 1969

chci vedet kolik dluzim statu financi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 5. 2021 12:00 | Vladimir

dobry den chtel bych podotknout jednu vec kdyz bude chraneny ucet pro dluzniky souhlasim ,ale jedna vec ktera by se hodila kdyz uz je zakon ze zamestnavatel strne exekuci a zbytek posle na ucet meli byt vedet i ostatni exekutori u kterych ma dluznik dalsi exekuce ,chci tim ric ze kazdy exekutor nez blokne ucet by mel vedet kolik ma deti a ze ta vyplata je uz po exkuci, kdyz uz si uctujou naklady za to ze prijedou a uctujou cestu atd aon nevi ome nic nechapu,mel by udelat zakon za kazdy exekutor by mel vedet o dluznikovi kolik ma deti odkud ten prijem ma apotom teprve by mohl neco,blokne ucet nic o dluznikovi nevi ten dluznik je 14dni bez finacnich prostredku si puci tam 400 tam 1000 atd,,a dluzi zas auz shani na najem a to jeste zalezi v jakem obdobi to udela treba pri vyuctovani kdy elektrarny i plynarny cekaji na splatku a mezi tim ho vypnou a naklady si uctujou najednou vsichni pri opetovnem zapnuti ,chci ric bude chraneny ucet v bankach uz ten nazev toho uctu by mel pro exekutory ze tam vetsi prijem neni aby blokl ucet,oblokovani uctu neni zalezitost 3dnu, toto je realita,dekuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2020 16:40 | mil

Vážně? to jste dobrý! Nebo patříte do skupiny lidí co už od mládí pobírají různé peníze(dávky) od statu a ty se nedaní! Tak jak? Hezký den
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 11. 2020 16:29 | Milan

V této fázi to asi moc lidem nepomůže, jen to vytipuje instituce, kam si má člověk napsat dotaz. Řekl bych, že by toto neměli řešit dobrovolníci, ale stát zákonem a zavést povinnou centrální evedenci dluhů nejen vůči státu, ale i vůči ostatním institucím a firmám. Tyhle jednotlivé dotazy budou stát obtěžovat a určitě je nebude dlouho vyřizovat zdarma, navíc člověka může zaskočit dluh ze soukromého sektoru.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2020 11:14 | Petr

Tento stát je podvodík jak vyšije.Je docela blbé,když otec zemřel 8 měsíců před důchodem a děda 2 roky před nástupem do důchodu.Já mám v 50 letech zdravotní potíže a musím pracovat na zkrácený úvazek,když jsem žádal aspoň o částečný invalidní tak se mě doktoři vysmáli,že mám špatnou barvi kůže a invalidní se posledních 10 let dávají jen tmavým jedincům.Tak mám plat jak uklízečka a přežívám.Nastřádané peníze v systému od otce a dědy shrábl měkdo jiný.Já se důchodu taky nedožiju.V některých státech lze pobírat nastřádané peníze od rodičů a prarodičů,kteří důchod nečerpali a přesto do fondu platili celý život.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2020 11:07 | Pag

Název článku je poněkud zavádějící, měl by znít: Nedlužím státu? Poradíme vám, kde všude si to budete muset sami zjistit.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2020 10:00 | Martina

Citace - Venda / 26.11.2020 07:30

To není státní registr ale soukromá aktivita ~ nedůvěryhodné, v dnešní době komukoliv dávat o sobě tak zneužitelné informace muže jen zoufalec nebo hlupák. Není zase tak složité, písemně poslat dotaz pár institucím - když jsem lempl a neschovám doklady o platbách.

Vendo, zkuste se na to nejdřív podívat, než budete plkat nesmysly. Odpovědi na zmíněné otázky jsou anonymní, žádné jméno nezadáváte, natož další údaje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 11. 2020 9:42 | Radek

Celý projekt dělali dobrovolníci zdarma. Žádné granty za tím nejsou. A je to jen první etapa, další, více digitální bude následovat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 11. 2020 8:10 | HonzaV

Ano, u kolegů v dílně se tomu říkalo "vohejbáky na rovnáky" (nebo snad obráceně, ale to je jedno).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 11. 2020 7:30 | Venda

To není státní registr ale soukromá aktivita ~ nedůvěryhodné, v dnešní době komukoliv dávat o sobě tak zneužitelné informace muže jen zoufalec nebo hlupák. Není zase tak složité, písemně poslat dotaz pár institucím - když jsem lempl a neschovám doklady o platbách.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2020 6:05 | Lukáš

To je info uplne k prdu a stejnak vse musim vyresit sam,sam posilat zadosti atd atd....napis ve smyslu "seznam kde muzete dluzit" myslim uplne zbytecnej,protoze tam je cely seznam instituci ktery nas v zivote ovladaji!proste vec na prd na ktery si zas nekdo jen a jen namastil kapsu na grantech a dotacich!velike zklamani!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2020 5:34 | Michal

Ne,stát dluží mě !! Nevrazil jsem do něj ani korunu na daních,tak by mě mohli něco poslat za ušetřenou administrativu !!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2020 2:32 | Kolemjdoucí

Místo, aby se o tohle postaral stát a dal dlužníkům vědět, třeba výpisem jednou ročně nebo prostřednictvím jediného registru. Tak se vymýšlí systém, který se bude snažit o nápravu nefunkčního řešení.
+92
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vratislav Randa

podnikatel, Tipsport

Radim Jančura

podnikatel, Student Agency

Vratislav Randa
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Radim Jančura
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services