Inflace je vysoká, úroky půjdou brzy nahoru

Jan Pekař | rubrika: Co se děje | 10. 1. 2008 | 6 komentářů
V prosinci byla inflace vyšší, než nejpesimističtější očekávání analytiků. Mohou za to především rostoucí ceny potravin, na nichž se podepsala také nevhodná zemědělská politika řady zemí světa.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

14. 1. 2008 18:32, mozek

Rejpale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. ČNB samý slušní lidé , což pravda . Hlavy študované , pomazané , ale ani žádnej Véna neudělá tatovou kr....., aby nechal Kč. jako úřední měnu v EU, schengenu, když se stejně musíme podle deklarace připojit do systému ERMII v roce 2008 , Až 2009. Nebo si zase pan Guvernér Nidermeir vykládá EU dohody po svém . To dělali monarchové ve středověku za krále klacka. Zbytečně se bráníš Ivane . Do pece tě přece dostanem, ale babuško Jaguško . Já se nebráním. Nebráníš.Nebráním. Já nevím jak se na lopatu sedá a jak se nechat upéct v peci.Slez. To je neska mládež . Coje to neska učí. Ivánku cink " nechytil, nechytil. Těď kdo je ten Ivan a kdo ta baba Jaga.Až se vrátíte zpět do Ruska soudruzi , tak bude zase v EU v Čechách bezvadně bez inflace. Vždyť i v německu se odjakživa říká Bohmen.Božské Čechy . Čechy krásné . Čechy mé.Ty jo ty Český holky jsou , tak krásný:to řekne každý cizinec.

+58
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

14. 1. 2008 19:06 | mozek

Mussen Sie zusammenhalten . Úroky to je slovo a čin . Za starýho dobrýho Rakousko :Uherska mněli lidi za hotové peníze a nemuseli se bát žádné lichvy , zabavování majetku. Světového trhu. Rodiče šli na vejminek a bylo vystaráno a nazdar bazar. Teď všichni všechno mají, ale dohromady nemají nic. Budou splácet barák třeba dvacet let . Něco se stane a je po hehe. Nezaplatí jednu splátku a příjde o všechno.O celé životní snažení, ale když já půjdu na ubytovnu nebo někde v teple pod stan, tak si nastřádám na pozemek a popostupně budu stavět a chvíli něco budu mít . Má to ještě jednu výhodu. Pod mým vedením skrachují lichvy a odejdou odsud židé apod individua . Někam jinam kde jim pšenka kvete. S úroků dokáže žít každý a půjčit dokáže také taždý . Dokonce , proč bych si měl poučet od někoho , kdo má menší vzdělání. A není s tak dobrého prastarého evropského rodu jako já.Samí VON.
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2008 18:48 | Mozek v eufórii. Někdo pláče a někdo se zase směje

Čárky to nedělá slova to píše dohromady . No co to je. Já do toho praštim jako v Rusku .Snad to po ráně zase půjde. Za to taky všichni můžou a hlavně ta inflace. A když se zařídíme podle pana Rejpala, tak to zase svedeme třeba , třebe na ECB , protože zato vždycky někdo musí.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2008 18:32 | mozek

Rejpale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. ČNB samý slušní lidé , což pravda . Hlavy študované , pomazané , ale ani žádnej Véna neudělá tatovou kr....., aby nechal Kč. jako úřední měnu v EU, schengenu, když se stejně musíme podle deklarace připojit do systému ERMII v roce 2008 , Až 2009. Nebo si zase pan Guvernér Nidermeir vykládá EU dohody po svém . To dělali monarchové ve středověku za krále klacka. Zbytečně se bráníš Ivane . Do pece tě přece dostanem, ale babuško Jaguško . Já se nebráním. Nebráníš.Nebráním. Já nevím jak se na lopatu sedá a jak se nechat upéct v peci.Slez. To je neska mládež . Coje to neska učí. Ivánku cink " nechytil, nechytil. Těď kdo je ten Ivan a kdo ta baba Jaga.Až se vrátíte zpět do Ruska soudruzi , tak bude zase v EU v Čechách bezvadně bez inflace. Vždyť i v německu se odjakživa říká Bohmen.Božské Čechy . Čechy krásné . Čechy mé.Ty jo ty Český holky jsou , tak krásný:to řekne každý cizinec.
+58
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2008 18:12 | no koment

Pardón za ty čárky, ale tady je nějaký zmršený počítač a server nějak pokulhává. Asi to svedu na tu inflaci.
+56
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2008 18:07 | Mozek z Plzně

Rada je to dobrá , až na to, že jsem jí , již necelý měsíc realizoval. Skoro všechny české peníze jsem proměnil na Eura a tím prodělal 1500Kč. na každých 1000Euro. To mohli být slušné vánoce, ale pro jistotu si nechám ještě Euro účet , protože vývoj Kč. se mi zdá nejistý a jediná stabilní měna je Euro a Švýcarský Frank. Má rada je nad zlato . Pořiďte si dva účty v české koruně . A zařiďte se podle ČNB pro podnikání Čechách. A druhý účet jesli podnikáte i v Euro zóně v Eurech a ušetříte velké peníze při převodu v bankach a zabráníte nákupu falešných bankovek . Při nákupu mimo banky . Kvůli vyhodnému kurzu. Jsem vyučen v obchodu a mám na něj buňky. Mě mít mějaká makléřská společnost , tak vydělá miliardy . A já bych musel vydělávat milióny ročně.
+45
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 1. 2008 18:46 | Rejpal

Poradil bych podnikatelům, ať se připraví na dočasné posílení nebo stagnaci kurzu a zvedl úrokové sazby radikálně v období výplaty dividend a výměny peněz na dovolené, a to alespoň o 3/4 % i více. Při posilování koruny na konci roku bych si udělal prostor na dorovnání úrokových sazeb na úroveň ECB. Jinak se v tom zase budeme plácat jak je v místních podmínkách obvyklé. Pokud tedy radikálně nezvýšíme úrokové sazby dojde k dalšímu růstu zadlužování domácnosti.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Fejk

manažer

Petr Zahradník

ekonom

Petr Fejk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Zahradník
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services