Pojišťovny: Na povinném ručení tratíme miliardy. Výrazně zdraží hlavně pro mladé a tahače

Pojišťovny sice letos na povinném ručení vyberou o dvě miliardy více než před rokem, stále ale podle České asociace pojišťoven na tomto pojištění prodělávají. Průměrné ceny stagnují kvůli velkému konkurenčnímu boji. Výrazné zdražení si pojišťovny dovolí jen tam, kde vyplácejí největší škody.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 11. 2016 6:26, Des

Třeba mě je to fuk, pojišťovnu nevybiram podle toho kde uvidím reklamu, ale podle toho co a za kolik nabizi.Je to jako se vším. Na reklamy jakéhokoli typu na jakýchkoli místech jsem imunní. Pokud u někoho funguje uvažování, že to musí být přece pro pojištěného maximálně užitečná pojišťovna, když sponzoruje třeba právě ligu fotbalu je hodně hloupé myšlení.

Zobrazit celé vlákno

+17
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 15 komentářů)

1. 12. 2016 9:38 | Pavel

Lepší než zdražit pojistné je hlídat si servisy. Měl jsem nedávno malou škodu. Naboural mě klient Kooperativy. Trocha lakování, renovace litého kola. Odhad technikem 18.000 Kč rozpočtem. Odhad smluvního servisu Kooperativy 25.000 Kč. Oprava vozidla v neautorizovaném servise, ale žádný Pepa Garáž, 7.000 Kč. Vzal jsem rozpočet, uhradil jsem v servise 7.000 Kč a zbytek si nechal. A to jsou jen malé škody. Jaké peníze lítají, když jde o škody za statisíce...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2016 20:22 | J.Bubla

Problém je, že auto pojišťuje majitel, který ani nemusí mít řidičák, ale pojištěným je řidič, který s ním způsobil škodu. Takže šmírování do přestupků je jim k prdu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 11. 2016 6:53 | Pavel F.

Ach jo. Tak po lopatě. Pokud byste na dotaz "kdepak asi vzala firma E-pojištění miliony na sponzorování ligy fotbalu?" odpověděla "protoze má vysoký zisk na jiném pojištění", tak bych neříkal nic. Ale na otázku odpovědět tvrzením "sponzoring jde do daní" je jaksi špatně. To, že sponzoring do daní je jen důsledek (nebo max. to má side-effect při rozhodování), není příčinou, proč sponzorovat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2016 5:34 | Šárka

Však ano. Může sponzorovat, protoze má vysoký zisk a sponzoring si odečte z daní. Stále to nevylučuje, ze na povinném ručení prodělává a o tom je článek. To ví snad každý, ze se to platí ze zisku. :))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2016 0:20 | Pavel F.

Tak znovu pro Vás. Je mi jedno, na čem jiném e-pojišťovna vydělá. Já reaguji jen pouze na to vaše tvrzení "sponzoring jde do daní", kterým odpovídáte na tvrzení "kdepak asi vzala firma E-pojištění miliony na sponzorování ligy fotbalu".
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2016 16:45 | Mirek

Firma E-pojištění není pojišťovna, ale makléř.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2016 14:30 | pepík

Jo,tak pojišťovny prodělávaji a budou zdražovat.Bodejť by ne,když v jiném článku se píše,že pojišťovna za poškozenou cedulku(kilometrovník na dálnici)zaplatila 85 000.Tu ceduli vyměňovala firma spřátelená s ŘSD.V tom případě,aby to pojišťovny utáhly,platíme ještě málo.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 11. 2016 14:00 | Šárka

Tak znovu pro vas. Pojistovna vydela na jinem pojištění. Zjistěte si co všechno E-pojistovna pojišťuje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2016 13:14 | Pavel F.

Sponzoring sice můžete možná odečíst z daní, ale stále si na něj musíte vydělat. A pojišťovna si vydělává vybíráním pojistného. Připomínáte mi mého bývalého zaměstnance, který si chtěl koupit "hračku" k počítači s argumentem "Vždyť si to odečtete z daní." Moji připomínku "Abych si něco mohl dát do daní, tak si na to nejdříve musím vydělat." už nějak svým mozkem nepobral.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2016 12:29 | Šárka

Sponzoring se odečítá z daní.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2016 10:36

Když se povinné ručení rozjíždělo, hovořilo se o tkzv. bonusu a malusu. Malus se však nevyužívá, prý z důvodu konkurence. A tak za normální pojistné jezdí i takoví střelci, kteří havarují i třikrát do roku. Nyní jim to tedy budou platit nevinní do třiceti let.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 11. 2016 10:11 | Ex

Ono ta pojišťovací matematika je trochu zvláštní. Když vyberu 21 mld, a vyplatím 9,8 mld. Tak v reálném životě mi obvykla ještě 11,2 mld. zbude. Ovšem jak je vidět u pojišťováků jim pořád chybí, kdy náklady jsou prý vyšší než vybrané pojistné. Asi mají hodně drahá sídla a nájmy kanceláří a brutálně vysoké západní platy.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 11. 2016 7:14 | Lukáš

No a třeba teď si zaplatili mediální masáž o tom jak je nutno zdražit pojištění. Tak to holt u nás chodí. Vzpomínám si na dobu nedávno minulou kdy se psalo že mají obrovské zisky a vynakládají jen cca polovinu toho co pojišťovny v západních zemích. Zajímavé......
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 11. 2016 6:26 | Des

Třeba mě je to fuk, pojišťovnu nevybiram podle toho kde uvidím reklamu, ale podle toho co a za kolik nabizi.Je to jako se vším. Na reklamy jakéhokoli typu na jakýchkoli místech jsem imunní. Pokud u někoho funguje uvažování, že to musí být přece pro pojištěného maximálně užitečná pojišťovna, když sponzoruje třeba právě ligu fotbalu je hodně hloupé myšlení.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2016 2:48 | Josef1

To jsou kecy, kdepak asi vzala firma E-pojištění miliony na sponzorování ligy fotbalu ?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vlastislav Bříza

podnikatel, Koh-i-noor

Helena Fibingerová

koulařka a podnikatelka

Vlastislav Bříza
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Helena Fibingerová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services