Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| | 17. 6. 2002 | 7 komentářů
Po téměř třech letech příprav se český registr bankovních dlužníků stal skutečností. O jeho významu pro banky svědčí fakt, že jeho oficiálního představení se účastnilo pět jejich významných představitelů. Na výhody registru pro řadového dlužníka si ale ještě budeme muset nějakou dobu počkat.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

25. 7. 2002 9:49, Ivan M

Pokud je v tom Česká spořitelna,tak registr zkrachuje na soudních žalobách .Jájsem u tohoto ústavu čistý,ale před 15 léty jsem ručil mamlasovi,který vše doplatil až po urgencích.No a loni jsem chtěl žádat o půjčku na auto a vyhodili mne,že jsem nedůvěryhodný klient.Mám u nich sporožíro již 20 let,a zaplacenou novomanželskou půjčku,ale pro jejich analytykyjsem byl mizera.Zamrzelo to,ale co se s těmi frajery dá dělat.Jo ,a chtěl jsem si půjčit 50 tis.Kč,hrozný balík !Teď se děsím,kdo všechno o mne řekne,že jsem neplatič .Ručitel je totiž na stejné lodi jako dlužník-i když jste mnohdy svou důvěřivostí naletěli i vy.A obhájit se?UČS a.s.jste bez šance!

Reagovat

+48
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (7 komentářů)

17. 6. 2002 11:25 | PetrV

Určitě si pro výpis zajdu, co když je tam něco špatně...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+41
Líbí
Nelíbí

19. 6. 2002 19:45 | CSrypatschek

...myslím, že to jsou jen žvásty a plané naděje. Navíc, když vím jako klient, jaký nepořádek mají v takové České spořitelně, která do toho bude především dávat vstupy, tak se toho naopak děsím a v hrůze a vztekem mi cvakaj zuby : "ĎĎĎĎděttte do prrrr....e."
Reagovat | Citovat

+13
Líbí
Nelíbí

20. 6. 2002 14:30 | Mirek K.

Doposud jsem si myslel, asi jako mnoho dalších obyčejných lidí, že se bude jednat o něco podobného černé listině dlužníků, že se banky budou navzájem informovat o neplatičích a podobných problémových dlužnících. Ale toto! Nemám problémy s úvěry (žádné nemám), ale nelíbí se mi, že někde bude registrována moje finanční situace. Telefonní operátoři mají přehled, s kým a kdy kdo telefonoval, na internetu lze kontrolovat emaily, některé obchodní řetězce prostřednictvím jejich karet sledují, co kdo nakupuje, atd..., až jednou bude existovat kompletní přehled o našem životě v nějakém registru, v nějaké evidenci.
Reagovat | Citovat

+2
Líbí
Nelíbí

20. 6. 2002 16:21 | urubkova

Matrix je tu, vážení přátelé. :o)
Reagovat | Citovat

+13
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mirek K. 20. 06. 2002 14:30)

25. 7. 2002 9:21 | KKK

Doufal jsem, že to bude jako v Americe. Pokud člověk vše splácí, na nic se ho neptají a bez problému mu půjčí. Neplatič nedostane nic. Mělo by to eliminovat rizika v naší divoké republice. Vymahatelnost práva zde neexistuje a tak je potřeba to opřít o lidskou slušnost. (z vlastní zkušenosti s jednáním s neplatiči je lidská slušnost na obtíž, kdybych měl "lepší žaludek" mohl bych se mit dobře). Podle vyjádření představitelů bank neočekávají snížení úrokových sazeb, ale prý to zrychlí schvalování úvěrů. Hypotéku mi schvalovali 10 dní. Jestli se to zkrátí na 4 dny, tak nás to moc nevytrhne.
Reagovat | Citovat

+15
Líbí
Nelíbí

25. 7. 2002 9:49 | Ivan M

Pokud je v tom Česká spořitelna,tak registr zkrachuje na soudních žalobách .Jájsem u tohoto ústavu čistý,ale před 15 léty jsem ručil mamlasovi,který vše doplatil až po urgencích.No a loni jsem chtěl žádat o půjčku na auto a vyhodili mne,že jsem nedůvěryhodný klient.Mám u nich sporožíro již 20 let,a zaplacenou novomanželskou půjčku,ale pro jejich analytykyjsem byl mizera.Zamrzelo to,ale co se s těmi frajery dá dělat.Jo ,a chtěl jsem si půjčit 50 tis.Kč,hrozný balík !Teď se děsím,kdo všechno o mne řekne,že jsem neplatič .Ručitel je totiž na stejné lodi jako dlužník-i když jste mnohdy svou důvěřivostí naletěli i vy.A obhájit se?UČS a.s.jste bez šance!
Reagovat | Citovat

+48
Líbí
Nelíbí

26. 7. 2002 8:40 | Pavel

Nemyslím, že by ses měl bát. Mám účet v ČS a před časem jsem od nich dostal papír, ve kterém mě žádali o vyjádření, jestli mohou informace o mě poskytovat jiným bankám. Tak jsem jim to podepsal a tím pádem budu asi v tomto registru. Pokud jsi jim to nepodepsal, tak by se info o tobě nemělo dostat ven (na to je myslím i zákon). Ale: budeš-li v jiné bance žádat o půjčku, tak můžeš mít problém.
K tomu ostatnímu: Můžeš klidně používat telefonní budky, platit v hotovosti a používat normální poštu (nebo elektronickou šifrovat). Alternativa je a nemyslím, že bysme se měli bát.
Reagovat | Citovat

+36
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mirek K. 20. 06. 2002 14:30)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Kohout

ekonom

Tomáš Karpíšek

restauratér a podnikatel, Ambiente

Pavel Kohout
ÚSPĚŠNOST
98,09 %

z 209 duelů
Tomáš Karpíšek
ÚSPĚŠNOST
76,92 %

z 78 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Deetatizace, Reálný domácí produkt, Práce, jan raška, andrej babiš, zbyněk stanjura, martin stára, vladimír vaňo, obchody s měnou, výplaty, poškozená bankovka, rozhodčí nález, snížení platů, černé pondělí, korunové fondy, cena zájezdu, kniha návštěv, devizové kurzy

5AA2278, KTH6989, 3AJ6375, 3AJ6375, 3AJ6375

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK