Bankovní asociace má novou ředitelku

jih | rubrika: Aktuality | 27. 10. 2020
Bankovní asociace má novou ředitelku
Monika Zahálková
Zdroj: ČBA

Novou výkonnou ředitelkou České bankovní asociace (ČBA) se od listopadu stává Monika Zahálková. Funkce se ujímá po Pavlu Štěpánkovi, který asociaci a její expertní aparát řídil od září 2011 a po skončení mandátu letos v srpnu se rozhodl znovu nekandidovat.

Pětapadesátiletá Monika Zahálková vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Od roku 2001 působila jako výkonná ředitelka a členka řídícího výboru Czech Institute of Directors a od roku 2014 byla také jednatelkou CG Institutu. Mezi lety 2018 a 2019 působila jako členka představenstva mediálního domu Economia.

„Pevně věřím, že ČBA a její členské banky budou pod mým vedením nadále posilovat svou roli aktivního a transparentního partnera státu jakožto i české ekonomiky a občanů tak, abychom společně ustáli všechny výzvy, které současná nelehká situace přináší,“ říká Zahálková.

„Pavlu Štěpánkovi patří velké díky za celý bankovní sektor, který byl asociací po dobu jeho vedení takříkajíc vzorně reprezentován. Bankovní asociace s ním v čele se dokázala úspěšně vypořádat s řadou složitých legislativních změn či záměrů, a přitom si udržet vysokou důvěru veřejnosti,“ říká Tomáš Salomon, který se letos v červnu stal novým prezidentem České bankovní asociace.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

„Monika vstupuje do funkce v složité době, nicméně já ani zbytek členů prezidia nepochybujeme, že budou společně s Filipem Hanzlíkem, který bude nadále působit na pozici náměstka a hlavního právníka asociace, tvořit ve vedení expertního aparátu asociace silný tým,“ dodává Salomon.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+36
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Asociace stavebních spořitelen má nového předsedu

23. 10. 2020 | Petr Kučera

Asociace stavebních spořitelen má nového předsedu

Novým předsedou Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) je Pavel Jirák, který od roku 2019 vede Modrou pyramidu ze skupiny Komerční banky. Od března 2019 byl zároveň místopředsedou... celý článek

Colosseum má po změně majitele nového šéfa

9. 10. 2020 | Jiří Hovorka

Colosseum má po změně majitele nového šéfa

Novým ředitelem a předsedou představenstva obchodníka s cennými papíry Colosseum se stal Pavel Fuchs. Ve funkci nahrazuje Štěpána Pírka, který nedávno prodal většinový podíl ve firmě... celý článek

Stroukal se stal hlavním ekonomem Banky Creditas

5. 10. 2020 | Petr Kučera | 2 komentáře

Stroukal se stal hlavním ekonomem Banky Creditas

Hlavním ekonomem Banky Creditas se stal třiatřicetiletý Dominik Stroukal. Přichází z finanční skupiny Roklen, kde působil na stejné pozici od února 2018.

ING má nového šéfa korporátního bankovnictví

1. 10. 2020 | Petr Kučera

ING má nového šéfa korporátního bankovnictví

Novým ředitelem Korporátního bankovnictví ING Česká republika je od října osmačtyřicetiletý Erik Fortgens.

Equa bank má novou ředitelku komunikace

9. 9. 2020 | Petr Kučera | 1 komentář

Equa bank má novou ředitelku komunikace

Novou ředitelkou PR a interní komunikace Equa bank se stala Kateřina Petko. Současně bude fungovat jako tisková mluvčí.

Partners Financial Services