Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Měníte povinné ručení? Pozor na včasnou výpověď starého!

František Mašek | rubrika: Co se děje | 19. 11. 2010 | 14 komentářů
I když většině řidičů dávno nekončí smlouva o povinném ručení koncem roku, bývá přesto podzim obdobím, kdy nabízejí pojišťovny nejvíc novinek. Běžná je sice nabídka komplexních služeb, v detailech se ale liší a porovnat povinné ručení tak není snadné.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 11. 2010 19:18, Jirka

Pojištění auta lze zrušit kdykoliv, 6-týdenní výpovědní dobu lze "obejít" takto:
Odmontuji z auta značky.
Zanesu je na dopravní inspektorát na depozit.
Zaplatím 100 Kč.
Dostanu potvrzení, že auto je mimo provoz a značky jsou v depozitu.
Ukážu paní (pánovi) na depozitu novou (již dopředu uzavřenou) pojistku na auto + musím mít ve velkém techničáku platnou technickou prohlídku.
Vezmu si ihned značky zpátky, namontuju na auto a jezdím už s novou pojistkou.
Potvrzení o uložení značek do depozitu pošlu na pojišťovnu, kde mám starou pojistku. Ke dni uložení značek do depozitu mi pojišťovna starou pojistku zruší, přeplatek pojistného mi vrátí zpět. Některé pojišťovny požadují vrátit starou zelenou kartu.
A je to.
Ještě k těm internetovým kalkulátorům - lze najít i levnější pojištění než na internetu. Chce to jen se poptat u různých makléřských společností. Nehledě k tomu, že na internetu se nedozvím spoustu důležitých informací k pojistce. Pokud ale jednám přímo s pojišťovákem, tak se na vše mohu vyptat.

Reagovat

 

+47
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

8. 9. 2015 17:59, Pavel

Za mě je určitě nejlepší srovnávač povinného ručení http://www.srovnavacpovinnehoruceni.com/
Hned jsem věděl, kolik zaplatím za povinné ručení a hlavně, kde se mi to nejvíce vyplatí.
Pavel

Reagovat

 

-4
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (14 komentářů)

19. 11. 2010 19:18 | Jirka

Pojištění auta lze zrušit kdykoliv, 6-týdenní výpovědní dobu lze "obejít" takto: Odmontuji z auta značky. Zanesu je na dopravní inspektorát na depozit. Zaplatím 100 Kč. Dostanu potvrzení, že auto je mimo provoz a značky jsou v depozitu. Ukážu paní (pánovi) na depozitu novou (již dopředu uzavřenou) pojistku na auto + musím mít ve velkém techničáku platnou technickou prohlídku. Vezmu si ihned značky zpátky, namontuju na auto a jezdím už s novou pojistkou. Potvrzení o uložení značek do depozitu pošlu na pojišťovnu, kde mám starou pojistku. Ke dni uložení značek do depozitu mi pojišťovna starou pojistku zruší, přeplatek pojistného mi vrátí zpět. Některé pojišťovny požadují vrátit starou zelenou kartu. A je to. Ještě k těm internetovým kalkulátorům - lze najít i levnější pojištění než na internetu. Chce to jen se poptat u různých makléřských společností. Nehledě k tomu, že na internetu se nedozvím spoustu důležitých informací k pojistce. Pokud ale jednám přímo s pojišťovákem, tak se na vše mohu vyptat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+47
Líbí
Nelíbí

21. 11. 2010 11:12 | Luba

Měla by existovat ještě jedna možnost, kterou hodlam vyzkoušet u Allianz. Nezaplatit pojistné. Spolu s upomínkou přijde i termín zrušení smlouvy, od kterého lze uzavřít nové pojištění. Po zrušení smlouvy pojištovna pošle vyúčtování (poměrná částka ze smlouvy), kterou je samozřejmě třeba doplatit. Luba
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jirka 19. 11. 2010 19:18)

23. 11. 2010 12:29 | Martina

Jirko, Lubo, jde to i mnohem jednodušeji. Pojišťovně nahlásíte výpověď smlouvy z důvodu prodeje auta (které neprodáte). Kupní smlouvu pojišťovna vidět nechce (naše zkušenost) a ani by neměla chtít. To je soukromý dokument.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

5. 11. 2011 20:46 | Karel

zde více informací o ePojisteni.cz
http://www.sporit.eu/news/slibnemu-serveru-epojisteni-cz-dochazi-dech/
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

4. 2. 2012 9:34 | Martin

Pozor na rušení fiktivní smlouvou.. Taky jsem takto zrušil smlouvu u Kooperativy z důvodu lepší nabídky. Vše proběhlo v pořádku, vrátily přeplatek, takže jsem považoval věc za ukončenou. Po asi třech měsících mi ale přišla výzva že mám pojistné opět zaplatit na další rok. Volal jsem tedy na pojišťovnu a tam mi sdělily, že ke změně vlastníka nedošlo, zrušení je tedy neplatné a smlouva běží dál. Pojišťovna to zřejmě zjistí z kanceláře pojistitelů. Takže asi nejlepší cesta jak rychle zrušit povinné ručení je dočasné vyřazení vozidla z registru-zrušit smlouvu a druhý den si pro značky zase dojít :)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

21. 7. 2012 22:19 | Sarka

Dobrý den, mám stejný problém, také fiktivní smlouva, výpověd u ČP, nová uzavřená u ČSOB, po třech měsících přišel dopis z ČP - žádná změna vlastníka tudíž pojistné pokračuje, doplatila jsem to, ale teď mám povinné ručení 2 a nevím jak z toho ven, jedna rada byla dát výpověť u ČSOB z důvodu duplicity pov.ruč. ale výsledek nejistý nemusí uznat výpověď, druhá rada dát značky dát značky do depozitu, ale bojím se,aby z toho nebyl další průšvih a já nemusela pořád platit obě pov.ručení. Můžete mi napsat jak jste dopadl, zda už Vám pak dala Kooperavila pokoj? Děkuji Š.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin 04. 02. 2012 09:34)

31. 10. 2012 17:09

Mozna bude hodne mladych ridicu zajimat, ze povinne ruceni u TRIGLAV doznalo v roce 2012 nekolika zmen. Predevsim je zajimava vekova diskriminace o ktere se moc na strankach nezminuji, ale pokud jste mladsi 35 let, tak cini rozdil v pojistnem vice jak 500 Kc u stejneho vozu jenom diky rozdilnemu veku majitele. Tak si na ne dejte pozor a dobre srovnavejte.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

2. 11. 2012 14:50 | Akinom

No tak to rozhodně není, pokud rušíte smlouvu z důvodu prodeje, pojišťovna chce kopii kupní smlouvy nebo kopii velkého techničáku, kde je ji v odhlášce jiný majitel.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martina 23. 11. 2010 12:29)

7. 2. 2013 17:08 | Petr

zajimalo by me jak funguje toto ukoncil jsem pojistku z duvodu prodeje a cekal na vraceni preplatku coz se nestalo .napsal sem email a doslo mi toto ze mi preplatek neuhradi protoze doslo k plneni cca pred 4 mesici a oduvodnili me to takto: Níže uváděné skutečnosti vyplývají z §13, odst. 2) zákona 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.
„Zanikne-li pojištění odpovědnosti před uplynutím doby, na kterou bylo pojištění sjednáno, má pojistitel právo na pojistné do konce kalendářního měsíce, ve kterém pojištění odpovědnosti zaniklo. Zbývající část zaplaceného pojistného je pojistitel povinen vrátit. Nastala-li v době do zániku pojištění odpovědnosti škodná událost, vzniká pojistiteli právo na pojistné podle věty první?povinnost zbývající část pojistného vrátit má pouze tehdy, jestliže mu z této škodné události nevznikne povinnost plnit.“
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

28. 8. 2013 13:01 | Bull

Pokud se jedná o fiktivní prodej, domnívám se, že pokud auto prodáte známému včetně kupní smlouvy, odhlásíte ručení a druhý den Vám jej vrátí s tím, že má skryté vady a provede se zrušení smlouvy (třeba i nová prodejní smlouva) nedojde k porušení zákona. Koupil a oproti obnosu druhý den vrátil. Ke změně majitele na krátký okamžik došlo a to je důležité. Zápis v TP sice není ale ten není dle mého názoru směrodatný. Pojišťovny na prodejní smlouvu (kopii) nemají nárok ale chtějí čestné prohlášení, že k prodeji došlo. Majitel se změnil, mám nárok na zrušení a vrácení nespotřebovaného pojistného. Že jsem si koupil stené auto zpět od prodejce ( dříve kupujícího) na tom nic nemění. Zajímal by mne názor právníka, zda to tak je.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

18. 2. 2014 16:48 | Lucie

Máte s tím ještě někdo jiný zkušenost? Jestli to mám opravdu takto zkusit? také potřebuji zrušit pojistku, zároveň mám již sjednanou novou u jiné pojišťovny.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jirka 19. 11. 2010 19:18)

20. 12. 2014 10:32 | bozy

Zdravím chci se zeptat v červenci jsem ekologický zlikvidoval auto a jelikož jsem byl dlouho pracovně pryč. Dal otci plnou moc na odhlašení ale..Bydlím už jinde než bylo auto přihlášeno takže si to uřady přehazovaly až se nic nevyřidilo. A já odhlasil auto až v březnu. Pojistku platil do 12 měsíce pak nezaplacenim zanikla.samozřejmě poslali ještě složenku z vymahaní kterou sem platil.Mužu použit doklad o ekologicke likvidaci z července a odhlašení z března na navracení nějakych peněz od pojištovný že např od 1.7.-30.12. již neexistovalo a ja musel pořad platit? A nemohl sem to prokazat jelikož jsem tu nebyl a ekolog.likvid. neberou k tomu aby zrušili smlouvu? Děkuji
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

31. 7. 2015 9:49 | Jnck

Dobry den
Chtel bych se zeptat jestli musim pri opetovnem vyjmuti auta z depozitu jeste v ten dany den predkladat i novou evidenci kontroly. dekuji
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

8. 9. 2015 17:59 | Pavel

Za mě je určitě nejlepší srovnávač povinného ručení http://www.srovnavacpovinnehoruceni.com/ Hned jsem věděl, kolik zaplatím za povinné ručení a hlavně, kde se mi to nejvíce vyplatí. Pavel
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-4
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 654 875 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2019

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Umrtí majitele
Poradna > Pojištění a penzijní připojištěníPovinné ručení

Otázka: Dobrý den,prosím o radu.Otec mě zemřel 14,3 2013 zbylo poněm auto fort fiesta.Majetkové vypořádání ještě neproběhlo.Pojištění končí 8 měsíc 2013.Prosím jak mám postupovat? více

Cestovní pojištění

Úrazové pojištění a pojištění v nemoci

Životní pojištění

Havarijní pojištění

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Penzijní připojištění

Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení

Další čtení na flowee.cz

Kolik hodin spát, aby ráno mozek optimálně nastartoval

Kolik hodin spát, aby ráno mozek optimálně nastartoval

Sedm až osm hodin spánku je ideální pro optimální kognitivní výkon. Pokud se tedy do sytosti...více

Umělá inteligence dokáže pomoct při identifikaci pedofilů

Umělá inteligence dokáže pomoct při identifikaci pedofilů

V Nizozemsku šlo o známý případ. Policie ale neměla dlouho nic kromě samotných obrázků....více

Test firmy na rozvážení jídla: Kolo je ve městě fakt rychlejší než auto

Test firmy na rozvážení jídla: Kolo je ve městě fakt rychlejší než auto

Zatímco třeba v Praze radní vymýšlejí, kam by cyklisté v žádném případě neměli jezdit,...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Franz

umělec

Vladimír Kovář

podnikatel, Unicorn

Vladimír Franz
ÚSPĚŠNOST
53,13 %

z 64 duelů
×
Vladimír Kovář
ÚSPĚŠNOST
57,69 %

z 52 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK