Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 218 komentářů)

12. 2. 2019 17:31 | Honza

Já mám zkušenost špatnou. Žádal jsem o hypotéku, doložil všechny nutné dokumenty a pak to začalo. Celou dobu jako dobrý a nakonec z nich vypadlo, že jsem moc mladej (23let), slabá úvěrová minulost (1 splacené auto, 3 spotřebitelské úvěry splacené a bez jediné opožděné splátky nebo záznamu v registru.) nakonec tedy že je potreba buď tzv.moralni ručitel, nebo jejich stavební spoření nejméně půl roku zaběhlé. V ostatních bankách se chytali za hlavu. Příjem mám také více než dostatečný. Za mě hypotéku ano, ale tak v 50 letech po 20 půjčkách možná klapne ale kdo ví. Samozřejmě těm, komu to vyšlo, tak to přeji.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2019 18:38 | dojná kráva

No, já nyní refinancuju. Nadělili mi pokuty za předčasný splacení, ale i tak se mi to vyplatí. Všechno u nich ruším. Na začátku by se obchodní zástupkyně rozkrájela, abych se upsal, ale když byl nějaký problém, tak najednou nic nevěděla. Na retenčním centru říká každý něco jiného, konečné vyčíslení dvakrát jinak, vypočítaný nevím z čeho. Poslední vtip, že mám ještě tento měsíc poslat splátku, jinak můžu dostat upomínku. Přitom tento měsíc to bude kompletně zaplacený. Nevím, nikdy dřív jsem si nepůjčoval, tenkrát jsem ale potřeboval koupit dům. Sám jsem běžel do stavební spořitelny, myslel jsem, že je to výhodnější, než hypotéka v bance.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2019 9:51

??????? ????????????? Google – ???????? ?????????????????? ? ??????? ????????????? – Google
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 1. 2019 20:15 | Honza

Dobry den. mame obdobny problem jako Vy. muzu se dotazat jak se Vam podarilo vypovedet smlouvu? Museli jste zaplatit ono 1% z cilove castky? Diky Honza
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 11. 2018 17:33 | Renata

Citace - Renata / 09.10.2018 19:06

Ano, máme s MP ten samý problém. Jsou to PODVODNÍCI !!!Chceme stavět dům a vše jsme chtěli mít co nejlépe vyřešené a nenaletět podvodníkům. Naše pečlivost a důvěra se nám ale vymstila. Generální reprezentantka ( jak si tam říkají poradci ) zneužila naší důvěry a neorientovanost v přehledu typu hypoték, protože tato je naše první. Chtěli jsme klasickou hypotéku a bohužel jsme nevědomky podepsali tzv." pohotovostní úvěr ", což je úplně jiný typ úvěru. Ve smlouvě o něm není vůbec zmínka a přišli jsme na to jen díky zvláštnímu dodatku, který nám přišel dost neférový. Ten jsme odmítli podepsat a teď se z toho nemůžeme dostat. Náš právník nad tímto typem smlouvy strávil 5 hod.práce, než přišel na to, že se jedná o tento typ úvěru. Podali jsme žádost o odstoupení od smlouvy. Od té doby MP vůbec nekomunikuje, nikomu se nedovoláte, bankovní poradkyně co s námi sepsala smlouvu od toho dává ruce pryč ( asi nechce přijít o prémie ) a tvrdí, že to není v jejích možnostech. Je to s nimi naprosto otřesné. Nedávno nám zaslali písemné vyjádření k odstoupení od smlouvy a je napsané tak, že tomu vlastně nikdo opět nerozumí ani právník. V Modré Pyramidě se opět nikoho nedovoláte, nikdo se s vámi nebaví, nikdo za nic nemá odpovědnost. Pryč od nich co nejrychleji !!!

Tak se nám nakonec podařilo od smlouvy odstoupit, nebylo to jednoduché ale nakonec jsme se s Modrou Pyramidou dohodli. Jsme rádi, že to máme za sebou a už nikdy více ! Prostě se to nesmí vzdát. Přejeme všem hodně štěstí.
A poučení na závěr : nikdy nepodepsat žádnou smlouvu bez porady s právníkem. I když jsou to investice navíc, velmi se ve finále vyplatí.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2018 20:54 | Petr

Dobrý den, prosím vás máte někdo zkušenost s vypovědí ve fixační době u MP. Jsem velice nespokojen jak se mnou finanční poradkyně jedná, když jdu do jiného města za druhou tak mě vrací k té původní. Mám v plánu podat stížnost na MP že nejednají na rovinu a zatajují fakta v jejich prospěch.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 12. 2018 12:03 | Zuzka

Dobrý den, také sdílím svojí zkušenost, kterou jsem dnes zasílala jako stížnost přímo do MP. Už nikdy více!
V červenci roku 2018 jsme se obrátili na paní ohledně hypotéky. Ze začátku působila velice profesionálně, ale realita bohužel byla jiná. Při podpisu žádosti o hypotéku mě neseznámila s tím, že tímto podpisem mi bude aktivováno stavební spoření. Kdybych to tenkrát věděla, tak ani žádnou žádost nepodepisuji.
Hypoteční úvěr jsme se nakonec rozhodli nepodepsat. Jedním z důvodů bylo i dočtení se o nekalých praktikách MP. Nicméně stavební spoření mi bylo i přesto aktivováno, což absolutně nechápu. Jak můžete klientovi aktivovat produkt, o kterém nic neví, neviděl žádné podmínky a nebyl s ním vůbec seznámen?
15.11. mi přišel email, ve kterém jsem se dozvěděla, že mám stavební spoření aktivní. Nebýt tohoto emailu, tak se ani nikdo neobtěžuje mi to říct. Volala jsem tedy na zákaznickou linku, kde mi řekli, že jsem určitě musela podepsat smlouvu o stavebním spoření, že jinak by mi nemohlo být aktivováno. Žádala jsem tedy o ukončení, načež mi bylo sděleno, že ukončení musím řešit se svým poradcem. Obrátila jsem se tedy na poradce.
No to byla kapitola sama pro sebe. Z milé a ochotné dámy se stala krajně nepříjemná a absolutně neochotná paní. Ano, uznávám, že i já jsem nebyla nejmilejší, ale měla jsem proto své důvody. Od druhé strany bych tedy očekávala, že se bude snažit mi vše vysvětlit a ne že na mě bude do telefonu ječet. Následně ukončila hovor tím, že žádné stavební spoření aktivní nemám a ukončovat ho nemusím. Nejspíš se mnou radši nechtěla vidět.
Já jsem tedy volala zpět na zákaznickou linku a tam mi řekli, že ukončení bez poradce opravdu není možné. Pokud bych mohla MP něco poradit, tak je fajn, aby byly zákazníkovi podávány stejné informace, protože na zákaznické lince mi tvrdili něco jiného než s poradcem.
Jelikož jsem musela tedy ukončení smlouvy řešit s poradcem, tak jsem se za ní vypravila na pobočku. Pokračovala v jejím nepříjemném tónu, na který jsem jí musela upozornit, ať si ho laskavě nechá pro někoho jiného. Načež mi odvětila, že si to vlastně zasloužím, že jsem na ní do telefonu byla taky protivná. Opět mi tvrdila něco jiného než na zákaznické lince a nakonec jsme musely společně na linku i volat.
Teď už mám ukončení smlouvy konečně podepsané. U MP už rozhodně žádný produkt sjednávat nebudu a doporučení známému ode mě také nečekejte. Doporučuji proškolit poradce na slušné chování i v kritických situacích, kdy zákazník není spokojen. Dále by bylo fajn, kdyby podávali klientům kompletní informace. A v neposlední řadě by zaměstnanci zákaznické linky měli říkat to samé, co tvrdí poradce.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 11. 2018 17:39

Ano, takhle to tam bohužel funguje. Musíte jednat s poradkyní, která to s Vámi sepsala. Zkuste se poradit s právníkem, nám se to vyplatilo i když jsme řešili odstoupení, ještě než došlo k čerpání. Sami bychom to neměli asi šanci zvládnout, ale nakonec se nám to podařilo. Další možností je se obrátit na dTest, dokáží taky pomoci. Hodně štěstí a pevné nervy !
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 5. 2018 6:01 | bob

jsou to prasata mel jsem dohodnuto bez pojisteni a odhad zdarma
pani mně vola je vše ok abych se stavil ,tak ja tam letim vse podepisu
a ona rika odhad nevysel zaplatite 3000,- ja zaplatil druhy den se mi to rozleželo v hlavě a dal jsem vypoved nakonec mi cenu za odhad vratily dělají z lidí blb.....
šel jsem do klasické hypoteky gemoney
takovou prasarnu co tam delaji sem nevidel navic sem se dovedel ze pokud zaplatim predčasně 20% z častky ,tak se mi uroky pocitaji stale z plné častky ,tak to je i na mně moc ----jsou prasata.

A TEN SLOZITY VZOREC JAK POCITAJI UROKY O TOM SE RADEJI NEBAVÍM !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2018 21:14 | bob

take jsem to zjistil nakonec jsem odstoupil vcas
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 5. 2018 15:50 | Ivana Lavičková

Ja mám zkušenosti dobré.Ochotni i při problémech klienta.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 10. 2018 19:06 | Renata

Ano, máme s MP ten samý problém. Jsou to PODVODNÍCI !!!Chceme stavět dům a vše jsme chtěli mít co nejlépe vyřešené a nenaletět podvodníkům. Naše pečlivost a důvěra se nám ale vymstila. Generální reprezentantka ( jak si tam říkají poradci ) zneužila naší důvěry a neorientovanost v přehledu typu hypoték, protože tato je naše první. Chtěli jsme klasickou hypotéku a bohužel jsme nevědomky podepsali tzv." pohotovostní úvěr ", což je úplně jiný typ úvěru. Ve smlouvě o něm není vůbec zmínka a přišli jsme na to jen díky zvláštnímu dodatku, který nám přišel dost neférový. Ten jsme odmítli podepsat a teď se z toho nemůžeme dostat. Náš právník nad tímto typem smlouvy strávil 5 hod.práce, než přišel na to, že se jedná o tento typ úvěru. Podali jsme žádost o odstoupení od smlouvy. Od té doby MP vůbec nekomunikuje, nikomu se nedovoláte, bankovní poradkyně co s námi sepsala smlouvu od toho dává ruce pryč ( asi nechce přijít o prémie ) a tvrdí, že to není v jejích možnostech. Je to s nimi naprosto otřesné. Nedávno nám zaslali písemné vyjádření k odstoupení od smlouvy a je napsané tak, že tomu vlastně nikdo opět nerozumí ani právník. V Modré Pyramidě se opět nikoho nedovoláte, nikdo se s vámi nebaví, nikdo za nic nemá odpovědnost. Pryč od nich co nejrychleji !!!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2018 21:26 | Klient

Uplně tentýž problém. Prisel jsem do MP s žadosti o hypoteku a celou dobu jsme se bavili o hypotece. Před podpisem slmouvy jsem si smlouvu vyžadal a zjistil, že se jedna o překlenovák ze stavebniho spořeni. Žadost beru zpét a nohy na ramena a pryč odtud... nedoporučuji...
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 7. 2018 7:22 | Emanuel Provazník

Ja mám naopak s Modrou pyramídou veľmi dobré skúsenosti. Stavebko mám u modrej cca 2 a pol roka a aj po dva a pol roku nieje problém, aby mi pán Poláček dvihol telefon a všetko jasne vysvetlil.(Neporovnatelná fluktuácia s konkurenčnou bankou) :). Aktuálne riešim hypoteku 80/20% s pánom Malečkom a znova bezchybné jednanie. Mojim zavinením sme prešvihli fix urokovej sadzby a pán Maleček ma hneď informoval, že bol navýšený. (stále sme na tom lepšie, ako ponúkajú konkurenčné banky). Ak budem znova riešiť hypot (čo dúfam, že už nebudem :) ) znova sa obrátim na Modrú pyramídu.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 7. 2018 15:13 | Lucie

Také máme špatné zkušenosti. Celou dobu jsme sjednávali 100% hypotéku i při podpisu nebyla o ničem jiném řeč. Při procházení jednotlivých bodů jsme si ničeho nevšimli, žili jsme v domnění, že máme 100%. A nyní, když nám nechtějí vyplatit veškeré peníze z úvěru, nám sdělili, že máme 85%, že si máme prostudovat úvěrovou smlouvu. A to nemluvím o levárně, kterou udělali kolem Vánoc, kdy nás donutili podepsat vyšší úrokové sazby, jelikož jsme prošvihli termín čerpání úvěru, o čemž nás také neinformovali. Nemohli jsme jinak, měli jsme už splatnost první velké faktury stavební firmě a hrozily penále. A samozřejmě Vás donutí sjednat si u nich životní pojištění Parymida, jinak Vám nedají ani korunu. Naštěstí to nemusíte platit a ničím Vás nemohou nutit, ačkoliv se snaží... Jakmile uplyne fixační doba, jdeme okamžitě jinam. Jednání s klienty po podpisu je na hrozné úrovni. Naslibují cokoliv, skutek je jinde.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2018 19:31 | Jitka

Přesně s Vámi souhlasím také jsme naletěli opravdu od nich co nejdále :-(
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2018 11:57 | Mark Shawn

Potrebujete dobre certifikovanú pôžičku, aby ste usadili úhradu, zaplatili účty alebo začali nové obchody vrátane rozširovania vašej firmy, ak áno, kontaktujte nás 24 hodín denne. E-mail: markshawnservices@gmail.com
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 4. 2018 15:56 | Radim

Tak jsem bohužel taky naletěl - naslibovali hory doly, že zařídí hypotéku a až při podpisu jsme zjistili, že se jedná o stavební spoření. Každopádně poradce nám sliboval velmi výhodný úrok (lepší než banky), tak jsme se nechali ukecat. Jaká byla realita, když nám pak úvěr schválili! Překlenovací úrok úplně jiný, a to i přes to, že nám poradcem bylo slibováno, že úrok v překlenovacím úvěru bude stejný jako následně při čerpání. Takže bychom měli platit 2 roky řádově o několik tisíc více, než nám bylo slibováno! Řešíme to s právníkem, ale možnosti jsou slabé - odstoupit a vypovědět bez poplatku nelze, refinancování taky 2 roky nepřipadá v úvahu, prostě jsme naletěli podvodníkům! Poradci naslibují a do žádosti o úvěr napíšou cokoliv (i zjevně lživé údaje), aby došlo ke schválení a měli provizi. Jakmile Vás čapnou, od všeho dávají ruce pryč. Do teď jsem si myslel, že se jednalo o ojedinělé pochybení, ale když čtu ty názory tady, tak mě štve, že jsem tuhle stránku nenašel dřív, než jsem cokoliv s něma začal řešit...
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 4. 2018 7:52 | Mojmir

Takže Modra Piramida . Jak je možné že nevydávají ročni umoření dluhu jak ani neuváději počatečni stav a také ani neni nukde uvedeno kolik člověk splati a neustále narustaji uroky také jako i využívání slabosti lidí a okradají veřejně taková je pravda a mám k tomu dostatečný důkaz za jednu pujčku tzv konsolidaci 700000 tisíc korun chtějí ručit domem a bytem co to je za lichvu
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2018 11:55 | Mik

Moje sestra zjistila,že nejdříve ji slácejí úroky až potom úvěr takže nemůže přejít k jiné bance kvůli refinancování
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Železný

podnikatel a politik

Miroslav Singer

bývalý guvernér ČNB

Vladimír Železný
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miroslav Singer
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services