Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 218 komentářů)

22. 2. 2021 13:28 | Kateřina

Děsivá zkušenost s vyřizováním hypotéky. Vše problém, vše trvalo celou věčnost a nebyli schopní definovat jasně podmínky. Udělali návrh a potom vždycky našli problém, napřed řekli ok, ale vyšší úrok, než řekli na začátku (na který nás lákali) - souhlasili jsme, potom řekli a ještě chceme spoludlužníka - souhlasili jsme, potom řekli - a ještě chceme, ať si zvedete rodičák na maximum, to už jsme z principu odmítli, táhlo se to týdny a pořád jen přidávali požadavky a hypotéka v nedohlednu. Do toho chtěli najednou uprostřed procesu překlady německých dokumentů, což nás stálo peníze. Jen nám pořád říkali, že to je běžný postup všech bank a že jinde to nebude jiné. Nevěřte jim. Šli jsme jinam a vše byl neskutečný fofr a co byl tady problém, tam nikdo vůbec ani neřešil. Dali nám hypotéku hned, nechtěli žádné překlady, rovnou dali seznam dokumentů, které chtějí a nic víc nevyžádali a ještě to máme za nižší úrok než MP a bez jakýchkoliv podmínek navíc.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 2. 2021 15:34 | Klára

Dávejte si pozor při výpovědi smlouvy o stavebním spoření!
Je tam možnost vyplacení peněz expres,do 14 dnů (s poplatkem, který je řádně ohvězdičkován a odtučněn, jak je v bankách zvykem). Tato možnost mi byla předložena jako standardní. Paní na přepážce se mě snažila přesvědčit, že JÁ (+mé děti, kterým jsem také smlouvy ukončovala) poplatek rozhodně platit nebudeme. Prý se informovala na naše čísla smluv a budeme od poplatku osvobozeni. Ale do smlouvy to nebyla ochotná zanést. (To už jsem čuchala podraz.)
Až po několikeré urgenci, že trvám na bezpoplatkovém ukončení smluv, klidně i s 3-m.lhůtou na ní její nadřízený houknul-"tak tam dej paní ty tři měsíce". Co si o tom mám myslet? Ano, nebyla by to kupa peněz jako v níže uvedených případech úvěrů, ale vynásobeno třemi (smlouvy dětí) už je to slušná sumička.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 1. 2021 19:09 | Antonín

Dobrý den, MP nebrat.Po měsících vyřizování a následném podepsání hypotéky nejsou schopni ani vytvořit návrh na vklad do katastru odneste dokumenty na katastr ,vše je v naprostém pořádku ,opakovaně provádíme vklad do katastru aby katastr opět zastavil řízení ve věci vkladu ,a tak zase podáváme návrhy na zpět vzetí ,vzdání se odvolání atd. Nekončící komedie kolem vkladu na katastr aby zřejmě nemuseli vyplatit peníze. Jako by dělali hypotéku poprvé v životě, nebo jde spíš o něco jiného? Po asi 4 měsících komedii ukončíme.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2020 7:30 | Pavla

Dobry den zajimalo by mne jak se vam podarilo odstoupit od teto smlouvy... Ceka nas totez.pani tvrdila za mame lhutu 10 prac. Dni na odstoupeni kdyz se smlouva uzavrela mimo prostor obvykle. Tj. U nas doma.. Dekuji
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2020 8:24

Mohu se zeptat, jak velká pokuta nebo sankce mě čeká? Ráda bych odešla z překlenováku od modré pyramidy ještě před termínem fixace
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 11. 2020 0:52 | Petr

Take stejny problem, naopak me poradkyne dokonce lhala, podpis toho stavebniho sporeni se mi nezdal, bylo tam napsano "navrh smlouvy o stavebnim sporeni" coz mi prislo jako nezavazne (mylne jsem predpokladal ze tam musi byt smlouva a ne jenom navrh) presto jsem se ptal te poradkyne a ta me presvedcovala ze je to opravdu jenom zadost o hypoteku a pokud si tu hypoteku nevezmu tak zadne sporeni nevznikne... po tom co jsem si prostudoval tu jejich uverovou smlouvu jsem do uver absolutne nechtel jit, tak poradkyne zmenial a najednou pry mam stavebni sporeni!! ted mam platit 1% z cilove castky za nic, na zaklade lzi poradkyne!!!!!!!! a uver je na 5 mil (tzn 50 tis.)!!!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 11. 2020 17:16 | F.M.

Zkušenosti mám smíšené. Práce poradkyně na pobočce ve Valašském Meziříčí byla až na drobnosti příkladná, a obecně MP nabízí podle mě kvalitní produkty (sháněl jsem pohotovostní hypoúvěr, a za lepších podmínek, než u MP, se sehnat nedal). Pomalost, netransparentnost a chaos při vyřizování jednotlivých dílčích záležitostí je však na pováženou. A vrcholem je práce jejich odhadců, což jsou absolutně nedohledatelní lidi, na které poradkyně ani neměla kontakt, u nichž mám pocit, že si ta čísla sypou z rukávu náhodně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 11. 2020 17:08 | Martina

MP už nikdy víc!!! Jak začnete něco potřebovat je všechno problém, vše prodlužují, když se na něco zeptáte pořád opakují co mají naučené věty. Ti co s Vámi smlouvu dělali najednou neví a odkazují na MP. Pokuta za ukončení, která je šikovně schovaná ve slovíčkách. Stavební spoření, které nikdo nechtěl je najednou součástí hypotéky a to je dle nich normální. No nikdy víc. Vše tam ruším.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 10. 2020 11:28 | Pavlo

obrovská chyba se rozhodnout o úvěr od MPSS. Nedodržují ani to co je napsáno v jejích dokumentech. "Nejpozději do 3 dní" se mění na "ze zákona máme na to 30 dní, navrhuji počkat"... veškeré termíny se úmyslně protahují. Od skupiny KB bych očekával jiný postup... Bohudík jsou normální banky.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 9. 2020 16:31 | Jiří Hnízdil

Modrá pyramida : jedním slovem strašný, levá ruka neví co dělá pravá, zprostředkovatele kteří pro ně pracují jsou lidi, kteří se o Vás starají jen do chvíle než uzavřete smlouvu, pak nastává hluboké mlčení. Vřele doporučuji se Modré pyramidě a Komerční bance vyhnout velkým obloukem... Jmenovitě pokud narazíte na člověka jménem Jakub Zacharda a celý Chytrý Honza, nepouštějte je ani domů a rovnou zavolejte policii že je před dveřmi draze oblečený zloděj.
Doufám že si z tohoto textu někdo vezme ponaučení, ušetříte tím spoooustu energie kterou můžete využít rozhodně produktivněji.
S pozdravem Hnízdil
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 9. 2020 3:29 | Marie

Dobrý den, udělala jsem stejnou chybu, platili jste něco za odstoupení od žádosti?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 9. 2020 17:14

Windows 10, version 1709 and newer optional diagnostic data (Windows 10) - Windows Privacy | Microsoft Docs
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 6. 2020 17:21 | Mn

Dobrý den rychle pryč od mp.Plaťil jsem 12 let hypotéku ještě chybělo 14 let a já ji splaťil dříve.Dal jsem milion a půl a dostal jsem papír pro katastr bohužel ten my připsáňí neuznal chyběl podpis někoho z mp.Čekám na novej doklad budu se muset vláčet s dětma do centra v této době kdy se lidem radši vyhneme a ještě žádat o 2tisice mp za novej vklad opravdu taková amatérnost?Neumnej ani vystavit diklady hlavne že jejich heslo zní plaťte plaťte plaťte jako nam jednou i jejich zaméstnankyne řekla opravdu ostuda
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 5. 2020 13:51

Hypoteční poradce ČENĚK Jozef.Mam s nim velmi dobré zkušenosti- je milý, ochotny, v průběhu zařizování hypotéky jsem s nim neměla žádné problémy.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2020 7:02 | Adam

Pří žádosti o hypotéku jsme nevědomky odešli s nabídkou překlenovacího úvěru se stavebním spořením, i když jsme výslovně řekli, že o stavební spoření zájem nemáme. Za celou dobu schůzky o tom, že se jedná o překlenovací úvěr nepadlo jediné slovo. Pan poradce nás přesvědčil k podpisu NEZÁVAZNÉ smlouvy, která nám prý jenom fixuje úrokovou míru na dobu 30 dní, kterou nám nenechal ani pořádně pročíst. Že je tato nezávazná smlouva žádostí o překlenovací úvěr, a že nám pan poradce stihne založit několik produktů u KB během jediného dne se zapomněl zmínit. Potom nás čekalo obíhání a vyřizování, abychom všechno zrušili. Upsali jsme se kdoví k čemu během minuty a zrušit to trvalo týdny.
Evidentně podle i dalších recenzí je toto zatajování a systém sdělování polopravd úplně běžným postupem. NEDOPORUČUJI.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2019 10:37 | Dagmar Holíková

Dobrý den, máme s manželem u vaší společnosti stavební spoření. Manžel letos zemřel a tak se ptám, jestli mám za něj spořit dál nebo se smlouva ukončí letošním rokem. Jeho smlouva by měla končit správně až ve 12/2020 aby mohl čerpat státní příspěvek + %. Prosím o kvalifikovanou odpověď. Děkuji Holíková
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 4. 2019 5:11 | Gabriela

Prosím nevi tady někdo jaké byly úroky zanpujcu na být v roce 2007 děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2019 10:32 | Lenka

Než budete hanět překlenovák, spočítejte si hypotéku a úročení překlenováku+ státní podporu, vždy Vám to vyjde lépe!!!
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2019 16:05 | Radka

Dobrý den, mám s nimi podobný problém. Jen s tím, ze jsem chtěla pouze kalkulaci nabídky na hypotéku a najednou z toho byla smlouva ( kterou jsem ani nechtěla). Zjistila jsem to přesně za rok, kdy ode mě chtěli zaplatit 150 tisíc za nevycerpani úvěru!! Přes právníka mi odpustili dluh, když uzavřou novou smlouvu. Upozorňuji, ze za přítomnosti svědka mi bylo řečeno, ze mám rok na vyčerpání a muže být klidne i na rekonstrukci. Dnes mi přišel e-mail, ze to bohužel není už možné, ze lze pouze nákup nemovitosti, Ale ze sankce je nižší.. pouze 70 tisíc ( po 8.mesich po uzavření nové smlouvy, 100 tisíc po roce). Chce se mi zvracet.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2019 16:01

Dobrý den, mám podobný problém. Jen s tím, ze jsem chtěla pouze kalkulaci nabídky na hypotéku a najednou z toho byla smlouva ( kterou jsem ani nechtěla). Zjistila jsem to přesně za rok, kdy ode mě chtěli zaplatit 150 tisíc za nevycerpani úvěru!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mirek Topolánek

expremiér a podnikatel

Leoš Novotný

podnikatel, Leo Express

Mirek Topolánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Leoš Novotný
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services