Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 218 komentářů)

4. 5. 2004 14:49 | nespokojený klient

S úvěrem mám bohužel velice špatné zkušenosti: neúplné informace od vsskb, čekání přes půl roku na přidělení úvěru, arogance, podezírání - jen rozhodně ne pomoc stavebníkům. Už bych tuto chybu rozhodně neopakoval. Dodnes nepochopili, že je klienti živí. Vzhledem k tomu, že mi ještě sedí na zbytku úvěru se nepodepisuji.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 4. 2004 11:16

Nenažraná- Modrá pyramida. Možná budou poplatky tak vysoké jako státní příspěvek?
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 3. 2004 13:36 | Tomáš Marný

Zadržte, šetřete svůj čas i peníze. Ministerstvo financí je jen kvůli tomu, aby kontrolovalo využívání státní dotace. Odpovědi inteligentů z MF najdete i na tomto webu.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2004 13:32 | Rad

Tutéž zkušenost mám i já, s tím, že já to nemohl odkládat a po 2 měsících slibů jsem smluvu jen vypověděl a abych se ke svým penězům dostal rychle, tak jsem musel založit tzv.následnou smlouvu, kterou jsem pak zrušil. Kdyby mi ten agent netvrdil, jak dostanu úvěr, tak jsem to vypověděl normálně s 3 měsíční lhůtou, protože mě ale obelhal a ty 3 měsíce tahal za nos, musel jsem pak zaplatit navíc poplatky za novou smlouvu. Mám s KB i jiné špatné zkušenosti, které se už ovšem netýkají stavebního spoření. Už nikdy více KB.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2004 3:17 | Martin

Napsal jsem dotaz na vysvětlení těchto poplatků na Ceskou spořitelnu a Lišku. Odpovědi jsou ty samé - jen žvásty, žádné konkrétní údaje, jaké náklady jsou z toho hrazeny. U Lišky jsem odepsal, ale druhá odpověď zatím nikde. Budu to muset zaurgovat. Liška: http://www.penize.cz/produkty/ss/nazory.asp?IDP=1&TID=SSCM, spořka: http://www.penize.cz/produkty/ss/nazory.asp?IDP=1&TID=SSCS
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 1. 2004 10:56

Mě ti podvodníci naštvali taky. Já říkám úhradě za evidenci úrokového zvýhodnění poplatek za důvěru blbého klienta firmě. Měli bychom všichni založit sdružení a dát ty šmejdy k soudu a podat na ně stížnost na ministerstvo financí.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 12. 2003 15:06

omlouvám se za překlep: dotaz jsem poslal, odpověď dostal.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 12. 2003 15:04

Dotaz jsem poslal, "odpověď" po urgenci taky:
Vážený pane,
příjměte, prosím, moji omluvu za pozdní odpověď. Váš dotaz se mi totiž ztratil při poruše počítače. V příloze Vám pro srovnání posílám článek deníku Právo, který podrobně rozebírá obdobné kroky všech stavebních spořitelen.
Ve Všeobecných obchodních podmínkách stavebního spoření, které jsou součástí i Vaší smlouvy o stavebním spoření (které jste při uzavírání smlouvy podepsal) se v čl. 27 praví: 4) Úhrady za služby stavební spořitelna zveřejňuje v Sazebníku úhrad za poskytované služby, který je k dispozici ve všech prodejních místech stavební spořitelny 5) Při změně provozních nákladů je stavební spořitelna oprávněna jednostranně změnit výši úhrad za služby.
Doufám, že Vás má odpověď uspokojila. Je samozřejmě na Vás, abyste co nejpečlivě zvážil uzavření další smlouvy o stavebním spoření.
Přeji Vám hezké prožití svátků vánočních a mnoho úspěchů v roce 2004

PhDr. Hana Vaněčková tisková mluvčí

***************
Tolik profesionální odpověd vysokoškolsky vzdělané mluvčí. V příloze článek z (Rudého) Práva, nikoli podrobný rozbor, ale jen přehled poplatků pro přátelské klienty. VSS KB nejvyšší, Wustenrot jediný drží slovo a nekrade to, co jednou slíbil. Masírovat spořitelnu je sice dobré, dosáhnout něčeho asi nemožné. Oni to vědí. Pamatujme si to....
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2003 12:11

Máte naprostou pravdu. Nebetyčná drzost VSSKB, a zřejmě i všech dalších stavebních spořitelen, už nezná mezí. Dokládám to mj. vlastní zkušeností s Buřinkou-Stavební spořitelnou české spořitelny s každoročním skokovým nárůstem poplatků. Roční poplatky u spoření založeného v roce 1999. Poplatek za vedení účtu činil: za rok 1999 100 Kč za rok 2000 120 Kč za rok 2001 160 Kč za rok 2002 už 400 Kč Kdo nebo co jim ale brání v tom, aby v příštím roce nečinily poplatky třeba 4500 Kč, tedy třeba celou státní podporu ? Dokud nebudou patřičná omezení daná v zákoně o stavebním spoření budou v tomto trendu neomaleně pokračovat. Držím palce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2003 14:39 | Tomáš Marný

Klídek, ČMSS to udělala taky. A pokud se podíváte na nárůst poplatků za vedení účtu za poslední 3 roky, musí Vám být jasné, že i poplatek za vedení úrokového zvýhodnění vyletí za 3 roky (kdy budou končit smlouvy uzavírané s úrokovým zvýhodněním) tak, že veškeré úrokové zvýhodnění bude v pr... nebo rovnou v mínusu :-(.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2003 13:10

Výzva klientům VSSKB
Klienti VSSKB, kteří se cítí poškozeni zavedením neúměrného poplatku za evidenci úrokového zvýhodnění a chtějí se tomuto nekorektnímu postupu ze strany VSSKB bránit, nechť se připojí k této výzvě. Stavební spořitelna VSSKB neposkytla, ani odpovídajícím způsobem nereagovala, na vyzvání o vysvětlení na jakém základě, v souladu se smluvními podmínkami, zavedla tento poplatek, nesdělila co je obsahem evidence, jaké úkony v této souvislosti provádí a jak byl poplatek vyčíslen. Domnívám se, že postup VSSKB je nekorektní, v rozporu s dobrými mravy a že VSSKB postupuje v rozporu se smluvními podmínkami. Tento postup považuji za zvlášť společensky nebezpečný, neboť se jedná o renomovanou instituci, která obhospodařuje nemalé prostředky občanů. Proto chci podniknout veškeré právní kroky a použít veškeré a možné dostupné prostředky k nápravě výše uvedeného stavu. Ti, kdo chtějí, a mohou přispět v této věci, nechť se přihlásí prostřednictvím diskuse. Děkuji za účast.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 10. 2003 9:21 | Bas

Proč by to řešil dohled? To je otázka manažerů a akcionářů - a pokud těm vyhovuje to, že si někteří strkají firemní peníze do vlastní kapsy, jejich problém...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 10. 2003 18:43 | -

To Ti povím naprosto přesně: je to agentura T.T.V. přes kterou odtékají peníze do neznáma. Chcete příklad ? Předražené reklamní akce, drahá tvorba www stránek, 5x dražší reklamní předměty, ... a pod. Kdy se objeví bankovní dohled ????
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 10. 2003 14:30 | PAVEL d21@seznam.cz

VEDENI UCTU ZDARMA?!!!-VSS KB-LIDI CTETE!!!!
Nazdar, psal jsi na fincentru, ze ti uctuje VSS KB poplatek.-viz nize. Mne ho taky uctovala, jsem taky do 26 let a ve smlouve mam vedeni uctu zdarma. Staci donest dopis a nechat si ho potvrdit na jakoukoliv pobocku KB nebo poslat doporucene a napsat jim: v moji smlouve je uvedeno, ze vedeni uctu je zdarma, proto zadam o stornovani poplatku (lze i zpetne do 3 let). Na tenhle dopis ti ho musi vystornovat. Me to uz udelali dvakrat, kazdy rok, a porad to reklamuji. Jejich databaze totiz neumoznuje odlisit tzv. stare smlouvy bez poplatku od novych smluv, tak to radsi uctuji vsem. Hodne stesti a napis, jak si dopad.
Jinak VSS KB nesnasim a kdybych mohl, tak od ni utecu, jenze to bych prisel o statni podporu. Co ja si s nima uz zazil. No nic. Zdar Pavel
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2003 13:40

Přesvědčil jsem rodiče, aby si založili stavební spoření u VSS KB, založil jsem je dálei i já a teď budu zakládat i svým dětem u VSS KB. Pevně věřím, že VSS KB toto vše zohlední a nebude dělat problémy s přidělováním úvěrů zajištěné průběžnými vinkulacemi stavebních spoření . A tak jediná špatná zkušenost se VSS KB je ta, že rodičům již uplynula 5-ti letá lhůta spoření a zástupci VSS KB na ně dělali nevybíravý nátlak, aby spoření nějákým způsobem ukončili. Motiv byl jasný - částka je i nadále ( pokud není přijat úvěr nebo stavební spoření ukončeno ) úročena 3% a to je v současné době přece jen dost velký úrok oproti jiným termínovaným vkladům. To se mi opravdu nelíbilo a náležitě jsem to zástupcům VSS KB vysvětlil. Dejte si na tyto způsoby pozor i Vy ostatní.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2003 9:20

http://vsskb.blogspot.com
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 8. 2003 13:32 | H.

VSS KB, také léta klientem. Ještě pamatuji reklamu "Junior program - bez poplatků za vedení účtu". A nyní nejen, že za Junior program chtějí standardních 240 Kč/rok, ale i navíc 180 Kč/rok za ůevidenci úrokového zvýhodnění". Za jejich (nic-moc oproti časopisu Lišky) časopis Modrá pyramida 9,90 za číslo. Těží z toho, že obrana proti nim moc neexistuje (časopis se dá zrušit, smlouva taky, ale ... ). Docela zajímavé je porovnat jejich Všeobecné obchodní podmínky platné na návrhy uzavřené před 30.6.2001 a na současné - také nenápadně ale jistě přitvrzují. Jsem rozhodnut zaloit si nové spoření jinde i se státní podporou a mé u Pyramidy (ještě že ne Modrý tunel) nechat bez podpory v tichosti "dohnít" za 420 Kč/rok - na závěr dostanu pár stovek jako úrokové zvýhodnění 50% (celkem 4,5%), nebo si vzít úvěr a vykašlat se jim na tyto podmínky pro spořitele.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 7. 2003 22:17 | Jan Korista

Plne souhlasim s kritikou - dostavat ten "casopis" i zadarmo byla skoda - dal se rovnou vyhodit. Jsem v zahranici, a kdybych se nedovedel o tomto triku nahodou na internetu, tak mi sporitelna zacne za ten kram uctovat penize bez povsimnuti. Jinak plati, co jsem tady napsal nize: nemaji ani bezplatnou linku, kdyz jsem kdysi zavolal na usterdnu, hned mi dali cislo na nejakeho smluveneho prodejce. Jen souteze pro ziskani novych zakazniku, pro soucasne klienty - nejake vstupy do ZOO, Tv a minimalni slevy v obchodech. Mimochodem, kdyby slo pripojovat dokumenty, poslal bych sem naskenovanou perlu - dopis, ktery jsem od VSS KB dostal /neco otresnejsiho jste asi jeste necetli/.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2003 8:21 | Hana

Dejte vědět, jestli to potom skutečně zanesli do databáze a ten časopis vám neposílají. Udělala bych to hned taky. Na poštu se totiž hned tak nedostanu. :((((
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 7. 2003 12:54 | Honzajs

Vzali i zrušení přes e-mail.

0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Bartoš

podnikatel a investor, Credo Ventures

Jaroslav Vostatek

ekonom

Ondřej Bartoš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaroslav Vostatek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services