Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 218 komentářů)

11. 11. 2008 15:25 | Miroslav Hrnčíř

Dobrý den, jsem poradcem MPSS a bohužel se zde opět přesvědčuju o něčem, co si myslím už delší dobu a tím je to, že většina poradců MPSS je buď (varianta 1)hloupých/neznalých (neumí dotáhnout úvěr do konce, shrábnou provizi za novou smlouvu/navýšení a dokonce za mnou byl i klient se stížností, že mu poradce přestal brát po navýšení telefon!!) nebo projevují náznaky hyenismu (varianta 2). Toto mne velice mrzí, jsem vůči firmě maximálně loajální a nesnáším, když nám pár blbců kazí jméno. Na ten Krnov bych si být Vámi stěžoval na centrále na Praze 2. Zjevně zde dochází k variantě 1 (viz výše). To, že navíc někdo neumí vyplnit nějaký formulář ohledně výpovědi a nedělá nic pro to, aby to zjistil a jen spráskne rukama se slovy "tohle jsme tu ještě neměli", to je na vyhazov. Co jsme to pak za banku, když nic neumíme a nevíme a ani nezavoláme na naší centrálu (např. metodikům nebo na správu spořících účtů), abychom klientovi, který nás živí, nenašli alespoň odpověď ? Chtěl bych tímto apelovat na všechny hořké reakce s touto stavební spořitelnou a jen dodat, že ne všichni jsou takoví a opravdu jste narazili na člověka, který byl z jedné ze dvou výše uvedených skupin.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 9. 2008 13:05 | jana2k

uvědomuje si tu někdo že podmínky všeho zadává mpss,a ne její zprostředkovatelé?proč jsou hyjeny ,když oni to neovlivní,je to jen jejich práce...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 7. 2008 20:34 | Blanka Vacíková

Dobrý den,měla bych,prosím dotaz. Můj vnuk má u vaší spořitelny stavební spoření. Letos mu končí smlouva. Jeho otec je někde mimo republiku,nevíme kde. /Dcera je rozvedená/ V naší pobočce nám však nedovedou poradit, údajně se s tímto problém ještě nesetkali. Můžete mi ,prosím poradit, jak má dcera postupovat ohledně výpovědi? Děkuji
-7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2008 15:23 | franta

ANO KB Modrá pyramida nejlepší ale jen tehdy kdy ptáka lapajů. Je to ostuda pokud by pan generální manager jednal tak ve vlastí zemi hahahahaha???????
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 9. 2007 11:43 | Andrea

Dobry den, myslim, ze zalezi na cloveku... my take vyrizujeme hypouver u MP a pani, ktera se nam venuje je poklad! Dokonce komunikuje s realitkou, aby kupni smlouvy byly sepsany ok pro Pyramidu a nevznikl tam zadny zadrhel, proc by nebylo mozne penize vcas vyplatit. Takze ja jsem zatim velmi spokojena.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2007 23:21

Náhodou jsem narazila na tyto stánky a docela jsem se zděsila - má s Modrou pyramidou vůbec někdo nějaké dobré zkušenosti - konkrétně s úvěrem?????? Úvěr máme čerstvě schválený a jsme před podepsáním úvěrové smlouvy .......
+85
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2007 14:19 | Jana M.

Jestli je to legální, to nevím, kdaždopádně stejné informace jsem odbržela také a trávím je ještě teď. Takže řeším, jestli cílovou částku navýšit (a z mého pohledu docela vysokou částku jim jen tak nechat) a nebo smlouvu ukončit. Prostě člověka odrbají, kde se dá. Takže hodně štěstí:)
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 6. 2007 8:58 | Sarah

Dobrý den, náhodou jsem narazila na tyto stránky a nestačím se divit! V současné době také vyřizuji úvěr přes Modrou pyramidu na pobočkce KB v Krnově a mám úplně stejné zkušenosti. Od půlky května čekám na peníze a v půlce června jsem se dozvěděla, že od počátku mám špatně sepsaný odhad. To nevěděli už dříve? Nový odhad vyřízení úvěru je konec července. Všechno papírování musís provést znovu! Nový odhad, který si zaplatím sama, nové potvrzení příjmů, zase další den dovolené v práci, abych mohla zajít do banky a pokračovat v jednání. Je to prostě neuvěřitelné. Paní v bance mi při každé schůzce povídá, že tak to týdne to bude a teď, jak to vypadá, se to protáhne asi na dalších šest týdnů. Zvažuji změnu banky a s MD končím.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 6. 2007 11:54 | anonym

Jsem plně na straně stěžovatelů. MP je nejhorší SS ve státě. Banda nechotných úředníků, kteří dělají všechno pro to aby Vám dělali problémy. V začátku by se mohli přetrhnout, alkdyž Vás chytí tak je konec dobého jednání. Každá SS má svoje mouchy. Vždyť je to všechno o lidech. Každý může mít slabší den, ale tato SS má snad většinu lidí, kteří neumí nic jiného než harabat za svou firmu a děšlat klientům problémy. Hanba fuj! Již nikdy více MP.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2007 10:44 | MB

Dobrý den Bohužel jsem se také dostal do jednání a sporu s Modrou pyramidou na pobočce Krnov. Paní, se kterou jednám je velice příjemná, ale nicméně to nenapomáhá k vyřízení hypotéky. Prodávám nemovitost a člověk, který ji kupuje, využívá právě Modrou pyramidu. Ačkoli oba děláme a dělali jsme vše dle pokynů agenta této společnosti, vyřízení a převod peněz na můj účet trvá již přes dva měsíce. A to pořád ještě není vše vyřízeno, takže se může stát, že to bude trvat i půl roku. Sám mám hypotéku u jiného ústavu a peníze jsem obdržel do třech týdnů. Když už vše vypadá na zaslání financí, vzpomene si někdo, že kupující musí mít souhlas k inkasu. Copak tohle někdo nevěděl hned???? Musí se to dodělávat a protahovat až na konec???? Z finálové částky strhnou mé osobě 7.500,- Kč jako poplatek za vyřízení úvěru, ačkoli já jsem pouze prodávající a musí mi to doplatit kupující. Já přece uzavřel smlouvu s MP a ta mi má dát celkovou částku, která je ve smlouvě a poplatek za vyřízení vymáhat a vyžadovat od kupujícího. Jsem hrubě nespokojen s jednáním a vyřízováním této společnosti! Jsem ponaučen, že přes MP už nebudu nikdy nic vyřizovat!
+70
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 1. 2007 19:36 | Aneta Závrbská anetoska@post.cz

Já jsem s jednáním mého agenta od Pyramidy nespokojena. Za celou dobu mé pětileté smlouvy se vůbec neozval!!!. Nikdy nezavolal, nijak mě nekontaktoval. A to mě ještě na začátku "nátáhl". Končila mi jedna smlouva a on mi raději uzavřel novou /penízky za uzavření NOVÉ smlouvy/ a ještě jsem musela platit vyšší poplatek za uzavření smlouvy, protože mi nenavrhl nižší poplatek do těch 26 let věku. Po nějaké době jsem si uzavřela ještě jednu smlouvu u Lišky, ale tam to bylo nápodobně. Taky se vůbec neozvali. Nadarmo se neříká: "když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají". Když jim z toho jdou penízky, tak by se přetrhly a potom je celých pět let nevidíte.
+72
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 10. 2006 21:29

Mozna by bylo dobre se zamyslet, jestli takova hovadska odpoved neznamena, ze uverari modre pyramidy jsou arogantni idioti. Doufam,ze vas drzi nekde v back -office, abyste svou aroganci nelezl lidem na nervy.
MD
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 9. 2006 15:53 | Libor Horacek

Tak ted jsem volal do VSS KB a rekli mi ze mohu na stare smlouve navysit cilovou castku za 1% z navyseni a zustanou mi stare podminky (tj. statni podpora 4500 rocne). Ale: urok mi snizi na 2% - no vem to cert. A navic ze si vezmou 1/3 slovy: tretinu vsech pripsanych uroku do te doby. Stale tomu nemuzu uverit, pani mi to na opakovany dotaz potvrdila. Takze mam cilovou 100 000, pripsane uroky 6000 navysim na cilovou 200 000 a zaplatim 3000 Kč. 1000 jako 1% a 2000 jako 1/3 z 6 000. Je to vubec legalni sebrat Vam uroky jiz pripsane = Vase penize? Prosim potvrdte mi to nekdo, protoze to snad uz muzou uplne vsechno !?!
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 7. 2006 8:47

Jsem velmi znechucen tímto podivným podnikem, který neuzná za vhodné dlouholetému zákazníkovi ani odpovědět na e-mail, zadržuje peníze - MOJE - z malicherných důvodů a jediné, co pošle, je seznam plateb, které si hodlá před poskytnutím překlenovacího úvěru odpočítat. Doufám, že na následky podobných zkušeností zajdou
+61
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 5. 2006 8:42

Již nikdy více smlouvu u Vss KB. Jako bývalý prodejce Vss Kb vás všechny varuji před spořitelnou v Krnově. Uzavřel jsem před lety své mamince smlouvu aby si mohla našetřit na byt, který si bude muset jednou koupit. Před uplynutím smlouvy spořitelna poslala dopis, že se smlouva musí vypovědět nejméně 3 měsíce před koncem. Maminka tedy poslechla a smlouvu šla vypovědět. Jelikož jsem toto kdysi dělal doporučil jsem ji aby výpověď stáhla a pokračovala alespoň do konce roku. Zašla tedy na pobočku v Krnově kde ji obchodní zástupce p. Handl Petr odpověděl, že to není možné protože výpověď již byla odeslána do centrály. Po navýšení smlouvy kterou ji provedl najednou výpověď smlouvy našel a údajně před ní roztrhal. Tím pádem maminka přišla o úrokové zvýhodnění od samého počátku smlouvy a přešla na procenta dle nových podmínek. Považuji toto jednání za vrchol hyenismu když obchodní zástupce , který má klientovi poradit, jej takto doslova okrade. Při navýšení smlouvy o 20 000 získal prodejce max. 150 Kč a mou maminku okradl o tisíce. Proto si prosím dávejte velký pozor na obchodní středisko v Krnově a všechny jeho pracovníky, protože přitom byli všichni tři. Papírově je podle nich vše v pořádku, protože maminka je je plnoletá - má totiž 80 roků a zodpovídá za všechno co podepíše. Proto ještě jednou, nikdy Vss Kb. Bývalý obchodní zástupce.
+45
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 7. 2005 22:54

Dobrý den, jsem úvěrář této spořitelny a za svoji pětiletou praxi jsem poslal ke schválení 480 úvěrů na celkovou částku 13mil. Kč. Šlo o překlenovací i přidělené úvěry. Z toho nebyly schváleny pouze čtyři!!! úvěry a to proto, že klient měl provedenou exekuci na účet stavebního spoření nebo se v doložených dokladech o příjmu nebo k účelu našel nějaký problém. Je pravda, že není povinností žádné banky uvést důvod zamítnutí. Možná by bylo dobré zamyslet se nad tím, jestli třeba nebyl problém z Vaší strany.
+61
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2005 17:33 | Ing. Milan Minárik, CSc., m_minarik@watrex.com

Byl jsem šokován, když mi Modrá pyramida po splnění všech podmínek (nadstandardní plat, nadstandardní zajištění nemovitostmi) pro poskytnutí úvěru ze stavebního spoření sdělila, že se rozhodla mi úvěr zamítnout. Ale POZOR!! bez sdělení důvodu. Prý má podle zákona zakázáno důvody neschválení úvěru ze stavebního spoření klientovi sdělovat.
Tak pozor na Modrou pyramidu, vážení spořitelé. Jestli si myslíte, že lety spoření si zajistíte úvěr na byt či dům, tak se velmi mýlíte. Stavební spořitelna, alespoň tak jedná Modrá pyramida, má naprosto nikým nekontrolovatelnou moc vás po letech poslat k čertu a jedinné, na co máte nárok, jsou vámi naspořené peníze. Tak to alespoň tvrdí Ing. Vít Matušek, ředitel regionu Praha - západ, Modré pyramidy.
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 1. 2005 22:53 | jp

nic moc
+54
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2005 12:42

Nedá se k Vám dovolat.
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 12. 2004 10:37 | Moski

Dobry den, mel bych jeden dotaz. Mam smlouvu od 1/2 r. 2001 a ted se ozvala agentka s nabidkou jednorazove navysit CC o 100tis. Zustane mi stejny urok (3%) a narok na st. podporu (4.500,-) dle starych podminek. Prijdu o pripsani bonusu na konci smlouvy, ale zato prestanu platit i ten nesmyslny poplatek (za urokove zvyhodneni). Muj dotaze zni, jestli se mam obavat neceho takoveho, jako ze zvysenim CC prijdu o cast uroku nebo nekde neco budu muset platit nebo nedostanu st. podporu za uplynule roky nebo budu muset od zvyseni CC sporit dalsich 5 let apod. Proste jestli si mam dat na neco pozor nebo jestli do toho mam jit (vypada to lakave, sporit dalsich x let s puvodni st. podporou). Diky, Moski
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Karpíšek

restauratér a podnikatel, Ambiente

Jiří Šimáně

podnikatel, Unimex Group

Tomáš Karpíšek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Jiří Šimáně
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services