Nový zákon omezí praktiky energošmejdů

„Moderní zákazník se zajímá, jak vzniká cena za energie, které odebírá. A to jak za komodity samotné, tak za služby dodavatelů. O budoucnosti energetických firem rozhodne transparentnost nabídky,“ říká Libor Holub, obchodní ředitel společnosti Bohemia Energy.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 3. 2021 2:32, Somir

System, ktery propagujete je naprosto zmatecny. Myslite si ze clovek, laik ma cas zjistovat pohyby na burze a vztahy mezi spolecnostmi dodavajicimi energie ? Pro me, jako zakaznika je dulezita vysledna cena za kwh a podle sve prumerne spotreby si vyberu dodavatele, ale chtit po zakaznikovi, aby se vyznal ve vasich machinacich s cenami energii, ktere pocitate z sedesati ruznych polozek, menicich se podle jedineho kriteria, a to vasich zisku, je neskutecna demagogie

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

12. 3. 2021 17:54 | Vachtl

Asi nemám dostatečně malou spotřebu abych musel detailně řešit cenu z čeho všeho se skládá a za co jakou částku platím. Věřím, že tohle bude třeba hrotit garsonkář a nebo někdo s elektřinou v garáži, ale v baráku kde mi jdou spotřeby do desítek megawattů to vážně smysl nemá a drobné se vytratí. Při dynamický ceně mi starost odpadá úplně, mám jí už u bohemsky několikátou sezónu a ať je to všelijaký tak jsem s tímhle účtováním u nich spokojenej.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 3. 2021 19:32 | Jim

U BE už jsme celkem dlouho a za tu dobu jsem s jejich cenami fakt problém neměl.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 3. 2021 9:06 | pag

A proč to trvalo několik desetiletí? Jinak právě z Bohemia Energy se na mě pokoušeli před časem tlačit a vyhrožovat, a to jsem jen souhlasil s tím, aby mi poslali nabídku, volali mi totiž obden a už mě to nebavilo. Chytili se toho jako bych už podepsal smlouvu, tak jsem jim vytkl, že v jejich obchodních podmínkách je deset povinností se sankcemi pro odběratele a žádná pro dodavatele,což považuji za nevyvážené, a oni se mohli přeskočit. Čili, Bohemia Energy - šmejdi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2021 19:49 | Ladislav

Elektrošmejdi nejsou ti blátošlapi, co za 300,-Kč provize přemlouvají lidi na změnu dodavatele elektřiny, ale Ti, co si tyto zoufalé lidi najímají......velké a bohaté energetické společnosti! A tyto zákon prakticky nijak nepostihuje. Nemůže, neboť tyto bohaté energetické společnosti to vše zinscenovali za pomocí těch správných státních úředníků!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2021 6:49 | Tomáš Smolík

Co dát odkaz na hromadnou žalobu na českou srovnávací?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2021 15:04 | kobliha

Od roku 1998 nakupuji akcie Čezu a spolu se státem beru každý rok solidní dividendy,které mi pokrývají nejen náklady na energie,ale i celou domácnost! Dodavatele neřeším nějaké mini úspory jsou bezpředmětné! Spíše je smutné,že akcie Čezu kromě státu vlastní 3 pětiny zahraničních investorů a jen 2 pětiny domácích! I to svědčí o finanční negramotnosti zvláště těch co mají dlouhodobě větší obnos v bankách na mizerný úrok!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2021 10:31 | xls

Dynamické ceny je teď předvedly v Texasu, kde šly týdenní účty šetřílků za elektriku do stotisícových částek. Z toho budou nadšení i lidi tady. Fotovoltaika? Taky jsem o tom uvažoval, než tady sousedům vyhořel zánovní barák, a to neměli ani baterku. Kombinace velkých proudů a rodinného baráku asi taky nebude to pravé ořechové. Různá elektronika na šetření? Bývá to brutálně předražené, nespolehlivé, podpora výrobce pár let, neošetřená bezpečnost. Takže jsem koupil systém řízení topení, fungoval skvěle, teď mi přišla zpráva od výrobce, že mi vypnou cloud, na kterém je to závislé, a můžu si to samé "zdokonalené" od nich koupit znova s "výhodnou slevou". A to se vyplatí! Jinak u BE jsem už byl, takže ani kdyby dávali k elektrice každý měsíc zlatou cihlu. Stačí se představit a zavěšuji.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2021 2:32 | Somir

System, ktery propagujete je naprosto zmatecny. Myslite si ze clovek, laik ma cas zjistovat pohyby na burze a vztahy mezi spolecnostmi dodavajicimi energie ? Pro me, jako zakaznika je dulezita vysledna cena za kwh a podle sve prumerne spotreby si vyberu dodavatele, ale chtit po zakaznikovi, aby se vyznal ve vasich machinacich s cenami energii, ktere pocitate z sedesati ruznych polozek, menicich se podle jedineho kriteria, a to vasich zisku, je neskutecna demagogie
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Procházka

ekonom

Mojmír Čapka

podnikatel, Brisk

Jan Procházka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Mojmír Čapka
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services