Škube vás dodavatel energií? Nebuďte za kavku

Jiří Hovorka | rubrika: Rozhovor | 23. 10. 2020 | 6 komentářů
Náklady na život rostou, inflace se pohybuje kolem tří procent. Výdaje se dají snížit třeba přechodem k levnějšímu dodavateli energií. Jak se pozná ten dobrý? Jednoduchý ceník, odchod bez sankcí, klientský servis komplet online, říká René Grebeň ze společnosti Energie pro život. A upozorňuje na to, že výhodné ceny pro nové zákazníky se můžou nakonec prodražit.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 10. 2020 8:22, Jirka

Článek je napsaný velice obecně. Nepřináší žádné příklady ani nové podněty, které by neznal běžný spotřebitel energií. Jak je to např. s tím, kdy si má zákazník počkat na retenční nabídku?

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

2. 11. 2020 14:58 | Jirka

Jak si tu aktuální burzovní cenu od BE kontrolujete, když fakturu dostanete 1x ročně a na burze se mění ceny denně? Navíc BE má marži cca 200,- Kč / MWh a stálé platby koelm 100,- Kč / měs.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2020 12:08 | Helešic

S tím TZB kalkulátorem můžu souhlasit, taky ho rád používám i jen pro samotnou kontrolu cen, na rozdíl od jiných není podplacený a uvádí pravdivé výsledky dodavatelů. Dodavatele sice neměním co sezónu zato mám kvůli burze stále aktuální cenu na základě který mi to Bohemia en. účtuje a vychází mě to u nich levněji u plynu i elektřiny.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 10. 2020 7:58 | retence

Kdo chce získat retenční nabídku od jeho současného dodavatele, musí mu dát výpověď. Lépe je dát výpověď sám za sebe. Buď dostanu retenční nabídku ceny, s kterou budu spokojen a výpověď stáhnu, nebo s retenční nabídkou nebudu spokojen, tak nechám výpověď běžet. Nového dodavatele si potom vyberu na kalkulátoru tzb: https://kalkulator.tzb-info.cz/ Je to kalkulátor doporučený ERÚ. Ze zkušenosti:retenční cenové nabídky mají dodavatelé připraveny předem, podle objemu spotřeby, u těch menších a malých spotřeb moc výhodné nejsou, výhodnější bývají ceny jinde, pro mě byl vždy výhodnější jiný dodavatel. Ovšem u velké spotřeby (velký bytový dům, který topí plynem, velký počet odběrných míst el. u nájemních bytů atd., tam umí nabídnout opouštěný dodavatel zajímavou retenci.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2020 13:59 | Vojta

Doporučuju z vlastní zkušenosti
https://kalkulator.tzb-info.cz/
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2020 9:42 | Martin

> ...a být tak trochu za kafku.
Oprafdu?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2020 8:22 | Jirka

Článek je napsaný velice obecně. Nepřináší žádné příklady ani nové podněty, které by neznal běžný spotřebitel energií. Jak je to např. s tím, kdy si má zákazník počkat na retenční nabídku?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Eva Štěpánková

podnikatelka, Ryor

Ivo Valenta

podnikatel, Synot

Eva Štěpánková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ivo Valenta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services