Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Když dodavatel přestřelí zálohy za energie, braňte se

Jana Poncarová | rubrika: Co se děje | 14. 11. 2018 | 4 komentáře
Mezi dodavateli elektřiny a plynu se poslední dobou rozšířil takový nešvar. Neúměrně vysoké zálohy. Když vám přijde nový rozpis a měsíční platby vám bezdůvodně narostou, braňte se. Dodavatel se v lepším případě spletl, v horším má finanční potíže. A pozor: problém vám můžou přinést i zálohy podstřelené.

14. 11. 2018 12:00 | JanD

"Ačkoli mohou být nízké měsíční platby na první pohled příjemné, ve výsledku bude opět tratit spotřebitel."
Takže zaplatím-li místo zálohy 1 000 Kč/měs pouze 500 Kč/měs + doplatek 6 000 na konci roku, tak na tom tratím? Tím, že můžu mít celý rok více peněz např. na spořícím účtu místo na účtu dodavatele plynu ze kterého nic nemám tak tratím? Kde je ta ztráta?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

14. 11. 2018 12:58 | Miluška

No to bych řekla, že je asi jedno. Ale pokud vám visí peníze na spořícím účtě, tak jste šťastnej člověk. Já naopak už zažila ty nízký zálohy, člověk se raduje a pak je vyúčtování jak rána z nebe když naspořený peníze nejsou. Takže to už prosím nechci, radši hospodařím s penězma ve chvíli, kdy je mám. U aktuálního dodavatele mám zálohy asi rozumný, když mi přijde nějakej ten peníz zpátky při vyúčtování tak paráda, ale nějak výrazně se to nemění. A když jsem tak celej rok poslouchala jaký bude u všech zdražování tak jsem nakonec ráda, že jsem si u BE dohodla dvouroční fixaci na plyn i elektřinu.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (JanD 14. 11. 2018 12:00)

15. 11. 2018 5:04 | Pavel

Model fakturace za uplynulý měsíc by byl nejvýhodnější,bohužel toto by se nelíbilo zdejším energetickým společnostem.Mobilní operátoři to zvládají v pohodě,proč tedy vytvářet někomu nemalé úroky na účtu.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

15. 11. 2018 12:00 | L.

Tam je problém ve dvou věcech. Jednak je třeba mít měřáky s dálkovým odečtem. A potom v našich podmínkách by to znamenalo dost nerovnoměrné platby - v zimě velké, v létě o dost menší, což by byl pro lidi hůře vycházející s penězi problém.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel 15. 11. 2018 05:04)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  9 511 263 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Splátky hypotéky

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Další čtení na flowee.cz

Je tu nová šance, jak odhalit parkinsona včas. Díky slzám

Je tu nová šance, jak odhalit parkinsona včas. Díky slzám

S parkinsonem je to stejné jako s jinými zákeřnými nemocemi. Čím dříve se ho podaří diagnostikovat,...více

Co může za toxické chování na sociálních sítích? Problémy ve vztazích

Co může za toxické chování na sociálních sítích? Problémy ve vztazích

Tak zní závěry nového výzkumu , zaměřeného na příčiny toxického chování na sociálních...více

Rozhovor s Františkem Kotletou: V roce 2100 přestane Facebook existovat

Rozhovor s Františkem Kotletou: V roce 2100 přestane Facebook existovat

František Kotleta je nenápadný fenomén české literatury. Příliš neviděn a neslyšen mainstreamovými...více

Zdroj: Logo Flowee

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jannis Samaras

podnikatel, Kofola

Jan Procházka

ekonom

Jannis Samaras
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 9 duelů
Jan Procházka
ÚSPĚŠNOST
63,64 %

z 11 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK