Když měníte dodavatele energií: cena není všechno

Monika Šaríková | rubrika: Jak na to | 23. 5. 2018 | 3 komentáře
Náklady na energie spolknou velkou část výdajů každé domácnosti. Je tedy logické, že se lidé snaží najít cestičky, jak ušetřit. Jedním ze způsobů je změna dodavatele energií. Při výběru bychom si ale měli všímat víc než jen ceny.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

19. 6. 2019 14:55 | D.L.

Dodavatele měním celkem často a pokaždé je to kvůli ceně, většinou totiž výhodné ceny bývají vystavené na rok, takže jakmile se smlouva a toto ultimátum blíží ke konci, tak opět žhavím porovnávače a hledám, kde mě to vyjde zas levněji. Ideální je na tohle kalkulačka tzb skupiny, ve které je vidět skvěle rozdíl ceny. Teď mám přes ně akorát domluvenou Bohemii energy, protože má cenu nejnižší pro obě energie a měsíční poplatek na nule. Je to na rok, takže pak uvidím jak bude vycházet navazující řada a případně opět změním. Takže u mě je cena přední.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2019 6:11 | František

Stále přemýšlím, zda měnit dodavatele... Až po několika letech zamnou přišel známý a ukazoval mi osobně výhody společnosti, která má Etický kodex (Free for you) a přesvědčila mě jejich vnitřní nastavení, ktera jsou dostupna az po registraci. Za mě rozhodně stojí za to se dozvědět více.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2018 13:37 | Jan Rožnovský

U výběru nový firmy tak pro mě byly stěžejní podmínky a forma smlouvy, domnívám se totiž, že finanční strana je dost rychle pomíjivá a může se kdykoliv během roku změnit, takže pak záleží na formě smlouvy a můžu si dělat co chci. Takže nejdřív podmínky a pak cena. Tímto způsobem jsem si vybral BE, jsou pro mě levnější a zároveň jsem si u nich domluvil formu smlouvu na dobu neurčitou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

David Eder

podnikatel, Exclusive Tours

Jan Procházka

ekonom

David Eder
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jan Procházka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services