Elektrika, plyn a extra poplatky. Tisíc za fakturu, stovka za upomínku

Jana Poncarová | rubrika: Jak na to | 19. 3. 2018 | 3 komentáře
Na faktuře za elektřinu nebo zemní plyn můžete objevit podivné poplatky. Například za to, že jste zavolali na zákaznickou linku. Nebo za to, že vám dodavatel poslal opis ztracené smlouvy. Zjistili jsme, co všechno vám dodavatelé naúčtují k ceně energií.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

28. 3. 2018 15:57 | Pitomost

Pokud se stěhujete tak realizujete tzv. přepis na nového nájemce nebo vlastníka a žádnou pokutu neplatíte. Jiný případ je, když chcete změnit obchodníka. Pak musíte dodržet to co jste dobrovolně ve své smlouvě podepsal. M.j. jak můžete vědět jestli se chovají dodavatelé férově, když trčíte u jednoho jediného?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 3. 2018 14:56 | Miloš Onderek

V době internetu mi na tom nepřijde nic špatného si dokumentaci vyřizovat online. Pár let už mám také jednoho a toho samého dodavatel po úprku od dominantních firem a za celou dobu jsem na žádných poplatcích u BE nezaplatil o korun navíc ba naopak mi oni vraceli. Když je člověk důsledný, tak se ho takovéto poplatky nedotknou. Dát sem seznam všech firem a všech abnormálních poplatků, tak se to na jednu stránku jistě nevejde.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 3. 2018 8:05 | bobo

31 dodavatelů energií???!!!!! to si děláte srandu...na jednu malou republiku a většina z těchto dodavatelů nehraje fér,vydělává na poplatcích a sankcích a přitom lidi láká na levné energie...já mám již mnoho let jednoho dodavatele energií a nehodlám ho měnit.Co se mi nelíbí a to u všech dodavatelů,že lákají na levné energie když se jim upíšete na dobu určitou minimálně dva roky...to mi připomíná dodavatele jako T Mobile a pod.a když pak se třeba stěhujete nebo chcete přejít k jinému operátorovi nebo dodavateli služeb tak vás pokutují vysokými částkami aby vám přestup znemožnili...toto by se mělo zákonem vymýtit...zákazník nemá být v postavení rukojmých...a konkurenční boj mezi dodavateli by měl být veden úplně jinak a ne formou zlodějen..
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Pelta

podnikatel, Baumit Jablonec

Stanislav Bernard

podnikatel, pivovar Bernard

Miroslav Pelta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Stanislav Bernard
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services