Výpočet životního minima 2025
Rozšířená verze kalkulačky
Další kalkulačky
Interaktivní grafiky
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Nové dálnice v Česku. Podívejte se, kde pojedete rychleji
V tomto týdnu se otevírá skoro 50 nových kilometrů dálnic. Kde všude letos přibyly a kde...více
Vejtřaska, embéčko, Avia, Tatra. Jak se vyznáte v historii českých aut?
Vyzkoušejte si, jak znáte auta, která bychom dneska mohli označit označit za ikonická....více
Obchodní centrum Černý Most má novou tvář. Podívejte se, jak se změnilo
Nákupní komplex, který teď nese nový název Westfield Černý Most, prošel modernizací. Jeho...více
Retro galerie: Čtvrt století s Peníze.cz. Byli jsme u revolučních novinek i slepých uliček
Největší web o osobních financích v Česku je tu s vámi už 25 let. Zveme vás na výlet zpátky...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Ivana Šachová
podnikatelka, Silex
Miloš Čermák
žurnalista

100,00 %
z 1 duelů

50,00 %
z 2 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů










Diskuze: Očima expertů: Co si počít se sdílenou ekonomikou?
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
5. 8. 2016 10:12, kodiak medvěd
No jo, dřív se tomu říkalo melouch, dnes je to sdílená ekonomika. Najdi tři rozdíly.
Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)
18. 10. 2016 4:47 | pepe
8. 8. 2016 23:53
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
7. 8. 2016 16:23 | David Farinic
Z toho titulu by nebylo nutne vubec resit sdilenou ekonomiku problem nastal az podil sdileni vzrost (internet) a zacal se dotykat regulovanych sluzeb .... hodinovy manzele dou do zeli vyucenym/ licencovanym remeselnikum a opravarum, sdileni bytu hotelierum, bezny ridici taxikarum atd.
Je to clash starehgo versus jeste starsiho co zacalo diki internetu nabyrat na dechu a ekonomove a vlady maji potrebu to merit protoze jinak jim zacne utekat neco z pokladnice…
Takze tady mame 2 aspekty:
1/ financni nekontrolovatelnost vlad nad peneznyma tokma za “dary”
2/ odbornost sluzeb ktere “musi” mit regulaci kuli bezpecnosti (doktor, profesionalni ridic , elektrikar, Mestska Hromadna Doprava)
Vlady tlaci na bod 1. protozte se boji ze ji utecou penize.. proto ten havoc v posledni dobe a bod 2. to je skutecny problem protoze ne kazdy je schopny rict co se bude dit kdyz se odreguluje nektery odbor.
IMHO Internet jako taky naboural “bezpecnost”/zabehanost=jistot umnoha oboru ale zaroven rychlosti komunikace a transparentosti vyrovnal chybejici regulovanost… ale muselo se to dit pomalu aby postupne chyby/system hacks vychazeli napovrch pomali aby novy system dokazel se prispusobit a nepochoval sam sebe v collateral damage hacku.
Pozor ale lobisticke skupiny existuji na obou stranach. Lobisticka skupina UBERU v EU byla jedina a nejsilnejsi z .CZ dokonce podle toho co se delo UBER nemnel problem zahrat na strunu socialnosti i kdyz je tvrde kapitalisticky: nechces - nesuhlasis s diktatem UBERU zablokujem te, ceny diktujem my a 20% co si vezmem je pevne dano a nejde o dar tudiz UBER neni ani sluzbou sdileny ekonomiky. Tudiz kdokoli co se ohani UBEREM jako prikladem sdilene ekonomiky problematiku nema nastudovanou. Je to videt ted u mnoho politiku jak rikaj ze sou pratelsky voci UBERU protoze chteji vypadat jako pokrokovy a tim udrzet si svuj “mladistvy look”
5. 8. 2016 10:12 | kodiak medvěd
5. 8. 2016 9:44 | xls