Výpočet čisté mzdy 2025
Interaktivní grafiky
Vejtřaska, embéčko, Avia, Tatra. Jak se vyznáte v historii českých aut?
Vyzkoušejte si, jak znáte auta, která bychom dneska mohli označit označit za ikonická....více
Jakou kartu dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Vlastimil Tlustý
politik
Zdeněk Matějovský
podnikatel, Povlečení Matějovský

0,00 %
z 0 duelů

0,00 %
z 0 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Diskuze: Zdravotnictví USA: zdraví k nezaplacení
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
23. 10. 2007 13:32, Roman
Mě se ten americký systém docela líbí. A jenom taková malá úvaha, když tak mě opravte, pokud to chápu špatně. Ve článku se uvádí, že 15,8 % obyvatel USA není zdravotně pojištěných, takže jejich léčbu platí ti ostatní pojištění - ve svých sazbách. Nedá se říct, že u nás je to poměrně obdobné, i když v trošku jiném směru? Pojištění za nezaměstnané, děti a důchodce hradí stát. Takže vlastně všichni ostatní poplatníci, byť prostřednictvím daní a ne pojistného. U nás je to možná víc než těch 15,8 % "nepojištěných". Tím nemám namysli, že mám něco proti tomu, aby za ně stát hradil pojištění, jenom jsem chtěl poukázat na to že za tamních 15,8 % hradí lékařské výkony pojištěná zbývající část populace s tím, že se uvádí velké procento nepojištěných osob v USA, a u nás za určité skupiny obyvatelstva hradí pojištění taky zbývající část populace, i když formou daní z kterých pak stát hradí pojištění za určitou část našich občanů.
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
22. 5. 2018 12:08, Marek
Ano je to tak v americe se mají vždycky lépe, jediná zdravotní péče která dosahuje amerických kvalit v české republice je zubař https://stom.salius.cz/ a to znám snad jenom jednoho který je takový
Další příspěvky v diskuzi (celkem 31 komentářů)
23. 10. 2007 23:23 | Videoguy
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 10. 2007 23:04 | Videoguy
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 10. 2007 13:32 | Roman
23. 10. 2007 11:42 | Důchodce
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 10. 2007 8:19 | Pavel
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 10. 2007 8:08
23. 10. 2007 7:55 | kluvi
23. 10. 2007 7:49
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 10. 2007 7:25 | Larus
Musím říci, že ač založením někdy až anarchokapitalista, americké zdravotnictví mě příležitostně děsí jako komunistu akciový trh. Krom toho, o čem píše autorka, jsou i případy, kdy např. pojišťovna se neshodne se zdravotnickým zařízením na výši platby - ač pojištěn, pojištěnec platí ze svého. To je potom skoro na provaz - utečete smrti z lopaty a za odměnu máte na krku obrovský dluh (a pořád jste "pojištěni"). A představte si, co se musí honit hlavou doktorovi - leží vám ve skříni léky na leukémii, ale nemůžete je dát tomu mladému člověku s rodinou, protože na ně nemá... (pokud se tedy takto drahá léčba taky nehradí z těch rezervních fondů).
Můj názor je ten, že úpravami současného českého systému lze dosáhnout vyšší kvality služeb a nepřiblížit se těm negativním vlastnostem amerického systému (nejde jen o úmrtnost atp., ale i například o to, že si člověk v nemocnici nepřipadá jako odpad). Těmi úpravami myslím nastavení tak, aby pojištění hradilo zejména extrémně drahou léčbu a to zejména u starých lidí - ti mají nejméně peněz. Zlomeniny, náhradní klouby, angíny, infarkty čtyřicetiletých pořízků, žlučníky, léčbu závislostí - to by si měl každý hradit sám. Nikdy jsem totiž nepochopil, proč má mít milionář stejnou zdravotní péči jako bezdomovec a proč má být VŠECHNA lékařská péče bezplatná (to je snad i v ústavě).
23. 10. 2007 7:00 | Autorka
funguje to tak, že nemocnice na své náklady pacienta ošetří a poté mu pošle účet. Pacient jej buď začne platit (může platit i postupně, třeba po několik měsíců - musí být vidět, že dluh platí), nebo jej nežačne platit. V případě, že nezaplatí, pošle mu klinika několik upomínek, a pokud se nedočká platby, pohledávku předá společnosti, která se pak bude několik měsíců snažit pohledávku z pacienta vymoct. Často neúspěšně. Nemocnice tedy buď dostane za nepojištěného zaplaceno přímo od něj, nebo jeho léčbu uhradí sama z v článku zmíněného fondu. Samozřejmě se hned nepředpokládá, že nepojištěný nezaplatí. Taky všichni nepojištění nepočítají s tím, že nebudou platit. Pokud mohou, samozřejmě zaplatí - neplacení dluhů se totiž promítne do jejich kredit scoringu, viz tento článek: http://www.p enize.cz/zpravy/5346/ dluzim-tedy-jsem/
Doufám, že jsem vám to alespoň trochu objasnila...
Simon a Ely
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
23. 10. 2007 6:12 | Důchodce
Stránka 2/2
Následující