Reportáž. V kůži exekutora

Petra Dlouhá | rubrika: Reportáž | 2. 12. 2014 | 23 komentářů
Devět hodin ráno v centru Prahy. Dívám se skrz prosklené, modře lemované dveře činžáku na dobré adrese. Vlastně až příliš dobré – vzhledem k tomu, proč jsme tady. Očima přejíždím jména na zvoncích. Který to asi bude? Zatím nemám tušení. Vím jen, že přicházíme bez pozvání. Nebudeme vítáni. Jdeme „vyrovnat účty“. Jsme tady, abychom provedli mobiliární exekuci.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

2. 12. 2014 9:41, mandos

Tyhle dva chlapce jsem poznal osobně, ale takhle si je nepamatuji.Rozhodně ke mně nebyli takto ohleduplní a k mým malým dětem už vůbec ne.Chlapci dělají svou práci to je jasné, proti tomu nic nemám, ale jestli se chtějí stát herci měli spíš jet někam na Barandov.
Mám z toho pocit, jako by si dělali reklamu, nebo aby se ukázali v lepším světle než je o nich míněno, každopádně tak jejich exekuce neprobíhají.
To jim uvěřím spíš že mají někde kostelík a tam dávají hříšným dlužníkům rozhřešení s požehnáním nejvyšího Vrány.

+46
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 23 komentářů)

17. 7. 2016 3:08 | jiri

Je nesmyslné, aby dluhy v Praze vymáhali exekutoři až z Přerova. Ve druhém případě, proč hned na začátku neukázali služební průkazy? Jakým právem si dovolili požadovat od třetí osoby občanský průkaz? zavolat na ně policii. Škoda že ta studentka filozofie není studentka práv, mohla je hned umravnit. Na závěr klasické pokrytecké kecy exekutorů o tom jak každý musíme bojovat, to sedí od lidí, kteří se živí okrádáním dlužníků. Jinak souhlasím s tím, že někteří dlužníci si za to tak trochu mohou sami, když své dluhy neřeší včas.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 1. 2015 20:47 | Kritik

To kecáte, s tím počítačem je to jinak. Jde o to, jestli a na co ho dlužník potřebuje. Ale co bychom chtěli od takového trumbery.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2014 15:32 | Jindra

To hraly jenom pred tim novinarem. Ubozaci trapni. Stydte se
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 12. 2014 14:41 | mira

Rozhodne to je reklama na exe urad prerov vynenou za rozhovory . vykonavatel neni uredni osoba a uz vubec nema co legitimovat treti osobu . podle ustavniho soudu je i pc nezabavitelny ale co by sme chteli od tohoto novinare
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 12. 2014 2:09 | Jiří

Vzhledem k tomu, že se zajímáte o osobní bankroty tak je to pro vás snad dobře, nebo ne? Lidé jdou do osobního bankrotu většinou právě kvůli exekucím, nebo se pletu? Bohužel exekutoři a věřitelé se začínají bránit a dělají všechno možné aby osobní bankrot nebyl schválen. Už jsou soudci kteří zrovna nerozhodují ve prospěch dlužníku. Jak to vnímáte jako profesionál?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2014 19:53 | JUDr. David Vozák

Dobrý den. Před patnácti lety jsem viděl návrh zákona na soukromé exekuce. Nedokázal jsem si v praxi představit, jak by měly soukromé exekuce probíhat. A dnes je z toho víceméně byznys jako z tisíce ostatních věcí. Spíše bychom se měli ptát, jak exekucím předejít, než jak je obejít či se jim vyhnout. A zde narážíme na nedostatené právní povědomí obyčejných občanů, nedostatečné vzdělání v oblasti finanční gramotnosti a nedostatečnou schopnost posoutit své možnosti. A toto je spíše už problém celé společnosti než jednotlivce.
Hezký den JUDr. David Vozák, www.abivia.cz
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 12. 2014 11:32 | Jiří

Pro osobní bankrot musí paní splnit podmínky. Ale rozhodně osobní bankrot doporučuji a to jak podnikatelům tak zaměstnaným. Je to ochrana proti neoprávněným pohledávkám, exekucím atd. Navíc se do toho nepočítají všechny náklady exekuce, ale jen ta paušální. Stačí zaplatit 30% za 5let dluhu a člověk může začít znovu a snad už i chytřeji. To považují za vhodný krok. Škoda, že tuto šanci každý nedostane.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 12. 2014 11:18

Nebo si půjčila u bráchy. Těžko soudit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 12. 2014 10:55 | Honza

Paní na to dlabala a teď si půjčila u Providentu, no. Jak to řešit, nevím. Asi nějakým osobním bankrotem a následným procvaknutím občanky a doživotním zákazem půjčovat té paní. Někteří lidé v tomhle prostě nejsou svéprávní. Místo soudů a exekucí po 10 letech by jim měli za jízdu na černo dát pár rákoskou na holou. Lichvářů a jejich odepsaných pohledávek mi líto není, to spíš třeba společenství vlastníků, kde tihle lidé bydlí. Také mi je líto lidí, které do dluhů dostanou třeba rodiče, manžel(ka), děti... Zákony v tomhle nejsou zrovna ideální.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 12. 2014 8:41 | Jiří

Abych to upřesnil. Paní se zadluží jinde a více díky nákladům exekuce. Nové dluhy dříve nebo později opět dostanou exekutoři. Protože půjde o vyšší dluh tak i celkové náklady porostou. Tak to bohužel většinou končí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 12. 2014 0:12 | Jiří

Tak to bohužel funguje...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 12. 2014 21:09 | Lumcik

Paní zaplatila, půjčila si jinde a za dva roky jsou u ní chlapci znovu, ale už nebudou chtít 150, ale 400 tisíc :-(
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 12. 2014 16:14 | Jiří

Osobně nechápu, jak může zaměstnanec exekutora povolat zámečníka a nechat si otevřít byt, který není dlužníka. Podle nálezu Ústavního soudu je možné domovní svobodu porušit "jen a pouze v zájmu ochrany demokratické společnosti jako takové, případně v zájmu ústavně zaručených základních práv a svobod jiných". Do téhle kategorie rozhodně nespadá exekuce uvalená na majetek jiné osoby, která nemá nic společného s dluhem. Navíc zaměstnanec není úřední osoba.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2014 15:30 | Jiří

Exekutoři taky mají své strašáky jako např. insolvenční zákon. Dokonce 30. září a 1. října 2013 byl zahájen diskusní fórum Exekutorské komory České republiky. hlavním tématem byl střet exekučního a insolvenčního řízení. Pro exekutory je to opravdu velký problém. Např. od 1.1.2014 může podat osobní bankrot i podnikatel a přitom může dál podnikat. Exekutoři a věřitelé tak přichází o velké peníze, které mnohdy fiktivně navyšují.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2014 14:59 | Le2

Zajímalo by mě, kde paní během 7 hodin sehnala 150 tisíc. Dřív to nešlo?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2014 10:47 | Honza

"Ti kteří nechávají svůj dluh dojít až k exekutorovi v minulosti evidentně jednali iracionálně."
No, většinou ano. Většinou neznamená vždycky.
"Problém nejsou exekutoři, ale dlužníci, kteří mají pocit že své dluhy nemusí platit."
Řekl bych, že problémy jsou všude a ve všem. V případě exekutorů třeba v zabavování věcí, které zjevně dlužníkovi nepatří, v nesloučení n případů do jednoho, ve vydírání lidí, co nic nedluží, aby to za dlužníka raději zatáhli atd. atd. (Netvrdím, že je to případ těchto dvou chlapíků.) Těch excesů bylo dost a jsou dobře známé. Všimněte si, že se (skutečných) dlužníků vůbec nezastávám. Problémy jsou i v tom, že do dluhů může člověk spadnout zcela či téměř bez viny. To už ale není chyba exekutorů.
Hlavně se mi ale nezdá, že by ti exekutoři jednali s tou pani v rukavičkách. Člověk, který tohle dělá, na to musí mít žaludek, spousta lidí na něj bude hrát divadlo. Exekutor se s nima nesmí moc babrat, nesmí být moc útlocitný... (Viz komentář od mandose)
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 12. 2014 9:41 | mandos

Tyhle dva chlapce jsem poznal osobně, ale takhle si je nepamatuji.Rozhodně ke mně nebyli takto ohleduplní a k mým malým dětem už vůbec ne.Chlapci dělají svou práci to je jasné, proti tomu nic nemám, ale jestli se chtějí stát herci měli spíš jet někam na Barandov. Mám z toho pocit, jako by si dělali reklamu, nebo aby se ukázali v lepším světle než je o nich míněno, každopádně tak jejich exekuce neprobíhají. To jim uvěřím spíš že mají někde kostelík a tam dávají hříšným dlužníkům rozhřešení s požehnáním nejvyšího Vrány.
+46
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2014 9:12 | ropo

Průhledný PR článek, někoho, kdo se snaží vylepšit si image.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2014 8:46 | Hugo

Prosil bych mínusujícího hovínkáře, aby vstal od PC ve vytopené kanceláři a šel sypat chodníky, případně vysvětlovat lidem postávajícím na tramvajových zastávkách, že je strašlivá ledová kalamita a šaliny nebudou jezdit nejméně do oběda :-D.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 12. 2014 8:41 | Jiří

Hoši to mají daleko, tak náklady jenom rostou. Tak doufám, že to vláda změní. Já to mám taky daleko a musím platit náklady ze svého.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Linda Vavříková

podnikatelka, Allegria

Petra Procházková

manažerka, Agrofert

Linda Vavříková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petra Procházková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services