Na lovu pojistných podvodů s šéfvyšetřovatelem České pojišťovny

Ondřej Tůma | rubrika: Rozhovor | 19. 7. 2014 | 13 komentářů
U policie vyšetřoval hospodářskou kriminalitu, praní špinavých peněz nebo podezření z financování terorismu. Když byla finanční policie zrušena, odešel do největší české pojišťovny a postupně se vypracoval na šéfa útvaru vyšetřování a interní bezpečnosti. Jak se loví pojistní podvodníci? Čtěte ve druhé části rozhovoru s Jaromírem Kaděrou z České pojišťovny.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 7. 2014 15:46, Jaromír

Bohužel mám velmi špatnou zkušenost jako vedoucí jednoho autoservisu právě s Českou pojišťovnou. Žádná pojišťovna v ČR si nedovolí tak poškozovat klienta,bezdůvodně krátit pojistné plnění,vše platí tak na třikrát a dělají z nás hlupáky. Za peníze o které nás okradly si již akcionáři kupují ostrovy na Maledivách! Jsou to šmejdi.

+18
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

18. 12. 2019 22:16 | Jirka

Dobrý večer když mám podezření na pojistný podved, kam se to hlásí? Děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 2. 2018 20:01 | Roman

Nehoda způsobená mým nechtěným zaviněním. Datum nehody 13.9.2017 středa. Průvodní dopis o situaci nehody:
13. 9. 2017 ve středu ve 13:10 hodin jsem cestou do práce na odpolední směnu narazil na kole čelně po mokré cestě cyklostezky do dodávky do střední dolní části pravých dveří, při sjíždění horizontu cyklostezky jsem zahlídl z dálky dodávku stojící ještě v areálu firmy, hned jsem se ulpěl na řidiče, s domněnkou že se pootočí a zahlídne mě sjíždět, řidič se poohlídl ale nevím jestli mě vyděl, či sledoval jízdu aut od škodovky v Kvasinách, sjížděl jsem z horizontu rychlosti asi 20 km rychlosti asi dvacet metrů od přejezdu cesty se dodávka z areálu dala rychle do pohybu udivil jsem se co to provádí když se poohlížel na moji stranu musel mě zahlídnout jenže než jsem domyslel jeho úvahu stál přede mnou, s pomalým popojížděním a pak zastavil, vylezl velice klidný nebyl agresivní, zeptal se jestli nepotřebuji zavolat ošetření řekl jsem že ne i když jsem měl nad pravým kolenem modřinu hojilo se to asi týden. Navrhl jsem jak to budeme řešit řekl že je to potřeba zaplatit škodu že cirka škody je 15 tisíc Kč, nezdálo se mi to tak do 10 tisíc ne 15 tisíc Kč. Už chtěl vyplňovat papír, jenže jsem se rozhodnul hned přivolat policii ať to posoudí a zdokumentuje, policie to sepsala ofotila a pověděla mu že by to měl nahlásit pojišťovně pokud' ji má což měl a řešit částku přes pojišťovnu a likvidátora či soudního znalce, jenže to neudělal do druhého dne my volal na mobil bylo v pátek 15. 9. 2017 kolem 17:30 půl hodiny před pauzou na večeři řekl jsem mu že špatně slyším ať zavolá za půl hodiny na večeři jenže on trval na tom my to zdělí a slyšel jsem že dveře má hotové že je musel vyměnit celé částka činila 24000 Kč plus nějaké stovky že je to konečná částka odvětil jsem dobře ale s tím že se mu ozvu. No v pondělí po ranní směně jsem mu volal kolem 15:30 aby jsme se dohodly jak mu to můžu zaplatit jestli po splátkách jestli jeho firma by na to přistoupila řekl že částka je 27 tisíc a nějaké stovky Kč to už se my zdálo přehnané zrovna byl v cizině řekl jsem mu ať přijede že se dohodneme rozumně, slíbil do telefonu že ví kde bydlíme ví kde to je že se v týdnu staví nepřijel na to přišla obálka 27. 9. 2017 k úhradě od servisu na částku 16297,- Kč bez DPH, tak jsem na to nereagoval a poslal jsem to soudnímu znalci ten řekl že to nic neznamená že to je jen cár papíru, že nemám nic platit on měl tu dodávku odstavit což prý měl uvedeno v dokumentu od advokáta ale nic nezjištěno žádným odhadcem. Následně přišel dopis od advokáta i s druhou fakturou opravy na částku 35 tisíc a nějaké stovky a právní moc kde už musím i zaplatit jeho advokátovi a to na českou spořitelnu pana advokáta přitom advokáti český spořitelny si nedávají žádný a už ne si na ně posílat peníze a faktura měla propadlí datum splatnosti, šel jsem s tím k advokátovi kde se účastnil i odhadce no zaplatil jsem jim každému tisíc Kč a řekli že mě pan poškozený s jeho advokátem chtějí vyždímat z peněz a že faktura obsahuje nesmyslné částky opravy, tak že my chodí dopisy se zaplacením, jenže dokumenty nemají ověřenou totožnost razítek podpisů nebo neobsahuji vůbec razítka či podpisy a nakonec my přišel dopis z České pojišťovny na uhrazení částky za vozidlo na uplatnění práva náhrad. Na částku 24 120,- Kč do 17. 3. 2018. Momentálně nepracuji, jsem mimo evidenci úřadu práce, mám OZZ a nemám žádný příjem, byt je napsaný na matku tudíž nemám nic, půjdu za to do basy¬, raději bych si to odseděl. Prosím o radu je to řešitelné jedná se o vydírání s obohacováním. Děkuji. Nakonec se budu muset objesit tím pádem on stěžuje život mě žiji zničeho pojištění si zaplacuji ze zbytku co my zbylo v evidenci nejsem nemám nic ani halíř.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 9. 2014 19:36 | jan Starsi

Vážený pane řediteli , Jistě konáte dobrou práci dobře. Otázkou však je, proč se také neřeší „podvody, možná lichva“ pracovníků likvidátorů z Brna. Mocenské nátlaky pojištoven na pojištěnce nejednotným výkladem a hlavně nedůvěrou ve výklad zákonů, umožňující pojištěnce poškozovat až šikanovat svým jednáním
Problémy s Českou pojišťovnou při plnění povinného ručení nezaviněnou nehodou, které je neuzavřeno již 13 měsíců. Prosím , k diskusi, pokud nemáte co říci k věci- obraťte se na facebook. Jaký máte názor na cenzuru web prostředí.
Stane se, že máte nezaviněnou nehodu, kdy vezete 2leté děcko, že jednáte se slušnou řidičkou, paní doktorkou, která na místě uzná vinu a sepíše formulář nehody.
Máte starší dobře udržované auto, nehodou poškozené přední i zadní dveře . A na světě pro Vás se objeví problém s ČP ,konkrétně s likvidátory z Brna.
Z důvodu, že jsem nepochopil postup vyhodnocení škodní události, a nespokojil jsem se strohým slovním konstatováním ocenění škodní události, dovolil jsem si požádat o upřesnění. stanovení postupu. Více jak půl roku jsem ničeho nedosáhl, pouze výmluvy, nic konkrétního- z mého názoru doprovázeno nekorektním chováním. Poté jsem požádal o schůzku s metodikem ČP, kde mi bylo přislíbeno vypracování „znaleckého posudku“ dle údajné metodiky ČP. (Na dotaz o ustanovení OZ par. 427 o „mýtusu amortizace“ , také rozhodnutí II. ÚS 2221/07 jsem se nic nedozvěděl), pouze o jejich modifikaci I/2005.) Pokud motorové vozidlo získá TK, je schopné provozu, pak nezaviněnou nehodou je poškozeno, ztrácí hodnotu – nezaviněně. Povinnost k úhradě nákladů na uvedení věci do původního stavu nelze přenášet na poškozeného a neodůvodněně jej znevýhodňovat. Dosud po dalších 4měsících po domluvě vypracování znaleckého posudku metodikem ČP za účasti likvidátora ČP, jsem nic neobdržel. 13měsíců po nezaviněné nehodě stále je z viny likvidátora ČP neuzavřena škodní událost.
Zajímavé je, že smluvní technik ČP ohodnotil škodu do 100 000, přitom soukromý servisní pracovník zhodnotil opravu max .do 16000, s tím, že uvede vše do původního stavu.
Není již čas takovéto mocenské nátlaky pojištoven na pojištěnce nejednotným výkladem a hlavně nedůvěrou ve výklad zákonů, umožňující pojištěnce poškozovat až šikanovat svým jednáním. Obávám se, že tím nic, ani nikdo nepohne. Pokud ČP získalo ocenění nejlepší pojištovna, pak musím poopravit prezentovaný názor o osobní zkušenost , která je silně odlišná.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 8. 2014 11:37 | Michal Novák

Vážený p Tomáši,
ve Vašem př. existuje jasné řešení se 100% úspěchem na Vaší straně. Ústavní soud ČR nedávno vydal nález(sp.zn. II. ÚS 2221/07 ze dne 19. března 2008-navazuje nález sp.zn. I.ÚS 1902/13 ze dne 11. června 2014), kterým Vámi popisované praktiky ČP, ale nejen této pojišťovny, zatrhl, a to s retroaktivitou, tj. že Vámi vyplacený rozdíl je ČP povinna vrátit i zpětně. Musíte však absolvovat klasickou mašinérii, tj. s platností a účinností od r. 2013 zašlete výzvu k úhradě rozdílu-v př. zamítnutí či nerespektování podejte žalobu(prekluzivně max. do 3 let zpětně od události) na plnění(doporučuji právníka)-výsledek pak s odkazem na zmínený nález ÚS ČR musí být rozhodnut zcela ve Váš prospěch. Můžete i podat trestní oznámení(škoda musí být vyšší než 5.000Kč) pro podvod(§ 209 z.č. 40/2009 Sb.), resp. pojistný podvod(§ 210 téhož zákona), kde mj. úmyslem ČP bylo prostřednictvím tvrzení o údajném obohacení Vás připravit o fin. prostředky ve svůj prospěch, a to v době, kdy ČP byla povinna respektovat a dodržovat dikci vydaného nálezu ÚS ČR sp.zn. II. ÚS 2221/07 ze dne 19. března 2008. Důrazně doporučuji se řádně seznámit s oběma nálezy, zkontrolovat data událostí a přísl. podminky pro uplatnění oprávněných nároků a práv a provést komparaci(porovnání) s dikcí nálezu/ů s událostí. Pakliže se rozhodnete uplatňovat svá práva, Hodně štěstí!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2014 22:39 | Vladimír červ

Souhlasím s tim, ze ceska pojišťovna jsou největší zloději na trhu s pojištěním
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 7. 2014 21:23 | Ladislav Prostějov

Chyba je,že se ČP nemusela tak moc snažit a bojovat o každého klienta jako ostatní kvalitní pojišťovny,které mají dlouhodobé zkušenosti z vyspělých evropských zemí. Nyní z toho těží a svým jednáním pokřivují celý systém pojišťovnictví v ČR. Vrcholní manažeři se tam střídají jak na běžícím páse a každý dostane pobídku horentních bonusů za nesmyslně nastavené ekonomické výsledky,které lze dosáhnout pouze a jedině vymýšlet nesmysly a to i přes několik nálezů ÚS k tzv. zhodnocení vozidla novými díly při opravě. Nejprve to byly odečty z plnění v podobě diskontu,poté amortizace,dále korekce až po optimalizaci náhradních dílů. Je dost možné,že pokud se necháte tzv.doporučit do jejich smluvní neznačkové opravny ala ŠOPA z nejistým výsledkem opravy vašeho vozidla tak to zaplatí asi celé. Bohužel vracet se nebudete s reklamací na ČP,ale opět za ušmudlaným živnostníkem,kde to nebudete mít jednoduché.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2014 16:32 | Tomáš

Bohužel i já mám špatnou zkušenost s ČP.Poté co co mě narazil klient shodou okolností taky ČP,zdemoloval mi nárazník,světlo,blatník atd.Auto bylo 6 let stará Honda v bezva stavu.Po poradě s asistenční službou a nahlášení události(šetřeno i policií),jsem auto nechal opravit v autorizovaném servisu Honda,kde oprava vyšla na cca 90.000.ČP přeposlala servisu 82.000,s tím,že zbytek si mám doplatit sám za amortizaci. Auto bylo předtím v TOP stavu,nyní je po nehodě mnou nezaviněné-tudíž špatně prodejné,nikdo se se mnou nechtěl bavit.Vypláznul jsem 8 tis. na dorovnání opravy a jel domu.Někde chyba,ne?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2014 15:31 | petr

Stále se řeší pojistné podvody klientů to je sice vpořádku,co ale podvody kupříkladu allianz která klientům neplní ani po doložení všech důkazů?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2014 21:09 | Hugo

Jistě, pokud jste České pojišťovně účtovali k opravě auta i hajzlpapír, tak se nedivím. Mne nedávno nabourala klientka ČP, oprava uhrazena do poslední koruny včetně zapůjčení náhradního auta. Auto jsem si vyzvedl ze servisu ještě dříve, než servis dostal krycí dopis. Takže asi také záleží na zkušenosti pojišťovny se servisem.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2014 22:24 | J.Bubla

Kdo naopak bude vyšetřovat pojišťovnu, když využívá právního nevědomí klientů, aby nemusela platit? Nějak nám ty pojišťovny ve spolčení s politiky přerostly přes hlavu. Jestlipak víte, že na policejní protokol o nehodě má nárok pojišťovna, ale viník nehody a poškozený nikoli? Pak si na Vás vymyslí cokoli a není čím argumentovat. Udat je na policii? K smíchu. Přece víme jak "kluci", jak se mezi sebou nazývají, bývalí a nynější drží spolu basu!
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2014 15:46 | Jaromír

Bohužel mám velmi špatnou zkušenost jako vedoucí jednoho autoservisu právě s Českou pojišťovnou. Žádná pojišťovna v ČR si nedovolí tak poškozovat klienta,bezdůvodně krátit pojistné plnění,vše platí tak na třikrát a dělají z nás hlupáky. Za peníze o které nás okradly si již akcionáři kupují ostrovy na Maledivách! Jsou to šmejdi.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2014 13:27 | Viki

POjišťovna nebyla ochotna se se mnou bavit ani o tom, aby mi ukázala, za co vlastně z mého povinného ručení platila. To když jsem se podivoval nad částkou, kterou vyplatila bez řečí na mazdě, která měla namířeno spíš do Kovošrotu než někam jinam. Takže oni mají v mnoha případech hoši sami máslo na hlavince, nakonec to dopadne spíš tak, že zdržují zcela jasné případy - jak píšete.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2014 8:40 | jirka

Pravda je také to ,že vaši tkzv. vyšetřovatelé buzerují a šikanují spoustu naprosto jasných pojistných událostí a to jen proto aby pojišťovna nemusela platit !! Když uzavíráte pojištění ,tak je to samej slib a medu kolem huby jako v úle. Když máte něco zaplatit, tak je každej pomalu podvodník ,nebo spekulant ! Proto si drží pojišťovny vás a podobné tlupy fízlů. Ne na pojistné podvody.Na zastrašování oprávněných pojistných plnění!!!!!!!!!
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Staněk

podnikatel a investor, GoodData

Milan Richter

politik a podnikatel

Roman Staněk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Milan Richter
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services