Zpívám Rath. A je to na mně, doufám, znát… Zvonky štěstí rozezní se v každém z nás!

Neuvěřitelné! Hlad po tom, aby se v našem státě korupce začala opravdu vyšetřovat, i skepse, podle které to v nejvyšších patrech politiky není možné, vzaly za své. Spadla klec. A přirazila prsty jednomu z „těch nejvyšších“. Nejslavnější český populista, bigamista a rétor na čtyři! Kdo je to? Babo, raď… Je to Rath!

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

17. 5. 2012 5:03, Mansfield

žádný čas očisty se nebude konat Rathem to končí, tato ryba se bude dlouhé měsíce pojídat a trávit a mezitím budou mít otatní čas odklánět,rozvádět se a činit opatření aby nebyli také lapeni.Doporučuji politikům naučit se znakovou řeč kvůli odposlechům.

+9
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

18. 5. 2012 18:39, F

Vzhledem ke stoupajícím preferencím ČSSD bylo jen otázkou, co se objeví. Čekal jsem něco nového, ale jak se říká, starého psa novým kouskům nenaučíš. No a za pár let se na nějakém vysokém postu objeví nový Kubice, ale podobnost to bude opravdu jen čistě náhodná...

-5
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 27 komentářů)

18. 5. 2012 23:00 | S.Z.Moltmaren

Zdravím...My Vám tady ve Svédsku opravdu fandíme: proti korupci, která je v CR!!! A jako emigranti, kterí podporují jednou do roka Vase hospodárství minimální cástkou 100,000,-Ck, se jenom divíme, ze Ti Vasi politici, které jste si zvolili, nemají v sobe tu cest a zdurení údu na to aby priznali svoji chybu... Místo toho lzou a znazí se podplácet dále... Tento prípad nesleduje pouze Evropská unie. Tak snad to pan Klaus zase neututlá, tak jako jiné prípady.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2012 18:39 | F

Vzhledem ke stoupajícím preferencím ČSSD bylo jen otázkou, co se objeví. Čekal jsem něco nového, ale jak se říká, starého psa novým kouskům nenaučíš. No a za pár let se na nějakém vysokém postu objeví nový Kubice, ale podobnost to bude opravdu jen čistě náhodná...
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2012 15:19 | V.

Jsem přesvědčen, že se jedná o politickou pomstu. Prvním signálem pro mne bylo vystoupení policejního prezidenta Lessyho, který na 1.TK zdůraznil, že nechce slyšet o politickém podtextu. Dále je třeba si uvědomit, kdo je ministr vnitra - je to, ne neznámý mistr předvolebních skandálů Kubice. Rath ležel mnohým opozičním poslancům ve sněmovně v žaludku již leta. Uměl dát na hrubý pytel hrubou záplatu. Krást se nemá, v žádném případě nechci p.Ratha obhajovat. Pokusil se ukrást 7 milionů. Policie jej bravurně dostala v pravou chvíli. Vše bylo skvěle připraveno.... Ale ti, co kradou leta 1000x víc, musí nyní bolet břicha od smíchu. Co nedávná kauza Promopro a p. Vondra, kde je škoda několik set milionů? Policie před cca 2 měsíci v této kauze zatkla několik lidí, státní zástupce však nedal souhlas k domovním prohlídkám - a tak jsou zase na svobodě. A další Bémové, Řebíčkové, Dalíkové, Bartákové, Topolánkové,....??? Tak co, má to politický podtext?? Vzpomeňte jak zatočili s p. Bártou - ten neukradl nic.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2012 15:00 | osvoboditel

Dovolte mi malou spekulaci. Na mě to působí takto: S Rathem to jde jak po dráthkách z jednoho podstatného důvodu. On nemá přátel. Je typem člověka, se kterým nikdo nechce budovat vztahy založené na vzájemné důvěře a podpoře, typem, který bez ohledu na dohody, jakmile to pro něj bude výhodné, vrazí kudlu do zad. Jeho vztahy s ostatními vlivnými jsou čistě na základě vzájemné výhodnosti či naopak strachu. Takoví lidé dlouho nevydrží ani v mafiánských strukturách. Ve skutečnosti ho nikdo z jeho spolupracovníků nemá rád. I v ČSSD ho trpěli proto, že jim byl svou razancí užitečný. Zároveň si uvědomovali, jak jim může být nebezpečný. Je to vidět i na reakci ČSSD, Sobotka s Haškem přispěchali s rozsudkem jako první. On už jim nemůže být nikterak užitečný, pryč s ním, tfuj, umyjme si ruce.
Proto se obávám, že přestože tento konkrétní případ bude dotažen do konce a viníci korupce budou i odsouzeni, nic dalšího se nestane. Naši ostatní vysocí korupčníci jsou pohodlně usazeni v jemné pavučince vztahů vzájemné podpory a důvěry, kde ruka ruku myje. Snad jen občas náhoda přispěje k tomu, že nějaký korupční nadčlověk způsobí něco velmi křiklavého, například autonehodu v silné opilosti a následné použití auta jako zbraně s újmou na zdraví, a my se pak budeme moci tak leda rozčilovat, když se nestane vůbec nic, dokonce viník dlouho ani nepřijde o řidičák, protože právě ta jemná pavučinka vztahů pomůže. Budeme rádi, když se dočkáme symbolického potrestání.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2012 11:18 | afariz

Já si myslím, že se spíše otevírají ta dvířka a souvislost vidím se stárnutím populace. Ano, není to blábol, jen si vzpomeňte na nedávné vystoupení soudce zhruba stejně starého, jako je "Rathova" státní zástupkyně!! Mám samozřejmě na mysli soudce, který odsoudil "Ferdu Mravence" Bártu. Dělá to na mě dojem, že konečně pomalu odchází garda soudců a státních zástupců, kteří se na posty dostali ještě za komoušů a že se na odpovědnější místa postupně dostávají lidé mladší, nezatížení dobami minulými, kdy přístup k právu jako takovému byl v prvé řadě fitrován vlastnictvím či nevlastněním té správné stranické legitimace. Člověk, který tohle zažil, který v takovém systému pracoval, se velmi rychle přetaví do uznávání legitimace odlišné barvy - a nemusí to být legitimace stranická, může to být i legitimace virtuální, která charakterizoje nějakou skupinu a je jedno, jestli skupinu "podnikatelů" nebo soudcovsko-vysokošlské spolčení, jako to známe z poslední doby (viz různý ty "gangy" jako je ten "Berdychův" a další). Je mi jasné, že někdo okamžitě může namítnout, že i zde se etablovali lidé s právnickým vzděláním z generace, o níž se zmiňuji hned na počátku svého příspěvku a uznávám to - ale není to krásné věřit, že je tomu skutečně tak, že se objevují mladí nezatížení soudci a státní zástupci a že nám svítá na lepší časy? Tak si to alespoň usilovně přejme a držme palce, aby to byla pravda!!!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2012 11:01 | Hal

Vyhrál jsem ve Sportce 20 mega. No jo, ale dyž, někteří vyhrajou víc, a vůbec, aby to nebyla nějaká provokace. Proč zrovna já? To je nějaký divný. A jak rychle mi to vyplatili. Poplačme si, že se něco povedlo, chtějme klidně víc, ale nefňukejte tady a nepište, že Rath je nevinej. Joudové!!
Hal
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2012 10:52 | mezizi

Ještě je potřeba rozmotat jiné kauzy, a je jedno jestli na levici či pravici, zavést presumpci viny u politiků a všude tam kde se očekává korupční aktivita a snad tak za tři generace by jsme se mohli postavit na startovní čáru běhu jehož cílem je liberální demokracie.Takže zdejší mudrlanti se toho nedožijí a to je dobře.Nezasloužíme si k demokracii ani čuchnout natož tak v ní žít.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2012 1:00 | Thoma

Tato kauza by však neměla být krevní mstou, v zákulisí se odehrává mnoho věcí, o kterých se nám ani nesní. Otázku, zda šlo o vysněnou politicou popravu či pouhý odvážný čin kohosi upozornit na korupci, což dovedlo až k Rathovi, si asi nikdy s klidným rozumem nevysvětlíme. Tak, jak jsme všichni toužili po "konci" tohoto jiným vůdcům podobného chlapíka, toužíme i po dalších, a jen doufejme, že se jim pouze neuvolnil prostor nastoupit do funkcí podsvětí. To, v co se musíme modlit je, že se najde více takových odvážných " bonzáků" a že se úpěnlivé sledování protikorupční policie jakéhokoliv případu stane STANDARDEM. Že tato práce nesejde z mysli stejně jako nová narcistická nevěsta kriminálu. Budou ho tam mít Ráthi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2012 0:47 | Archimonde

"Hele, musíme těm plebs hodit nějakou malou čudlu, hodíme zesmolených pár mega, voni na to skočej." "Tak jo, a kterou figurku obětujem?" "Třeba tady toho doktůrka, von byl docela vidět, ta lůza na to skočí a budou se mít zas chvíli čím bavit..."
A taky že jo... Plebs hýká radostí a těm, co prostřednictvím nastrčených figurek (politiků) dojí miliardy a miliardy, jen cuká koutek, jakou komedii za pár drobných pro "vobyčejný lidi" rozehráli... Kdepak vážení, koření musí proudit...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2012 19:23 | honmim

Jako správný ateista se modlím aby to policie poctivě vyšetřila a justice poctivě rozsoudila, padni komu padni. Ale jako obhájce obžalovaných se tam objevil Tomáš Sokol a kde ten se objeví, tam se nafiánům a korupčmíkům daří.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2012 18:58 | TIMY

Nyní je potřeba zavřít i další korupčníky napříč politickým spektrem. Že jich zbývá ještě hodně, lze usoudit z jejich panické reakce po zatčení D.Ratha. Pokud se takto v nejbližší době nestane, bude mít Rathova kauza pachuť politické vraždy na objednávku. Jestliže se podaří "nachytat" při činu ještě aspoň 5 dalších vrcholných politiků (nejlépe každého z jiné strany), obnoví se důvěra občanů v tento stát. V opačném případě nemá zatčení D.Ratha pro občany z dlouhodobého hlediska větší význam, než příležitost k tvorbě anekdot...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2012 17:34 | Babca

Není to náhoda, ale ODS, která si vybudovala kompletní právní bariéru, ovládá soudce, státní zastupitelství a advokátům přiřkla možnost si za své služby účtovat takové částky, že prostý občan na ně nemá vždyť i náš Stáník je advokátem. ODS by v příštích volbách nevyhrála a tak si zaměřili a vybrali a zpracovali vhodnou oběť v opozici.Pokud by ODS a vláda chtěli něco dělat s korupcí a ODS by občané volili jen za předpokladu, že budou v celém státě zrušeny akcie na doručitele a musela by proběhnou inventura majetků všech současných i minulých vládních činitelů a mě by zajímal majetečet rodinky Klauzových.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2012 15:25 | Dotázek

Co když ten směnný kurs 1 krabice vína na 7000000 korun naznačuje, jak bude vypadat v blízké době hyperinflace ve EU? Při takovém kursu by Řecko, Španělsko či Itálie mohly své dluhy celkem rychle umořit splátkami ve víně. Jak by taková cena vína asi ovlivnila jejich Rathing?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2012 14:06 | Martin

Rath je jen špička ledovce.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2012 13:17 | Pavla

Pěkné video o této kauze :-)

http://www.youtube.com/watch?v=-MuSCqQvV7s
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2012 12:18 | kaarl

dobrej fóóór
http://www.kupsivino.cz/vino/eshop/13-1-OMLUVA
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2012 11:35 | EVA

Při tak slabém právním vědomí veřejnosti i novinářů, mne opravdu nepřekvapuje už nic.Jak mohou psát o vině , když nebyl žádný soud.Je to vše jen bunlina na odpoutání pozornosti od skutečných "kmotrů".Pan "profesor" na hradě jistě perlí zbavuje se svého největšího nepřítele. Eva
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2012 10:40 | nezadat

I malé dítě ví že,dráždit hada bosou nohou je hloupost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2012 10:18 | pospee

Stejně si myslím že vyvázne s podmínkou tak jako lobbista Janoušek.V nejhorším případě dostane tak 2 roky,ale 12 nikdy nedostane.Je v tom bordel tady...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2012 9:39 | Matěj

Podle vyjádření ostatních politiků bych si spíše myslel, že skutečně znervózněli. Nikdo z nich si teď nemůže být jistý, jestli se něco podobného nepřihodí i jemu. Pokud bude Rath skutečně odsouzen, může to alespoň trochu přispět ke kultivaci české politiky. V prostředí, kde si člověk může odklonit x-násobky svých měsíčních příjmů, nemůžeme apelovat na morálku, ale bránit veřejné finance reálnou hrozbou tvrdého trestu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2023

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

Do Česka letos zamířilo dvacet nových značek obchodů a služeb. U některých se budete divit,...více

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Posledního června si Jiří Rusnok sbalí diplomatku a v červenci už do práce nepřijde. V...více

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních...více

Doporučujeme

Pozor, chystá se reforma DPH. Úklid po Babišovi může přinést další chaos

Pozor, chystá se reforma DPH. Úklid po Babišovi může přinést další chaos

V dani z přidané hodnoty zůstal po minulých vládách chlívek. Zbyněk Stanjura hlásá, že...více

Frustrace a bezmoc, popisuje psychiatrička zážitky z dětského oddělení. Musí děti odmítat

Frustrace a bezmoc, popisuje psychiatrička zážitky z dětského oddělení. Musí děti odmítat

Sehnat dnes pro dítě lůžko na psychiatrii nebo dětského psychiatra v nějaké rozumné lhůtě...více

Brankář Nita jde ze Sparty hostovat do Pardubic

Florin Nita poslední půlrok, na který má ještě smlouvu se Spartou, stráví na hostování...více

Poznáte RAPEX a RASFF? Mal by ich sledovať každý. Podnikatelia však neustále

Poznáte RAPEX a RASFF? Mal by ich sledovať každý. Podnikatelia však neustále

Ak dbáte na zdravý životný štýl, informácie o nebezpečných produktoch by nemali uniknúť...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Pomothy

podnikatel, ČSFD.cz

Renata Vesecká

bývalá nejvyšší státní zástupkyně

Martin Pomothy
ÚSPĚŠNOST
59,46 %

z 37 duelů
×
Renata Vesecká
ÚSPĚŠNOST
52,50 %

z 40 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.