Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka
Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě. Od půlící čáry. Slabší nohou. Anglický útočník...více
Rozšířená verze kalkulačky
Další kalkulačky
Interaktivní grafiky
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka
Do Česka letos zamířilo dvacet nových značek obchodů a služeb. U některých se budete divit,...více
Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla
Posledního června si Jiří Rusnok sbalí diplomatku a v červenci už do práce nepřijde. V...více
Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné
Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních...více
Doporučujeme
OnlyFans mění pravidla pornoprůmyslu. Miliardový byznys zlákal i Čechy
Internetová firma Fenix International Limited vznikla teprve v roce 2016. Za dva roky...více
Mám vytoužené dítě, ale šťastná nejsem. S osamělostí bojuje většina českých matek
Mateřství přináší kromě pocitů naplnění také různé negativní myšlenky, o nichž se stále...více
Video: Dal gól z půlky a nevěděl kde slavit. Ve Skotsku si vzpomněli na Schicka
Jak završit domácí vítězství? V 98. minutě. Od půlící čáry. Slabší nohou. Anglický útočník...více
Poznáte RAPEX a RASFF? Mal by ich sledovať každý. Podnikatelia však neustále
Ak dbáte na zdravý životný štýl, informácie o nebezpečných produktoch by nemali uniknúť...více
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Jitka Hurábová
podnikatelka, LD Seating
Roman Vaněk
kuchař a podnikatel
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.
Program Honzovy třetí cesty
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
30. 8. 2011 10:51, KYSOŇ
Jsem rád,že se konečně objevil můj názor,který jsem tvrdil již v roce 1990,že celá slavná revoluce je jenom o tom,že komunistům už nestačily "šestsetřináctky" a další výhody ( speciální obchody pro rudou šlechtu atd. ). Po domluvě s panem Havlem,který za presidentské křeslo zaručil všem komunistům jakoby "beztrestnost" a zblbl část národa řečmi o demokracii, potom provedli palácový převrat a pro zajištění své moci si ještě preventivně ponechali silová ministerstva.Soudruzi ředitelé si zprivatizovali vlastní "fabriky" a bylo po revoluci.
Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)
30. 8. 2011 10:51 | KYSOŇ
30. 8. 2011 8:02 | Luděk Zdražil
Každý kdo má oči, naráží na pomníčky s pamětní deskou - Spolufinancováno z fondů EU. Všichni víme, že to jsou vesměs pomníčky příšerně předražené, mnohdy zbytečné. Jsou-li navíc státy, banky a všeobecně ekonomika EU předlužené, asi by se mělo šetřit, rozhodně ne vyhazovat na takové pomníky a rozhodně ne teď.
Ovšem - pro proevropské politiky EU je vytváření fondů a závislosti ekonomik na nich, hlavním nástrojem udržení moci. Pro regionální politiky je "schopnost čerpání zdrojů" klíčovým kriteriem jejich politického úspěchu.Podíl státních zaměstnanců vůči soukromému sektoru se stále zvětšuje a je z podstaty věci financován stále nedostačujícími rozpočtovými zdroji a na jejich vytváření je vytvářen silný tlak. Pro firmy (a i jejich zaměstnance) se staly zdroje z fondů EU nepřehlédnutelným ekonomickým faktorem, který musí brát v potaz v boji s konkurencí a který si již nemohou v zájmu přežití dovolit ignorovat. Všichni, kteří se kolem toho přerozdělování točí, se pak lepivými prsty na té lumpárně dobře živí. Velké části obyvatel to pak je ve své podstatě vcelku jedno. Proto má otázka - Kdo chce změnu? Pár čtenářů tohoto webu? Proč nejsou v našich médiích slyšet slova a argumenty Nigel Farage v parlamentu EU ?, např. tato: http://www.youtube.com/watch?v=OU8K6oCm2w8Situaci si uvědomuje jen málo lidí a ještě méně lidí chce, či je schopno něco změnit. Musíme počkat na daleko tragičtější důsledky současné politiky, bohužel.
30. 8. 2011 7:59 | Jan Matúšek
Nicméně:..."Globálním problémem nejen České republiky, ale celosvětově je stav, kdy soukromý byznys vytváří vedlejší efekty, které přinášejí státu nutnost čelit obrovským ztrátám. Tabákový průmysl bohatne na výrobě cigaret, avšak výdaje za léčení nemocí podpořených či přímo zapříčiněných kouřením „přenechává“ státu."
- z prodeje tabáku státu do pokladny plyne obrovské množství peněz - umí stát zařídit převod těchto peněz na léčení lidí, kteří mají prokazatelně zničené zdraví cigaretami? Resp. kde tyto peníze reálně skončí?
"Regulace podnikání z hlediska „veřejné prospěšnosti/škodlivosti“ je jedinou přípustnou regulací podnikání, zato by měla být uplatňována důsledně."
- problémem je, že veřejnou prospěšnost a blaho posuzují právě korumpovatelní úředníci, kteří rozhodují koho zvýhodní, resp. znevýhodní - proto jsou takové regulace jednoznačně zlé a špatné.
- co se týče rovnosti, měla by spravedlivě fungovat v ochraně majetkových práv občanů. Nic obdobného jako je rovnost v politice (a právu) snad ani neexistuje, nebo se jedná o nějakou metaforu, kterou lze vykládat mnoha způsoby, mně však nedává smysl...
"Nemyslitelné je jakékoliv zvýhodňování jednoho podnikatele oproti druhému, zejména pak investiční pobídky..."
- souhlasím, ale nač si poté pohrávat s myšlenkou pobídek v rukou českého podnikatele?
30. 8. 2011 7:53 | Frantisek Vlach
Osobne si myslim, ze zaklad vseho je totalni? "eroze" prava a ochrany prava.
V beznem zivote policajta nezavolate, ci se ho ani nezeptate na pomoc, protoze bud nic nevi, nebo se to obrati proti Vam, Co pak u soudu? Kdyz se nekomu zamene, ze se mu libi Vas byt ci dum, tak vas o nej soudni cestou pripravi, dovolani asi nebude. A az tohle zacne postihovat nejsirsi verejnost, je opravdu na socialni prestras zadelano napr. formou masivnich generalnich stavek. Ale jak muzou stavkovat zamestnanci malych soukromych irem, kdyz poskodi sveho zamestnance, ale chteji nejak uskodit statni hydre? Nevidim jiny zpusob jak vyjadrit sovji nevuli k pokracovani tohoto stavu. Jeste zbyva fyzicka eliminace puvodcu jevu a vsech s nimi spojenych.
Jeste mi prijde dost male cislo tech 30 tisic majitelu domu, rekl bych ze jich bude mnohem vic v pomeru k poctu obyvatel (to cislo take asi nezahrnuje majitele bytu, proc je do toho nepocitat, kdyz se bude brat, tak se bude brat vsem, tady bude rovnost :-)To "vyborne" hodnoceni jsem pronesl hodne smutnym tonem reflektujici mravni bidu a upadek popisovany v clanku.
29. 8. 2011 22:12 | antonín snopek
29. 8. 2011 19:26 | Jaroslav Rázl