Co si o deregulaci myslí zástupci majitelů domů? Ptejte se Giormaniho a Šimečka!

Kateřina Boušová | rubrika: Bydlení | 23. 1. 2007 | 43 komentářů
Girolamo Giormani je zakladatelem a předsedou Hnutí na obranu majitelů realit, které proslulo zveřejněním seznamu "sociálních nájemníků" z řad poslanců, starostů, zastupitelů apod. Tomislav Šimeček je předsedou Občanského sdružení majitelů domů, které u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku zastupuje přes 4 000 stěžovatelů. O co přesně majitelům domů a bytů s regulovanými nájmy jde? Máte vy nějaké problémy se svými nájemníky? Zeptejte se jich, čekají na vaše dotazy!

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 1. 2007 21:50

Děkuji OSMD za odpověd,

Reaguji: Odnož Vašeho sdružení = HOMR
vznikla v roce cca. 2004 ( pokud se nemýlím).

Konstatuji: Z důvodů nečinnosti OSMD, a to přes výroky Ústavního soudu, od ano 2000,
kde exzistuje demokratická opora, vůči zákonodarné moci v souladu
Ústavní. ( Zákonodárci I Vaše sdružení nebylo schopné dojednat, či
uzákonit protiústavní stav).

Zjištuji: Diskvalifikovat , někoho z jednání z důvodů Temperamentu (italského či jiného).
Je neprofesionální! Ba naopak vede k zamyšlení , očistí starou rybu od hlavy.
Nerozpoznat emoční jednání k věci, v popsání pravým jménem je manažerská
chyba. Jenom takhle si dovedu vysvětlit, a osobně k tomu přidávám dlouholeté
jednání o ničem.
V nespokojeností Vašeho jednání se odloučila mladší skupina pronajimatelů
a založila Hnutí na obranu majitelů realit.
Jsem přesvědčen, že vnímate HOMR jako konkurenci k Vašemu sdružení.


Vaše odůvodnění, že předseda hnutí má vznětlivou Italskou náturu
je nepodstatná, i pro Vás má být vodítkem, minimalně nákladové bydlení.

Otázka: Na vedení OSMD,
Z doslechu, a také při vyjádření pana námněstka MMR. Jednáte o mirném
odškodnění Restituentů, ( většina jsou staří lidé), uklidnit Strassburg.
Dle MMR. a Vašeho angažmá se dá i rozpoznat i cíl Vašeho jednání.
Jednáte jenom o tom jak smírnit škody ČR. a to dokonce neuvěřitelným
spůsobem . A to.
Kupující nemovitosti věděl, že kupuje objekt zatížený minulostí.
(Dodávám objekt zatížený bez právního oduvodnění a zákonem zrušená KSČ
jako zločinecký subjekt, neobstojí Vaši argumentaci).


Telegraf: Kupující najemního domu = Spekulant = při koupi = znal = nedodržení .
státu = k úmluvě???

Děkuji předem Milan Beránek

Reagovat

 

+69
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (osmd.cz 25. 01. 2007 16:45)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

23. 1. 2007 13:04, AuditorP

Názory pana Giormani zde uveřejněné jsou přesné, avšak pouze velmi jemně popisují skutečnou tragedii, která v této oblasti existujei. Zákon o jednostranném zvyšování nájemného je protiústavní a legalizuje a prodlužuje minimálně do roku 2010 systematické okrádání majitelů domů a bytů, které začalo rokem již 1948. V případě cca 500.000 obecních bytů je to okrádání občanů obcí. Pokud Soud pro lidská práva rozhodne tak, jako ve výše uvedených causách Huten-Czapská a „Malta, budou to platit i všichni občané. Naše vláda totiž nedodržuje vlastní ani světové zákony (Listina…) Všechny “demokratické“ vlády od roku 1989 až do současnosti ignorují skutečnost,že postojem k majitelům domů a bytů vyjádřeným stále platnými a dnes i novými zákony pošlapávají naši ústavu, rozhodnutí Ústavního soudu a Listinu základních práv a svobod. Všichni „demokratičtí“ vládci – strany levicové i „pravicové“ souhlasí s trvalým okrádáním celé skupiny obyvatel a navazují na tytéž mnohaleté praktiky socializmu. A ochránci lidských práv dělají „mrtvého brouka“. Předseda sdružení ochrany nájemníků roky lže celému národu prostřednictvím médií a ani se nezačervená a ještě školí soudce, jak těm „nenažraným“ majitelům bytů nevyhovět a nebo alespoň roky prodlužovat rozhodnutí.. Rozdmychává český folklór zlého „nenažraného“ domácího a chudého hodného nájemníka ve stylu „Anna proletářka“, ba i navádí k obcházení zákona (nepřebírat poštu od domácího). Jistě všichni vědí, že většina "regulavyných" nájemníků nejsou sociální případy ,ale často bohatí - např. právě poslanec a předseda SON. A některí cizí byty se ziskem pronajímají.
Všichni naši vládci svojí bezostyšnou lhostejností k těmto lidským právům doma (ne např.v Tibetu) a vydáváním protiústavních zákonů , pěstují mezi majiteli bytů a domů a regulovanými nájemci skutečnou třídní nenávist. Tak jako dříve komunisté. A dělají, že to nevidí, protože je to populární říkat lidem, že nájemné je vysoké a ještě označí přímo či nepřímo skupinu lidí, kteří za to mohou – majitel domu, bytu. Ten jim chce vzít jejich peníze, protože by chtěl tržní, v místě obvyklé, nájemné. Ne vodárna s 50ti násobným zvýšení ceny od r.89 prodaná zahraničnímu majiteli, ne elektrárna s evropskými cenami a českým platem odběratele, ne nadnárodní plynárna s miliardovými zisky atd. Ne, ne – to pan domácí, to je ten zloduch. Hodí se jim to do politického „kšeftu“k zachování svého korýtka. „Rozděl a panuj.“ A jak si v tom všichni rozumějí, pravice, levice , všechno jedno. Asi stejně, jako že nemusí půl roku pracovat a berou od nás plat. A ta „legrace“ v parlamentu, když se po půl roce povalování hlasuje o důvěře. Kde jste ochránci lidských práv a polistopadoví demokrati?!
Každý z těchto zde uváděných názorů je možné doložit z médií mnoha konkrétními případy o kterých velmi dobře vědí jak členové HOMR tak OSMD tak ostatní, které to zajímá. A kdokoli si je může přečíst na jejich internetových stránkách. Otázkou je co teď s tím?

Reagovat

 

-136
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (43 komentářů)

26. 1. 2007 21:50

Děkuji OSMD za odpověd,
Reaguji: Odnož Vašeho sdružení = HOMR vznikla v roce cca. 2004 ( pokud se nemýlím).
Konstatuji: Z důvodů nečinnosti OSMD, a to přes výroky Ústavního soudu, od ano 2000, kde exzistuje demokratická opora, vůči zákonodarné moci v souladu Ústavní. ( Zákonodárci I Vaše sdružení nebylo schopné dojednat, či uzákonit protiústavní stav).
Zjištuji: Diskvalifikovat , někoho z jednání z důvodů Temperamentu (italského či jiného). Je neprofesionální! Ba naopak vede k zamyšlení , očistí starou rybu od hlavy. Nerozpoznat emoční jednání k věci, v popsání pravým jménem je manažerská chyba. Jenom takhle si dovedu vysvětlit, a osobně k tomu přidávám dlouholeté jednání o ničem. V nespokojeností Vašeho jednání se odloučila mladší skupina pronajimatelů a založila Hnutí na obranu majitelů realit. Jsem přesvědčen, že vnímate HOMR jako konkurenci k Vašemu sdružení.

Vaše odůvodnění, že předseda hnutí má vznětlivou Italskou náturu je nepodstatná, i pro Vás má být vodítkem, minimalně nákladové bydlení.
Otázka: Na vedení OSMD, Z doslechu, a také při vyjádření pana námněstka MMR. Jednáte o mirném odškodnění Restituentů, ( většina jsou staří lidé), uklidnit Strassburg. Dle MMR. a Vašeho angažmá se dá i rozpoznat i cíl Vašeho jednání. Jednáte jenom o tom jak smírnit škody ČR. a to dokonce neuvěřitelným spůsobem . A to. Kupující nemovitosti věděl, že kupuje objekt zatížený minulostí. (Dodávám objekt zatížený bez právního oduvodnění a zákonem zrušená KSČ jako zločinecký subjekt, neobstojí Vaši argumentaci).
Telegraf: Kupující najemního domu = Spekulant = při koupi = znal = nedodržení . státu = k úmluvě??? Děkuji předem Milan Beránek

Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+69
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (osmd.cz 25. 01. 2007 16:45)

27. 1. 2007 12:26 | Dagmara

Promiňte, ale papouškujete názory s. Křečka, který se podle všech komunistů domnívá, že pokud mám dům, mám i peníze. 1.Jak vy víte, že majitel má prostředky na udržování domu? 2. Majitelům nikdo neopraví dům s ohledem na jinou situaci od západu. Každá firma, pane, požaduje tržní peníze. 3. V pohledu na nájem v cizině jste ovšem zapomněl dodat, že čistý nájem je vyšší než energie a běžný provoz bytu! U nás s. Křeček úmylsně slučuje náklady na bydlení s nájmem, stejně jako vy. Lépe to vypadá, když říká, že platí 8 000 než kdyby přiznal, že platí v centru Prahy za 3 + 1 pouhých 2 000. Neprivilegovaní platí 10 000 za 1+1 na okraji Prahy.
Stát příspěvky nebude dávat majitelům, ale vám, abyste nadále mohl užívat cizí majetek. Pokud byste měl obavy z toho, že je získá majitel, odstěhujte se od něj a bez náhrady. Pro rovného člověka je podobné postavení nedůstojné, pokud jste však postižen nechutí k práci, nezbývá nic jiného, než si sednout s kloboukem ke kostelu. Milodar se má dávat dobrovolně, ne z donucení!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+37
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Pavel Bláha 23. 01. 2007 21:23)

1. 2. 2007 16:26

Vyhláška m. Brna přenáší zodpovědnost za škody vzniklé na chodníku majiteli přilehlé nemovitosti nikde ovšem není psáno že by touto nemovitostí musel být pouze dům, nemovitostí je např. i pozemek atd. Dále §52 Zákona o provozu na pozemních komunikacích ukládá chodci povinnost v případě neschůdnosti chodníku užít levého okraje vozovky. A nakonec podle mojich informací náš právní řád termín"chodník" nedefinuje, takže nemůže nikdo vědět co to chodník vlastně je. Jsou Vám známy tyt informace?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+49
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 767 868 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Splátky hypotéky

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Články na Heroine.cz

Bylo nebylo v Hollywoodu aneb jak mluvit o novém Tarantinovi…

Bylo nebylo v Hollywoodu aneb jak mluvit o novém Tarantinovi…

...a vypadat chytře ve sportbaru i hipsterkavárně v sedmi otázkách a odpovědích.

Jeho dokonalé tělo. Dočkáme se i mužského hnutí tělesné pozitivity?

Jeho dokonalé tělo. Dočkáme se i mužského hnutí tělesné pozitivity?

Člověk stojí před zrcadlem a užírá se, že je moc tlustý, hubený, neforemný, má málo svalů...více

Socioložka Kateřina Nedbálková. „Žena a zločin nejde dohromady.“

Socioložka Kateřina Nedbálková. „Žena a zločin nejde dohromady.“

Kateřina Nedbálková umí psát vědecké texty, které uhranou i neakademiky. V ženských věznicích...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Dufek

ekonom

Ivo Ulich

bývalý fotbalista a podnikatel

Petr Dufek
ÚSPĚŠNOST
55,56 %

z 27 duelů
×
Ivo Ulich
ÚSPĚŠNOST
57,14 %

z 21 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.