Diskuze - Deregulace nájemného v praktických otázkách a odpo

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 101 komentářů)

27. 7. 2006 12:38 | wrana

Dostala jste doporučený dopis od soudu?To by mě vážně hodně zajímalo,moc vám za přesnou odpověď děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2006 9:37

a co vám brání se do obecního bytu se přestěhovat?Najděte si vhodnou obec a zjistěte podmínky pronájmu.Zjistíte,že se musíte nechat zapsat do nějakého seznamu a byty jsou nabízeny často pouze s podmínkou rekonstrukce 200 000 žádná cena,musíte prokázat,že ty peníze máte,smlouvu dostanete na jeden rok a výše nájemného podle investice,základní trojnásobek regulovaného.Vím,o čem mluvím.Další možnost je chtít po majiteli odstupné ve výši k milionu,chtít po něm podepsání fingované výměny a obecní byt je váš , za platíte také něco realitní kanceláři,která to dělá dnes a denně,inzertní noviny jsou toho plné,no a nějaké peníze si také rezervujte pro obecní úředníky a zastupitelé.A lehce se zbavíte zlého domácího.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2006 9:02 | Dáňa

Dostala jsem doporučený dopis, že soud stanovuje místně obvyklé tržní nájemné bez ohledu na zákon, který má regulované nájmy zvyšovat až od 1. 1. 2007 maximálně o 30%.Tam se také uvádí, že majitel má 3 měsíce předem oznámit, že chce zvýšit nájemné.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2006 8:53 | wrana

Všimněte si příspěvku Petr a reakcí,nejde o majitelé domů,možná tady diskutují i ti,co musí platit trž ní nájemné a ještě jsem se nikdy nesetkala s tím, že by si někdo z nich stěžoval na majitelé domů.Pokud do inzerátu uvedu,že jsem přímý vlastník,je to velké plus,protože je záruka,že byt není pronajímán pokoutně reg. nájemníky a byt je pronajat velmi rychle .Můžete konkretizovat, v čem se majitel domu, kde máte pronajatý jeho byt na věčné časy ,chová nezákonně a proč tedy máte smůlu?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2006 8:31

nicméně stále v tom bytě bydlíte vy,věděla jste,do jakých bytů jdete,a,asi jste k tomu měla důvod to akceptovat,tak co pořád lkáte? Smůlu má především majitel domu,kam jste mu byli přiděleni.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2006 8:23 | wrana

vy si prosím pletete pojmy a dojmy.Máte snad nějakou judikaturu v tomto smyslu,uveďte prosím
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 7. 2006 17:19 | Dáňa

Nechápu tedy k čemu je zákon o deregulaci nájmů, když si majitelé stejně mohou stanovit nájem jaký chtějí a v případě soudního řízení soud rozhodne v jejich prospěch.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 7. 2006 12:00 | MS

proč si pořád nájemníci myslí, že majitel domu má nějaký profit z toho, že si nájemce pořídil jiná kamna a říkají tomu ´´ ZHODNOCENI NEMOVITOSTI´. ......
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 7. 2006 8:58 | Dáňa

Neužívám dva byty a ten poslední jsem zrekonstruovala v roce 2005, tak myslím, že zhodnocení je vyššní než čtyři koruny.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 7. 2006 8:55 | Dáňa

Nevím, jak jste přišel na to, že mám dva byty s regulovaným nájmem.Tak to není. Původně jsem obývala byt ve 4. patře, ten jsem na vlastní náklady kompletně zrekonstruovala, rok na to jsem byt vrátila a přestěhovala se ke svému manželovi do 2. patra, tento byt jsme zrekonstruovali společně a dosud v něm bydlím.V obou bytech byla kamna na uhlí a v koupelně lázeňský kotel na tuhá paliva. Díky za odpovědi, to už mi stačí. Co jiného také můžu čekat od majitelů , že. Mám prostě smůlu, že dům byl restituován a já nejsem ve státním bytě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 7. 2006 22:25 | Jana

Také existuje něco jako poptávka. O byty v lokalitách, kde není pracovní příležitost není rvačka, takže cena jde dolů. O byty v Praze zájem je - tudíž cena jde nahoru. V Praze jsou dokonce předem vyprodány rozestavěné byty (v okrajových čtvrtích) za 45 tis./m2. S nájemným je to totéž.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 7. 2006 19:00 | MS

... lepší drzé čelo, než poplužní dvůr...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 7. 2006 10:00 | wrana

Pokud je to pouze ohrazený prostor,tak polovinou,jinak ano,celá místnost,pokud slouží pouze vám
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 7. 2006 9:07 | Martin

Započítává se do plochy bytu i sklep ?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 7. 2006 7:27 | Pavel

A zase to vyjde dráž, protože jim musím nějak nahradit náklady na ubytování nebo dojíždění. Jinak by natom ty lidi z venkova jen prodělali.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2006 13:20

je to typický přístup regulovaných nájemníků,chybí mi tam už jenom,byt mi by l řádně přidělen Národním Výborem nebo řádně jsem jej vyměnila za garzonku čtvrté kategorie
-7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2006 11:17 | Tomáš Marný

Taky by se od toho měly odečítat výdaje na leasing, když zaplatím měsíční splátku na meďoura, tak už jsem taky pod limitem ;-).
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2006 10:39 | Petr

Haha, to je dobré. Takže z našich daní se mají defakto platit alimenty. Doufám, že ten nárok nemáte. Alimenty jsou vaším soukromým výdajem a nás, daňové poplatníky, do toho nezatahujte.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2006 9:09 | wrana

Doporučuji članek dříve S deregulací nájemného........,trošku je tam o tom řeč,asi vás to opravdu zajímá Zdravím
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2006 7:09

zhovadilý zákon nepochybně je,už proto,že průměruje a to i na území měst jako Olomouc nebo Ostrava.Ať máte dům v Ostravě-Mar.Horách na náměstí nebo v blízkosti slumů,nájemné můžete zvyšovat o jednu korunu na metr čtv.všude stejně,ovšem to je to nejmenší v souvislosti s tím,že vůbec existuje a brání majitelům nakládat s majetkem.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Jahn

manažer

Tomáš Sokol

advokát

Martin Jahn
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů
×
Tomáš Sokol
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services