Diskuze - Exekuce majetku a práva třetích osob: proč exekuto

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 111 komentářů)

28. 1. 2007 18:52

Ahoj mám problém a potřebuji poradit, jestli se s tím dá něco udělat. Helena helenapomklova@seznam.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 1. 2007 21:21

dobry den mam velky problem s exekutorem,nebot si myslim ze se choval velmi spatne mam tri dete ve veku 16-10-5let a chce me odebrat lednici a pracku coz si myslim ze na to nema pravo nebot to jsou zakladni veci pro potreby rodiny ,pokud by jste vedel nejakou radu diky za odepsani s pozdravem KLAUZOVA
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 1. 2007 15:57 | 123456

dobry den htěl bych bojovat proti exekutorum za každou cenu jestliže mate problem s exekutorem dejte mi vědet a dohodnem se SONY70@SEZNAM.CZ
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2006 20:59 | phenomenon

dobrý neplatič - mrtvý neplatič, aneb když na to nemáš, nepůjčuj si
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2006 20:30 | anes

K názoru: Jsme také ochotni se připojit ..........
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2006 20:28 | anes

Jsme také ochotni se připojit, máme také zlou zkušenost, neprávem k nám přišel exekutor, choval se hrubě, podali jsme trestní oznámení. Závěr Policie byl, že bude předvolán na Městskou komisi, stalo-li se tak dodnes nevíme, je to už více jak půl roku.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 11. 2006 16:48

Dobrý den, naše rodina se také ráda připojí k Vaší skupině. Moje maminka byla také poškozena exekutorem, sebral jí auto, přestože prokazatelně nemá žádný dluh. Sebral jí také další movité věci, přestože nic nedluží. Dlužím bohužel já, jsem její dcera, nemám žádný majetek, jen 14ti letého syna na kterého jsem sama a leta nedostáváme výživné o jeho otce. Exekutor i s věřitelem se k mé osobě chovali velmi hrubě, podali jsme na ně trestní oznámení atd. Mohu Vás s případem blíže seznámit. Zdenka
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 11. 2006 18:07

Můj muž měl nedoplatek na pojistném. Letos ho vyhledal exekutor. Nechal zaplombovat byt na katastru nemovitostí. Byt patří do společného jmění manželů. Koupili jsme ho po uzavření manželství. Závazek - nedoplatek na pojistném vznikl dávno před tím, než jsme uzavřeli manželství. Má exekutor právo na prodej našeho společného bytu či nikoliv?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 11. 2006 0:41 | pepameda

Já se svou rodinou jsme málem přišli o majetek, protože v našem bytě jsme museli po domluvě policie nechat bydlet cizího člověka, který měl na tento byt nájemní smlouvu! Jedinou cestou jak se ho zbavit, byl soud, ten trval 4 roky! Soud sice prohlásil, že na byt mám právo jen já s manželkou, ale během těch čtyř let se zjistilo, že ten cizí pán neplatí zdravotní pojištění a dluží velké peníze bankám. Před měsícem musel ten pán opustit náš byt a nám se trochu ulevilo, že snad teď hrozba exekuce nebude reálná, ale je tomu opravdu tak? Stále ho u nás shání policie, marné je vysvětlování že tu nebydlí. Mám se snad bát, že jednoho dne budeme mít prázdný byt od exekutora?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 9. 2006 16:46 | anonym

Rád bych se přidal ke skupině,která se zabývá jiným,než právním jednáním s exekutorem.Jsou to hajzlové.Přivedl jsem jim povinného až pod nos,ten dokonce zaplatil dluh i s příslušenstvím a přesto má někdo jiný stále zablokovaný účet v bance.Podotýkám,že ten někdo jiný nemá s exekucí nic společného.Exekuce na účet proběhla bleskurychle,ale odblokování se vleče týdny.Exekutor nás používá jako rukojmí,než se dohodne s oprávněným o vypořádání poplatků za exekuci,která byla neoprávněná.Je to hnus,co sa tady děje.Pokud můžete pokytnout kontakt,tak jsem připraven bránit se i neprávním způsobem.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 8. 2006 19:46 | kaloš

Dobrý exekutor - mrtvý exekutor
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 8. 2006 19:44

Větší blbost jsem nečetl
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 8. 2006 14:49 | spravedlnost

V neprávním státě je potřeba se bránit neprávním způsobem. S exekutory a dalšími podobnými posluhovači tohoto zlodějského a bezprávního sátu, který hájí pouze mafiány a skupiny napojené na tuto organizaci, je potřeba jednat tak jak si zaslouží. Jenom pro tvou informaci, v České republice již existuje organizovaná skupina stejně nespokojených a ukřivděných lidí jako jsi ty, která se rozhodla vzít spravedlnost do vlastních rukou. Několik trestů již bylo také vynešeno a další budou v brzké době. Je na vás všech jak se sami zachováte a podle toho co z vaších odpovědi vyplývá, stejně nespokojených je mnoho. Zapojte se a přinuťte stát, aby se konečně hluboce zamyslel nad spravedlností.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 7. 2006 7:32 | Pavel

No, ono asi nezáleží ani tak na ústavě, jako na kulturní úrovni obyvatel. Ve státě, kde se každný snaží si zařídit co nejjednodušší život na úkor spoliobčanů, kde poctivost se považuje za hloupost a čestnost za duševní úchylku, vám žádná ústava nepomůže. Mimochodem, ústava Libérie je (téměř) doslova opsaná ústava USA. A přesto bych neřekl, že v Libérii je dodržování lidskýcj práv na stejné úrovni jako v USA.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 7. 2006 22:37 | P.C.

Milá Evičko, naše ústava je tak děravá, že nám žádné svobody a práva vůbec nezaručuje. To samé lze říci o ústavě evropské. U každé pomyslné "svobody" a u každého "práva" je totiž dovětek, že může být omezeno zákonem... A tak exekutoři zabavují majetek poctivých lidí, majitelé podniků vyvlastňuji akcie drobných akcionářů (prý za úplatu, cha chá), majetek restituentů je prodáván třetím osobám atd. A na druhou stranu se zlodějům vrací milióny, které nikdy nemohli získat poctivým způsobem, politikům se tolerují různé úchylky a ústřely, zkrátka někdo má těch práv a svobod více. Ale v průměru to vyjde docela košer. Takový malý Kocourkov.
Pro všechny, kteří chtějí vidět, jak vypadá ústava, která něco nevyvratitelně zaručuje, doporučuji přečtení Americké ústavy včetně dodatků.
Vším výše napsaným však nechci říci, že bych nesouhlasil se zabavováním majetku dlužníků.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 7. 2006 22:26 | P.C.

Promlčení snad neznamená, že věci nelze vrátit do původního stavu. Pokud byl ovšem RD prodán v dobrovolné dražbě, asi to nebude možné. Ale existují-li důkazy o podvodu, lze určitě najít i takové činy, které ještě promlčené nejsou. K tomu je potřeba docela intenzívně studovat příslušné zákony. Literatury se dá koupit dost, většina zákonů je i na internetu. Účet ve spořitelně bych zrušil, protože je při neustálém přečerpávání velmi drahý. Výplatu lze brát v hotovosti, dohodnutou částku lze splácet i pomocí poštovních poukázek. Dluh 200.000 (předpokládám, že už je nižší) lze určitě výhodně převést do jiné banky, kde je teď nižší úrok. To není bludný kruh, ale dlouhá cesta, jen je třeba trochu máknout, odříct si zbytečnosti a hlavně jednat se spořitelnou, proč posílá více i s věřiteli o přeúvěrování dluhu, případně podat trestní oznámení na podvod atd.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2006 11:41 | Jirka

Proč by vězni v demokratické zemi nemohli makat? V demokracii rozhoduje většina. A pokud většina považuje toto za spravedlivý trest za zločin, který byl tak opět definován většinou (resp. demokraticky volenými zástupci té většiny), pak je to naprosto v souladu s demokracií. I exekuce u nás a jejich podoba jsou výsledkem demokracie. Bohužel, co je demokratické, není automaticky správné. Je to jen vůle většiny. A pokud je ta většina manipulovatelná menšinou, může mít i demokracie hodně špatné následky. Pokud tedy se současnou podobou vymáhání dluhů nesouhlasím, nezbývá mi nic jiného, než apelovat na každého jednotlivce, aby se zamyslel nad tímto problémem a použil svůj hlas v demokratickém systému takovým způsobem, aby jeho svědomí a čest nedostaly na frak.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2006 11:12 | Jirka

K tomu závěru: Sám nemám zkušenost s kontokorentem, ale mám dojem, že přečerpání je možné i bez kontokorentu. Ovšem je za to sankce, která pravděpodobně přesahuje úrok z kontokorentního úvěru. Pokud máte svolení k inkasu z účtu pro určitého příjemce a limit je nastaven vyšší, než zůstatek na účtu, může k přečerpání dojít. Netuším, zda máte vůbec nějaké možnosti limitovat platby, když je účet blokován. Ale pokud Vám z účtu odcházejí platby ve výši dohodnutých splátek, není limitování inkasa stejně k ničemu. Porušil byste splátkový kalendář.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2006 23:33 | Patrik - BLUDNEJ KRUH

Dokonalým podvodem bankovní úřednice jsem se dostal při podnikání do finančních problémů a byl jsem nucen prodat nevýhodně svůj RD společnosti, kterou vlastní manžel této úřednice. Bohu žel jsem neměl žádné důkazy. Dnes již důkazy, že došlo k podvodu mám a i na Polici mi potvrdili, že bych při tr. stíhání uspěl, ale mám smůlu, neboť tento čin je po 5 letech promlčen. Navíc mi zbyl ještě dluh 200.000 Kč, který přebrala výše uvedená společnost a nadiktovala mi úroky 23% ročně. Nesouhlasi jsem s těmito podmínkami, ale když jsem neměl na právníka, všechny soudy vyhráli. Pak na mně poslali exekutora. Co mi zbývalo a tak jsem se dohodl na splátkách, jenže ještě před tím mi zablokovali účet, ze kterého si strhávají peníze, které mi tam chodí. Jenže Česká spořitelna jim posílá vždy o 1.000 - 3.000 Kč více, než je zůstatek na účtu. Z tohoto vzniklého dluhu navíc požaduje úroky (nemám ve smlouvě s ČS sjednán žádný kontokoren, úvěr, a pod., tak že bych se teoreticky mimo měsíčních bankovních poplatků neměl dostat do mínusu). Je to bludnej kruh. Poraďte někdo, má na takové jednání ČS právo?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2006 14:16 | Jarmila

Amerika tvrdí, že je demokratická země. Přesto tam vězni makají na pracích, které jiní lidé nedělají. Známý z Ameriky říká, že města se bijí o to, aby měla vlastní vězení. Vězení nejsou státním zařízením, ale městským. Vězeň je levný pracant. Čistí kanály, staví dálnice. Pokud se pokusí o útěk nebo je jinak nebezpečný, dostane na nohy pouta a maká dál. My jsme humanisti, vězeň u nás dělat nemusí a má právo hrát tenis, jinak je to jeho diskriminace. Vězně, který v Thajsku dostal doživotí a my ho pracně vyreklamovali a za peníze daňových poplatníků převezli do republiky (kolikpak ta prča asi stála?), přičemž jsme Thajcům slíbili, že u nás bude zavřený sice v Čechách, ale jinak na doživotí, tak toho jsme pak "dočasně" pustili na svobodu, neb je těžce chorý a on teď chodí po školách a živí se přednášením o nebezpečnosti drog. Divím se, že se Thajci ještě neozvali. Když vidím ten postkomunistický bordel, tak se mi chce blít, velebnosti.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Raška

podnikatel, Miton

Pavel Turek

manažer a podnikatel

Ondřej Raška
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 3 duelů
×
Pavel Turek
ÚSPĚŠNOST
40,00 %

z 5 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services