Diskuze - Kdo vydělá na předčasném splacení úvěru? Banka, ne

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 50 komentářů)

7. 6. 2006 13:21 | Honza

Navrhněte jiné řešení zajištění bydlení. Od rodičů ho nedostaneme. Jak jste to řešil Vy?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 6. 2006 12:18 | Jana

Ono to možná ne vždy je tak, že pro banku je předčasné splacení výhodné. Třeba když splatím o deset let dříve, banka ztratila příležitost mít ty peníze uložené po tuto dobu za určitý dohodnutý úrok. Co když se změnila situace, úrokové sazby šly dolů a banka za stejných podmínek nemá možnost půjčit nikomu jinému (musela by půjčit za méně)? V takovém okamžiku to pro banku výhodné není (sice má své peníze, ale má náklad obětované příležitosti).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 6. 2006 12:04 | Jana

Já souhlasím s Honzou. Půjčka na bydlení má smysl - splátky hypotéky vycházejí téměř stejně jako nájemné s tím rozdílem, že po dvaceti letech ten byt nebo dům vlastníte, kdežto u nájmu se leda tak staráte o dobré bydlo pronajímateli. Kdyby si člověk měl bydlení pořídit teprve v době, až na něj bude mít ušetřeno, taky by se toho průměrný český občan nemusel dožít.
Jakékoliv jiné půjčování (přimhouřím oko u leasingu na auto a nemyslím situace, kdy prostředky mám a jsem schopen je investovat výhodněji) také neschvaluji.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 6. 2006 10:23 | Eric

Dovolte mi malou provokativní úvahu. S půjčováním je to jako s homosexualitou. Čím více se o ní mluví, tím nám připadá přirozenější. Jinými slovy čím více jsme mediálně masírováni, že se jedná o přirozenost, tím více lidí tomu věří a pak se diví. A nakonec se to pod mediálním tlakem uzákoní. Že pletu jablka s hruškami? Ale kdež, stromové ovoce jako stromové ovoce.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 6. 2006 10:15 | Honza

Souhlasím s nepůjčováním. Za výjimku ale považuji byt a někdy i auto na leasing.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 6. 2006 9:58 | MoB

No nevím. Banka dostane svoje peníze dřív a může je zase půjčit někomu jinému (a naúčtovat mu poplatek za uzavření smlouvy :)), takže ztratná na tom podle mě není. Ale je fakt, že naše banky... no ale řekněte, přepadávat a olupovat lidi v temném lese se nenosí. Dnes je v módě oloupit zákazníka s kouzelným úsměvem, dát mu "zadarmo" propisku a on ještě poděkuju :-) Ne, vážně, některé banky... A propos, proč je poplatek za vedení hypotéčního úvěrového účtu u ČS 150 Kč? Za účet, který se nedá použít na nic, na kterém jsou každý měsíc přesně 4 pohyby... hmm... že by zase zlodějina?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 6. 2006 9:08 | Eric

A co si takhle nepůjčovat? Ovšemže pokud musí každý mít všechno hned, pak si bědujte na netu jaké jsou banky a zápůjční společnosti mrchy (ne, že by nebyly...). Ech.......
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 6. 2006 8:42 | Honza

Já jsem doplatil loni úvěr ze stavebního spoření. K úhradě jsem používal trvalý příkaz, a to na částku vyšší, než byla ve smlouvě stanovená splátka. Modrá Pyaramida mi předem odsouhlasile, že to jde bez problémů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 6. 2006 8:33 | Jarmila

V článku mi chybí jedna podstatná věc: současná praxe bank je totiž taková, že poskytují spotřebitelský úvěr s podmínkou inkasa z účtu. Jedinou starostí plátce je mít k datu inkasa na účtu dostatek peněz. Stejně tak jsou poskytovány úvěry ze stavebního spoření. Nemůže se tedy stát, že si nastavíte příkaz k úhradě na vyšší částku, aby se úvěr rychleji splácel. Jediné co můžete, je čas od času vložit na účet jednorázově určitou částku.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 6. 2006 0:43 | Pet

Banky si prostě najdou příležitost jak klienta zkasírovat, i když na to nemají právo. I když se to zakáže, najdou způsob, jak to obejít.
S tímhle postupem jsem se setkal u RB s hypotéčním úvěrem. Při změně fixace máte podle smlouvy na bezplatnou částečnou splátku úvěru a banka vám má nabídnout sazbu na další období. Ve skutečnosti to funguje tak, že vám na další období nabídnou vysoký úrok a ještě vyšší úrok, pokud chcete část "bezplatně" splatit.
Nakonec čím víc reklamy, tím větší svinstvo - viz třeba rychlá půjčka od RB.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 3/3

3

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Šárka Grossová

podnikatelka

Daniel Köppl

mediální expert

Šárka Grossová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Daniel Köppl
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services