Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

11. 2. 2021 12:31 | Jan

Apollo reality, podvodník Polášek, katastrofa, podstrčené smlouvy s pokutou za to, že prodávám vlasní byt. Obecně má velmi špatnou pověst a doporučují se této rádoby realitní kanceláří vyhnout.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 1. 2021 6:53 | Roblandra

Takhle je to s téměř každou , snaha pouze a jen do složení rezervační jistoty= provize jejich
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 1. 2021 10:49 | Tonda

Dobry den, umi spolupracovat jen na zaklade vyhradni zprostredkovatelske smlouvy, kde je zmocnite k podpisu rezervacni smlouvy a nad prodejem tedy nemate kontrolu. Pokud jen poslusne nekyvete, dokazou byt velmi arogantni, dodavani dokumentu a akcnost pri prodeji spise laksni. Spolupraci jsme odmitli a presli k Futurum reality, kde je to uplne o nicem jinem. Jeste jsme si tedy od Edox reality precetli a vyslechli jak jsme mladi, v podstate hloupi a vubec tomu nerozumime.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 12. 2020 23:06 | Pavel Nesvadba

Ja nedoporucuji Next reality. Spatna informovanost o nabidce, plno nepravdivych informaci od maklere, lzive tvrzeni o jinych zajemcich, pokud vidi, ze clovek se pta na neco, na co nechteji odpovidat, protože tusi, ze zajemce o zakazku by zjistil jejich nehoraznou lez. A to je jedna z nejvetsich rk. 80% rk jsou neseriozni.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 12. 2020 14:30 | Pandoros

Takže si s odstupem času mohu odpovědět sám:zkušenost je negativní.Makléřka Klonfarová-neuvěřitelně komplikované rezervační smlouvy,kde kupující nemůže nic,jen platit, a oni můžou všechno.Nekorektní jednání-odpoledne s vámi dolaďuje termín podpisu a ráno vám oznámí ,že nemovitost již prodala.Jednání ve stylu:Moc si nevymýšlej,za tebou stojí deset dalších.Na e-stránkách samé certifikáty,ovšem přístup ve stylu "rychlý prachy".Nedoporučuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2020 22:14 | Kateřina

Máme s ním velmi podobnou zkušenost. Lže. Zatajuje informace. A ve finále se diví, proč nám vadí právní vady na nemovitosti a proč to vůbec řešíme. V podstatě realitám nerozumí, jen kasíruje provize. Např. i námi najatému znalci tvrdil, že stavební dokumentaci nemá prodávající povinnost dle zákona předat kupujícím. Že to v životě nikdo nechtěl, a že si moc vymýšlíme. Vyhnout se obloukem. Kladné recenze má jen na svých vlastních stránkách.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 11. 2020 18:18 | Pandoros

Dobrý den, má někdo zkušenost s RK Jaroš/Partners,Kladno ? Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 11. 2020 16:24 | Alena Nová

Dobrý den, má někdo zkušenost s RK Edoxreality? Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 11. 2020 9:20 | Jiří

Ano mám, dělají klasiku Prodej, Pronájem.. Pan majitel je pohodář a dost mi pomohl s prodejem. Všechno připravil a ještě mi zdarma udělali Tržní posouzení ceny, takže jsem věděl na čem jsem. Za mě super zkušenost..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 10. 2020 22:16 | Krejčů

Realitní kancelář si odemne , vzala rezervační poplatek , za byt ve kterém , nejsem chtěla , jsem za dva dny poté vrátit peníze ,a jen se smějí ,a policie České republiky , té to je v dnešní době jedno , na policii mi řekli ať , jim ,napíšu email , jaký mám problém , úžasný pomáhat a chránit , hodilo by se , heslo bezpráví a bordel
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2020 10:54 | Klára

Realitka začala problém řešit, s výsledkem jednání jsem spokojená.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 10. 2020 4:46 | Klára

Podepsala jsem rezerv.smlouvu na chatu na horách, o které p.Tuček z MyDva reality tvrdil,že se k ní dá v zimě bez problému vyjet. Starosta obce mi toto info vyvrátil,nelze vyjet-průtah silnice pod chalupou způsobí závěj. To je opravdu problém neboť mám dva těžce postižené syny se ZTP, čehož si byl p. Tuček vědom. Hned ráno jsem p.Tučkovi volala, že odstupuji od smlouvy a žádám vrácení rezerv.pop. zpět. Mám počkat po poradě. Právník stanovil realitce termín, do kdy se má vyjádřit. Je po termínu, p.Tuček přestal brát telefon, odpovídat na maily i na zprávy. Naprosto neprofesionální a ubohé jednání!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2020 1:58 | Jana

Dobrý den,má prosím někdo z vás zkušenosti s realitní kanceláří Reality Byty Černý?Děkuju...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2020 1:54 | Marcela

Dobrý den,má prosím někdo z vás zkušenosti s realitní kanceláří Reality Byty Černý?Začínám o ní mít jisté pochyby...Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 9. 2020 22:29 | Kristýna

Dobrý den. Kdo má zkušenosti s realitní kanceláří Next Reality? Předem děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 9. 2020 15:23 | Barum

To jako vážně? Mám s realitní kancelář Archer také nedobrou zkušenost. V žádném případě tuto kancelář nemohu doporučit. Popis prodávané nemovistosti se nezakládal na pravdě. Smluvní dokumentace neodpovídá judikatuře. Po celou transakci tato kancelář jen překážela a provizi si absolutně nezasloužila.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 7. 2020 13:35 | Karel

...tak, pane, Vy už jste za horizontem....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 7. 2020 21:27 | Bui

Realitce STING bych se vyhnul s velkým obloukem! Moje vlastní zkušenost: Realitní makléř Přenosil jeho ochota začíná ukázkou bytu a končí v moment, kdy má dojít k podepsání rezervační smlouvy. Na ukázku bytu byl ochoten přijet do města, kde se byt prodával, ale když mělo dojít k podpisu rezervačky, pověděl mi, že se MUSÍ podepsat u nich v kanceláři. Mimo ní to absolutně nejde. Na to jsem mu odpověděl, v tom případě o byt zájem nemám, pokud si bere 121 000 jako provizi, předpokládám, že dojede i na konec republiky s papíry, které mám podepsat. V ten moment nastal zvrat a pán Přenosil se zeptal kam a kdy má dojet. Tím to samozřejmě nekončí. V rezervační smlouvě samozřejmě byli zaškrnuty body, které nebyly pravdivé a které znevýhodňovali kupce bytu! Do předu bylo zaškrtnuto, že rezervační smlouva byla podepsána u nich v kanceláři. Tím se automaticky ruší možnost kupce odstoupit od rezervační smlouvy aniž by přišel o rezervační poplatek. V tu chvíli mi to nevadilo, protože jsem o ten byt měl opravdu zájem. V verzi kterou mi Přenosil poslal do mailu, nebylo vyplněno do kolika dní se má rezervační poplatek složit, vůbec jsme se o tom nebavili a najednou po příjezdu, tam bylo napsáno 5 pracovních dnů. Samozřejmě po podpisu mi bylo pomalu denně připomenuto ať složím rezervační poplatek. Po složení rezervačního poplatku, veškerá snaha a komunikace s realitkou najednou skončilo. 2 TÝDNY PO SLOŽENÍ REZERVAČNÍHO POPLATKU JSEM NEVIDĚL ANI NÁVRH KUPNÍ SMLOUVY. Na otázky kolik stojí náklady toho bytu, kde jsou klíče, klíče od sklepa, poštovní schránky, kde je napsána voda, elektřina, plyn pan Přenosil neměl ani tušení! Na všechno byla odpověď nevím, pán majitel mi to neřekl, pán majitel to neví, to není moje odpovědnost, zeptám se a dám Vám vědět. A tak to to bylo dokola a dokola. Když jsem chtěl kupní smlouvu do emailu po 14 dnech, bylo mi řečeno, že to bude příští týden, protože to teprve poslal právnímu oddělení. Samozřejmě po každé když jsem jemu nebo realitce volal, tak mě odbili co nejrychleji a nashledanou, všechno v pořádku z jejich strany. Když se s nima snažl můj finanční poradce spojit ohledně úvěru,neodpovídal, nezvedal a až po pár dnech reagoval. Samozřejmě důvodem veškerého zpoždění sváděl bud na prodávajícího, nebo na mě jako kupujícího. Ale, že pro to aby se koupě uskutečnila dělal úplné minimum to si nikdy nepřiznal. Tím to Vás všechny chci varovat, abyste se této STING realitce vyhnuli co nejdále a hlavně od pana Přenosila nic nekupovali ani přes něj nic neprodávali. Pokud tak učiníte, budete pak litovat, že jste celý proces koupě/ prodej neřešili sami, protože to uděláte sami mnohem rychleji a ušetříte si týdny stresu a provizi, kterou si nezaslouží.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 6. 2020 9:03 | Radši neuvádím

Negativní zkušenosti s Archer reality, po napsání negativní recenze mi začali nadávat na FB a ostatní negativní recenze prostě smazali.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 6. 2020 23:00 | Petra

Dobrý den máte někdo prosím zkušenost s Rp-reality Roman Danda? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Vostatek

ekonom

Miloš Endrle

podnikatel, Geewa

Jaroslav Vostatek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miloš Endrle
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services