Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

3. 6. 2020 11:12 | Martina Holubova

V žádném případě nic neuzavirejte s RK Respekt, dle vlastní šílené zkušenosti, kdy nám prodali nemovitost a odmítali dát naše peníze a tím jsem nebýt rodiny téměř skončila na ulici, varují všechny před paní Novotnou, je to lharka a podvodnice, nemá vůbec problém okrást člověka a patří do vězení, kde doufám, že za vše skončí!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2020 15:30 | Renata

Dobrý den, nejhorší člověk, který tam dělal manažere byl jistý Alen Svoboda. Nutil jejich makléře, aby lhali při prohlídkách, že jsou přímo kupci a potom dávali majitelům podepsat exkluzivní smlouvu pro Bart Reality. Pokud to neudělali, tak jim vyhrožoval pokutami apod. Opravdu nechutný a prolhaný člověk. Teď je jednatelem firmy Pěkné dřevo. Vůbec nic se mu nestalo na to kolik okradl lidí.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2020 7:41 | Pája

No jenže takto to nefunguje, až uděláte 30 prohlídku, která je o ničem změníte názor. Musíte počítat i svůj čas a cenu za kterou to prodáte. Pokud chcete ušetřit, kupte si na dovolenou do Chorvatska více paštik, ať nemusíte utrácet za služby.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 5. 2020 7:37 | Pája

Krásná reklama :-)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 4. 2020 9:10 | Monika

Svatá pravda,taky řešíme sou to zloději,z pracujících chudakú udělají žebráky.Pan Vladimir Jirkovský nemovitosti a financování Mělnik-pŕipravil nás o65000kč,Tak ať si užije snad se mu vše i jeho paní,která mimochodem pracuje s ním s úroky vrátí.je to vše zlodějska verbež.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2020 17:53 | FANULA

Co je na tom těžkýho prodat nebo koupit nemovitost , ok nejsem znalej tak vytáhnu 3000 .- zajdu za právníkem dobrý den , poradte prodávám si sám , zajdu za odhadcem 5000 ,- ten udělá odhad rozepíše všechny metry , vyfotim a vložim to na internet zdarma , co jako myslíte že udělá makléř víc ? těch pár zhezčených fotek max a za to 200.000 ?? nebo si myslíte že makléř celou noc nespí a lítá jak střelenej po lidech ,,nechcete byt ? dům ? ,, jsou jen vlezlý a otravný jak štěnice a ještě levý jak šavle ( ne všichni ) ,, stejný jak pojištováci a co , něco se stane a dostanete hovno , protože je výluka ve smlouvě, 10 let jen platíte . Když už konečně nebudou lidi blbý .. Až přijde finální kupec nabídněte mu schůzku s advokátem váš + advokát kupujícího zajistěte si notáře a tím to vadne. Stejně si nemovitost právník protistrany proklepne a budete mít čistej stůl , nakonec si podáte ruce a obě strany jsou ready. A když přileze někdo že má zájemce tak mu řeknětě at si ho strčí do prdele , stejně to je jen čumil a past. Ochotnej právník si vezme 30-40 tis a bude vám sekundovat se vším , vadí vám to zaplatit režiji 50.000,- ?? mě teda ne, pro ty ostřílenější až vám zavolá někdo kdo se bude třepat jak má zájemce ,jak prodá za víc, tak mu strčte svojí smlouvu se sankcí jak neprodá do půl roku tak 200.000 pokuta + exekuční vykonavatelnost a uvidíte jak bude čumět jak péro celej makléř . Tento můj článek je mířen na nepoctivé makléře kteří způsobili lidem jen těžké životní starosti a utrpení za cenu hlavně své provize !!! Nikoli pro slušné seriozní makléře. FN.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2020 19:35 | Kapitán

Pokud realitní kancelář, tak rozhodne ne EMKA (MM reality). Důvod? Ten je prostý a jednoduchý. V prvním případě Vaší nabízenou nemovitost totálně znehodnotí zlodějskou provizí pro makléře (RK). Tím pádem Vás jako prodávající okrádají jak o čas tak i o nezpočet zájemců o koupi. Další důvod je ten, že když už se k Vám vetřou pod zástěrkou lží, nechají Vás podepsat zprostředkovatelskou smlouvu na tzv tabletu pomocí elektronického podpisu, aniž by jste měli šanci k prostudování smluvních podmínek, na které máte občanské právo. Vy jakožto zákazníci či klienti máte právo na odstoupení od smlouvy, která byla sepsaná mimo provozovnu do 14 dní (ochraná lhůta). Pokud tohoto práva využijete, tak Vám tato ,, profesionální realitní společnost,, naúčtuje v rozporu se zákonem peněžitou sankci v řádu tisíci korun. Toto si odůvodní jako náhradu za makléřův čas a vytvoření inzerce, která i průměrnému důchodci trvá v řádu minut. Další důvod je ten, že když už tito ,,profíci,, Vaší nemovitost prodají, vy musíte ze zákona až na pár výjímek doložit například tzv. energetický štítek (PENB). Jak tento průkaz získat. Vystavují ho firmy, které k tomu mají řádné oprávnění, ale hlavní postup je, že tuto nemovist musí zhotovitel fyzicky navštívit a vidět jí. To u této realitky ovšem neplatí. Vy prodáte nemovitost kupříkladu v Plzni a jakýsi ,,odborník,, , který sedí někde na Moravě, vystaví tento průkaz, aniž by tuto nemovitost kdy osobně navštívil a zjistil skutečný technický stav. Posuzuje asi jen podle fotek. V případě jakéhokoliv pochybení, kdo by byl za tento omyl zodpovědný. Ano, ten kdo prodával. Stejný postup je i v případech, že potřebujete znalecký posudek o stavu nemovitosti. Pokládáte si stejnou otázku jako já, kde je ta profesionalita? Není to profesionalita, je to jen zástěrka před obcházením předpisů, zákonů atd, kdy je za toto pochybení realitky zodpovědný ten, kdo uvěřil slibům makléřů této společnosti. Rada je jednoduchá. Postačí průměrná práce s počitačem a vyhledávačem v něm, který vám najde vždy relevantní odpovědí ohledně prodeje či koupě nemovitosti.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2020 4:05 | Instinkt reality

Prosím, jaké máte zkušenosti s firmou Instinkt reality s.r.o.? Konkrétně pan Seidl, ale také Platil a Kratochvíl? Nejsem si jist.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 2. 2020 14:31 | Coloseum nikdy!!!

POZOR!!!ŠMEJDI!!!Na COLOSEUM Reality,jsou to podvodníci a lháři,chtěli jsme koupit dům,ale paní nám ani neřekla a zatajila,že se musím odkoupit další pozemek k tomu,bude o vás chít aby jste co nejrychleji zaplatily provizi realitce aníž by jste vůbec měli hypotéku schválenou,vžádném případě snimi nepodepisujte,smlou­vu o prohlídce kde si vás zavazují smlouvou,že si je neobejdete,pokuta 5% což číni cirka 300 000kč a víc…Plno lží a výmluv ,už nikdy!!!JInak pozor na kladné recenze,vešinou jsou samy makléři,který si tady chtěji udělat lepší recenzi…
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2019 22:41 | Ubohost

pani Mílo, označila jste mě vychcánkem a že píšu výmysly a lži? Já která jsem napsala, jak mi realitka prodala dům , na který byla exekuce? Co nás tady urážíte? Vy nás urážíte a sprostě oslovujete. Nám to realitka zatajila a my jsme vychcánkové? Jo pomluvy mají být potrestány, jak píšete, a hlavně by měli být potrestány lidi, které někoho křivě obviňují a uráží. Asi budete jedna z těch , kterým se přišlo na nějakou levárnu, že , nemýlím se?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2020 19:49 | spotřebitel

RK ambienten VIP Brno zveřejněnou kritiku na svých stránkách smazala a již nepublikuje reference klientů,které převážně byly negativní. RK změnila taktiku klamavé reklamy a prezentuje všechny jí realizované zprostředkováné " obchody". Snad příslušný finanční úřad, využije této " reklamy " ke zpětné kontrole zda příjmy z nich RK řádně zdanila. Mám poznatek , že vedle inzerovaných nabídek RK realizuje pro solventní kupující i neinzerované nabídky ( podpultovky). RK uměle navyšuje ceny dohodou s prodávajícími o provizi, kterou v kupní ceně zaplatí kupující po kterém je ještě rovněž požadovaná provize od RK. Nesouhlasí-li zájemce s tím, aby platil provizi, kterou má platit prodávající, přestane s ním RK jednat. .Kterému prodávajcímu by se tato taktika, ale bohužel na úkor kupujícího nelíbila? A to je podstata " úspěchu" jinak opdborně nekompetetní RK.
Takže pro srozumitelnost: z kupní ceny např. 21 mil. má prodávající jak požadoval 20 mil. a Rk příjem 2 miliony ( z kupní ceny a ještě zvlášť od kupujícího , což je prakticky bezpracný a beznákladový zisk. Lze namítat, že pokud se naznačené metody RK zájemci nelíbí , nemusí kupovat. Pokud se mu ovšem nemovitzost líbí, musí se podrobit, anebo nemovitost nezíská. Je s podivem, že činnost RK nezajíma příslušné ministerstvo v období proklamovaného boje proti korupci, nezákonnosti, za ochranu spotřebitele. Jiná makléřka z RK v Brně mi sdělila, že její metody jsou korektní, je plátkyní DPH a manžel je soudce na krajském soudě. KUPUJÍCÍ mějte se napozoru před takovou Rk, od níž se rychle a rádi učí mnohé další, pokud příjem sami nemáte z trestné či obdobně nekalé činnosti a na penězích Vám nezáleží.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 10. 2019 16:45 | MJF

Tak bohužel, já jsem naletěla. Proto chci všechny ostatní varovat před prařskou realitní kanceláří Finnem s r.o., Praha 5, Kováků(vedení pan Moravec, makléř pan Škoda). O jakou částku mě připravili, nechci ani zmínit. Mimo jiné za směšné částky vykupuje byty, chaty a další nemovitosti a pak je s tučným ziskem prodává. Této realitní kanceláři, které je ryze spekuativní a její praktiky se dají poprávu nazvat lichvou se obloukem vyhněte.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2019 22:14 | Lenka

Stanislave,proč neuvedete o kterou realitku se jednalo,abychom se poučili a dávali si pozor??
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 10. 2019 9:53 | Veronika

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s realitní kanceláří AXIDA? Konkrétně s makléřkou Monikou Holubovou?
Děkuji moc.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2019 9:36 | Veronika

Dobrý den, máte někdo zkušenost s realitní kanceláří AXIDA? Konkrétně s makléřkou jménem Monika Holubová?
Děkuji moc.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 8. 2019 20:23 | Krůta

Reakce: příběhy lidí a jejich zkušenosti s makléři realitních kanceláří nejsou pomluvy a výmysly milá paní. To co se stalo, není přece jen sen nebo blud. Jestli se chcete soudit, tak se suďte!

3. 7. 2019 7:50 | Mila S,
Po přečtení těchto snůšek povětšinou vymyslů a lží, které píšou vychcánkové, kterým se nechce platit jakákoliv provize a co se domlouvají s majiteli a kují pikle proti makléřům, žasnu, jak je možné, že zůstávají tyto pomluvy nepotrestány!!?? A že je jim zde dán volný prostor??? Pokud má někdo nějaký problém, ať se obrátí na právníky a soud. V opačném případě se jedná pouze a jedině i trestný čin pomluvy!!! Upozorňuji, že nejsem realitní makléř, ale toto jednání je opravdu na hraně zákona!!!
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2019 13:32 | Tomáš

Souhlasím s vámi. S mm reality přímo s makléřem z pražské pobočky mám dobrou zkušenost. Také pronajímáme a je pro mě velká úleva, že nemusím chodit na schůzky, řešit žádné smlouvy a zatím byli nájemníci vždy spolehlivý.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2019 12:42 | LiborkaK

Tak my jsme nic nekupovali ani neprodávali přes MM reality, ale pronajímáme přes ně byt už dlouho a vše je v naprostém pořádku, asi je to o tom na koho narazíte, nám makléř nedělal nikdy problémy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 10. 2019 4:49 | Stanislav

REALTKY? HNUS a DĚS. Když se přes ně rozhodnete pronajmout byt, realitka jen shrábne prachy a za nic neručí. Smouva je totiž jen cár papíru. Zákon v ČR chrání v první řadě parazity a darebáky. Takže: realitka vezme peníze, nasadí vám do bytu bubáka s několika exekucemi a vy nakonecc zjistíte že informace o něm byly snadno dohledatelné. I to bylo realitce zatěžko prověřovat. Vy teď máte v bytě chronickýho neplatiče a kdo je znalej problematiky, ví jak je velmi těžké a nákladné se ho zbavit. Realitka vám však nepomůže, jí zajímá jen vlastní zisk. Dále jsem před lety koupil byt přes realitku. Byla v něm však nevyhovující okna. Makléř mě ujistil že po popisu rezervační smlouvy a složení kauce se začne řešit výměna těch oken. Po podpisu smlouvy jsem se začal starat co s těmi okny a: "jóóó pane, ten byt byl vlastně ve slevě, a součástí tý slevy jsou zrovinka ta okna." Také jsem kdysi projevil zájem o domeček v Hornim Slavkově. Makléř však chtěl nezvykle vysokou kauci. To celkem smrdělo. Nakonec jsem přes kamarádku v bance zjistil že nemovitost je takhle prodávána už po několikáté. Realitka zabere 70 tisíc kauce, pak následuje řešení hypotéky. Ale přijede odhadce, a ten zjistí že domeček rozhodně nemá cenu milion. Zájemci tak propadne kauce protože banka mu na základě znal.posudku neni ochotná dát požadovanou výši hypotéky. Propadlá kauce jde realitce. RK si byla plně vědoma toho že klient na úvěr nedosáhne, že mu propadne kauce a udělala si z toho domku jednoduše byznys. A nakonec: koupě celoroční chaty. Při řešení koupě jsem se několikrát zeptal jestli neni problém se studnou a byl několikrát ujištěn že ne. Nakonec studna už v půlce června vyschla. RK to samozřejmě hodila na sucho a vedra, studna ale nedoteče ani po vydatných deštích, nedávno jsem zjistil že RK byla seznámena se stavem studny, ale jednoduše mi neřekla pravdu. Dále se přišlo na to, že kůlna s dílnou vedle nemovitosti neni zapsána v KN, tento po mě samozřejmě chce zaměření apod., a to taky neni zdarma. Někdy je celkem sranda pozorovat jak také lákaj kupce na levné nemovitosti, zapomenou však zmínit že v nemovitosti bydlí rodina s nájemní smlouvou na dobu neurčitou. Nebo: "je zde možnost koupě pozemku od obce na kterém dům, či zahrada stojí" . Na obci však zjistíte že o tom obec vůbec neuvažuje a realitka si tuto "možnost" jen vycucala z prstu aby zvýšila šanci pro prodej a provizi. Za zmíňku stojí, že šlo o největší RK v ČR. Co z toho vyplývá? K čemu jsou RK, když si stejně musíte vše ověřovat a prověřovat? Jen se napakujou a za nic neručí. Páč si hrajou se slovíčky a běžnej člověkna ně krátkej
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 9. 2019 16:00

Je mi líto, že jsou zkušennosti s makléři tak hnusné. Sama jsem začala tuto práci dělat a když to čtu je mi z toho zle. Ani se mi nechce věřit, že je něco takového možné. Dělala jsem obchod 24 let a ke klientům celé ty roky jezdila opakovaně. Nikdy jsem neměla se zákazníky problém. Z druhé strany jsem jako makléřla chtěla pomoci sehnat byt mé bývalé zákaznici, kterou znám asi 19 let. Narazily jsme na prodávající, která chtěla záloho 34O OOO. Což se nedá právně ošetřit. Představte si, že dáte někomu tyhle paníze, a než se vše ppřevede a proběhne celý proces vč.vyřízení hyp.úvěru, tak nemáte ani byt ani peníze pokud se prodávající něco stane. Tak jsme od tohoto obchodu upustily, neb bych dostala paní kterou znám tak dlouho do zbyteč.problémů. Takže prodávající může takto nachytat kupující, shrábnout zálohy a nazdar. To je zase zkušennost z mého pohledu, co jsem zažila jako makléř. Obchod jsme s ní neudělaly, neboť jsem naznalal, že je to podvodnice. To je pohled z druhé strany obchodu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Dienstl

podnikatel, Czech Coal

Jan Sokol

filosof a exministr

Jan Dienstl
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů
×
Jan Sokol
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services