Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

20. 8. 2014 18:58 | Horac

Realitní kancelář Mireas - Lysá nad Labem, Nymburk Dobrý den, máte někdo zkušenost s touto kanceláří? Paní makléřka se chovala nesmírně arogantně s tím, že jsou nejlepší a že bych jim měl věřit. Peníze chtějí dávat jedině do úschovny přes jejich advokátku, a smlouvy, které mi zreviduje můj advokát, prý nemusí uznat. Co si o tom má člověk myslet?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 7. 2014 16:47 | la-ra-ho

Dovolím si nesouhlasit. Archer Reality nám nebyli schopni tři týdny poslat pořádný návrh rezervační smlouvy, až majitelé námi vyhlídnutý byt raději prodali někomu jinému. Navíc jsme se pak dozvěděli, že majitelům tvrdili, že máme problémy s vyřizováním hypotéky, takže jsme před nimi vypadali jako nějací chudáci, kteří ani nedosáhnou na hypotéku.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 6. 2014 22:21 | Boubelka

Všichni tady mluví o prodávání bytu a s tím spojené podvody v Bart reality.Já mám zážitek trošku z jiného soudku.Přihlásila jsem se na výběrové řízení,na pozici realitního makléře v této realitce.Když tuto práci nabízeli,uváděli,že se zde pracuje na HPP a fixní plat.Tuto informaci jsem si ještě ověřila a paní mi do telefonu sdělila,že je to na domluvě.Na pohovoru nás bylo celkem 12 uchazečů.Navnadili nás,jak je ta práce jednoduchá,výhodná-služební auto,mobil...Pak z nich ale vylezlo,že teda kromě HPP se u nich pracuje na ŽL a managerka nám zdůraznila,že nám vlastně na HPP pracovat nedoporučuje.Někdo z uchazečů se dotazoval,kolik mají zaměstnanců na HPP a kolik naŽL?Na toto téma se však paní odmítala bavit.Dokonce už začala být trošku na naše dotazy agresivní a arogantní.Jenom ji zajímalo,kdo chce pracovat na ŽL.Na konci pohovoru se přihlásili pouze dva uchazeči,že by měli zájem pracovat na ŽL, ty si paní managerka někam odvedla a ostatní nás poslala domů.Na druhý den nám přišlo,že nejsme přijatí.Jsou to zkrátka podvodnícu ve všech směrech.Takže pokud nechcete pracovat na ŽL,ušetřete si cestu do Brna.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 5. 2014 10:20 | Radovan Baier

Je to naprostá pravda. Nikdy nedávejte zálohy. aktuálně jsem naletěl paní vlastě brabcové co prodávala pole, které není možno koupit. něco jako Karlštejn. Je to podvodnice a teď ji budu dávat k trestnímu stíhání, exekuci a dolovat rezervační zálohu. , RK-Vlasta Brabcová IČO 61542652 Email: vlasta.brabcova@seznam.cz Tel. 607 533 150
-20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2014 11:38 | fany

dobrý den. zajímalo by mně, jestli je real. kancelář povinná informovat písemně o blokaci ""složení zálohy"" na můj byt který prodávám, anebo ji stačí mi zavolat telefonicky, aniž bych tu rezervaci viděla.. děkuji za radu.Jana.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 4. 2014 10:21

Dobrý den co Vám provedli? Zaujala mě nemovitost z jejich nabídky anevím či doto jít.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 4. 2014 22:52 | JanaK

Dobrý večer, mám velmi špatnou zkušenost s realitkou TPM real-makleři. Vůbec jim neposkytujte fotky bytu či nemovitosti!!!! Volali mi, že maji klienta a že mu chtěji ukázat více fotek. Bohužel jsem naletěla a poslala. Teď je používají na inzerci, přestože jsem o inzerci nestála a upozornila je na to
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 4. 2014 14:13 | Klaudie

Za mě určitě NE! Develop reality, jmenovitě makléř Jan Koriťák. Takhle neprofesionální přístup jsem už dlouho nezažila. Přestože jsme stejná věková kategorie, jeho úroveň chování a komunikace se mnou byla absolutně nevhodná. A sprostých slov jsem si také vyposlechla hodně. Takže už NIKDY!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 4. 2014 19:10 | Eva Lhotáková

Máme hrozné zkušenosti s M M reality holding a.s. Naslibovali hory doly, jednání arogantní, nečestné. Má někdo podobné zkušenosti? Napište mi, ať v tom nejsem sama. Děkuji Eva
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 4. 2014 1:19 | Pa

Nedoporučuju RK DOBRÉ BYDLO z TRUTNOVA pro jejich podvodné chování. Inzerují na SREALITY a na uvedeném tel.čísle, kde radějii neuvádějí jméno, vám neodpoví vůbec na nic. Nejdříve požadují podepsat prohlášení, že v případě zájmu s nimi sepíšete rezervační smlouvu a následně řádnou kupní smlouvu.. Takže než cokoli zjistíte nebo nemovitost vidíte, už ji vlastně musíte koupit.Už vážně nevědí, jak by prodali...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 4. 2014 16:18 | T.R.

Citace - Věra Janoušková / 11.07.2013 21:36

My můžeme doporučit r.k.Bonjour reality z Brna, prodávali jsme přes ně byt a bylo to všechno ok. Zájemce vodili, prodali a všechno i na katastru vyřídili dobře. V.J.

Nám též prodávali byt v Tišnově a vše naprosto v pohodě. Během týdnu jsme měli klienta a do měsíce peníze na účet. Také doporučuji.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 4. 2014 16:17 | T. R.

Nám též prodávali byt v Tišnově a vše naprosto v pohodě. Během týdnu jsme měli klienta a do měsíce peníze na účet. Také doporučuji. (y)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 3. 2014 14:24 | Aleš

Vy jste se nachytali? A jak? Že jste se po odjezdu makléřky domluvili za jejími zády s prodávajícím, obešli realitku a ta Vám na to přišla a dostali jste pokutu? To je mi Vás fakt líto :-D
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 3. 2014 20:46 | Dominika

Výrazně nedoporučuji IQ REALITY! Dnes mi volal jejich makléř (Ladislav Korejtko z pobočky v Pardubicích) na nabídku nemovitosti, kterou mám na bazos.cz. Jelikož jsem pod to napsala, aby mě RK nekontaktovaly, tvářil se jako zájemce. Prý že to koupí ale pouze když prodej bude obstarávat nějaká dobrá realitka - IQ (jak jinak). Mezi tím povídal spoustu kravin, aby mi odvedl pozornost a "získal si důvěru". Ještě, že existuje GOOGLE! Myslím si, že takovéto jednání by si makléř mohl dovolit jedině kdysi, když ještě lidé nepoužívali internet a věřili tomu, co jim kdo nabulíkuje.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2014 20:23 | Chuchmová

RK Real Expert, makléřka H.P. Neprofesní, neseriózní, postupuje podle svých kritérií. Při koupi bytu jsme dojednali s makléřkou, že si přes víkend ověříme jeden bod ve smlouvě, v pondělí půjdeme na banku a v úterý podepsat smlouvu do jejich RK, jelikož byt a lokalita se nám velmi líbila. Makléřka nám nabídla, že nám potřebné podklady k nejasnému bodu ve smlouvě zašle přes víkend a rozloučili jsme se všichni s dohodou, že v úterý se uvidíme v kamceláři při podpisu sml. Jaké bylo naše nemilé překvapení, když manžel volal v pondělí makléřce, aby s ní domluvil čas na druhý den, jenž jsme měli domluvený na podpis smlouvy, ale také, že slíbený podklad ke smlouvě nám nezaslala...., bylo mu řečeno, že v kanceláři ani nebyla a byt už prostě prodala !!!! Její pravidla prodeje vybízí proto k různým spekulacím. Nebrat!
-13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 2. 2014 15:12 | adam

Dobrý den přes RK bart, jsem kupoval na vysočině chatu, jednání bylo v naprostém pořádku, po přečtení recenzí jsem měl obavy ale zbytečné , lidé z centrály byli milý a ve všem mě vyhověli. Přijde mě že na podobných serverech je to jen házení špíny realitek na konkurenci.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2014 10:03 | Eva Mikulášková

Dobrý den,
Jsem velice potěšena, že mohu poděkovat realitní kanceláři DUMREALIT.CZ za skvělí přístup a profesionalitu při prodeji mé chalupy, kterou jsem zdědila po rodičích. Těmto věcem vůbec nerozumím a z různých diskuzí na internetu jsem nabyla dojmu, že všechny RK jsou neschopné. Proto děkuji paní makléřce Vachníkové, která mi ukázala, že existují i poctivé a profesionální RK. EM
-11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2014 16:07 | 100 Reality CZ

Zdravím. Všimla jsem si pár zajímavých dotazů a zkusím na ně odpovědět. 1) Neposílejte peníze na účet RK, ale do advokátní úschovy - Tak toto je samozřejmost. Každá normální RK má svého advokáta se kterým spolupracuje popř. spolupracuje s advokátem klienta, pokud ho už klient má. Peněžní transkace se vždy a výhradně řeší advokární úschovou (pokud nejde čistě o předání hotovosti kupující - prodejce). 2) Makléřka byla zmatená, podávala rozdílné a zcestné informace - zde je situace jasná - okamžitě od makléřky pryč. Tato situace často nastává u frančízových RK, které se sice chlubí svou velikostí, ale zapomínají hlavně na klienta. V množství zakázek se nedokáží orientovat, navzájem si "fušují do řemesla" (míněno soupeří v regionu nebo oblasti) a zbytek pak odnese klient. Menší počet zakázek na makléře nic neznamená. Naopak často makléři byty prodávají nebo pronajímají tak rychle a bezproblémově, že se jim prostě v nabídce neudrží větší množství najednou. Nemají pak problém každého klienta informovat a podržet si v hlavě podrobné informace o každém bytě či domě, které mají. 3) Inzerát si podám sám - samozřejmě je to možnost a doporučuju ji u pronájmu pokojů, popř. velmi nízkých nájmů. Riziko je zde ovšem ve vybrání vhodného nájemce. RK má způsoby, jak daného člověka prověřit (zda není dlužník) a včas si ho proklepne. Dokáže být prostředníkem, který vysvětlí druhé straně, že si majitel přeje někoho jiného a majitel sám se pak nemusí vykrucovat (ať už jde o cizince, menšiny, zvířata, kuřáky nebo prostě důvod, že se jim daný zájemce nelíbí).
Doufám, že jsem trochu pomohla. Každopádně vždy říkám. PROKLEPNĚTE SI DANOU RK. Sejděte se na nezávaznou schůzku. Zjistěte postupy. Zkuste najít reference. Porovnejte RK. Zadejte jim fiktivní problém a sledujte, jak ho budou řešit, nebo co navrhnou. Způsobů je spousta, jak zjistit, jestli je daná RK ok.
Za 100 Reality CZ Bc. Zuzana Strachotová
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 12. 2013 11:14 | Eva Zemanová

Zaujala mě ta "velmi slušná cena". Jak jste na ji dokázali odhadnout? Když jsme prodávali domek po rodičích, taky jsme si mysleli, jakou máme super cenu a že se to musí hned prodat. No za 5 měsíců ne nikdo neozval. Tak jsme šli na nějakých cca 75% ceny a za 3 měsíce se přijeli podívat dva zájemci, ale u podívání i skončilo. A protože jsme to měli docela z ruky a nechtělo se nám s tím se udržovat a starat se o to, tak jsme to dali za 55% ceny a za 3 týdny bylo "prodáno". Takže pokud jste to prodávali 7 měsíců, tak to asi tak supr cena nebyla.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 12. 2013 0:29 | Petr Junek

Dobrý den, prodávat s realitkou nebo bez ? Já doporučuji s realitkou, ale !
1) Nechte si nejlépe od několika známých RK doporučit 2) Bude-li se jednat o větší RK, tak je nutno vybrat konkrétního makléře. Ideálně zase na doporučení. NIKOLIV - SE NECHAT "UKECAT" TÍM, KDO MĚ VHODIL NĚJAKÝ KLAMAVÝ LÍTEČEK DO SCHRÁNKY !!!! 3) Konkrétního makléře si jednoduše vyzkouším tak, že si objednám prohlídku nemovitosti z jeho nabídky a uvidím, ja by asi prezentoval tu moji nemovitost. 4) Osobně DOPORUČUJI menší zavedené RK s dobrou referencí zkušenostmi v lokalitě. Samozřejmě na doporučení. :) Mějte se
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

David Eder

podnikatel, Exclusive Tours

Ladislav Jakl

bývalý tajemník prezidenta

David Eder
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ladislav Jakl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services