Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Další příspěvky v diskuzi (celkem 571 komentářů)

26. 3. 2013 16:57

Má odpověď size přichází poněkud opožděně, nicméně může být užitečná i dalším lidem.Pokud se jedná o firmu která má stránky realitstav.cz, bacha na ně!!!Majitel Klavaňa je normální hajzl která má schopnost se vám za pár hodin vetřít do přízně. Je velice přátelský, srdečný, vstřícný, projevuje pro vás pochopení atd., ale je to svině.Když změknete a podepíšete mu smlouvu, nakonec budete potřebovat právníka. Ten hajzl slizský toho má na triku víc,vesměs realitní podvody na důvěřivých lidech.To se však dozvíte až později. Není to nějaký typický gangster,proto klame vzhledem i chováním.Navíc používá docela sympatické jednatelky.Kdybyste mu přece jen chtěli podepsat smlouvu,trvejte na tom že si ji nejdřív vezmete domů na přečtení(samozřejmě abyste ji dali prostudovat právníkovi) a uvidíte jak se zmetek bude kroutit.Nedá vám ji, protože jsou v ní nástrahy které laik na místě a ve stresu neodhalí.ZNOVU DURAZNĚ VARUJI!!! VYHNĚTE SE firmě REALITSTAV RK!!!
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2013 16:03 | Šárka

Dobrý den, i my s ním a jeho "soukmenovci" bojovali a krutě. Doporučuji Vám dojít za právníkem, u nás to vůči němu smysl mělo. Jináč souhlasím, je to skutečně arogantní hajzlík !
+2
+-

Zobrazit celé vlákno

5. 3. 2013 10:31 | j..

dobrý den co tam máte za pozemky?
+1
+-

Zobrazit celé vlákno

23. 2. 2013 20:36 | Lukáš

Já vám to prodám.
0
+-

Zobrazit celé vlákno

20. 2. 2013 9:47 | Veronika

Dobrý den, já mám také s Develop Reality s p. Staňkem velmi špatnou zkušenost. Je to arogantní člověk který se snažil jen do té doby než dostal směnku na 50 tisíc a od té doby neudělal ze svých povinností skoro nic. Nikdy si od tohoto člověka nic nekupujte ani přes něj neprodávejte!!!!! Není to jen špatný realitní makléř ale i podvodník který chce peníze za níc.
+4
+-

Zobrazit celé vlákno

3. 2. 2013 21:05 | Radim

tuto stránku nedoporučuji, nemá žádnou návštěvnost, nic přes ni neprodáte ani nenakoupíte návštěvost je umělé vyvolaná automatem viz toplist http://toplist.cz/stat/1348368 kde jejich doména není vůbec měřená a je navštěvovaná přes jursoft.cz, provozovatel websurf.cz automatické návštěvnosti, když kliknete na reklamu dole dostanete se na stránky websurf.cz. Navíc stránky si za své hlavní partnery uvedli ferratum.cz, citibank a Homecredit. Banka citibank se od hlavního partnerství distancovala reagovala nám na email, ostatní banky čekáme odpověď, jedná se pouze o zprostředkování půjček přes affil program. Připravujeme o tom v blízké době článek. Citibank navíc podniká kroky k odstranění klamavého tvrzení. Nedoporučuji
0
+-

Zobrazit celé vlákno

19. 1. 2013 18:09 | Vendula

Dobrý den, vlastním rozsáhlé pozemky na jihu Čech, ale trvale žiji v Brně. Pozemky bych chtěla prodat, zájemce na tak velké parcely neseženu, rozhoduji se tedy o svěření prodeje realitce – ze všech dostupných recenzí jsem však ,,vyděšená”, existuje ještě vůbec nějaká ,,solidní” RK (nejlépe v Brně)
+1
+-

16. 1. 2013 12:29

napište mi prosím Děkuji
0
+-

Zobrazit celé vlákno

20. 12. 2012 10:52 | marek

Dobrý den,prosím Vás nemá někdo informace o fa REALIT-STAV RK s.r.o. moc díky za jaké koliv info
0
+-

19. 11. 2012 12:03 | Mirek

Souhlasím, není vůbec potřeba využívat služeb kamenných realitních kanceláří, berou si nehorázné provize. Inzerát si zadám sám nebo přes internetové realitky, které neoblbují a prodej zprostředkují stejně dobře za snesitelný poplatek.
+1
+-

18. 11. 2012 21:48

Dobrý den, z vlastní zkušenosti můžu doporučit nechtít nic po makléřovi. Inzerát jsem si přez internetovou realitní kancelář zadala sama, ti to dál zvěřejnili na expert reality a sreality. Prohlídky jsem si domlouvala sama a vše ostatní - smlouvy, úschovu, zápis na katastru řešila s jejich advokátkou.
+6
+-

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2012 17:17 | Magda

Musim rict, z jsem cetla hodne reakci na MM reality a reagovala jsem podobne - vse zalezi na lidech a ne na cele realitce. Proto jsem se rozhodla pri prodeji sveho bytu spolupracovat s touto realitkou. Kdyz uz mi od nich volal asi treti realitak, nechala jsem se ukecat. Nicmene to vypada, ze MM reality zamestnava asi pouze neschopne realitaky. Spoupracovala jsem s pani Pokornou, ktera ma na starosti pobocku Pisek. Horsi spolupraci jsem nezazila. Neustale jsem ji musela urgovat o informace. Nebyla schopna mi cokoli rict, napsat, zavolat. Navic mi podavala zkreslene informae. Pokazde tvrdila neco jineho, protoze byla naprosto zmatena. Nakonec, kdyz se nasli zajemci meho bytu, kecala je, aby si zridili hypoteku pres jejich super hypotecni centrum. Nicmene, hypotekarka, ktera to mela na starosti byla po dvou mesicich odejita, jelikoz byla neschopna a tak se cely prodej zase protahnul. Nakonec kdyz ani po ctrvt roce nebyla realitka spolu s hypotecnim centrem schopna hypoteku vyridit, zajemci si vse rozmysleli a koupi odvolali. Okamzite jsem tedy zacala resit odstoupeni od smlouvy. Kdyz jsem videla, jak i regionalni reditelstvi odpovida laxne na zpravy a celou problematiku resi, nedivim se, ze poskytuji takove sluzby, jake poskytuji. Priserna reality a uz s nim opravdu nechci nikdy nic mit. Nedoporucuji, hlavne ne pani Pokornou Sedlec Prcice, Pisek!!!
+13
+-

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2012 7:03 | ROMAN

Dobrý den.
Chci vás upozornit na neseriozní chování RK Eden Kroměříž.Jejich podvody mám podložené smlouvami a tato RK Eden nás připravila o 200 000 Kč,pro jejich sprosté chování.
+5
+-

5. 11. 2012 16:05 | Jana

Pan Michal Havlíček si změnil jméno. Nyní se jmenuje Michal Swárovský
0
+-

Zobrazit celé vlákno

2. 11. 2012 11:23 | Tytyty

A Vám připadá fér využít služeb, času a energie jedné RK a potom využít služeb jiné? Je mi jasné, že to bylo z důvodu nižší provize (proč asi byla nižší?). Ale k dotazu - záleží na obsahu protokolu o prohlídce, ale obecně platí, že zprostředkovatelská smlouva nemusí být uzavřena písemně a pokud jste uzavřela kupní smlouvu s prodávajícím, kterého Vám zajistila RK, pak má RK nárok na sjednanou provizi. Není-li výše provize sjednána, pak lze požadovat provizi v čase a místě obvyklou.
+1
+-

Zobrazit celé vlákno

30. 10. 2012 11:51 | jiada

Dobrý den, za sebe můžu doporučit prodávat sám, bez RK. Dneska už existuje hodně webů, kde inzerují přímo majitelé, třeba tady máte inzerát zadarmo www.realitka-zdarma.cz a je tam i dost informací, jak postupovat.
+2
+-

15. 11. 2012 15:43 | jarunka

Obžaloba v případu pyramidové hry Avalanche Státní zástupce Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem podal koncem října obžalobu na čtyři osoby, které jsou stíhány v souvislosti s projekty Avalanche a Avareal. Tuto trestnou činnost lze přirovnat k pyramidové hře, na základě které mělo v letech 2000 – 2006 dojít k vylákání téměř 398 milionů korun od 5 851 osob. Včetně ušlého zisku však škoda přesahuje 437 milionů korun.
Tři muži jsou stíháni pro trestné činy „podvodu“, „legalizace výnosů z trestné činnosti“ a „maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání“. Podvodné jednání obviněných mělo spočívat ve vylákání částek ve výši 68 tisíc korun od zájemců o vstup do projektu známým pod označením Avalanche (a následně Avareal), který byl znalcem označen jako tzv. pyramidová hra. Částka 68 tisíc korun byla deklarována jako půjčka akciové společnosti Rhinoceros. Obvinění členové představenstva společnosti měli klientům slibovat zajištění pravidelného příjmu z vlastní činnosti a činnosti osob jimi do projektu nově přivedených. Dále jim měli přislíbit zhodnocení poskytnuté půjčky a dvou kusů amerických dluhopisů (tzv. Stripsů), jež měly poškozeným garantovat vrácení vložených peněz. Před svými klienty však měli zamlčet nepříznivou hospodářskou situaci obchodní společnosti, která navíc nevyvíjela takové podnikatelské aktivity, aby v budoucnu mohla dostát svým závazkům.
Muži jsou dále stíháni za úmyslné zastření původu peněžních prostředků ve výši cca 908 tisíc USD, které obvinění jako členové představenstva akciové společnosti Rhinoceros podvodně vylákali na poškozených. Prostředkem k zastření původu majetkového prospěchu získaného trestnou činností měla být fiktivní úhrada licenčních poplatků společnosti Avalanche se sídlem v Londýně. Tyto peníze měly být převedeny na účet jedné rakouské banky, který zřídily a výlučně ovládaly obviněné osoby. Finanční prostředky byly následně převedeny na účet offshorové společnosti sídlící na Gibraltaru. Nakonec tyto prostředky byly převedeny zpět do České republiky, čímž mělo být vzbuzeno zdání, že jimi získaný výnos z trestné činnosti je legálně nabytým příjmem.
Obvinění muži měli dále vyvést cca 17 milionů korun, které byly v rámci trestního řízení zajištěny státním zástupcem a policejním orgánem jako náhradní hodnota odpovídající výnosu z trestné činnosti (získaného podvodným jednáním). V této souvislosti je pro trestný čin „maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání“ trestně stíhána i zmocněnkyně akciové společnosti Rhinoceros. S ohledem na mimořádně vysoký počet poškozených si poškozené osoby zvolily společné zmocněnce, kteří před skončením vyšetřování řádně uplatnili nároky poškozených na náhradu škody. Tímto případem se od roku 2006 zabývali policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování, kteří v květnu 2012 navrhli státnímu zástupci podat obžalobu na shora uvedené čtyři osoby. Spisový materiál je mimořádně rozsáhlý. Jen samotný spis (bez příloh) tvoří cca 112 tisíc stran. Rozsáhlá je rovněž obžaloba státního zástupce, která obsahuje 216 stran. pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej ÚOKFK SKPV 15. listopadu 2012
+1
+-

Zobrazit celé vlákno

10. 11. 2012 10:39 | kocková dara

taky, mám skušenost s touhle RK A ZAČALA JSEM TO ŘEŠIT PŘES INSTITUCI KRIMINALNÍ POLICIE zajímala jsem se o koupu bytu ,můj problém se týká reservační smlouvy a celeho postupu od prohlídek bytů až ke koupní smlouvě a limitu /lhůte..........celkové jednání /přístup/chování konkretně Most
+1
+-

Zobrazit celé vlákno

9. 11. 2012 1:39 | reality.podvod

O podvodech MM Realit čtěte take zde http://www.facebook.com/pages/Podvod-MM-Reality-a-RK-Koruna/419092584806581
+1
+-

6. 11. 2012 9:51 | Roman

Tím to se omlouvám,protože došlo k nedorozumění nejedná se o RK Eden,ale o jinou RK tu upřesním večer.
0
+-

Zobrazit celé vlákno

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  12 203 988 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2020

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Vymáhání po roce a půl neužívání služeb
Poradna > Spotřebitelská poradna

Otázka: Dobrý den, od srpna 2018, kdy jsem měla autonehodu, nepoužívám služby firmy T-Mobile. Plně chápu, že mi poté přišlo vymáhání na cca 4500 Kč, které jsem uhradila a v dopise bylo uvedeno, ze tímto vymáháním... více

Rodinné právo

Daně

Investiční poradna

Hypoteční úvěr

Karty, účty, úvěry

Pojištění a penzijní připojištění

Sociální poradna

Dotace z EU

Právní poradna

Stavební spoření

Realitní poradna

Spotřebitelská poradna

Spoření na stáří

Poradna při finanční tísni

Elektronická evidence tržeb (EET)

Koronavirus a peníze

Články na Heroine.cz

Babička je víc než Marie Kondo. Každý v sobě máme kus nostalgického hoardera

Babička je víc než Marie Kondo. Každý v sobě máme kus nostalgického hoardera

Už léta se na mě odevšad hrnou dobré rady o tom, jak mám mít v bytě minimalistický pořádek,...více

Minisérie Mrs. America ukazuje, že bez vzájemné solidarity ženy svá práva nevybojují

Minisérie Mrs. America ukazuje, že bez vzájemné solidarity ženy svá práva nevybojují

Když rozčarovaná Gloria Steinem v sedmé epizodě Mrs. America říká „Je mi zle z utahování...více

Vít Samek Na vlastní otvor 2: Spermiogram

Vít Samek Na vlastní otvor 2: Spermiogram

Je jen málo vyšetření v sérii na vlastní otvor, které by mě stály méně přemáhání. Na stud...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivana Šachová

podnikatelka, Silex

Petr Kratochvíl

producent a podnikatel

Ivana  Šachová
ÚSPĚŠNOST
62,77 %

z 137 duelů
Petr Kratochvíl
ÚSPĚŠNOST
62,40 %

z 125 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.