Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

5. 1. 2015 9:29 | 100 Reality CZ

Dobrý den, ubezpečíte se defacto až v pořádku realizovaným prodejem/koupí. Ale dá se ověřit pár věcí - projít živnostenský list a podívat se, kam vedou vazby majitelů či makléřů. Zkusit najít diskuze nebo recenze na tuto RK. Pokud Vám nabídli spolupráci, sledujte jak postupují, vyžádejte si vzory smluv. Jakým způsobem probíhá převod peněz? - na účet RK nebo do advokátní úschovy? Pokud prodáváte, můžete zkusit oslovit ještě jednu rk v oblasti pro srovnání. Pokud kupujete, pečlivě si projděte postup pro rezervaci a platbu (úschova, kolky, daně).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 1. 2015 8:42 | Michaela

Dobrý den, máte prosímvás někdo zkušenost s realitní kanceláří Mája? http://www.majareality.cz/ Firma byla založena v roce 2014, mám trochu nedůvěru. Na co si mám dát pozor a jak se ubezpečím, že nejde o podvodníky?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2014 1:38 | Milan

MM reality již nikdy, mám naprosto děsivou zkušenost s touto firmou, respektive makléřem Michalem Brejchou, nechci se rozepisovat, ale když Vám makléř slíbí, že Vám poníží provizi, když slevíte z původní ceny a pak se Vám po rezervaci vysměje do očí, že to nemám podepsané ve smlouvě...Pak mi ještě chodily upomínky od finančáku za několik měsíců nezaplacenou daň...je to rok a ještě dnes mi stoupá tlak....
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 12. 2014 13:29 | Petra Sklep.

MaM reality mají na svých stránkách půl roku prodané byty za úplně jiné ceny. Vím to moc dobře, protože si některé byty pamatuju. Buď to mají jako fake a nebo chtějí vypadat, že toho mají hodně v portfoliu. takže asi tak. spíš podvodníci to jsou
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2014 18:12

Realitní kancelář nám od roku 2012 dluží složenou rezervační zálohu, přestože k prodeji domu vinou prodávajících nedošlo. Dluh máme potvrzen i soudně, přesto nám k dnešnímu dni (8.12.2014) celá částka stále uhrazena nebyla. Více na http://bela-reality.cz/
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2014 11:21 | 100 Reality CZ

Dobrý den, není to neobvyklé, pokud je uvedeno v hlavičce příjemce razítko realitní společnosti, příjmový doklad je vystven v sídle společnosti a podepsán osobou, která má s rk smluvní či pracovní vztah. Předpokládám, že se jedná o složení rezervační zálohy, která bude poté použita na uhrazení celé či části provize. Toto vše by mělo být smluvně ošetřeno. Pokud je, je předání hotovosti úplně normální. Dokladem bude výše uvedený příjmový doklad.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 11. 2014 11:07 | Andrea Vág

Dobrý den, prosím máte někdo zkušenosti s platbou zálohy na byt v hotovosti ? Není to neobvyklé ? Zarazilo nás, že peníze realitní makléřka nechce na účet, ale hotově. Makléřka spadá pod RK. Chceme koupit byt a prozatím nemáme s koupí nemovitosti žádné zkušenosti. Díky za Vaše názory a zkušenosti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2014 16:56 | Martin Bohuňovský

Develop reality. Nic takového ve skutečnosti neexistuje! A pod tímto názvem se schovává parta dalších darebáků po celé ČR. Na Hradbách 159 Kolín I Kolín 280 02 Kolín 2 Oficiální název: Tomáš Neumann
IČ: 62482891 DIČ: CZ7712274878 Počet zaměstnanců: 0 Právní forma: Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství nezapsaná v OR
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 11. 2014 19:05 | Martin Bohuňovský

Pokud někdo narazíte na Tomáše Doležala z developreality, tak počítejte s tím, že se Vás pokusí podvést. Vsází na taktiku Smluv o smlouvách budoucích kupních, které v univerzální podobě stahuje z netu, je to podvodník a vidlák a v první fázi vyhrožuje smluvními pokutami - pozor na rozhodčí doložku zprostředkovatelské smlouvy - v druhé fázi se omlouvá a ve fázi třetí, když už neví kudy kam začne být drzý, vyzývá Vás abyste si Smlouvu vyhotovili sami a začne Vám tykat. Smlouvy, které předkládá jsou pro všechny strany nevýhodné a je zajímavé, že i když na tzv. zprostředkovatelské smlouvě uvádí kontaktní mailovou adresu, komunikuje z adresy jiné. Podle ARES je to "všeuměl", který ovšem, podle všeho, nemá pro lealitní činnost příslušné živnostenské oprávnění. POZOR na jím podsouvanou zprostředkovatelskou smlouvu. Další informace podám mailem. Čau. mb
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 11. 2014 13:03 | Petr Kratochvíl

Díky, to jsem chtěl slyšet :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 11. 2014 22:05 | prochy

Vše proběhlo přes Century 21
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2014 22:01 | prochy

Hodně dělá správný nafocení, prezentace a vlastně celkově dobrá příprava makléře i mě
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2014 21:56 | prochy

My prodávali byt v Nuslích a přes realitku. Bylo to rychlý a v poho
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 11. 2014 9:44 | 100 Reality CZ

Dobrý den,
záleží na tom, kolik práce s prodejem chcete mít. Co se týče peněz navíc, v ČR je zaveden systém, že provizi hradí kupující (a daň prodávající), takže je vlastně požadovaná cena domu zachována a jen navýšená o určité procento, které má RK stanovené. Záleží na tom, zda je požadovaná cena reálná. Makléř může upozornit na přemrštěnost (to ale neznamená, že nebude respektovat cenu a nezkusí ji prodat i tak) a nebo naopak může upozornit na podhodnocenou nabídku a prodat dům za vyšší cenu, než jste původně chtěli. Na základě protokolu o předání klíčů může prohlídky absolvovat bez Vás a pouze informovat o výsledku prohlídek, takže ušetříte čas nebo peníze za cestu (i když v případě prodeje domů nejsou prohlídky tak frekventované, zato delší a podrobnější). Kompletní příprava smluv, návrhu na vklad do KN, výtažky z KN, správa inzerce, asistence při ověřování, daňové přiznání nebo doručování dokumentů za Vás (FÚ, podatelna,...) je další část služeb. Samozřejmě to neznamená sáhnout po první RK, která se namane. Doporučujeme udělat výběrové řízení mezi 2-3 rk. Pokud se rozhodnete rozhodně nespolupracovat a prodat nemovitost sami na nějakém serveru, buďte připravení na 80 telefonů ve dvou dnech v 90% pouze od RK. Doporučujeme též v tomto případě i kontrolovat servery, zda si nějaká kancelář nevzala tajně fotografie a neinzeruje bez Vašeho vedomí. Bohužel i tací jsou, přestože to pak vrhá špatné světlo na všechny.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 11. 2014 9:16 | Petr Kratochvíl

Prodat nebo neprodat dům přes realitku, řešíme to doma s manželkou a nemůžeme se shodnou, já jsem pro prodej přes odborníky, ona, že jsou to zbytečný peníze navíc… nějaká rada, nebo zkusenost?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 11. 2014 12:51 | Jenn

Ja z vlastni zkušenosti i znamých, kteri mi je doporučili, mohu jmenovat V+V reality jsou Českých Budejovic.Aspoň nekdo z tolika realitek slušný
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 10. 2014 13:39 | Martin Andráši

Zdravím všechny. Strašně mě mrzí, že někdo z vás naletěl. Bohužel dnes makléře může dělat každý vemeno.My jako kancelář lobujeme za zkultivování trhu(změnu legislativy). Setkávám se každý den s pomluvama, většinou od nepodstivých makléřů, takže chápu, že 80% všech je opravdu špatných a nemají vůbec dělat v realitách! Ale na druhou stranu těch 20% jsou opravdu profíci a chtějí vám pomoci. Až na ně narazíte, zjistíte, že ty peníze si zaslouží. Dobrý makléř vám vysvětlí, kde ona 70 000 tisícová provize končí. Pokud ne, ani se s nim nebavte a pošlete ho domů. Andráši - Fincentrumreality a.s.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 10. 2014 22:43 | spokojený zákazník

Top one reality, úplna spokojenost s touto realitkou. Profesionální a vstřícné jednání pana ředitele při pronájmu bytu mne opravdu mile překvapilo. Ačkoliv pronájem nemovitosti není pro rk tak lukrativní jako prodej, tato rk se mi věnovala nad rámec mého očekávání.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 9. 2014 14:14 | Lenka

Dobrý den, narazila jsem na tuto realitku www.psn.cz, a zajímalo by mě,zda s ní někdo máte zkušenosti, už jsem pár negativních zažila (a jednou mě to stálo nemalé peníze), tak bych se radši dřív zeptala, než bych tam něco vybírala.. Díky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2014 14:44 | Jaroslav Svoboda

Pink reality rozhodně doporučuji, je to realitka jak by měla vypadat podle západního vzoru.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Alexandr Vondra

politik

Martin Stropnický

umělec a politik

Alexandr Vondra
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů
×
Martin Stropnický
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services