Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

26. 11. 2013 13:16 | Horac

Vypadá to, že dnes chce prakticky každá realitka v první řadě ojebat prodávajícího a kupujícího. Bez právníka nic nepodepisovat, peníze neposílat na účet realitky ale do úschovy k advokátovi. A nikomu nevěřit ani slovo, v Čechách je největší koncentrace podvodníků a zloděju na metr čtvereční :)
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2013 9:54 | Xy

Tak je snad logické, že když Vás makléř přivede na prohlídku domu/bytu a podepíšete papír o tom že jste tam byl s ním, tak budete dům kupovat přes něj. Ach to přemýšlení dnešních lidí, nechám si to ukázat, udělat ale nakonec se vyvléknout a nic neplatit. Je to smutné, kam jsme se dostali.
-11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 10. 2013 22:36 | Pavel Kypr

Dobrý den, právě jsem ukončil "jednání" s RK Coloseum kterou zmiňujete. vybral jsem si nemovitost, do té doby byl jejich přístup velmi vstřícný. ovšem zásadní obrat nastal ve chvíli, kdy jsem si chtěl nechat před podpisem poslat návrh rezervační smlouvy. původně o tom nechtěli ani slyšet s tím že mi jej ukážou až v kanceláři před podpisem a "vše mi tam vysvětlí". na moje rozhořčené naléhání ji nakonec poslali. smlouva se mi už od pohledu zdála velmi jednostranná a nevyvážená, chyběla mi v ní řada standartních ustanovení (platnost na dobu neurčitou, neuvedená možnost výpovědi, neuvedené podmínky ukončení, já mám platit za leccos pokutu, ale oni ne, chyběl popis co vlastně pro mne mají zajistit, apod.) proto jsem se obrátil na svou advokátku. Ta mi rozhodně nedopuručila smlouvu v tomto znění podepisovat (jedno z ustanovení o pokutě bylo dokonce v přímém rozporu s judikaturou nejvyššího soudu) doporučila mi několik změn aby smlouva byla alespoň trochu vyvážená. Reakce realitky byla na moji snahu o standartní jednání o smlouvě již naprosto tvrdé a nekompromisně odmítli ve smlouvě cokoli měnit s řadou blábolů kterými to "odůvodňovali" údajně s touto smlouvou ještě nikdo neměl problémy(to však rozhodně není pravda stačí zapátrat na googlu), že prý jim to podepisují i starostové a že to ani měnit nemůžou poněvadž by jim to rozhodilo celkovou koncepci, že mají stanoveny podmínky které musí dodržovat (kým ptám se?). V závěru mi bylo sděleno, že s Telekomem také nikdo jeho smlouvy nediskutuje a jestli s jejich smlouvou nesouhlasím tak že mi dům neprodají. Upozorňuji že moje návrhy změn nebyly rozhodně nijak nadstandartní, vypracovala je má advokátka a ne nějaký nepříjemný bláznivý rejpal jak jsem si při celém jednání s touto RK připdal. Ještě že jsem jim ještě žádné peníze nezaplatil. dovedu si představit jak by jednali v případě nějakého problému (předpokládám že způsobem tady jste nám to podepsal, tak máte smůlu a peníze neuvidíte, pochopte mi už s tím nemůžeme nic dělat, musíme bohužel dodržovat podmínky). TAKŽE ZÁVĚR, pokud se řadíte mezi ovce co podepíšou vše co před ně někdo předloží a budou doufat že to NĚJAK dobře dopadne, tak potom OK proč ne třeba to opravdu dobře dopadne jako u těch starostů co o nich melou, a pokud ne, tak si následky ponesete sami. Pokud však poslechnete všechny co na základě zkušenností radí poradit se nejdřív s právníkem, tak u této RK nepochodíte a budete muset hledat nějakého serioznějšího partnera co se k Vám nebude chovat jen jako k chodící peněžence bez možnosti rovného přístupu. Zaplať, na nic si neztěžuj a vypadni ať může přijít další. Tolik má osobní zkušenost, přeji hodně štěstí a ať si najdete prima nový domov Pavel Kypr
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 10. 2013 13:20 | Janoušek Next reality nikdy

Next Reality už néReaguji na zveřejněné praktiky a zarážející vystupování zástupců realitní kanceláře Next reality na pobočce ve Vrchlabí. Zástupce realitní kanceláře opakovaně nabízel naší společnosti zprostředkování prodeje naší nemovitosti. Po zdlouhavém vyjednávání nakonec naše společnost souhlasila se zprostředkování prodeje našich nemovitostí realitní kanceláři Next reality prostřednictvím pobočky ve Vrchlabí s podmínkou změny smlouvy tak, aby zprostředkování bylo nevýhradní a jako prodejce jsem měl možnost během platnosti zprostředkovatelské smlouvy prodat nemovitosti i sám či prostřednictvím jiného zprostředkovatele bez povinnosti hradit realitní kanceláři Next reality provizi. Vedoucím pobočky nám bylo řečeno, že požadované úpravy zprostředkovatelké smlouvy nejsou pro ně žádným problémem. Při první schůzce jsem si od pracovníků pobočky vyslechl obsáhlý projev o podepsaném kodexu slušného chování v této realitní kanceláři. Tento projev jsem si následně vyslechl opakovaně při každé nesrovnalosti. Člověk, který stále a několikrát dokola zdůrazňuje vázanost tímto kodexem, si neuvědomuje, že toto neustálé opakování začíná mít zcela opačný efekt. Je proto zcela pochopitelné, že člověk, nebo firma, která se pohybuje delší dobu na trhu nemovitostí, se asi pozastaví nad tím, proč je mu toto „ujištění“ při jednáních opakovaně přímo podsouváno. Tady asi nebude něco v pořádku. Se zástupkyní realitní kanceláře jsme se dohodli, že realitní kancelář předloží návrh individuální zprostředkovatelské smlouvy, kterou následně po dohodě s naším právníkem opřipomínkujeme. Realitní kancelář však předložila zcela běžnou, předtištěnou zprostředkovatelskou smlouvu. Tento návrh zprostředkovatelské smlouvy vůbec neodpovídal podmínkám, které jsme při jednání požadovali, a už vůbec se nejednalo o nevýhradní zprostředkování.Návrh smlouvy jsme společně s naším právníkem připomínkovali a zaslali realitní kanceláři. Dle sdělení pracovnice pobočky realitní kanceláře měly být připomínky postoupeny k posouzení právnímu oddělení realitní kanceláře, neboť pracovnice pobočky prý nemá pravomoc do znění smluv zasahovat. Následně jsem od této pracovnice pobočky RK obdržel nový návrh zprostředkovatelské smlouvy. V novém návrhu smlouvy se v souladu s našimi připomínkami změnily pouze méně důležité pasáže. Ostatní připomínkovaná ustanovení zůstala v původním znění. V návrhu zprostředkovatelské smlouvy i přes naše připomínky zůstalo ustanovení, dle kterého měla realitní kancelář nárok na provizi v případě uzavření jakékoliv kupní smlouvy, tedy i se zájemcem, kterého si sám vyhledám bez přičinění realitní kanceláře. V návrhu zůstala i další původní ustanovení, dle kterých je prodávající omezen ve smluvní volnosti ohledně rozhodování zda a s kým kupní smlouvu uzavře, např. tím, že není oprávněn sám nemovitosti prodat, je-li uzavřena rezervační smlouva. Pokud by tedy realitní kancelář chtěla blokovat prodej nemovitostí přímo prodávajícím, či jinou realitní kanceláří, pak by jí stačilo uzavřít fiktivní rezervační smlouvu s nízkým či žádným rezervačním poplatkem. Tím by se smlouva fakticky stala výhradním zprostředkováním. Slibovaná smlouva, která by vyhovovala oběma zúčastněným stranám, se tedy nekonala. Proč realitní kancelář, která se řídí výše uvedeným kodexem slušného chování, dává do smlouvy tyto dá se říct pro prodávajícího přímo nevhodné statě připravující ho už dopředu o jeho peníze, když to s ním myslí tak dobře?Protože jsme s navrženým zněním nesouhlasili, vyžádala si paní Řezníčková, vedoucí pobočky ve Vrchlabí (jména jsou veřejně uvedena na webových stránkách Next reality), telefonní kontakt na našeho právníka a přislíbila, že bude předán jejich právnímu oddělení, aby byla celá věc projednána na právní úrovni, tedy ne zprostředkovaně. Poté bylo číslo nehorázně předáno dalšímu spolupracovníkovi bez právního vzdělání, nikoliv slibovanému právníkovi Next reality.Na pováženou pak bylo sdělení o údajné komunikaci mezi námi a právním oddělením Next reality. Bohužel, po telefonním dotazu přímo na právníka Next reality nám bylo řečeno, že ten údajně o ničem neví, přestože druhý návrh smlouvy měl být připraven již tímto právním oddělením. Po otevření upraveného návrhu smlouvy, který zaslala vedoucí pobočky Vrchlabí, bylo přímo v dokumentech uvedeno „poznámka upravil Řezníčková“. Úpravy tak zřejmě neprovedl žádný právník, ale sama pracovnice pobočky, která však dle svého tvrzení k tomuto neměla oprávnění.Přikláním se k opravdu velice špatným praktikám výše zmíněné realitní společnosti. Paradoxem všeho je, že já jsem platícím, já bych měl určovat základní pravidla a nebýt omezován.Po dotazech na zástupce RK Next, proč se toto děje, nám bylo odpovězeno, že vlastně nemáme pravdu, že vše bylo jinak. Next postupoval správně a my je vlastně osočujeme neprávem. No myslím, že korespondence s nimi a dvě zvukové nahrávky hovoří jinak. Pro Vaši představu přikládáme poslední odstavec jejich odpovědi (celou odpověď zašleme na požádání):„Současně Vás ovšem vyzývám, abyste se zdržel veškerého jednání, které by mělo či mohlo směřovat k poškozování jména a dobré pověsti společnosti NEXT REALITY GROUP a.s. či jejích zástupců. Skutečnost, že jednání, která jste vedl se zástupci společnosti NEXT REALITY GROUP a.s. nevedla k uzavření zprostředkovatelské smlouvy (to se někdy stává) ještě nezakládá důvod k šíření pomlouvačných, nepravdivých či pravdu zkreslujících informací. To by totiž nakonec mohlo vyvolat pochybnosti, že jste se právě takovým jednáním domáhal uzavření zprostředkovatelské smlouvy či jiného jednání, na které ovšem nemáte žádný právní nárok.“ Kdo pak koho bombardoval telefonáty, aby mohl prodat nemovitost?Jsou to jen plané řeči i přes jejich již zmiňovaný kodex slušného chování. Tak to je náš pohled na Next reality. Závěr ať si každý udělá podle svého, zda jim dát svou nemovitost k prodeji. Z naší strany zaznívá veliké NE
+39
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 10. 2013 13:22 | Martin Tesárek / makleriNaDoporuceni.cz

Dovolím si napsat pár řádku k článku Jak nenaletět realitní kanceláři. Mám za sebou zkušenosti v podobě makléře v nadnárodní společnosti Century 21, stejně tak realitní společnosti banky Modré pyramidy a není i jako majitel realitní společnosti Makléři na doporučení. Tzn. vím jak to chodí ve velké realitní kanceláři, vím jak to chodí v RK, kterou spravuje banka a stejně tak vím, jaké to je u malé začínající realitní společnosti. 1. Členství v Asociaci Realitní kanceláří Vám nic nezaručí, ani nedá žádnou záruku o solidnosti dané RK. Členem se totiž za poplatek může stát každý a na dohlížení etického kodexu nikdo nedohlíží! Všechno to jsou tedy jen planá slova.
2. Exkluzivita ANO/NE Záleží na Vás. Vždy ale chtějtě písemnou smlouvu. Je to záruka pro Vás pro klienty. Není nic horšího, když prodáváte nemovitosti bez smlouvního vztahu a spolehnete se na slova makléře, tedy: provizi platí kupující, zaplatím za vás právní servis, inzerovat budu tady a tady, zaplatím a udělám pro Vás odhad nemovitosti a daňové příznání. ...jakmile je prodáno, sliby jsou pryč a všechna práce zbývá na Vás, na prodávající! Pokud byste měli tyto body ošetřeny písemně, přesně víte, jaké služby vám realitní kancelář a realitní makléř nabídne a co za vás udělá. Takže, ve vašem zájmu trvejte na písemné smlouvě.
3. Kupujete nemovitost, pozor na rezervační smlouvu Celý tento odstavec vychází z chybějícího právního vzdělání autora. Rezervační smlouva se řídí podle obchodního zákoníku a každá rezervační smlouva uzavřená pouze mezi kupujícím a realitní kanceláří je z právního hlediska neplatná. Jediná platná rezervační smlouva při koupi nemovitosti, je rezervační smlouva třístranná, tedy: kupující, prodávající, realitní kancelář. U solidních realitních kanceláří je třistranná rezervační smlouva naprostý standard.
Snad Vám můj názor alespoň trochu pomohl, Martin Tesárek majitel společnosti Makléři na doporučení, s.r.o. www.maklerinadoporuceni.cz
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2013 16:40 | Né next reality

Dobrý den,
reaguji na zveřejněné praktiky a zarážející vystupování zástupců realitní kanceláře Next reality na pobočce ve Vrchlabí. Zástupce realitní kanceláře opakovaně nabízel naší společnosti zprostředkování prodeje naší nemovitosti. Po zdlouhavém vyjednávání nakonec naše společnost souhlasila se zprostředkování prodeje našich nemovitostí realitní kanceláři Next reality prostřednictvím pobočky ve Vrchlabí s podmínkou změny smlouvy tak, aby zprostředkování bylo nevýhradní a jako prodejce jsem měl možnost během platnosti zprostředkovatelské smlouvy prodat nemovitosti i sám či prostřednictvím jiného zprostředkovatele bez povinnosti hradit realitní kanceláři Next reality provizi. Vedoucím pobočky nám bylo řečeno, že požadované úpravy zprostředkovatelké smlouvy nejsou pro ně žádným problémem.
Při první schůzce jsem si od pracovníků pobočky vyslechl obsáhlý projev o podepsaném kodexu slušného chování v této realitní kanceláři. Tento projev jsem si následně vyslechl opakovaně při každé nesrovnalosti. Člověk, který stále a několikrát dokola zdůrazňuje vázanost tímto kodexem, si neuvědomuje, že toto neustálé opakování začíná mít zcela opačný efekt. Je proto zcela pochopitelné, že člověk, nebo firma, která se pohybuje delší dobu na trhu nemovitostí, se asi pozastaví nad tím, proč je mu toto „ujištění“ při jednáních opakovaně přímo podsouváno. Tady asi nebude něco v pořádku.
Se zástupkyní realitní kanceláře jsme se dohodli, že realitní kancelář předloží návrh individuální zprostředkovatelské smlouvy, kterou následně po dohodě s naším právníkem opřipomínkujeme. Realitní kancelář však předložila zcela běžnou, předtištěnou zprostředkovatelskou smlouvu. Tento návrh zprostředkovatelské smlouvy vůbec neodpovídal podmínkám, které jsme při jednání požadovali, a už vůbec se nejednalo o nevýhradní zprostředkování. Návrh smlouvy jsme společně s naším právníkem připomínkovali a zaslali realitní kanceláři. Dle sdělení pracovnice pobočky realitní kanceláře měly být připomínky postoupeny k posouzení právnímu oddělení realitní kanceláře, neboť pracovnice pobočky prý nemá pravomoc do znění smluv zasahovat. Následně jsem od této pracovnice pobočky RK obdržel nový návrh zprostředkovatelské smlouvy. V novém návrhu smlouvy se v souladu s našimi připomínkami změnily pouze méně důležité pasáže. Ostatní připomínkovaná ustanovení zůstala v původním znění. V návrhu zprostředkovatelské smlouvy i přes naše připomínky zůstalo ustanovení, dle kterého měla realitní kancelář nárok na provizi v případě uzavření jakékoliv kupní smlouvy, tedy i se zájemcem, kterého si sám vyhledám bez přičinění realitní kanceláře. V návrhu zůstala i další původní ustanovení, dle kterých je prodávající omezen ve smluvní volnosti ohledně rozhodování zda a s kým kupní smlouvu uzavře, např. tím, že není oprávněn sám nemovitosti prodat, je-li uzavřena rezervační smlouva. Pokud by tedy realitní kancelář chtěla blokovat prodej nemovitostí přímo prodávajícím, či jinou realitní kanceláří, pak by jí stačilo uzavřít fiktivní rezervační smlouvu s nízkým či žádným rezervačním poplatkem. Tím by se smlouva fakticky stala výhradním zprostředkováním. Slibovaná smlouva, která by vyhovovala oběma zúčastněným stranám, se tedy nekonala. Proč realitní kancelář, která se řídí výše uvedeným kodexem slušného chování, dává do smlouvy tyto dá se říct pro prodávajícího přímo nevhodné statě připravující ho už dopředu o jeho peníze, když to s ním myslí tak dobře?
Protože jsme s navrženým zněním nesouhlasili, vyžádala si paní Řezníčková, vedoucí pobočky ve Vrchlabí (jména jsou veřejně uvedena na webových stránkách Next reality), telefonní kontakt na našeho právníka a přislíbila, že bude předán jejich právnímu oddělení, aby byla celá věc projednána na právní úrovni, tedy ne zprostředkovaně. Poté bylo číslo nehorázně předáno dalšímu spolupracovníkovi bez právního vzdělání, nikoliv slibovanému právníkovi Next reality. Na pováženou pak bylo sdělení o údajné komunikaci mezi námi a právním oddělením Next reality. Bohužel, po telefonním dotazu přímo na právníka Next reality nám bylo řečeno, že ten údajně o ničem neví, přestože druhý návrh smlouvy měl být připraven již tímto právním oddělením.
Po otevření upraveného návrhu smlouvy, který zaslala vedoucí pobočky Vrchlabí, bylo přímo v dokumentech uvedeno „poznámka upravil Řezníčková“. Úpravy tak zřejmě neprovedl žádný právník, ale sama pracovnice pobočky, která však dle svého tvrzení k tomuto neměla oprávnění.
Přikláním se k opravdu velice špatným praktikám výše zmíněné realitní společnosti. Paradoxem všeho je, že já jsem platícím, já bych měl určovat základní pravidla a nebýt omezován. Po dotazech na zástupce RK Next, proč se toto děje, nám bylo odpovězeno, že vlastně nemáme pravdu, že vše bylo jinak. Next postupoval správně a my je vlastně osočujeme neprávem. No myslím, že korespondence s nimi a dvě zvukové nahrávky hovoří jinak. Pro Vaši představu přikládáme poslední odstavec jejich odpovědi (celou odpověď zašleme na požádání): „Současně Vás ovšem vyzývám, abyste se zdržel veškerého jednání, které by mělo či mohlo směřovat k poškozování jména a dobré pověsti společnosti NEXT REALITY GROUP a.s. či jejích zástupců. Skutečnost, že jednání, která jste vedl se zástupci společnosti NEXT REALITY GROUP a.s. nevedla k uzavření zprostředkovatelské smlouvy (to se někdy stává) ještě nezakládá důvod k šíření pomlouvačných, nepravdivých či pravdu zkreslujících informací. To by totiž nakonec mohlo vyvolat pochybnosti, že jste se právě takovým jednáním domáhal uzavření zprostředkovatelské smlouvy či jiného jednání, na které ovšem nemáte žádný právní nárok.“ Kdo pak koho bombardoval telefonáty, aby mohl prodat nemovitost?
Jsou to jen plané řeči i přes jejich již zmiňovaný kodex slušného chování. Tak to je náš pohled na Next reality. Závěr ať si každý udělá podle svého, zda jim dát svou nemovitost k prodeji. Z naší strany zaznívá veliké NE
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 8. 2013 14:29 | Negativní zkušenost MM reality

Jsme klienti, kteří mají s RK MM reality velice špatné zkušenosti a žádáme všechny, kteří s jejich službami nebyli spokojeni nebo jako my s nimi bylo zacházeno neeticky a nemorálně, nebyly jim vráceny peníze, které jim náleží...apod. aby nás kontaktovali na e-mail aklusim@centrum.cz Již spolupracujeme s policií ČR a čím víc nás bude, tím lépe.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 8. 2013 7:41 | Kořínkovi

Dovolíme si také přispět troškou do mlýna. Recallreality jsou naši známý z jedné vesnice, přesto: arogance, hloupost, neschopnost, neprofesionalita, drzost... Jaké další zápory Vás napadnou, to je Recallreality. Navíc jsme zjistili, že pan Adam (nebo ten, kdo mu píše korespondenci) je absolutní disgrafik a dislektik. Chování této realitky je absolutně nevhodné: SMS ve 22.45 s tím, že nám poslal e-mail a podobné opruzeniny. Keců spousta a za 4 měsíce nejsou schopni podepsat ani smlouvu o smlouvě budoucí. Nehledě na důrazné doporučení kvalitního hypotečního poradce z naší strany si pomohli vlastními silami k tomu, že hypotéka pro klienta stále není vyřízena. Ruce pryč od této realitky, nebo snad jen pro dobrodruhy, kteří sbírají špatné zkušenosti do života.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2013 12:51 | Jarda K

Zdravím,
mé zkušenosti s kanceláří MM reality jsou úplně v pohodě - zdarma mi udělali odhad pro notáře (dědické řízení), prodali cca za 3 týdny od spuštění za super cenu, dobře se mi s nimi jednalo a ještě mi vyřídili hypotéku a navazující koupi dražšího bytu - Mohu jen doporučit. Btw jednalo se o pobočku v pražských Kobylisích.
JK
-17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 8. 2013 15:55 | Jan

Já jsem s Bart reality jednal při prodeji RD a při sepisování exkluzivní smlouvy mě bylo vše náležitě vysvětleno a prodej proběhl v pořádku a dokonce velmi rychle, což jsem ani nečekal takže z mé strany s RK Bart spokojenost.
-20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 10. 2013 12:42 | Tereza Jandová

Má zkušenost s realitní kanceláří BMC WORLDWIDE, s.r.o. bohužel patří k těm nejhorším zkušenostem v mém životě. Jednatel společnosti, nebo-li "ředitel" společnosti, jak se pan Ing. Antonín Gold rád nazývá, je neprofesionální, arogantní a dovoluji si tvrdit také nepoctivý "tlučhuba", který o daném oboru neví zhola nic. Tedy kromě toho, že když už se mu podaří něco prodat, dostane provizi (za kterou si s největší pravděpodobností koupí letenku do Ameriky, kterou "tak často navštěvuje"). Koupi domu se mi nakonec povedlo dotáhnout do zdárného konce, ale pouze díky vstřícnému a rozumnému přístupu původního majitele nemovitosti. V neposlední řadě ale také díky mému právnímu zástupci, kterého jsem si musela najmout a také poradci z oboru hypotéčních úvěrů. Ke koupi nemovitosti v hodnotě 2mil. jsem se panu Ing. Goldovi měla upsat na smlouvy očividně stažené z internetu, odhaduji sekce "vzory smluv". Když jsem se ohradila, že se zněním smluv nesouhlasím, obořil se na mě pan Ing. Gold, že jsem hloupá mladá husička, a co si to vůbec dovoluju najímat si "na něj" vlastního právníka (světe div se mé obezřetnosti, když se mám na dalších 30 let upsat bance). Dále padaly argumenty typu "20 let praxe v oboru, a já jsem byl v USA"...vše vyústilo rozezleným prohlášením, že mi bude "tak dlouho házet klacky pod nohy, až od koupi ustoupím". Dnes už se celé události naštěstí mohu jen smát. Mimo jiné například tomu, že pan ředitel společnosti nevěděl co jsou to Zástavní smlouvy. Jednu chvíli jsem ale uvažovala o tom, že chyba bude možná ve mně. Že asi opravdu dělám něco špatně. Jako například že si dovoluji kupovat vlastní bydlení. Ale pak jsem se seznámila se sousedy, kteří shodou okolností měli také co dočinění s realitní kanceláří BMC WORLDWIDE, s.r.o., a světe div se, prožili si úplně to samé, co já. Arogantní, neprofesionální chování, nulový servis, neúplné smlouvy stažené z internetu, a nakonec vše vyřešili jen díky původnímu majiteli nemovitosti.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2013 22:06 | ivca

Dobrý den, zaslali jsme už podnět k prošetření jednání MM reality na ČOI a hned po uplynutí další! lhůty našeho dalšího! zaslání.....(už třetího v pořadí a realitka zatím vůbec nereagovala a dál nám zadržuje naše peníze)se budeme obracet na policii ČR. Přidejte se!!! jestli máte špatné zkušenosti s jednáním této realitní kanceláře. Mail: bosmanova@centrum.cz
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2013 20:21 | Pavlína

Dobrý den, prosím o přesné info, proč máte s nimi špatnou zkušenost a v čem??? Zrovna zvažujeme jejich nabídku, tak bych ráda znala Váš názor.Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 9. 2013 23:29 | Lucie

Zdravím máte někdo zkušenosti s Realitní kanceláří Metareal?Dík za odpovědi
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2013 12:21 | prodej bytu

Dobrý den, mám zkušenost nákupu bytu bez RK a prodej bytu s RK a musím říct,že s RK nikdy více!!Nedoporučuji RK Dům realit v Kolíně,je to velice slabá realitka,paní makléřka umí prodat jen když se to prodává samo,naprosto neprofesionální chování,výplata peněz z úschovy po splnění podmínek 8 dní po splatnosti,v případě problémů nikde nemáte dovolání,prodej který jinde trvá měsíc se tady táhne již třetí měsíc,vše co udělá považuje nad rámec svých poviností-mluvím o kupní smlouvě,daňovém přiznání,jednání s kupujícím a jeho bankou,zřejmě se jí provize 60tisíc zdála málo,informace jak probíhá prodej sem se dovídala jako poslední,nevěděla sem ani to,že již byla složena rezervační záloha,na otázku proč se prodej tolik táhne měla pokaždé jinou verzi,v případě dovolené není zajištěna náhrada která dotáhne prodej či nákup do konce,musela sem si obvolat banky a jiné instituce sama,protože nebyla dodržena splatnost kupní smlouvy a hrozili penále,manažer pobočky mi řekl,že hold máme smůlu,kvitanci pro zrušení zástavy chtěla makléřka po nás,vůbec nevěděla,že kvitanci posílá banka přímo na katastr,takže absolutní neinformovanost,tato realitka je naprosto slabá a nedoporučuji!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2013 22:17 | Věra Danišová

Dobrý den, chci se podělit o zkušenosti s MM Reality. Někdo psal, že je to v jednotlivcích, ale tady bohužel musím říct, že se to týká celé realitky. Podepsali jsme s manželem smlouvu na prodej bytu s litoměřickou pobočkou - resp. s makléřkou paní Ledererovou. Provize měla být 50000,-Kč za profesionální služby této realitky a že se nemusíme o nic starat, vše obstarají oni a když se sežene kupec, stačí už jen přijít podepsat smlouvu. Aspoň to nám řekli a tvrdí to i na jejich stránkách. Paní od počátku vypadala velmi mile, měli jsme k ní důvěru a podepsali exkluzivní smlouv. Dlouho se nedařilo nemovitost prodat, hlavně nebyli zájemci a pokud byli, nepřišli na dohodnutou prohlídku a prý nezvedají telefon. No nic, aspoň se podepíše prodloužení smlouvy, když už jsem tady - řekla nám paní.. Ale nás to nezarazilo a slepě důvěřovali dál. Nakonec jsme rapidně snížili (provize samozřejmě zůstala stejná) a najednou zájemci byli a hned první byt vzal. Kupující chtěl koupit byt na hypotéku, takže to mělo chvilu trvat a dala se lhůta do srpna ("prodalo" se v červnu). Myslím, že je to v dnešní době dostatečná lhůta na vyřízení hypotéky na 650000,-Kč. Kupující složil rezervační poplatek (50000,-Kč) a my čekali.. čekali jsme, že se realitka o kupujícího za ty prachy postará, ale my ani nevíme, co se dělo.. volali jsme paní a urgovali, pokud zvedla telefon, vždy měla připravenou výmluvu a nakonec řekla, že vše obvolá a zavolá zpět. Dovoluji si upozornit, že zpět nezavolala nikdy..Vždy jsme to museli být my, kdo vynaložil iniciativu a začal urgovat.. Po podpisu kupní smlouvy mělo jít vše již rychle, ale bohužel stále to někde vázlo.. opět jsme urgovali, psali, smskovali, co se děje (paní telefon nezvedla..), až nám nakonec poslala jen sms s telefonním číslem na kupujícího, ať si to vyřídíme s ním sami.. musím říct, že takhle jsem si služby za našich 50000,-Kč za provizi nepředstavovala.. Nakonec jsme napsali stížnost na centrálu, kde po urgenci zavolala jiná realiťačka, že vše přebírá, nastuduje a ozve se.. pro změnu se neozvala zpět.. po další písemné stížnosti mi jen napsali, že paní Ledererová u nich skončila a vše předávají vedoucí pobočky v Litoměřicích a regionálnímu řediteli s oznámením, že nás budou neprodleně kontaktovat. Neozvala se ani vedoucí ani ředitel.. Mezitím nám vypršela nejen kupní smlouva, ale i exkluzivní smlouva na prodej bytu. Měli jsme nějaké náklady, které nám nikdo neproplatí, nehledě na čas, s tím strávený a hlavně nervy..S MM Realitní kanceláří už NIKDY! Byt předáváme jiné realitce a snad budeme úspěšnější..
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2013 14:05 | machulkova.i

Dobrý den,
když jsme kupovali byt, tak jsme byly na 7 různých prohlídkách s 6 různými realitkami, a musím říct, že ta s bart reality byla asi nejlepší, mluvilo se k věci a byli velmi dobře informovaní, nezkoušeli na nás takové ty podlézavé větičky jako u Remaxu, kde ani nevěděli, jak se byt vytápí.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 8. 2013 9:41 | Petr

Firma Austinare je nyní řízena novým vedením, všem bych doporučil, aby si dali pozor, jedná se o člověka, u kterého jsou podvody na denním pořádku. Dříve pracovali v ostraze, pak ve výrobě krbů a dveří a nyní se věnují realitce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 8. 2013 20:12 | Martina

Měla jsem možnost kupovat byt bez realitky a prodávat byt s realitkou a musím říct,že s realitkou nikdy více. Nedoporučuji realitní kancelář Dům realit v Kolíně,makléřka velká kamarádka s advokátkou a nabízí její služby a nakonec v našem bytě bydlí již nový majitel bytu a my nemáme vyplacené peníze,protože nám je advokátka zadržuje v úschově a odjela na dovolenou a my musíme čekat na svoje peníze z vlastního bytu až se vrátí,ještě mne nazvali hysterkou když sem řešila problémy které měli řešit ony a hrozili penále kupujícímu a zda peníze ještě někdy uvidíme je ve hvězdách a nemáte nikde dovolání,hlavně že sme museli odevzdat klíče od bytu a byt je již přepsaný na nového majitele,přes realitku již nikdy,tolik strachu a beznaděje sem při koupi bytu bez realitky opravdu nezažila jako s realitkou!!!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 7. 2013 19:16 | Zbyněk

Můžu doporučit realitku DVL na Lidické, rychlé jednání, co slíbili udělali, vše proběhlo bez problému. Až na to 2. patro bez výtahu :-)
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Pajonk

podnikatel, Centr Group

Pavel Juříček

podnikatel, Brano Group

Jaroslav Pajonk
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Pavel Juříček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services