Diskuze - Jak nenaletět realitní kanceláři

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 619 komentářů)

26. 5. 2015 21:26 | Roman

Janicko, kde sis nasla byt v jake lokalite ? chtel bych si take poridit jestli si byla spokojena tak bych do toho take asi sel :D
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 5. 2015 22:41 | Janicka

Ja na doporuceni od kamaradek jsem si nasla donnareality a velika spokojenost
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 5. 2015 0:11 | Lily

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s reality11? Děkuji za jakoukoli odpověď.
-8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 5. 2015 11:10 | Milan Král

Dobrý den pane Aleši,
zdá se že máte nějakou potíž s mojí osobou a řešíte jí mimo mne, můžete zde prosím rozvést Vaše lživá a zavádějící tvrzení? Rád bych se s Vámi v rámci snažší komunikace a vysvětlení sešel osobně. Můj telefon viz. níže.
S pozdravem Milan Král 725 555 745
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 5. 2015 14:35 | Novakova

Dobry den, s FINNEM velmi negativna a cerstva skusenost. Vcera som bola na obhliadke bytu/P5/, kde som prejavila vazny zaujem. Podotykam ze majitelka bytu na obhliadke nebola a makler ma tlacil do podpisu rezervacnej zmluvy. Konkretne p.Moravec. Povedala som OK, chcem vidiet majitelku, vypis z katastra a mat na maily navrh rezervacnej zmluvy. Vsetko odsuhlasil a dnes rano mi zavolal, ze byt predal inemu zaujemcovi, ktory na mieste zalohu zlozil. Neviem, kto chodi na obhliadku bytu so 150 tisicami v penazenke? A nema zaujem si ani precitat a prekonzultovat s pravnikom rezervacnu zmluvu? Podla mna to je absolutne neseriozne konanie podvodneho charakteru a potvrdilo mi to referencie, ktore na danu realitku boli na webe.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2015 15:30 | Ivana

Dobrý den.Máte prosím zkušenost s realitní kanceláří Finnem a s jejich konkrétními makléři. Děkuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 4. 2015 9:47 | Klaudie L.

No a my měli také RK a šlo to i bez těhle populistických keců, které tady popisujete. Osobně bych se vyvarovala RK, který se prezentují tímhle způsobem. "Služebníček, prosím...." Naše RK s náma měla spoustu starostí - vyřizovali, vyjednávali, vyřešili hromadu problémů. Já jim za to děkuju, protože jinak bych se z toho asi pomátla. Za to si řekli normální provizi a vše jsme ošetřili standardní formou smluv a spolupráce. Nemají se za co stydět a proto tyhle tanečky kolem ani nepotřebují. Já si totiž dokážu přiznat, že když něco neumím, nemusím si všechno dělat sama na koleni. A když někdo odvede dobrou práci, dokážu to ocenit i zaplatit zaslouženou odměnu. Koneckonců stejně šla třetina těch peněz na přímé výlohy s bytem, třetina na daně státu a zbytek byl ta konečná provize.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 4. 2015 18:56 | Barbora Dvořáčková

POZOR na realitku FINCENTRUM.Třikrát jsem vrátila návrh zálohové smlouvy ze kterých opravdu nenápadně vyplynulo,že mám zaplatit zálohu 85 000,-kč a to hned dvakrát.a navíc smlouva byla samá pokuta pro kupujícího.Nakonec to p.Zatloukalová Z TÉTO REALITKY z Olomouce vzdala a od prodeje bytu raději odstoupila.proto vážení zájemci o nemovitost čtěte smlouvy a čtěte a nabýzený inzerát s údajema o provizích ihned ofoťte.I realitku dokážete položit na kolena !!!!!B.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 4. 2015 15:13 | Jindřich

Pozor na Ing. Zdeňka Vavřinu z PROFIT REALITY Ltd. Krade inzeráty a fotky, opisuje texty a celkově je vysoce neseriózní. Napíše vám email, že osloví své klienty a hned dá byt do inzerce bez svolení.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 4. 2015 0:07 | Šimunová Ivana

Dobrý den,velmi výrazně varuji před praktikami REMAX REALITY,Pana Michala Farku,který nevrací klíče od nemovitosti,falšuje smlouvy,lže ,po návštěvách nechává otevřené nemovitosti,upravuje fotky,chová se arogantně a POZOR-láká nové zákazníky najmutou kamarádkou,která se představuje jako dokonalá fotografka......po férovém ujednání celé ubohé situace Panem ING.Pavlem Melicharem,my chodili nadále vymyšlené výhružné e-maily s vymyšlenou adresou odesílatelé...trapné....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2015 19:22 | Hana

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na zkušenosti s RSH reality. Máme přes ně kupovat baráček. Máte někdo zkušenosti s touto realitkou? Děkuji za odpovědi.
+47
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2015 1:18 | Adamus

TO KAREL: Díky za názor, ale zajímalo by mne konkrétně, které společnosti to podle Tebe jsou? Ty, které se nezabývají jen zprostředkováním...atd.??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 3. 2015 21:33 | Karel

Dobrý den, velmi nedávno jsem uvažoval o to, že zkusím práci v realitách. Na Ostravsku jich vyrostlo v minulých letech jako hub po dešti a objevují se stále další. Já jsem vyzkoušel celkem 3, všechny zde byly zmiňovány. Remax,MM,Flexi prakticky u všech (narozdíl od inzerce) mi byla vnucována práce na ŽL a krom toho bych se měsíčně musel podílet na úhradě "provozních nákladů kanceláře", ikdyž bych se tam téměř nezdržoval. Podpora do začátku tedy vpodstatě žádná. Nabyl jsem tedy dojmu, že pár podnikavců si na dnes už přesyceném trhu nakoupí "franšízy" a pak jen shánějí ovečky, které je budou splácet. Pokud máte tedy seriozní zájem o práci v realitách je potřeba vyhledat společnost, která se nezabývá jen zprostředkováním prodeje či pronájmu ale zejména dlouhodobým pronájmem nemovitostí, auditem, odhady, správcovskými činnostmi atd. Teprve takováto společnost Vám dá komplexní "výchovu a rozhled" ve světě realit a je zpravidla schopna Vás i fixně měsíčně ohodnotit, byť třeba částkou okolo 10.000,-Kč. Vesměs jde ale jen o kanceláře s naleštěnými tabulemi a lidmi "honícími" inzeráty v Annoncích, Avízech, atd.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2015 14:08 | Klaudie L.

Páni to je odpověď jak pojď na mě z boku. To, že je REMAX velká společnost, je ve výsledku úplně k ničemu. Je to franšíza, tzn. toto jméno může používat i kancelář o třech lidech, stačí když si koupí licenci. Ovšem pojištění odpovědnosti si každá kancelář sjednává zvlášť! 40 let - to, že funguje v zahraničí neznamená, že funguje v česku. česko je země neomezených možností, už jen že jsou tu někteří lidi schopni prodat či koupit prostřednictvím bezrealitky a ještě na to použít jejich dětské šablony... Etický kodex dodržuje snad každá RK, ještě jsem se nesetkala s nějakou, co by to neměla (počítám osvědčené rk).takže ve výsledku spíš doporučuju používat mozek.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2015 13:41 | Marcela

Prosím Vás prodávejte přes reality REMAX,je to velká a 40 let ve světě fungující firma!!! Makléři dbají na etický kodex,mají certifikáty a také tvrdé postihy.
-16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2015 18:22 | Petr Jiránek

Dobrý den. Tuto makléřku neznám ale vím, že Reamx je pouze jedna prázdná bublina bez kapitálu a skutečného zázemí. Pozor aby tato bublina jednou nepraskla. Asi by byl kde kdo překvapen jak to u těchto frančíz chodí. Stejné je to u této pobočky či s.r.o. Petr
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 2. 2015 14:52 | Karel Tichý

Zdravím, chci se podělit o své zkušenosti při prodeji mé nemovitosti. Vybral jsem si na doporučení místní pobočku RE/MAX Hig Way Nymburk a nemohu nic nech pochválit realitní kancelář a mou makléřku Ivu Mizlerovou, skvělé služby, zodpovědnost, spolehlivost. Vřele doporučuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2015 14:51 | Karel Tichý

Zdravím, chci se podělit o své zkušenosti při prodeji mé nemovitosti. Vybral jsem si na doporučení místní pobočku RE/MAX Hig Way Nymburk a nemohu nic nech pochválit realitní kancelář a mou makléřku Ivu Mizlerovou, skvělé služby, zodpovědnost, spolehlivost. Vřele doporučuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2015 17:07 | Michaela R.

Chtěli jsme s parnerem koupit byt ve Vratislavicích a pan inženýr Sechovský se choval, jako by bylo s nemovitostí vše v pořádku.
Omyl! Byt byl předmětem soudního sporu a na bytě vázly a dodnes váznou další dluhy.
Realitní makléř Sechovský nám tuto skutečnost zatajil, přesto že o tomto věděl. Zainteresoval nás do koupě nemovitosti, která se následně po naší žádosti na vklad do KN stala nemovitostí náležící do exekuce.
Pokud bychom nesehnali vynikajícího právníka, dnes bychom se jen třásli, díky zatajemným informacím makléřem Sechovským, kdy půjde byt do exekuce, nás vymažou z karastru, pozbydeme vlastnictví bytu, několik milionů dluh u banky na hypotéce, peníze fuč a my bez střechy nad hlavou. To je nejen náš příběh!
Kdo nechce něco podobného zážít, určitě se neobracejte na makléře Sechovského a kupní smlouvu si nechte ošetřit od právníka specializujícího se na nemovitosti.
Bohužel jsme tuto skutečnost nemohli dříve nijak zjistit, jelikož rozsudek soudu nabyl právní moci, až po naší žádosti na vklad do KN. Jediný kdo nás mohl a měl informovat byl makléř, který byl pravděpodobně spolčený s majitelem developerem a měli pěkně připravenou "boudu" na zájemce. Nebýt paní, jenž se soudila o své peníze a vložila poznámku na KN o vyhraném sporu a nás o tomto uvědomila dopisem, asi bychom už seděli někde v blázinci na pokraji zoufalství.
Pokud budete s tímto člověkem jednat a on vás bude ubezpečovat, že je všechno jenom lež, nenechte se oklamat. Nám tvrdil do poslední chvíle totéž, že je všechno v pořádku, a že lže paní žalobkyně, přičemž již existovalo rozhodnutí soudu, který jí dal za pravdu.
Absolutně mu nezáleželo na tom do jakých peripetií nás namočil, a jak by to zamávalo s našimi životy. To že je naše republika Kocourkov, kde je všechno možné, je jedna věc, ale že je makléř, pro pár tisíc provizes, chopný zničit život někomu jinému, je nemorální, neprofesionální a hodné potrestání!
Chtěla jsem se podělit o životní zkušenost a varovat vás před alarmujícím přístupem a nečestnými praktikami makléře Sechovského z Patria reality.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 1. 2015 21:41 | Káča

Hlavní rada je nepoužívat depozitní účet na kupní cenu přímo u realitní kanceláře. Mohlo by se vám stát to, co klientům realitní kanceláře Triáda reality (Nová Paka, Jičín). Stalo se jim to, že RK ve finančních problémech řešila situaci tak, že použila peníze klientů pro jiné účely a zkrachovala. A to je situace bez dobrého řešení pro klienty. A tohle o krachující realitce Triáda realitní kanceláře natočili v ČT (viz odkaz): http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097429889-cerne-ovce/214452801081009/
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michal Jirák

podnikatel, Miton

Mojmír Hampl

viceguvernér ČNB

Michal Jirák
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Mojmír Hampl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services