Diskuze - Nemáte na splátky? Poradíme, kde hledat pomoc

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 56 komentářů)

17. 5. 2022 16:11 | Michaela

Dobrý den mám velkej problém mám dluh 21 tisíc nevím jak to mám splatit do pátku nevím co mám dělat
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 5. 2022 16:09 | Michaela

Dobrý den mám dluh 21 tisíc mám to zaplatit do patku nemám tet nato na splátky ne postoupili nevím co mám dělat děkuju l
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 5. 2022 16:09 | Michaela

Dobrý den mám dluh 21 tisíc mám to zaplatit do patku nemám tet nato na splátky ne postoupili nevím co mám dělat děkuju l
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 4. 2022 12:04 | Daniela Jančiová

Dobrý den, píšu vám ohledně mých splátek úvěru že tento měsíc duben 2022 nemám na zaplacení svých splátek a dělá to celkem 13 500,-. Můžete mi prosím poradit co mám dělat? Děkuji a s pozdravem Daniela Jančiová
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 3. 2022 8:14 | Olga Dvořáková

Nemám na zaplacení
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 3. 2022 8:13 | Olga Dvořáková

Nemám na splátky
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 1. 2019 12:52 | Petr

Dobry den je mi to moc blbi rikat sle dostal jsem se do dluzny castky a uz nevim kudy kam zadluzil jsem sd k vuli postizenymu nevlastnimu synovi pokud by mi nekdo dokazal pomoc byl by mu vdecny uz nevim kudy kam dekuji moc Petr
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 12. 2014 11:52 | Jin K

No, pokud s odpracovanýma 300h měsíčně a alespoň průměrně placenými zaměstnáními (=> příjem cca 50 tisíc měsíčně - z platu jednoho (!) rodiče) nedokážete pro sebe a svou rodinu zajistit "jakýs takýs dostatek", tak se obávám, že chyba nebude v "dluhokracii", ale někde jinde.. Jsou lidi, kteří takovou rodinu živí i s polovinou těch peněz.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2014 13:52 | Radan Brus

Zdravím všechny občany, které již dohonil a začal semlívat současný dluhokratický systém! Stejně jako Vy jsem byl přesvědčen, že mně se to nemůže stát, protože mé schopnosti a zvolená zaměstnání budou zajišťovat dostatek pro mě a mou rodinu. Chyba lávky! Ač mé schopnosti byly v průběhu času rozvíjeny a přibyla nová zaměstnání, dnes pracuji ve třech oblastech, tak jsem se dostal na kraj finančního útesu... Místo toho, aby můj majetek rostl, začala ho ujídat výše nákladů na udržení jakéhos-takéhos dostatku pro mne, moji paní a dvě děti v předškolním věku. Dnes se mé pohledávky srovnaly s výší mého majetku! Tedy nastává situace, abychom udrželi dostatek, tak začneme přicházet o majetek.......já který mám jenom za poslední měsíc odpracováno přes 300h!! a to v zaměstnáních, která se nedají nazvat "obyčejná"! Lidi držím Vám palce a doufám, že i Vy mě, protože existenční stres je opravdu nesnesitelný.......lidi, kam jsme tu naši zemi dostali??? To je síla!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 1. 2014 13:30 | milan

Dobrý den Obracíme se na Vás o pomoc vyřešení naší finanční situaci. Začlo to tím ,že jsme si půjčili nejprve když to povím popravdě na nepotřebné věci,ale ted už manželka neplánovaně otěhotněla,miminko jsme si nechali,následovala svatba,na kterou jsme si půjčili,dále jsme se museli odstěhovat do většího bytu a potřebovali dovybavit byt,,nasledovala další půjčka,došlo to tak daleko,že máme nakonec 5 půjček a když se se snažíme vše splátit ,víme,že sme v koncích,zatím vše platíme řádně ale stím že si musíme půjčovat dále abychom to zaplatili.Celkové dluhy se ted pohybují cca 400 tisíc a splácíme 26tisíc měsíčně. Budeme moc rádi za každou pomoc jak z toho ven.Je mi 24let mám dvě zaměstnání a manželka je na mateřské dovoléné ted už s ročním synem a přitom dělá ještě po večerech chodí uklízet,bohužel už je na tolik vyčerpaná,že chci aby toho nechala,At se snažíme sebevíc nevíme jak z takové pasti vybruslit. Prosím o pomoc nebo o radu na koho se obrátit. Děkuji moc
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 9. 2012 20:00 | pingvi32

Dobrý den, Obracím se (asi už ze zoufalství) na Vás touto cestou se žádostí o pomoc. V době manželství jsem se dostala do velké finanční krize, manžel (dnes už bývalý) pil a hrál automaty. Dokonce mi doma kradl i to málo co jsem měla uspořené. Nebylo na nájem ani na jídlo. A to jsem měla mladčího postiženýho bratra v ústavu o ktrého jsem se chtěla postarat a brávat domů. Nezbylo nic jiného než si vzít půjčky,jenže on žádnou nedostal (byl v podmínce,ale to jsem se dozvěděla také až potom co mi bylo divné, že on nemůže žádnou půjčku sehnat). Avšak nepomohly ani půjčky. Tonula jsem v dluzích. Částka se ve finále i s penálem vyšplhala až na závratné 2.mil.korun. Uvědomuji si, že je to moje chyba,ale už se to stalo. Říká se, že chybami se člověk učí – a já jsem poučená až do konce života(myslím). Dnes s odstupem několika let, kdy jsem již šťastně rozvedená a začala jsem žít zase normální život, mám práci, výborného přítele, a myslím si, že by se mi mohl konečně po těch strastech rodinný život dát do pořádku, jsem zase tížená těmito dluhy z minulosti. Snažím se sic e splácet jak se dá,ale jde to pomalu a mezitím mi na plat chodí exekuce za exekucí a tak se nořím do beznaděje. Proto jsem se rozhodla obrátit se na Vás s prosbou o pomoc finanční. Stále věřím v dobro lidí. Víru mi ani takto nepříznivá situace nesebrala. Pokud se rozhodnete mi pomoci, ráda Vám pošlu číslo účtu. Děkuji S.H.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2011 13:47 | iva zdarilova

dobry den obracim se tady ze zoufalstvi je mi 23 as mam 2 deti a nemame kde bydlet prisli jsme o byt kvuli pritelovim dluhum a tak se tlacime s mojima rodicema v panelakovem byte 2+1 potrebuji pujcit 50 tsic korun pro zacatek jako je najem a kauce v bance mi nedaji protoze jsem na rodicovskem prispevku prosim o radu co mam delat nebo kam se mam obratit dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 9. 2009 11:14 | Jana

Dobrý den, potřebovala bych se poradit o mé finanční situaci. Právě jsem se rozešla s přítelem, mám s ním 18 měsíční dvojčata. Kvůli němu jsem si půjčila 100 000 kč. Každý mesíc mam zaplatit jenom na půjčky 4000 kč. bydlím v matčině rodiným domě kde musím platit dalších 5500 kč za nájem. měsíční příjem mám jen mateřskou 7600 plus výživné na děti což je 3000. Zbyde nám jen 19000 na jídlo. mohli by jste mi poradit jestli bych se nemohla nejak oddlužnit? jsem zoufalá. předem děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 6. 2007 13:08

Dobrý den. Chtěl bych se s váma podělit o "náš příběh". S manželkou jsme se dostali do finanční tísně. A to tak, že jsme si nejdříve brali úvěry na to či ono. Ale časem jsme nemohli splácet, tak jsme si začali brát další úvěry na to, abychom uplatili splátky na jiné karty. A tak jak to muselo skončit to taky skončilo. Výdaje začali o několik tisíc měsíčně převyšovat příjmy. Každý měsíc jsme horko těžko zaplatili vše co jsme měli a hned jsme zase z karet to vložené vybrali, aby bylo na splátky na další karty. Ale nedávno se nám to nepovedlo zvládnout, tím pádem se kruh uzavřel... Splátky jsme nemohli uhradit, protože na účtu nebyly. Splátkové společnosti nás začali bombardovat sms, telefonátama a dopisama. Zkoušel jsem psát na Cetelem, Cofidis a Home Credit o odklad splátek a následně jejich snížení. Cetelem i Cofidis nám vyšli vstříc. Jsou to velice ochotné společnosti a já jim za to mohu jen a jen poděkovat. Ale Home Credit nám všechny naše návrhy jednoznačně zamítl. Takže nám to bohužel vůbec neulehčil. Psal jsem jim e-mail 2x několikrát volal, ale marně. Takže naše snaha řešit neřešitelný problém vešel vniveč. Na splátky Home Creditu prostě nemáme. Asi to bohužel opravdu skončí řízením a vymáháním. Zkusil jsem napsat dotaz na www.pomocsdluhy.cz a čekám na odpověď. Snad ještě oni pomohou a poradí. Všem vám můžu poradit: NENECHTE TO ZAJÍT TAK DALEKO JAKO JÁ S MANŽELKOU. JE TO OPRAVDU VELICE NEPŘÍJEMNÉ A NAPROSTO VÁS TO UVÁDÍ DO KAŽDODENNÍHO STRESU. Moc si přeji, abychom se z toho vyhrabali a už teď vím, že potom - karty od úvěrových společností - jednou pro vždy NE !!! S pozdravem a přáním pohodového "bezdluhového" žití Procházka J.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 5. 2007 17:04

Dobrý den, Obracím se (asi už ze zoufalství) na Vás touto cestou se žádostí o pomoc. V době manželství jsem se dostala do velké finanční krize, manžel (dnes už bývalý) pil a hrál automaty a já v té době provazovala bar, šlo to výborně až do té doby než on přišel do práce a mne nenapadlo nic lepšího než že budeme pracovat spolu na protisměnkách. Myslela jsem, že chápe, že to děláme pro sebe,ale to jsem se velice spletla. Dopadlo to tak, že prohrál veškerou tržbu a dokonce mi doma kradl i to málo co jsem měla uspořené. Nebylo na nájem ani na jídlo a to máme dnes již 15.ti letého syna. Nezbylo nic jiného než si vzít půjčky,jenže on žádnou nedostal (byl v podmínce,ale to jsem se dozvěděla také až potom co mi bylo divné, že on nemůže žádnou půjčku sehnat). Avšak nepomohly ani půjčky, zavřela jsem bar a tonula v dluzích. Částka se ve finále i s penálem vyšplhala až na závratné 2.mil.korun. Uvědomuji si, že je to moje chyba,ale už se to stalo. Říká se, že chybami se člověk učí – a já jsem poučená až do konce života(myslím). Dnes s odstupem několika let, kdy jsem již šťastně rozvedená a začala jsem žít zase normální život, mám práci, výborného přítele, spolehlivého syna a myslím si, že by se mi mohl konečně po těch strastech rodinný život, jsem zase tížená těmito dluhy z minulosti. Snažím se sic e splácet jak se dá,ale jde to pomalu a mezitím mi na plat chodí exekuce za exekucí a tak se nořím do beznaděje. Proto jsem se rozhodla obrátit se na Vás s prosbou o pomoc finanční. Stále věřím v dobro lidí. Víru mi ani takto nepříznivá situace nesebrala. Pokud se rozhodnete mi pomoci, ráda Vám pošlu číslo účtu. Děkuji L.D.
+83
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2007 22:50

dobrý den,jsem invalida s důchodem s mladí tedy od18let,vrozená chroba Hemofilie A težkeho stupně (faktor pod 1%).Pomahali mi dva a zdravý lidé a ja mel jako jediný príjem a tak aby se dalo podnikat tak si vzali uvery na me. a nikdo obchod nerozjeli.ted dluzim a jdou po me exekutori . stacilo by mi umoznit splacet-je však fakt ,že pokud budu davat splatku 1000kčt s úvěru 40tisic kč. to nepokrije ani úrok. co prosim mohu delat je s teto situace nějaké východisko? dekuji lada.
+23
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 3/3

3

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Hausenblas

podnikatel a investor, Adler

Tamara Kotvalová

podnikatelka, Carollinum

Martin Hausenblas
ÚSPĚŠNOST
40,00 %

z 5 duelů
×
Tamara Kotvalová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services