Diskuze - Jak funguje investiční životní pojištění

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 27 komentářů)

30. 4. 2015 19:08 | Štěpán

Mám zkušenosti s rizikovým Rytmus od Allianz :) co byste potřebovala vědět?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 4. 2015 18:48 | Jaroslava Novakova

Má prosím někdo zkušenost s rizikovým životním pojištěním? Znáte někdo 4life direct?
-14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 7. 2013 8:21 | petrv_cz

Dobrý den pane Nedomo, jsem rád, že i po letech můj příspěvek vyvolává reakce. Pečlivě jsem pročetl i tu Vaši a přiměla mne se znovu zamyslet. Nevím na základě čeho usuzujete, že jsem se 9 let nestaral...Já si myslím, že právě naopak - studoval jsem výpisy, sledoval jsem on-line internet. Ale netuším, jak jsem podle Vás měl reagovat? To jsem měl vše zrušit po roce? Nebo po dvou? Nebo po pěti? Vždyť odnota jednotek vyrostla z 90Kč na 180Kč. To jsem jaksi považoval za dobré. Ale hodnota mého účtu se krčila hluboko pod tím, co jsem vložil... Až postupem času vyplynulo na povrch vše, co jsem popsal a o čem jsem opravdu neměl ani tucha. Že se platí provize zprostředkovateli ve výši 24 násobek měsíční platby (v mém případě činila měsíční platba 10.000Kč, tak si tu provizi spočtěte), že se z každé platby strhávají 3%, že jsou poplatky za účet, že rozdíl mezi nákupem a prodejem jednotky je dalších 5%. To Vám přijde v pořádku? Mě teda ne... Navíc - toto vše se od zprostředkovatele opravdu nedozvíte. Ze standardních výpisů také ne. Až když jsem si požádal o výpis podrobný a vše jsem velmi pečlivě analyzoval mi vše secvaklo. Ve světle toho všeho musím znovu opakovat: investice/spoření přes IŽP je KRÁDEŽ ZA DENNÍHO SVĚTLA a všechny poradce, kteří Vám něco takového vnutí, bych poslal do dolu. I když vlastně oni za to nemohou. Můžou za to ti, kteří tento produkt vymysleli a hlavně vymysleli provizní systém. A radit lidem jako jsem já asi s dovolením budu - pokud o to budou mít zájem. Protože je přinejmenším upozorním na takové, jako jste Vy (pokud jsem z Vaší reakce dobře pochopil, pak IŽP obhajujete). Investovat lze i jinak - například přímo přes podílové fondy, za mnohem nižší poplatky. Což pro "poradce" Vašeho kalibru ale není dostatečně výnosné... !!! IŽP = KRÁDEŽ ZA DENNÍHO SVĚTLA !!! petrv_cz@yahoo.com
+104
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 10. 2012 11:47 | Kanto

Dobrý den, mám smlouvu u AXA na investiční životní pojištění AXAF11 garantovaný fond, a přišel mi Dodatek k obchodním podmínkám, týkající se mimořádného pojistného. Oznamují, že se zřizuje mimořádný podílový účet pojistníka. O mimořádné pojistné nemám zájem, takže mi jde o to, jestli se k Dodatku mám nějak vyjádřit, anebo ponechat bez odezvy. Děkuji za odpúověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 9. 2012 16:12 | Václav Nedoma

Zdravím, ono se musí člověk o to trochu starat nebo aspoň zajímat - a ne 9 let se nezajímat, že byla nějaká krize že finanční prostředí reaguje na danou situaci, zajímat se co mám napsáno ve smlouvě...8 let Vám pojišťovná zasílá výpisy a Vy se na to podíváte po 9 letech. Stačí se podívat i na internet kde vše potřebné zjistíte, pojišťovny mají online přístup k vaší investici, kterou můžete sledovat, průběžně a ragovat změnou fondu a pod. Hlavně neraďte podobným lidem jako vy ať investují jinde. Pro takové je lépe nechat peníze v šuflíku a hlídat aby vám to nikdo nevzal a znehodnotí to jenom inflace. Hlavně neinvestujte když tomu nerozumíte nebo se o to nezajímáte dopoadnete všěude stejně!!
-9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 12. 2009 13:46 | petrv_cz

AXA IŽP smíšený fond = podvod na klienta
V roce 2000 jsem si pořídil IŽP pojištění (tehdy ještě u Winterthur/dnes AXA). Pojištění jsem volil jako středně rizikové, proto forma - smíšený fond. Po 9 letech, kdy jsem si překalkuloval návratnost investice, jsem s hrůzou zjistil, že se jedná o velice slušnou kulišárnu ze strany pojišťovny (dnes AXA). Z mých prostředků - 222.000 Kč si pojišťovna k dnešnímu dni strhla na poplatcích neuvěřitelných bezmála 50.000 (slovy padesát tisíc!!!!!) Kč. A to NEpočítám DALŠÍCH 5% rozdíl mezi nákupem a prodejem podílových jednotek. Samozřejmě se jedná o mou chybu, že jsem nepřečetl důkladně smlouvy neb jsem věřil svému poradci, nicméně důvod tohoto spisku je varovat všechny potenciální zvažovatele (a také všechny ty, kteří již tuto pojistku vlastní), aby si našli jiný prostředek na ivestování (potažmo aby si přepočetli, kolik investovali a jak se jim to vrací). Na svou obhajobu bych jenom dodal, že smouva je pro normálního smrtelníka samozřejmě nečitelná a navíc pojišťovna zasílá pouze informační výpisy, ze kterých se dozvíte pouze, kolik máte podílových jednotek...
Pro zájemce o bližší informace jsem k dispozici na petrv_cz@yahoo.com. (nejsem poradce, nechci z rad profitovat, pouze chci varovat před stejnou chybou)
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2008 4:31 | Marek Musil - finanční poradce, www.musilmarek.com

Zde bych jen rád zmínil fakt, který se týká "změny investiční strategie". Pokud uzavíráte IŽP na delší dobu - třeba 20 nebo 30 let, je minimálně nerozumné, pokud si nastavíte konzervativní úroveň investic. Tedy, že se rozhodnete investovat spíše do konzervativních fondů, které nemají příliš vysoké výnosy, ale také rizika ztráty jsou poměrně nízká. To se týká například peněžního trhu či státních dluhopisů a podoně, nejedná se tedy o akcie. Zde se výnosy pohybují kolem 2-4 procent ročně (p.a.) podle typu fondů. Naproti tomu akcie jsou velice zajímavé z pohledu možných výnosů, které se historicky pohybují na úrovni 9-12 procent p.a. a v kratších časových úsecích může být výnos třeba 38 procent, ale to jsme mimo téma. K akciovým výnosům je třeba říci, že jak rostou výnosy, roste také riziko ztráty, proto nejsou akcie vhodné ke krátkodobému investování (méně než 5-7 let) či pro konzervativní investory. Pokud jste konzervativní investoři a přesto Vás lákají vysoké výnosy akciových fondů a máte IŽP uzavřeno na řekněme 20 a více let, můžete se do nich pustit. Pomůže Vám totiž tzv.investiční brzda. Tu s úspěchem využívá největší tuzemská pojišťovna a má ji pojmenovanou jako "fond životního cyklu". Jedná se o bezplatnou službu, kterou může klient odmítnout. Jak funguje? Konzervativní klient uzavřel u pojišťovny IŽP na dobu 28 let. Nechal si vysvětlit výhody a nevýhody investic do akciových fondů, které jej nyní lákají, ale stále se bojí možné ztráty. Obchodník mu proto nabídnul bezplatnou aktivaci "fondu životního cyklu", kdy se klientovi prostředky na IŽP sami automaticky začnou 10 před koncem smlouvy "přelévat" z fondů akciových do fondů více a více konzervativních tak, že dva roky před koncem smlouvy se již klientovi prostředky nacházejí na fondu penežního trhu, který má výnos kolen 2-3 procent p.a. a riziko naprosto mizivé. Onen cyklus je přesně a neměnně nastaven na přesná po sobě jdoucí období, kdy a kam se mají klietovi prostředky přesouvat. Vynikající věc pro konzervativní investory s otevřenou myslí.
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 2/2

2

Následující

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Zámečník

ekonom

Petr Chmela

podnikatel, Tescoma

Miroslav Zámečník
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Chmela
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services