Diskuze - Lidová půjčka od Profireal? Úrok pouhých 50 %

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 162 komentářů)

26. 3. 2007 23:49

Ano chtělo by to něco udělat.Jenže taková žaloba nejni nic jednoduchého.Je to náročná záležitost.Oni mají bohužel ty peníze a zároveň s nima i ty nejlepší právníky. V součastné době zkouším něco s Firmou "Finpomoc.cz".Asi založím webovou stránku kde budu zveřejňovat anonymně výsledky a poznatky s těmito podvodnými firmami.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 3. 2007 13:58 | standa

nechapu , ze na ne nekdo nepodal zalobu pro lichvu
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2007 2:32 | bojimseNN

No tak to teda s Vámi souhlasím. Euromakler to je lichvářská síla. To má grády. Potřeboval jsem 500.000.-kč se zajištěním bytu v ceně 1.5 mil.-kč.Pan manažer Horák si Vás pozve do kanceláře na Václavském nám.Tam to na Vás vybalí a když mu dáte 10.000.-kč za sepsání smlouvy tak Vám zajistí advokáta, / mimo jiné je to exekutor/ který již přesně ví jak Váš byt vypadá a v jaké je kvalitě.Protože Vás před tím navštíví t.zv. "odhadce".Tento Vám za 1.700.-kč udělá "odhad nemovitosti".Tento odhad ovšem do ruky nedostanete. Dostane ho tato "Ostravská mafie". Nic jiného to nejni...Uf... Je to síla.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2007 15:18

Všichni zlatí co tu propíráte profireal tak jen tak informativně v prvním článku na který reagujete od jisté paní kde byl podveden její starý otec,tato paní pokud umíte číst jasně píše že jde o podvod ze strany jednatele PROVIDENTU takže si nepleťte dobytek s prasátkem a naučte se laskavě nejdříve pořádně číst PAPA :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2006 14:29

Měla jste si půjčit u banky. Máte tam vyřízenou půjčku za stejnou dobu jako u Profirealu. Jakýpak je asi důvod, že jste tam nešla? Nebankovní sektor je pro lidi až poslední možnost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 12. 2006 21:58 | jiří karel

Půjčky mají význam jen v podnikání, nebo jako překlenutí, něž dorazí peníze. Kdo si myslí, že hypotéky jsou odpovědnější a kvalitativně jiné typy půjčování , je na hlubokém omylu. Jde pořád jen o zblbnutí, že to na co nemám musím vlastnit. Neexistuje odpovědná půjčka, když nemám jasně vyřešené splacení. U Profirealu a jim podobných jde jen v menším o totéž, co bankám ve velkém.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 12. 2006 15:18 | LID.

Každý z Vás máte jistě svůj důvod k tomu, proč obhajovat to, či ono stanovisko. Řeknu Vám ale, že asi nikdo by nechtěl mít takové zážitky, jakých se dostalo mě s KB. Nikdy nespoléhejte na to, že v bance se k Vám budou chovat solidně. Alespoň ne v této. A taky si dobře přečtete, než něco podepíšete. A pokud mohu doporučit z vlastního případu, nikdy si nepůjčujte, tak aby úvěr nebyl pojištěn. Trvejte na tom i přesto, že Vám ho banka bude rozmlouvat. Nikdy nevíte, co se může stát a pak jste dokonale v háji. Ti stejní lidé Vás pak začnou utápět, až Vás utopí. ale svůj podíl chyby nikdy nepřiznají a vy se vezete. Ještě jedna malá rada. Pokud žádáte o úvěr a banka pracuje po celou dobu vyřizování s částkou, o kterou jste měl zájem a pak náhle před podpisem začne různě manévrovat s dobou splatnosti, rušením sepsané pojistky a zapůjčovanou částkou, utíkejte, co Vám nohy stačí. Raději jinde dejte o něco málo více, ale nepřistupujte na taktiku banky. Jinak V8m zůstanou jen oči pro pláč. Pryč jsou ty doby, kdy v těchto ústavech byla solidnost, diskrétnost a úroveň. Bohužel radím ze své hořké zkušenosti.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2006 16:53 | hahaha

Mám štěstí!!!!!!!!! Vzal jsem si půjčku od PROFI... , a to jen proto, že jsem dal na sladké a NEPRAVDIVÉ řeči úvěrového pracovníka, kterému nebylo hamba si odemne vzít první splátku v hotovosti i přeto, že to nemají povoleno (peníze si chtěla nechat). Jsem naivní teď už to vím, ale štěstí mám v tom, že jse mi podařilo včas odstoupit od smlouvy.Pochválena buď možnost odstoupit do sedmi pracovních dní. :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2006 13:36

Nemusí to být jen notoričtí neplatiči, co si půjčí u tak vyděračské společnosti, já sama jim nalítla, protože jsem potřebovala rychle peníze na akontaci na koupi bytu. Už nikdy bych takovou blbost neudělala. Nejenže peníze rychle nebyly, ale také jsem dostala jen polovinu toho, co jsem potřebovala. Přestože pracovnice byla příjemná, nevysvětlila zásadní věci a ve smlouvě to není řádně zanesené jako např. automatický revolving, řekla jen, že když budu potřebovat další půjčku, stačí si jen zažádat. Neřekla, že za tuto automatiku budete mít téměř 100% úrok. Nedokázala už vysvětlit, kde se takový úrok vzal, jen prohlásila, že zadarmo nikdo nepůjčuje. Nemohla jsem ani tento revolving včas vrátit, protože o tom, že mi přišel mě informoval až můj bankovní výpis, který přišel měsíc poté, takže lhůta pro vrácení byla pryč, takže peníze jsem sice mohla vrátit, ale už s tím 100% úrokem. Takže i této nesolidní firmy už nikdy žádný úvěr!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 12. 2006 8:09

Lidé neustále na nebankovní nadávají, ale jaký mají asi důvod, že si nepůjčí v bance? Nebude to tím, že nejsou dobří klienti banky, že nesplácejí nebo mají dost vysoké úvěry? Jestli se jim Profireal nelíbí, tak ať ho nezkouší. A ani Profireal neumí zázraky. Pokud je někdo notorický dlužník, tak ať se nediví, že mu nikdo nepůjčí? To riziko si na sebe nevezme nikdo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 12. 2006 17:27 | Jana

Dobrý den, plně s Vámi souhlasím. Knihu jsem nedávno dočetla a doporučuji! Jana
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 12. 2006 9:39 | Fertig

A to, co píšete vy, pane "chytrej", tak s tím bych se nechlubil ani v blázinci, na tož tady a veřejně... odkaz: http://www.mesec.cz/clanky/kde-si-vypujcit-40-000-kc-na-rok/ A ted mi k tomu něco napište...Oni říkaj "rychlá půjčka" a měsíc vás lustrujou, to je rychlá půjčka?!!! Nenechte se vysmát pane...Styďte se a všichni vám podobní tady, co tady obhajují uvedené firmy... Dneska se vyplatí, když už se člověk dostane do nějaký šlamastiky, tak tu půjčku rozhodně na bance, čekáte stejně dlouho ne-li méně, než u výše uvedených firem a jim podobných, žádná taková firma vám nenabídne takový podmínky, jako banka, nejlíp ta, na které máte případné konto a můžete se názorově kroutit jak chcete...zdar
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2006 23:32

Krásný den, máte pravdu, skutečně záleží na úvěrovém poradci (dále ÚP) jak přistupuje ke klientům a zda chce dělat ÚP dlouhodobě a nebo takzvaně vytřískat peníze a jde dál. Svého času jsem se společnosti PROFIREAL a.s. spolupracoval jako ÚP až jsem se vypracoval na ředitele Jm kraje. A co se týče úroků, každý si musí uvědomit, že to jsou rychlé peníze a ty jsou drahé. Vemte si například společnost Provident 400% úroků. Podívejte se na jejich stránky, je tam jejich smlouva. Je důležité, aby lidé posoudili zda půjčku skutečně potřebují a nekupovali za drahé peníze pasiva. Doporučuji knížky od Roberta Kiyosakiho, např. "Bohatý táta, chudý táta". Nejlepší investice je do finančního vzdělání.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2006 22:12 | aulinka

Možná, že má Profireal vysoký úrok, ale pokud Vám nikdo jiný nepůjčí a nutně ty peníze potřebujete, tak po nich sáhnete. Určitě je ale lepší než pochybné firmy typu Euromakler, kde zaplatíte poplatek 4000kč předem, pošlou vám slevovou kartu a skutek utek. A pokud se přeci jen rozhodnou vám půjčit, tak na třistaprocentní úrok. A vážená autorko hlavního článku, tam obraťte svou pozornost, to je podle mě lichva a podvod. Samozřejmě, že Profireal na lidech vydělává, ale to je byznys. Vy snad na nikom nvyděláváte?
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2006 13:18

CHtěla jsem půjčku od této společnosti přesto,že jsou to lichváři,ale neměla jsem jinou možnost.Chtěla jsem začít podnikat.Mají všude velké reklamy"půjčíme každému" ale OMYL. Přesto,že by mohli být rádi,že přes jejich velké úroky o ně ještě někdo stojí,dělají drahoty. Tato firma vydělává jen na blbejch a je mi velkou ctí,že mezi ně nepatřím.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2006 19:18

Manžel pracuje u Providentu.Úrok mají stejný,ale jak to tak čtu,tak Provident je ještě ráj na zemi.U Profirealu jsme kdysi žádali,ale po přečtení podmínek jsme radši odmítli.Smart ten se radši pojistí dopředu a hned než vyplatí peníze si sepíšou,co Vám zabaví,když nebudete platit.Pokud vybavení domácnosti nedosahuje výše půjčky s přeplatkem,tak nic nedostanete.To je snad ještě horší
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2006 14:06

To se mi nezdá. Pokud má Váš otec přes 70 let, nemůže od Profireal půjčku dostat, jelikož žadatel nad 65 let již musí mít ručitele. Asi jste si to spleta s nějakou jinou firmou, Profireal to určitě není.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 10. 2006 22:33

opozdil jsem se o jednu jedinou! splatku a uz na me prisel nabusenec vymahat pomerne sproste penize, nastesti jsem mel, ale nevim, jak by to dopadlo, kdybych nemel, mezitim mne prisel postou listek, pres cely napis "exekuce" apod. za dluznou castku uctuji sprostej urok ... stezoval jsem si, ale delaji to tak pry "pro jistotu" ...pomerne drsny metody, ale asi jim to proto tak slape...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 9. 2006 1:01 | Tomáš Marný

Měl byste zájem o hypotéku 100.000 Kč? Máte smůlu, na tuto směšnou částku Vám žádná banka hypotéku nedá. Stejně tak Vám žádná banka nedá obratem úvěr na 5-10.000,- Kč, pokud nejste delší dobu jejím klientem... Jak píše Sam, řešením pro tuto částku je kontokorent nebo kreditní karta, to je ovšem nutné řešit dříve, než den před odjezdem na dovolenou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2006 20:51 | Sam

Na tak malou částku jsi měl chtít kontokorent nebo kreditní kartu. Pokud jsi bonitní klient jak píšeš, dostal bys minimálně tu kreditku s úvěrem ve výši 2-3 měsíčních platů. Při správném používání bývá bez úroků a bez poplatků.
Klasický úvěr je vhodné brát min. od 50 kKč.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Pelcl

podnikatel, GZ Digital Media

Libuše Šmuclerová

ředitelka Ringier Axel Springer

Zdeněk Pelcl
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů
×
Libuše Šmuclerová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services