Diskuze - Budování majetku aneb finanční plán pro fajnšmekry

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 38 komentářů)

7. 4. 2006 8:23 | ICQ 257 234 957

Ahojte, nemoholi by mi prosim napisat ti ludia co sa citia oklamani, podvedeni alebo poskodeni OVB na ICQ 257 234 957? Vdaka Peter
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 3. 2006 21:19 | Bývalý OVB

JOJO, ŠKOLENÍ V OVB BÝVAJÍ ZEJMÉNA O PRODEJI, NE O ZNALOSTI PRODUKTŮ
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 3. 2006 20:04

To je mi luto, co sa Vam stalo. ja mam este horsie skusenosti s OVB. Ludi co robia fin. poradcov su casto bez financneho vzdelania ( maju maximalne 5-20 jednodnovych skoleni). Su pozbierani niekde na ulici.Idu robit fin. poradenstvo bez toho aby veci rozumeli. Otazka: a takym ludom mame dovolit aby nam radili o peniazoch? Nech si na to odpovie kazdy sam.
Asi tak pred 5 rokmi som tam chcel robit fin. poradcu. Ked som si zistil ako sa veci maju tak som z tade zutekal. Mne to nepripadalo seriozne, to ich jednanie. Odmietol som ist predavat produkty, neveril som im. Bolo mi povedane ze som nepochopil OVB. Citil som sa podvedeny. Nic z toho co nam tam tvrdili na skoleniach nebola pravda. Slubovali tam vyborne produkty. ( priklad fond WIOF europske akcie mal stratu okolo 67 % tusim za 3 roky)
Pokial niekto sa chce mat dobre tak by si mal velmi dobre rozumiet ci zveri svoje celozivotne uspory takzvanemu poradcovi co bol na 10 skoleniach a o financiach nevie nic a iba si naivne mysli ze to co mu povedali na skoleniach je pravda.
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 10. 2005 13:50 | David

No já se obávám, že pokud zájemce o investování nemá alespoň nějaké povědomí o investicích a složení fondu tak by radši investovat neměl. Co jsem viděl poradci nejsou ani moc fundovaní a nezkušený investor skočí na vyšší výnos bez uvědomění rizika. Každému bych poradil ať se nejprve sám seznámí s tím co který druh aktiva obnáší a hlavně ať se podívá na složení fondu. Pro likvidní rezervu bych opravdu nedoporučovat prevahu akcií ikdyž se může fond jmenovat balancovaný jak chce. D.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 10. 2005 13:53 | Honza

Možná by nebylo od věco následující:
Zeptat se potenciálního poradce na jeho vlastní výnosy za posledních např. 5 let. Pokud se mu daří opravdu dobře, možná bude alespoň trochu slušný.
Základem stejně je ale VZDĚLÁVÁNÍ SE v oblasti financí.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 10. 2005 13:49 | Honza

Já jsem taky neměl na mysli opradce např. ze spořky, tím méně z malých poboček.
Proto jsem psal o milionech USD. Pak můžeš jít třeba do Julius Baer, Anglo-Irish Bank či jiných privátních bank. Zatím nemám ani milion v Kč, ale cíl je důležitý... A proto sbírám info.
-9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 10. 2005 11:38 | Jirka

O MLM poradcích bych neuvažoval vůbec. Šance, že mi u dveří zazvoní skutečně věci znalý poradce, kterému jde o moje blaho se blíží nule. Ti bankovní zase neporadí to nejlepší na trhu, ale v lepším případě to nejlepší od jejich banky. Jsou placeni za to, že mě polapí jako klienta, ne za to, že mi pomohou zhodnotit úspory. Takže, jak už jsem napsal: Když poradce, tak placeného podle výsledku pro mne a ne pro něho nebo jeho banku.
Není divné už to, že poradce, který přijde radit majiteli 50 tisíc Kč, jak tu sumičku zhodnotit o nějakých 5-10% ročně, se uživí? Když by mi např. poradil, abych dal 25k do dluhopisového fondu ISČS Sporobond a 25k do akciového fondu ISČS Sporotrend a nechal to tam po dobu doporučeného inv. horizontu, vydělá ISČS první rok: (0,005 + 0,009) x 25000 + (0,0175 + 0,018) x 25000 = 1237,50 Kč V dalších letech: 0,009 x 25000 + 0,018 x 25000 = 675,- Kč Z toho musí uhradit vedení a výpisy z účtu, poměrné náklady na správu portfolia, poplatky depozitáři, trhu a kdovíco ještě. Kolik zbyde na poradce? Ten musí oběhnout spoustu lidí, nechat se stokrát vyhodit, než najde jednoho, který si nechá poradit. Milionářů není moc a hodně z nich si ty peníze vydělalo právě tím, že si poradili sami. Je pak myslitelné, že takový poradce bude pomáhat bezplatně dolaďovat portfolio podle vývoje trhů, byť jen 1x ročně? Poradci, kteří sedí v bance jsou na tom lépe. Ale ani tam jsem si nikdy během čekání na volnou přepážku nevšiml, že by se s nimi někdo přišel poradit. Snad na krajských pobočkách jsou trochu vytížení.
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 10. 2005 11:06 | Jirka

Přesně tak. Je hrozně naivní čekat nápravu od politiků. Ti se nám budou smát do očí stejně jako poraděnkové. Obě skupiny totiž drží při životě trumberové, co se nechají opít rohlíkem a nestačí jim spálit se jednou, aby pochopili, na co se nemá sahat. Každý z nás má nějakou negativní zkušenost, jako Michal. Jde o to, abychom se z ní poučili a příště si dali pozor. Mizerné politiky můžeme nevolit a mizerné poradce nechat vyhladovět. Lepší obranu neznám.
+28
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2005 16:10 | Jamako

Tak to je docela zajimave. Nicmene, asi zastupitele predvedli presne to, kvuli cemu porad financni poradci klepou na dvere - on se vzdycky nekdo necha nachytat.
Jeden muj kamarad ma na podobne rady (treba i od financnich poradcu) krasnou vetu "Nerad, blbe si umim poradit sam"
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2005 15:52 | Honza

Kdybys měl miliony, mužeš si za poradce vybrat nějakou instituci / privátní banku nepotřebuješ potom poradce z MLM systému. Tvoje šance na úspěch pak vzrostou.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2005 10:40 | Michal

Dneska jsem našel toto: http://vorisek.cz/_text.php?clanek=83 Mohlo by Vás to zajímat.
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2005 10:17 | Jamako

Asi jedinou - od statu pomoc neprijde, takze si zjistit jmeno spravce fondu, nazev fiancni skupiny, kdo tento fond provozoval - a obloukem se jim vyhnout i v budoucnu. Kdyz to tak udela kazdy (nebo aspon hoodne lidi), poklesnou trzby a tohle je jedine, kdy vedeni financnich instituci "slysi" sve obeti.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2005 9:42 | Michal

Takže to mám chápat tak, že vedení fondu záměrně zkreslovalo informace s cílem podvést zákazníky. Šlo tedy o jasný podvod. Následně bylo tedy vedení fondu vyměněno a protože jméno fondu bylo profláklé, prodal se fond italským dravcům UNI CREDITO a na trhu funguje dál. Nicméně podvod zůstal nepotrestán. Stát i Komise pro cenné papíry mlčí a nečinně přihlížejí, vždyť koneckonců o nic nejde, že? Jeden z mnoha podvodů, takových tu bylo...
Jak dlouho se budeme vymlouvat na nevyzrálý trh, mladou demokracii nebo na co dalšího se ještě budeme vymlouvat ve snaze netrestat tunelování, rozkrádání a podvody?
Jakou mám tedy jako potenciální investor jistotu do budoucna, že se nic podobného opakovat nebude? Nebo už jsou v naší republice podvody a tunelování normální? Jak se mám zajistit na důchod, abych před důchodem nesplakal nad výdělkem? Nezlobte se, ale klasický strožok nebo termínovaný vklad sice moc nevynáší, ale mám jistotu, že o své peníze nepřijdu.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2005 9:26 | Jarmila

Jirko, mluvíte mi z duše. Takže: všude sice máme řemeslníky nebo prodejce, ale jejich práci si musíme ohlídat, popř. raději udělat sami, protože jejich práce je nekvalitní (ale prachy za ni shrábnou bez uzardění). Musím tedy kontrolovat práci nejenom finančního poradce, ale zedníka, instalatéra, lékaře, architekta, právníka, musím kontrolovat práci prodavačů. nebo si domů přinesu kus nepoživatelného žvance a skončím na ARO, po večerech můžu suplovat práci učitele, to všechno stylem samo domo, kruci, ze mně bude nakonec takový polyhistor, že by mi to i Michelangelo záviděl! Dotaz: na co ty "odborníky" máme? Na to, aby mi dali papír s podpisem, protože bez podpisu nezkolauduju barák, plynové rozvody, elektriku, nedostanu lék v lékárně, neodhlásím nepojízdný vrak z evidence, nepodám soudní podání? Amnesty International, vidíte tu korupci?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 10. 2005 9:22 | Jirka

Zrání je proces evoluční, tedy pomalý. Musíme být trpěliví. Vždyť ani vytunelovat tuhle republiku se nepodařilo přes noc. A to jsme tunelařinou proslulí a tuneláři se se svým dílem určitě neloudají. Naopak se snaží co nejrychleji vysát a zmizet. Zrání trhu vyžaduje změnu kultury a přístupu jak ze strany poskytující služby, tak i z té druhé - zákazníků. Až bude tupé stádo náležitě potrestáno za svou bezbřehou důvěru v ochranu státu a naučí se řídit se heslem "Důvěřuj, ale prověřuj!", změní se i chování firem na trhu. Nic jiného jim ani nezbyde. Lumpové byli, jsou a budou. Musíme se naučit, nenahrávat jim na smeč tím, že si ani nepřečteme smlouvu, kterou podepisujeme nebo že se necháme přesvědčit prvním "poradcem", který nám něco vnucuje. Stejně jako v případě zákonů, i zde platí, že neznalost neomlouvá. Pokud mi někdo nabízí něco, čemu nerozumím, mohu si o tom nejprve něco zjistit, nechat si poradit nezávislým člověkem a teprve pak koupit. Podílový fond nebo pojištění není služba životně důležitá a neodkladná, jako lékařský zákrok. A nejde o tak složité věci, jako je medicína. Tak nač spěchat do neznáma?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 10. 2005 14:44 | Jana

no ja nevim, vybavuji si, ze v roce 2000 jsem take uz investovala a ze by od te doby trh nejak extremne vyzral se mi opravdu nezda...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 10. 2005 13:19 | V. Spinka

Ja asi 18 (haléřů), ale reklamaci uznali a haléře vrátili;-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 10. 2005 12:19 | xXx

To ja uz ano. Asi 10 haleru ... ;-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 10. 2005 11:33 | Jirka

Potíž s odborníky je v tom, že jim jejich kvalitu na čele nikdo nepozná. Stejně špatné zkušenosti mám s odborníky v autoservisu, kteří mi udělali na autě dílo, za které by se i laik červenal. Totéž jsem zažil s firmou, co mi montovala plastová okna. Na plynovém kotli u mámy se vystřídalo už asi 5 plynařů a všichni o těch ostatních tvrdí, že to dělají úplně blbě. Jeden z nich mámě opravil oběhové čerpadlo takovým způsobem, že jsem ho musel uprostřed zimy opravovat sám, aby mi matka neumrzla. Na nové, co jí slíbil, čeká dodnes (několik let). Bohužel je trochu atypické. Poslední revizák plynu nám vynadal, že v koupelně nejsou dveře nahoře s dírou (mají mřížku jen dole) a nové plastové okno máme prý nahoře provrtat, aby tam mohl vzduch. I tak je ta koupelna hotová lednice a teď bych měl zničit nové okno a udělat tam ještě větší průvan? Asi to projektoval taky odborník, když ty koupelny a topení nechalo město zrekonstruovat, než nám byty prodalo. O kvalitě půdních vestaveb, odkud zdrhají nájemníci a pod nimiž se barák začal bořit do země s prasklinami na zdech ani nemluvím.
Jsme prostě obklopeni samými "odborníky". Proto alespoň to, co sám zvládnu, svěřím jediné osobě - mé maličkosti.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 10. 2005 11:19 | Jirka

Nevím, jestli by miliony USD odradily nějakého poraděnku. Ještě tak pár rusky mluvících portýrů s dary přítele Kalašnikova v rukou, kteří takovému investorovi střeží vilu. Pořád tu zůstává problém, jak poznat kvalitního poradce. Ať už jde o najmutí finančního poradce nebo poradce pro výběr finančního poradce. Čím bohatší člověk, tím je opatrnější na své peníze. Mít velký balík, asi bych sám někoho jako poradce zaměstnal a platil mu podle výsledků. Ale nejspíš bych si to dělal stejně sám - je to docela fajn hobby. Pokud je poraděnko zainteresovaný na počtu získaných duší, těžko ho bude zajímat můj profit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Klára Samková

advokátka

Roman Vaněk

kuchař a podnikatel

Klára Samková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Roman Vaněk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services