Diskuze - Exekuce bez legrace

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 125 komentářů)

8. 12. 2006 1:00 | MIRKS

Pravdu mají obě strany.Ale kdo tyto "zákony"o exekutorech vypracoval a schvályl?No přece naši skvělí udření páni poslanci!!!Těm bychom měly z celého srdce poděkovat-nejlépe sukovicí po hlavě!!!Jsem přesvědčen že exekutoři kteří jsou placeni formou provize z vymáhané částky,jsou defakto legálně zkorumpovaní!Diví se potom někdo tomu že se chovají jako gangteři?Já teda ne.Aspon ze lidi nemlátí aby přiznaly šperky po babičce!To aby si asi nepošramotily svoji skvělou pověst.Heslo doby mají "okrademe vás zcela LEGALNE".PS:pro paní Jarmilu-s Vašimi názory na kupování zbytečných věcí které často ani nepotřebujeme vcelku souhlasím,aleto ostatní?Jsme ve 21století ané ve středověku!At seto někomu líbí nebo ne jme z drtivé části konzumní společnost a naté je postavená celá globální ekonomika.Takže podle Vás by právo na slušné jídlo,bydlení,ošacení,měly mít jen bohatí a luza at drží usta a krok,když na to nemá?!Ač nenosím značkové oblečení a často nakupuji v prodejně PRONTO kde je levné a mnohdy velmi pěkné oblečení,které se těm značkovým často vyrovná vubec bych nebyl nadšen nosit oblečení po dědovi.Srovnáváte nesrovnatelné!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2006 22:36 | Zdeněk Kučera

No tak nevím, kdo vám to o pozastavení činnosti exekutora takhle nakukal. Tu činnost mu pozastavil tehdejší ministr spravedlnosti Rychetský, co má teď džob jako předseda Ústavního soudu. Jenže to mělo háček. Jeho rozhodnutí bylo po přezkoumání soudem zjištěno jako nezákonné a špatné. Takže pozastavení činnosti exekutora muselo být zrušeno. Proto bych dost pochyboval o tom, že na neoprávněně pozastaveného exekutora byla podána kárná žaloba. Spíše měl být asi kárán tehdejší ministr spravedlnosti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 10. 2006 22:32 | Honza Locko

Ahoj Bobře, jsi docela chudák. Tvůj slovní průjem obsahuje jenom samá nekonkrétní pejorativa.
+49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 9. 2006 13:50 | Juraj

Mám také velmi špatnou zkušenost s exekutorem, nikdy jsem nikomu nic nedlužila, a přesto mě jedno dne , kdy jsem byla na dovolené navštívil v mé nepřitomnosti a podotýkám, že mi vybílil celý dům. Díky rodičům jsem získala soupis odvezených věcí a také odvezli věci, které na soupisu vůbec nebyly a tak jsem ihned podala trestní oznámení a policie u mě doma vše nafotila jak to vypadalo, když jsem přijela z dovolené. Jsem výhradním vlastníkem domu a povinný níkdy u mě neměl trvalé bydliště ani žádné své movité věci. Jediné co mi zbývalo bylo podat vylučovací žalobu, která se táhne již skoro 2 roky a výsledek žádný. Také jsem poslala stížnost na exekutorskou komoru 1 v listopadu r.2005 a 2 v lednu r.2006 . Žádná odpoveď. Teprve když jsem zjistila, že v době kdy byl exekutor poveřen výkonem exekuce měl pozastavenu činnost, tudíž by měla být exekuce neplatná a s touto informací jsem se obrátila na právníka a následně on s tímto na soud, tak soud požádal o vyjádření ex.komoru. Ta napsala podotýkám soudkyni na její dotaz, že exekutor činnost pozastavenu neměl a tak jsem musela zajistit článek z Lidových novin, kde reportérka celou kauzu podrobně popsala a s tímto znovu poslat na ex. komoru jak lžou. Následně na toto byl okamžitý telef.hovor se soudkyní a mě napsán omluvný dopis s tím že se zmýlili a na uvedeného exekutora byla podána kárná žaloba. Každopádně je to hrozná sebranka a pokud člověk nejde tvrdě za svým nemá zde šanci.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2006 19:35 | bobr

Exekutoři jsou banda bezcharakterních stvůr (výjímkám se omlouvám), kteří si díky nám, hloupým voličům, vytvořili stát ve státě. Stejně jako soudci, policajti, pámbíčkáři a jiní darmožrouti. Zákony pro ně neplatí, a jejich zasr.. komora v čele s Počepickým nebo jak se jmenuje, je jen na to, aby tyto zrůdy bránila. Když jsem se dotázal, zda postup jednoho z exekutorů, byl v pořádku, když svým výkonem porušil zákon hned několikrát, 3 měsíce jsem nedostal odpověď, nereagoval ani náměstek komory, a na třetí upomínku mi sdělili, že nejsou poradna, že se mám obrátit na advokáta. To jo, ten ví hov... jako většina z nás. Je to svoloč, kterou bych zrušil, protože na ty opravdové mnohamilionové dlužníky si netroufnou. Takže jen otravují chudáky. Čert je vem!!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2006 21:36 | Josef Raška

ještě jsem se nesetkal se seriozním exekutorem všichni do jednoho jsou arogantní páni co múžou vše,nejhorší však je že to je pravda není na ně metr jsou to nenažhraný prasata
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 7. 2006 16:06 | pepa z depa alias pepicek vomacek

Nemůžete sejmout exekutora jenom proto, že máte pocit, že krade, protože to byste mohl probodnout na silnici policajta,protože máte subjektivní pocit,že provozuje lupičství,protože od vás chce peníze jako pokutu a má na sobě pistoli a obušek, čímž naplňuje znaky loupežného přepadení,protože kdo pod hrozbou použití síly se zmocní cizí věci,je lupič podle §243 TP Problém je v tom, že policie má zákonem o policii výjimku z ostatních zákonů a exekutoři mají zákonem o exekucích výjimku podobnou. Mohou tedy loupit a krást v souladu se zákonem. Vaše rady na sejmutí exekutora lze vnímat jako podněcování k trestnému činu. Člověče vždyť ti exekutoři Vás mohou oznámit a jestli to udělají ,tak policajtri Vás rádi zavřou. Právo je velmi ohebné že?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2006 16:05

nezda se vam ze stat muze vymahat lichvu a vobicejny lidi nemaj na to pravo
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 10. 2005 17:41

A dále ? Co ty předchozí poznámky ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 9. 2005 13:41 | honza

Nemůžu víc, než souhlasit. Pokud někdo dluží, naženou na něj exekutora. Ale samotná policie se dopouští trestného činu loupeže, když s exekutorem krade majetek, který nepatří třeba ani dlužníkovi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 9. 2005 13:19 | Dingo

Na neomaleného exekutora lze použít celkem jednoduchou metodu. Pokud bude krást to, co nepatří dlužníkovi, tak ho lze jednoduše jakýmkoliv způsobem "sejmout", neb se v tom případě jedná o zloděje a vy jednáte v rámci § 13 TZ, tj. Nutná obrana, která je přesně specifikována. Vůbec bych se nebál toho využít, neb vás každý soud MUSÍ osvobodit, když bráníte majetek, ať je číkoliv, vůči zloději.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2005 19:34 | Vepřík

Jen úplný blázen si může myslet,že exekutoři mají malá práva. Vždyť jsou to nejvetší zloději a každá banka je proti nim lidumil. Myslíte, že exekutor při vymáhání dluhu myslí na věřitele? Prvním věřitelem při jeho činnosti je jeho vlastní kapsa a co zbyde, je pro chudáka věřitele / ten je v tu chvíli oškubán jako ten dlužník /. Takže je nelitujte.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 8. 2005 20:58

Soudruhu, pokud si stojis pevne za svymi nazory, jiste nebudes mit problem mi pujcit nejake penize s tim, ze ja ti je za X mesicu/let vratim v takove vysi co jsi mi pujcil. Vzdy jsem si myslel ze pujcovat je volba veritele a ne povinnost. Jak je videt existuji jedinci kteri to vidi jinak a mimo 0% uroku by jeste veriteli zabavili majetek a nechali krvacet danove poplatniky (stat ma vse platit). Ze by jiz byl komunismus?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 8. 2005 20:49

Jas se rika, neni zalobce neni soudce. Asi jste se ohradil u soudu pro pochybeni pri exekuci. Pokud by jste podal trestni oznameni u soudu pro kradez (jiste jste exekutora ujistil ze bere vase veci bez svoleni, tj. kradez), myslim ze by tento clovek na sve exekucni agresivite ubral. Nejlepsi obrana je utok.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 8. 2005 21:47

No, shodné jméno,proč ne, ale každá exekuce je přeci také s rodným číslem...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 8. 2005 17:34 | u

Myslím, že vámi uvedenému občanovi, co vydělá 15000,- by se nestalo nic tak strašného, kdyby svoji spotřebu snížil aspoň na těch 15000,- ne-li na méně. ´Pokud by spotřeba na základní věci byla skutečně víc než 15000,- , jistě by mu stát přispěl nějakou tou sociální dávkou...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2005 16:06 | Jarmila

No právě. Jenže dneska si každý myslí, že musí mít doma poslední výkřik módy nebo techniky a nedochází mu, že k tomu budou třeba taky provozní náklady. Když začínaly mobily, rozdávali je operátoři za korunu, protože za 2 roky nuceného smluvního vztahu jim je bohatě zaplatily. Lidi si stěžujou, jak se mají špatně, ale kouřit nepřestanou, mobilní operátoři si mnou ruce nad zvyšujícími se zisky, pivovary zvyšují výstav a zahrádkáři přestali pěstovat mrkev a petržel, protože v supermarketu je levnější. Ono je jednodušší ležet na kanapi, otevřít si pivko a nadávat na někoho než začít něco dělat a přitom přemýšlet šedou kůrou mozkovou. Na jednu stranu máme zadlužení domácností (ale podle statistiky je cca 90 % dluhů do bydlení, takže to není tak hrozné), na druhou stranu jsou tu miliardy úspor v podílových fondech, na stavebním spoření, penzijním připojištění a jiných podobných instrumentech. Nejjednodušší je ale si stěžovat, jak se máme špatně.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2005 15:43 | Pavel

Něco podobného jsem četl už za komunistů. Tam ale měl plat 2000 a žádal o zvýšení o 4 Kčs.
A mimochodem, v roce 1989 jsem dělal s kolegou, který měl plat 1750 hrubého, dvě děti, manželku na mateřský a nijak si nestěžoval. Ona ta chudoba je opravdu spíš stav mysli, než skutečná hmotná nouze.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2005 8:46 | Jarmila

Podle této matematické hříčky je to fakt dovedeno ad absurdum: Věc : Žádost o zvýšení životní úrovně Vážená naše vládo (sociální úřade), Mám na dnešní dobu velmi solidní měsíční plat, a to 7 000,- Kč. Přesto Vás žádám o přidání 3 536,- Kč měsíčně, i když podle Vás je tento plat dostačující. Můj plat po přidání by činil 10 536,- Kč. Svoji žádost odůvodňuji takto: Mám dvě děti a ženu, která je s nimi v domácnosti. Bydlíme v jeskyni, činži (nájem) neplatíme. Mýdlo a prací prostředky nekupujeme, protože se myjeme v potoce, tedy neplatíme ani za vodu. Za elektřinu a plyn taky neplatíme, protože žádné spotřebiče nevlastníme. Oděvy a "obuv rovněž nekupujeme, protože je zhotovujeme z kožek lesní zvěře. Do práce chodím pěšky, tedy peníze nepotřebuji ani na MHD. Na příspěvky zdravotního pojištění, daní a pod. mi z finančních důvodů nezbývá, a proto mám polovinu zubů, o zdraví ani nemluvím. Na dovolenou ani na víkendy nikam nejezdíme, do kina a do divadel nechodíme, a přesto náš finanční rozpočet vypadá po úpravě vašich cen a utahování opasku takto: Snídaně : 2 housky a voda z potoka 2,60 Kč Svačina : 2 housky a voda z potoka 2,60 Kč Oběd : polévka a guláš z bufetu 40,- Kč Svačina : 2 housky a voda z potoka 2,60 Kč Večeře : polévka a guláš z bufetu 40,- Kč 1 osoba na den : 87,80 Kč 4 osoby na den (otec, matka a 2 děti) : 4 x 87,80 = 351,20 Kč Na 1 měsíc 30 x 351,20 t= 10 536,- Kč V měsíci, který má 31 dnů, se jeden den postíme, v měsíci únoru, který má méně než 30 dní, ušetříme částku, kterou věnujeme na pomoc rozvojovým zemím, nezaměstnaným, kterých je dnes víc než dost, a taky vládě, protože má také stále nedostatek peněz.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 8. 2005 16:44 | Nothing

Udělal bych exekuce na banky, za to jak nás sulej. :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Kovář

podnikatel, Unicorn

Karel Schwarzenberg

politik

Vladimír Kovář
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Karel Schwarzenberg
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services