Diskuze - Exekuce bez legrace

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 125 komentářů)

1. 8. 2005 23:58 | 7kraska

:-))) Ja vim, ze se ekonomika nezadre, ale dovedeno ad absurdum kdyby kazdy zil jako Vy tehdy, tak by se zadrela. Bohuzel uz je system tak nastaveny, ze lide konzumuji jak sileni.
Zni to naivne, ale mam trochu vycitky, kdyz si kupuju treba dalsi tricko, ktere v podstate nepotrebuju, jen proto, ze je hezke a neni moc drahe. Zvlast kdyz pak vidim v TV hladovejici deti v Africe.
A jeste jednu vec jsem chtela napsat - kdyz jsem delala u soudu, vzdycky byli nejlip obleceni ti ucastnici rizeni, kteri vykazovali nejnizsi prijmy (pro ucely stanoveni vyzivneho apod.). Casem jsem prisla na to, ze kdyz maji malo penez, tak je proste utraceji za blbosti, aby si udelali aspon nejakou radost. Kdyz nekdo vydelaval vic, tak uz si setril na poradne veci, bydleni a tak.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2005 16:05 | Kousavka

Vy jste týden nejedl a pak zřejmě podepsal půjčku od Providentu, že?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2005 14:57 | Jarmila

Ale nebojte se, nezadřela by se. Vždycky by se našel někdo, kdo by potřeboval cosi koupit. I na tu zahrádku potřebujete rýč, látku na šaty si neutkáte, vlnu nebudete tkát a hrnec patlat z hlíny, to všechno musíte koupit. Jenže rýč kupujete jednou za deset let, boty jednou za rok a kovový hrnec vydrží i 30 let (a to vydržel i v 19. stol.). Ve středověku se běžně po více generací dědilo oblečení, protože jeho pořízení bylo drahé. Ve městech stojí domy staré více než 500 let a zadřela se ekonomika kvůli stavebnictví? NE. Kdybychom se měli tak špatně, jak je to popsáno výš, tak by to např. televize už dávno zavřela a lidi by makali jak diví. Místo toho mají 8-hodinovou pracovní dobu, jezdí na dovolené, mají na koncerty, na kino, divadlo, CD a DVD se prodávají na plné obrátky, aut je na silnicích tolik, že ani nemají kde parkovat. Záleží jen a jen na tom, co každý z nás považuje za věc, nezbytnou pro život. Např. oblečení být musíme. Jde o to, za kolik. Někdo se obleče u Vietnamců za pár korun, jiný musí mít značkové oblečení za několik tisíc. Najíst se taky musíme. Někdo má na restauraci a jde tam s celou rodinou, jiný holt vaří doma a uvaří za hubičku, protože koupí potraviny v akci a pak si dá práci s jejich přípravou. Někdo jede do práce autobusem, jiný má auto. A pokud vím, tak autobusu se začalo předzdívat "socka", hádejte proč? Fakt si myslíte, že se máme špatně? Nebo je to spíš tím, že bychom nějak chtěli mít doma všechno, co kolem sebe vidíme a co nám naservíruje reklama, že bez zrovna tohohle výrobku budeme out?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2005 13:41 | Jirka

I já souhlasím, že spousta lidí naříká, ač nemá proč. Na vyšší životní standard se snáze zvyká, než odvyká. A právě proto je zdravé, když se člověk tomu komfortu trochu brání i v době, kdy na to má. O spoustě boháčů je známo, že žijí relativně skromně. Právě tato schopnost jim dala možnost odrazit se ode dna, na kterém se ostatní jen plácají. Přitom konzumní život je zrádný nejen po té finanční stránce. Kdo tomu propadne, snadno ztratí chuť dělat cokoli užitečného a mnoho krásných věcí mu uniká. Zatímco konzumenti hledají zábavu či vzrušení v umělé a drahé formě, někteří z nás umí užívat života bez koruny v kapse. A nic si nedělají z toho, že jim bohatší konzument jejich štěstí nevěří. Ačkoli "nevěří" není zcela přesný výraz. On vidí, že jsou dobře naladěni, jen odmítá uvěřit, že toho dosáhli bez majetku. A tak podezírá a závidí a naříká na svou chudobu. Paradoxně si pak nejvíce stěžují ti, kteří jsou na tom finančně nejlépe.
Vaše obava o ekonomiku je zbytečná. Už jen proto, že života, jaký popisuje paní Jarmila, se spousta lidí bojí. Není třeba uvažovat o extrému. Má smysl roztáčet kola ekonomiky proto, abychom měli půdy, sklepy a prostory pod postelemi našlapané harampádím, které jsme si "nutně" museli pořídit a po 14 dnech nás omrzelo? Ekonomika nezkolabuje proto, že si o 10% lidí méně koupí nějaký krám. Jen ti, co vydělávají 100 milionů ročně, vydělají 90. I tak budou nezdravě bohatí. A naší planetě to také prospěje. Suroviny budou ubývat pomaleji a pomaleji porostou skládky, kam odhazujeme svoji "životní úroveň". Třeba pak nalezneme tu opravdovou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2005 12:43 | 7kraska

Naprosto souhlasim, lidi si pujcuji na zbytecnosti. A ti, kteri na to maji, si kupuji zbytecnosti. Jenze kdyby kazdy zil tak jak pisatelka popisuje zcela nahore, ekonomika by se "zadřela", nebylo by potreba nic vyrabet, protoze by nikdo nic nekupoval (krom bot, elektriny a mozna jeste hrncu, motyk, latek na saty a podobnych veci, ktere vyrabeli specializovani vyrobci uz ve stredoveku). Nejsem ekonomka, ale tak nejak mi to pripada. Co s tim?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2005 8:03 | Olaf

Několik desítek vyjádření přede mnou se zabývá samými blbostmi. Jediná vážná věc je ta, že soudní exetuři jsou tupci, kteří udělají to, co jim poručí jejich "doktor". Nezákonnou exekuci, jak později potvrdil krajský soud, v mém domě, provedl během jednoho roku dvakrát ten samý člověk, ač jsem ho i jeho "šéfévou" upozornil, že nejde o zákonnou exekuci. Takže - dluhy - exekuce - k síchu. W.O.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 7. 2005 17:14

to se keca když se vas to netýka že
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 7. 2005 17:11

proc je ticho
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2005 9:41 | Jarmila

Byly doby, kdy jsem na tom byla hodně špatně. Takže: topení se vyřešilo topením pilinami (a lituju toho, že je drahá doprava, stálo nás to 200,- Kč za zimu!! Zlaté a ekologické topení! Jen se muselo každé 2 hod. přiložit do kamen). Televizi ani rádio jsme neměli, stejně by na to nikdo nekoukal, nebyl čas. Teplá voda netekla ze zdi, ale hřála se na plotně. Na zahradě byli králíci, slepice, kachny, v chlívku prase. Od jara se sušilo seno, rejpala a plela se zahrádka, na ní brambory, zelenina, vedle ovoce. Ušetřit se dalo i na vaření, a možná byste se divil, kolik peněz se dá v kuchyni ušetřit, když u toho přemýšlíte! Koupili jsme jen to, co jsme neudělali sami doma (boty, elektřina). Oblečení na dítě i na sebe jsem si šila sama. Přitom jsem chodila do práce. Pravda, nebyli jsme v té době bohatí, ale taky jsme to zvládli. Jenže jsme museli udělat něco, o čem se tu stále jen diskutuje, a to velice tvrdě osekat všechny nepotřebné výdaje. Protože jsme měli dítě, jezdili jsme v té době i na levnou dovolenou, na kole a pod stan, to bylo za hodně málo. Bylo to taky proto, aby se mu ostatní děti nesmály, že nikde nebylo. Zato mělo hromadu zážitků, které ti ostatní neměli. Pravda, nedá se to dělat dlouhodobě, ale nezlobte se, já nemám ráda lidi, kteří jen mluví o tom, jak se mají špatně a kdoví co, ale nejsou schopni se zvednout z kanape a dělat třeba i nárazovou práci, různé krátkodobé brigády, výpomoci a tak. Pokud má někdo doma dost věcí, že je teď musí dávat do zastavárny nebo do bazaru, tak je už asi nepotřebuje a pravděpodobně je nepotřeboval je ani v době koupě. Nezlobte se, asi patřím k lidem, co k životu nemusí mít televizi, video, hifi soupravu a další. Ale taky patřím k lidem, co si každý výdaj dosti tvrdě rozmyslí a co nemají rádi zbytečné půjčky, např. na 50% RPSN a víc. Myslíte, že si lidi nepůjčují na zbytečnosti? Možná byste se divil, na co všechno si lidi půjčují. Když vidím, že si někdo, kdo nemá peníze, kupuje na splátky mobil za 7.000,-, který ho na splátky vyjde na nějakých 12.000,-, ale musí mít řadu zbytečných funkcí, jako MMS, hry a další, je mi až špatně. Vážený, kdybych týden nejedla, tak bych nepodepsala jakoukoli půjčku, ale koukala bych si najít práci, třeba i brigádu a kdyby mi to nestačilo, třeba bych se vrátila i na zahrádku. Pravda, je to dřina, ale na konci je plný talíř. A ještě něco: asi mám proti Vám výhodu, že nechci bydlet ve městě. Tam možná lépe seženete práci, ale máte podstatně vyšší náklady na živobytí. V nájemním bytě musíte zaplatit, co se po Vás žádá. Já mám bydlení vlastní a náklady mohu ovlivňovat, hlavně ty velké, např. topení. Je rozdíl zaplatit za topení 30.000,-/rok nebo nějakých 10.000,-, co platím já. Vy musíte zaplatit i to, co soused vyvětrá oknem. Já ne. Jenže já zas musím dát vlastní práci a volný čas a při té práci musím myslet, jak to udělat, abych se dostala k cíli a moc mně to nestálo. Jak říká klasik Kyiosaki: jak bych to mohl mít, ale s nižšími náklady...
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2005 8:26 | Tomáš Marný

Že jste neráčil dát synkovi vědět, že mu choděj nějaké doručenky, aby se tomu úřadu tedy ozval sám?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2005 16:51

dik tady nema co delat
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2005 16:49

sledovacka
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2005 16:46

nejsem ani cikan ani co kolivjineho ale moravak
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2005 16:43

ale jeho ne toho s nim nejak souvisi
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2005 16:39

ale jeho
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2005 16:39

ale jeho
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2005 16:15

vite co ahoj
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2005 16:12

tak je to taty vzdycky plnu kecu a nic
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2005 16:07

proč nikdo nereaguje co je
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2005 8:05 | Olaf

Několik desítek vyjádření přede mnou se zabývá samými blbostmi. Jediná vážná věc je ta, že soudní exetuři jsou tupci, kteří udělají to, co jim poručí jejich "doktor". Nezákonnou exekuci, jak později potvrdil krajský soud, v mém domě, provedl během jednoho roku dvakrát ten samý člověk, ač jsem ho i jeho "šéfévou" upozornil, že nejde o zákonnou exekuci. Takže - dluhy - exekuce - k smíchu. W.O.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Klára Samková

advokátka

Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Klára Samková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services