Diskuze - Exekuce bez legrace

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 125 komentářů)

16. 7. 2007 12:52

pokud to dojde tak daleko, že až exekutor vás donutí vrátit co dlužíte, dobře vám tak. Prodat jste mohl vše sám ještě před tím.
+29
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 7. 2007 12:48

no já mám tento názor o lidech, kteří mají dluhy i majetek a dluhy nesplatí.
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 7. 2007 12:42

no pokud ten dluh nebyl uhrazen do té doby než to stihlo proběhnout soudem a mají vám co zabavit, tak se obávám, že ta sprostá slova platí na Pavla Ráce, Ostravsko
+41
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 6. 2007 20:45 | Jaroslav Vícha

Situace-bratr bydlí na stejné adrese jako já,člověk postižený exekucí.Panelákový byt,kde se ovšem vubec nezdržuji.Bydlí se svou manželkou,mají 18ti měsíční dítě.Do bytu vtrhl exekutor.I přes to,že viděl v bytě malé dítě,rozhodl se mimo jiné odvézt i lednici.Dle jeho úsudku /i školák by věc posoudil jinak/ nepatří v tomto případě lednice ke standartnímu a nezbytně nutnému majetku v domácnosti.Tento člověk,pokud by se psala 2. světová válka,by byl jeden z členů gestapa-takovou náturu mají jen zrůdy,plevel lidstva.Zajímavá je v tomto případě jediná odplata-není trestné,pokud bych o jeho praktikách informoval jeho nejbližší příbuzné-jistě by na pána byli velice HRDÍ.A to je minimum,které určitě udělám.
-48
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2007 23:51

Tak s timhle se da jedine souhlasit....parchant i mizerny....a preju jim,aby aspon mesic nemohli na hajzl....
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 3. 2007 10:23 | M.

Bohužel mám také s exekutory své zkušenosti. Je to velmi stresující zážitek, bez pochyby. Přesto jsem se pokusil podívat se na věc z trochu méně 'osobního' pohledu: zajímalo by mě, jaká je ÚČINNOST takového uspokojování pohledávek. Statisticky je to pravděpodobně podchycené, ale netuším, jak se k těm informacím dostat. Připadá mi totiž velmi nepravděpodobné, že by zabavování částí bytového vybavení (mnohdy spojený s jejich poškozením) a jejich následný prodej za údajně třetinovou cenu, mohl pokrýt pohledávky řádů, řekněmě, desti až statisíců korun vlastního dluhu, navýšené většinou minimálně o stejnou částku na údajné pokrytí nákladů exekuce. Nemyslím teď na obstavování finančních příjmů (s respektováním určitého nezbytného minimálního zůstatkového příjmu). To je zcela pochopitelné a nepochybně i účinné. Navíc zřejmě i motivuje povinného, aby dluh co nejdříve vyrovnal a měl klid. Pochopím i zabavení automobilu. Ale razatní a většinou nečekaně rychlý nájezd exekutora na domácnost podle mého názoru vede pouze k dalšímu zhoršení situace dlužníka jak psychicky, tak i co se týče jeho reálné schopnosti vydělat, či jinak získat, další finance (myslím tím třeba, že zabavení počítače člověku, který se jeho prostředníctvím živí, mu zcela odebere možnost jakkoliv svou situaci v dohledné době nějak řešit, atd), které by se jinak daly aspoň zčásti použít i na pokrytí dluhu. Jsem proto přesvědčen, že tato problematika by si v zájmu povinných I OPRÁVNĚNÝCH zasloužila výrazně individuálnější přístup při řešení takových situací. Můžete namítnout, že by toho jistě část lidí dokázala zneužít. Ale to se dá říct dneska bezvýhradně o čemkoliv, část lidí si vždycky najde nějakou postraní cestičku. Současný stav by se dal určitě zčásti vylepšit i tím, že by existovala nějaká veřejně přístupná databáze vymáhaných pohledávek, kde by se člověk mohl dozvědět s určitým předstihem, co mu hrozí. Jjistě opět namítnete, že dlužník je na svou povinnost několikrát upozorněn, než dojde k exekuci. Bohužel, z vlastní zkušenosti vím, že v praxi to mnohdy nefunguje. Zkrátka, nemohu se než domnívat, že to určitým složkám v naší státní správě takto vyhovuje a ačkoliv jsme prý hrdě vkročili do nového století, některé zákony a praktiky nás budou ještě dlouho vracet možná až do toho středověku.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 3. 2007 19:56 | abal

Plně s Vámi souhlasím. má zkušenost osobní s exekutorsým úřadem Plzeňského soudu je tristní. Koupila jsem nemovitost, kde bydleli povinní, ale ono je jednodušší na nemovitost vylepit nálepku EXEKUČNĚ ZABAVENO a udělat vám ostudu v celé ulici, než si ověřit vlastníka. A jaká práva máte jako daňový poplatník? Není lepší být dlužníkem?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 3. 2007 18:06

Náš stát je ekonomicky tak v prdeli že si musí platit své vlastní zloděje.Ale aby to tak moc nebilo do očí,dal jim název "EXEKUTORSKÝ ÚŘAD".Je to jeden vetší parchant než druhý.Já se do styku se státním zlodějem ještě nedostal,ale kdyby se mi náhodou "podařilo"raději bych celý svůj majetek podpálil a zničil,vyšlo by to totiž úplně nastejno.Všem jim nasrat do huby parchantům!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 2. 2007 8:09 | Otazník

Souhlasím s názory, které tvrdí, že pravomoce exekutorů jsou příliš široké a také tvrdím, že celá praxe je velmi nedokonalá, represivní a co hůře - zcela v rozporu se spravedlností.
"Líbí" se mi třeba ta formulace, že exekutor může vzít vše, o čem se DOMNÍVÁ, že patří dlužníkovi. Tedy ten, kdo tohle prosadil do "zákona" musí být hvězda mezi manipulátory a ti, kdo mu to schválili nepochybně spí více než 8 hodi denně.... I prosazování práva by podle mě mělo být vždy opřeno o důkazy a nikoli o domněnky. Ani pod záminkou urychlení průchodu práva přece nemůžeme hrát "ber - dej" - to je krok někam do středověku...
Další problém vidím ve skutečnosti, že exekuce může být vykonána ještě před tím, než soud, který ji nařídil, rozhodne o odvolání se proti exekuci. Hezká praxe také je, že i když se poté dokáže, že "postižený" byl výměrem postižen neprávem, často musí stejně zaplatit náklady na exekuci (tedy - vrátí vám 20 000,- KČ a zaplatíte 100 000,-KČ. ..) Při rozporování této podivné praxe narazíte na argument: " Postižený má přece k dispozici opravné prostředky...". Tedy ptám se - do jaké míry jsou tyto "opravné prostředky" účinné a mohou skutečně ve svých důsledcích být účinnější, než prosté zavedení posloupnosti "nejdřív si ověřím, co a komu mám provést a pak teprve to provedu?" Celé mi to připomíná rozsudek z jedné sci-fi: "Popravit a pak udělit milost...".
A poslední, co mě na tom všem opravdu "baví" jsou ty směšné ceny, které jsou přisuzovány zabaveným věcem. Bohužel totiž zcela zjevně neodpovídají skutečným hodnotám takových věcí -porovnejte např. s cenami zboží v bazarech, v inzerátech...- není přece problém ten rozdíl postřehnout... Při odhadu hodnoty zabavovaných věcí se opět dává průchod nějakým domněnkám nekvalifikované osoby - pardon, páni exekutoři, ale pochybuji, že by některý z Vás měl zároveň oprávnění a pověření soudního znalce v případě, ve kterém vykonáváte exekuci.
Vznesete-li tyto námitky, nepochybně dříve nebo později vás někdo "poučí", že je vlastně všechno O.K. neboť "exekutoři jsou školení a zkušení"..... No, to jim nikdo nebere, ale já si myslím, že právní praxe v civilizované společnosti by se měla opírat o důkazy, znalecké posudky a další civilizované prostředky... A jestliže mi někdo : - poruší domovní svobodu - zabaví mé soukromé vlastnictví - omezí moji osobní svobodu - ohrozí moje dobré jméno .... (nejsem právník, ale snad tušíte, co myslím...) - pak je mi úplně jedno, kolik let takové věci tropí, jak dlouho straší na světě a kolik má školení a titulů. Zajímá mě jedině a především ta stará, hloupá a právníky a zákonodárci často vysmívaná SPRAVEDLNOST.....
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2007 20:49 | nevím email na soudy tam to patří nejvíc

Nestyděj,tak si na nás vydělávají.A ještě navíc exekůtorum pomáhají naše soudy,který nesledujou kam jejich úřednice doručují dopisy. Ale co, korespondence se vrátí a tím je proně všechno vyřešený.Je to líná pakáž.Exekuční poplatky ? Potom ať platí soudce ,nebo jejich ůřednice.Mám jich dost.Tyhle pofidérní instituce tvořený pro lid,jsou kničemu.Soudnictví a ty ....policie pracujou pro stát,kterej je stejně pochybnej jak soudní pracovníci
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2007 20:47 | nevím email na soudy tam to patří nejvíc

Nestyděj,tak si na nás vydělávají.A ještě navíc exekůtorum pohájí naše soudy,který nesledujou kam jejich úřednice doručují dopisy. Ale co, korespondence se vrátí a tím je preně všechno vyřešený.Je to líná pakáž.Exekuční poplatky ? Potom ať platí soudce ,nebo jejich ůřednice.Mám jich dost.Tyhle pofidérní instituce tvořený pro lid,jsou kničemu.Soudnictví a ty ....policie pracujou pro stát,kterej je stejně pochybnej jak soudní pracovníci
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 2. 2007 17:46 | Katy

jsme na tom podobně manžel dostal pokutu 100kč za dopravní přestupek asi před rokem a tet nám přišlo zaplati 11000kč jsou to zmetkové že se nestyděj
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2007 11:49

Já jsem dopadla asi nejhůř.Za dlužnou částku268,00kc chco exekutor 13000,00kč
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2007 14:34 | Katy

Přála bych některým politikům vyzkoušet si žít tak jako my obyčejný lidičky,oni s těmi svími příjmi jsou vysmátý hlavně že tvrdí že průměrná mzda čistého činí cca19000kč,to tak možná za dva měsíce kéž by jednou ty co jsou nahoře spadly taky dolu třeba by pak našli aspon trochu pochopení pro ty lidičky kteří se zadlužují a zrušily by ty hnusný exekurorský práva je to hnus naše republika a politici nestojí za nic
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 1. 2007 17:23

Myslím si že exekutoři mají moc velké pravomoce až nespravedlivé,jinak si také myslím že když už člověk udělá tu chybu že se dostane do situace že nemohl splácet ale uvědomí si to pozdě a chtěl by situaci řešit nemá šanci.Půjčku už nikde nedostane a exekutoři nepřistoupí na splátky které člověku vyhovují takže co potom dál?Proč stát neudělá alespon nákou pomoc pro lidi kteří by chtěli své chyby napravit nechceme aby nám někdo něco dal jen bych si přála dostat ještě jednu šanci zaplatit dluhy a žít si normální život jinak z většiny z nás nakonec zůstane polovina sebevrahů a z těch slabších bezdomovci
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 12. 2006 18:37 | anonymous

Byl jsem ze zvědavosti se podávat na dražbách, kde se dražily exekučně zabavené věci. Ujišťuji vás, že při exekuci se NIKDY nejedná o zaplacení dlužné částky, ale o totální LIKVIDACI A OŽEBRAČENÍ DLUŽNÍKA. Posuďte sami: Barevná TV (velká obrazovka) 300 Kč (nákupní cena min. 14000 Kč), kvalitní mikrovlnka 150 Kč(nákupní cena min. 4000 Kč), atd. Jsou to kecy, že se prodává za 1/3 skutečné ceny, zabavené věco se rozdávají za 1/20 i míň. Jestli si chcete za pakatel zařídit domácnost, navštivte dražbu. Exekuce je jen prachsprosté rozkradení majetku dlužníka a k zaplacení dluhu skoro nikdy nevede. Přesvědčte mne, že se mýlím.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 12. 2006 8:51 | Jarmila

Mirksi, počítač s internetem je můj pracovní nástroj, pomocí kterého si vydělávám na živobytí. Někdo si vydělává ježděním s kamionem, ale má výhodu: nemusí kamion vlastnit. JIný soustruží šrouby, ale taky soustruh nevlastní. Další slévá ingoty, ale vysoká pec taky není jeho. Já počítač vlastním, protože ho vlastnit CHCI (tak jako jiný třeba vlastní mobil s foťákem nebo Barbínu a Kena i s domečkem. Krom toho, že ho potřebuju k práci).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 12. 2006 8:42 | Jarmila

Milý Mirksi,lidé, o kterých píšete, nejsou zoufalí, ale blbí, nenaučili se počítat (několik takových znám, vím, o čem píšu. Ti mi tvrdili, že úvěr na RPSN 44 % je výhodný, protože měli nízké měsíční splátky. Je-li to pro ně výhodné a musí-li tito lidí mít poslední model mobilu s fotoaparátem, ale nemají na nájem, je to jen a jen jejich problém). Podívejte se na to z druhé strany. Můj známý dělal nějaký čas dealera u Providentu. Říkal, že tolik lidské bídy v životě neviděl. On jako dealer byl zodpovědný nejen na to, že peníze přinese až domů na stůl, ale že je taky v domácnosti vybere zpět. Jo, půjčit si, to lidem šlo, ale s vracením měli problémy. někam šel 3x, telefonoval a ztrácel čas, protože by mu jinak Provident vypověděl dealerskou smlouvu. Po nějaké době zjistil, že je sice za práci královsky placen, ale platby přesně pokryjí jeho náklady. Vždyt kdo platí X návštěv u sebe doma? Firma Provident? Nebo klient ze svého, prostřednictvím zvýšených úroků? Takže odpověď je jasná: pokud chci mít pohodlí a někdo mi přinese peníze domů na stůl, nechá si tu službu královsky zaplatit. Pokud se mi nelíbí, že draze platím službu, musím laskavě zvednout svou línou pr*del a jít si pro do banky, kde dostanu peníze ne za 380 % p.a, ale za nějakých 15 % p.a. Jen já musím do banky a ne banka ke mně, já musím přinést papíry a ne že mi je banka zajistí (a já to pak zaplatím). Kapišto?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 12. 2006 1:37 | MIRKS

Paní Jarmilo kdo nato má ten na dluh žít nemusí!na vině jsou i uvěrové firmy a zvlášt jejich reprezentati kteří za honbou mít co nejvíce klientu a uzavřených smluv jsou ochotni obejít pravidla vlastní firmy kterou zastupují.A lichvářský urok je například u firmi PROVIDENT.Za 20000 zaplatíte v týdeních splátkách 480kč-37750kč.To Vám jako lichva nepříjde?Nikdo lidi nenutí tohle brát,ani jim nedrží samopal u hlavy,toMáte pravdu,ale napadlo Vás že jim ho drží u hlavy něco nebo někdo?většinou jsou to lidi naprosto zoufalí.Znám jich dost!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 12. 2006 1:12 | MIRKS

Paní Jarmilo je spodivem že znáte tak zbytečnou a konzumní věc jako je počítač a ještě k tomu tak globální věc-INTERNET!Při Vašich názorech rád věřím že Jste musela sníst hodně mrkve a kapusty aby Jtesi na ně našetřila.Prosím berte tento názor bez urážky.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mirek Topolánek

expremiér a podnikatel

Ivo Rittig

lobbista a podnikatel

Mirek Topolánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Ivo Rittig
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services